Esileht Väikelaps Küsimus lasteaiasüsteemi kohta

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Küsimus lasteaiasüsteemi kohta

Postitas:

Mul on esimene laps, kes on alles aastane. Minu vallas on hetkel lasteaiakoha taotluste esitamine, õppeaasta algus 1.09.2020. Mulle jääb arusaamatuks see, mida ma pean tegema, kui vajaksin kohta mitte varem kui järgmise aasta jaanuar. Ja selleski pole kindel. Ankeedis peab panema kuupäeva, mis ajast laps aeda. Kas panengi endale sobiva kuupäeva? Või panen siiski 01.09.2020? Et kui panen hilisema kuupäeva, siis jään äkki ilma? Tõesti vabandan, et rumalad küsimused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:52; 17.02 00:00; 17.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub konkreetse lasteaiaga nõu pidada.

Üldiselt vist poole aasta pealt liituda ei saa, koht tuleb vastu võtta alates septembrist, käima võib laps ka hiljem hakata (aga kohatasu peab maksma kogu aja eest).

Tean, et mõnes kohas saab ka paindlikumalt, seega uuri!

Ei ole kohustuslik alates septembrist liituda või maksta. Kui vallas on lasteaiakohtadega kitsas, siis vb jah mõned nii teevad, et maksavad alates septembrist, aga kohustuslik see küll ei saa olla.
Meie vallas võid täna ka lasteaeda teatada, et soovid märtsist kohta ja saab. Ruumi on ja kohalik omavalitsus on kohustatud kõik lapsed ära hoidma.

Soovitan ikka uurida, kuidas teie lasteaias ja vallas on.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen: jah, minu puhul käib ka jutt pigem popist piirkonnast. Siis on ikka nii nagu arvasin, et panengi 01.09 ja vajadusel siis maksan kohatasu, juhul kui üldse koha saan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:52; 17.02 00:00; 17.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps pole 2 kuud kohta reaalselt kasutanud, jääd kohast üldse ilma. Mis sa arvad, et ainult kohatasu maksadki ja ise ilmud alles jaanuarist, kui sedagi? Nii ikka ei ole. Lasteaeda esimesel aastal nagunii saab nii väike laps poole päeva rühma, see on kohanemiseks soovituslik. Poole päeva rühm on see, kus laps lasteaias lõunaund ei maga. Koduse emana oleks see ka sinule parim variant esimesel lasteaia-aastal. Laps võiks alguses käia lasteaias paar korda nädalas, päris alguses käid ise kaasas. Loomulikult paneks lapse aeda käima septembrist ja käiks ka reaalselt kohal.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen: jah, minu puhul käib ka jutt pigem popist piirkonnast. Siis on ikka nii nagu arvasin, et panengi 01.09 ja vajadusel siis maksan kohatasu, juhul kui üldse koha saan.

Jah, siis on suure tõenäosusega just nii.
Ühtlasi, kui sinu laps on juba 1-aastane ja hakkad praegu järjekorda panema, siis suure tõenäosusega uueks õppeaastaks (01.09) ei saa kohta, sest eespool on need, kes kohe peale lapse sündi järjekorda panid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 07:43; 17.02 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps pole 2 kuud kohta reaalselt kasutanud, jääd kohast üldse ilma. Mis sa arvad, et ainult kohatasu maksadki ja ise ilmud alles jaanuarist, kui sedagi? Nii ikka ei ole. Lasteaeda esimesel aastal nagunii saab nii väike laps poole päeva rühma, see on kohanemiseks soovituslik. Poole päeva rühm on see, kus laps lasteaias lõunaund ei maga. Koduse emana oleks see ka sinule parim variant esimesel lasteaia-aastal. Laps võiks alguses käia lasteaias paar korda nädalas, päris alguses käid ise kaasas. Loomulikult paneks lapse aeda käima septembrist ja käiks ka reaalselt kohal.

Ära nüüd seleta. Lasteaiad on erinevad ja sinu kogemus ei vasta kindlasti kõigi puhul tõele. Meie lasteaias oli lasteaial väga hea meel, kui rühmas oli ka nö variisikuid, sest muidu olid rühmad liiga suured. Mingit poole päeva süsteemi seal ei viljeletud üldse, mitte et see oleks koguni soovituslik. Ja kust see eeldus, et ema on kodune? Suurem osa emasid viivad lapse ikka sellepärast sõime või aeda, et on vaja tööle minna, mitte et ise kodus peesitada. Ise kaasas käimist ka paljud lasteaiad üldse ei poolda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiajärjekorda poppides piirkondades pannakse mõnepäevased lapsed st kohe kui sünd registreeritud ning nimi ja isikukood olemas. Kes enne jõuab, sellele kohta pakutakse.
NB! kandideerida saab tegelikult kohale st lapse päriselt rühma kui laps on 1a6k vana st selleks sügiseks need lapsed, kes on sündinud kuni veebruar 2019, nooremad saavad kohta soovida alates 2021.a sügisest

Kui laps juba 1a vana ja sa pole veel järjekorraski, siis tõenäoliselt on võimalus kohta saada (kui väga hästi läheb) 01.09.2021, v-o isegi 2022.

Üldjuhul, jah, rühmad komplekteeritakse sügisest (üldjuhul algab harjutamine augustis v septembris), aasta jooksul tõenäolislt lisanduda ei saa, v a kui keegi loobub.

Kui kohti on, siis saab soovida ka muul ajal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu piirkonnas ei ole kohe peale sündi järjekorda panekut, aasta jooksul on ainult 1 kuu, mil toimub kohtade taotlemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 18:52; 17.02 00:00; 17.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lähisugulane maksis minu teada oma kaks-kolm aastat lasteaiatasu, kuigi lõpuks last aeda ei bviinudki, emme oli lapsega kodune. Keegi kohta käest ära küll ei võtnud. (Tallinn)
Seaduse järgi peab minu teada lapse vastu võtma alates 1,5-aastaselt, s.t. 1a6k. Seega, kui laps on lasteaia alguseks (nt 1. sept. 2020) nii vana, siis peaks ta saama koha (kui just lapsi rohkem pole kui kohti – sellisel juhul on jah see teema, et kes ees, see mees).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu piirkonnas ei ole kohe peale sündi järjekorda panekut, aasta jooksul on ainult 1 kuu, mil toimub kohtade taotlemine.

No siis võib teil seal igasugu erisusi olla, k.a. lasteaia alustamise osas. Uuri omavalitsusest või lasteaiast järele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 07:43; 17.02 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps pole 2 kuud kohta reaalselt kasutanud, jääd kohast üldse ilma. Mis sa arvad, et ainult kohatasu maksadki ja ise ilmud alles jaanuarist, kui sedagi? Nii ikka ei ole. Lasteaeda esimesel aastal nagunii saab nii väike laps poole päeva rühma, see on kohanemiseks soovituslik. Poole päeva rühm on see, kus laps lasteaias lõunaund ei maga. Koduse emana oleks see ka sinule parim variant esimesel lasteaia-aastal. Laps võiks alguses käia lasteaias paar korda nädalas, päris alguses käid ise kaasas. Loomulikult paneks lapse aeda käima septembrist ja käiks ka reaalselt kohal.

Maksin sept kuni märts koha eest, laps kohal ei käinud. Proovisin küll aga laps oli väga väike ja oli näha et see talle suur trauma. Pool aastat maksin ja kohta hoiti, siis proovisin uuesti, lapsele sobis ja hakkas käima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps pole 2 kuud kohta reaalselt kasutanud, jääd kohast üldse ilma. Mis sa arvad, et ainult kohatasu maksadki ja ise ilmud alles jaanuarist, kui sedagi? Nii ikka ei ole. Lasteaeda esimesel aastal nagunii saab nii väike laps poole päeva rühma, see on kohanemiseks soovituslik. Poole päeva rühm on see, kus laps lasteaias lõunaund ei maga. Koduse emana oleks see ka sinule parim variant esimesel lasteaia-aastal. Laps võiks alguses käia lasteaias paar korda nädalas, päris alguses käid ise kaasas. Loomulikult paneks lapse aeda käima septembrist ja käiks ka reaalselt kohal.

Nii lolli juttu pole ma ammu kuulnud. Sul pole ilmselt lasteaiasüsteemist õrna aimugi!

Teemaalgataja, minu laps saab alles märtsi lõpus aastaseks, aga kohta taotlen talle juba selleks sügiseks (Tallinna kesklinn) ning hakkab käima ilmselt alles siis, kui 1a6k täis on ehk oktoobri algusest. Maksan kohatasu aga augusti keskpaigast, ehk alates sellest, kui talle kohta pakutakse. Mingit kohustust kohal käia pole, aga kui iga kuu kohatasu maksta, ei võta mitte keegi sul seda kohta käest ära. See üks troll ajab siin iba.

Kohtade olemasolul võib rühmaga liituda ka poole aasta pealt. Tihti kolib keegi minema ja vahetab lasteaeda. Aga selle peale ei saa lootma jääda ja kui kindlasti poole aasta pealt kohta vaja, siis pigem kohe koht vastu võtta ja kohatasu maksta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Küsimus lasteaiasüsteemi kohta