Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Küsimus neile, kellel pikad ja ebaregulaarsed stüklid.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Küsimus neile, kellel pikad ja ebaregulaarsed stüklid.

Postitas:

Kuidas teil on õnnetsunud rasestuda?
Kas ov tunnused on ka olemas (ov voolus jne)?
Kas teil on ka nii olnud, et kui tsükkel jälle pikale kisub, siis on siiski nagu tunne, kohe kohe päevad hakkavad aga tegelikult läheb veel nädal paar aega ning PMS tunnused on terve see aeg (krambid, valud, hellad rinnad)?
Mida te rasestumiseks ette olete võtnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 14:37; 11.08 14:52; 11.08 15:09; 11.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

27 tsüklit ootasin, põhimõtteliselt igakord oli tunne, et nüüd olen rase – kõik tunnused olid. Tsükkel oli keskmiselt 32,5 päeva (kasutasin äppi) ja vahemikus 28-40 päeva. Jälgisin mingil määral ov aega, basaali jms. Ühel kuul otsustasin, et ei viitsi enam jälgida/mõelda ja et jaanuari beebit küll ei tahaks (et pigem valiks soojema aja), see oli muidugi pigem trotsist. Olin juba mitu kuud hoogu võtnud, et arstile minna, nii sai viimasel visiidil kokku lepitud, et teha edasised uuringud, pm siis laparoskoopia. (Mees jõudis vahepeal ka spermaanalüüsid anda ja öeldi, et suht ok). Aga lükkasin seda koguaeg edasi. Kui päevad ei saabununud, ei viitsinud isegi testi teha, olin neid juba korduvalt selle aja jooksul teinud ja igakord I triip. Lõpuks leidsin kodust 1 testi, kuna päevad oleks pidanud juba tükk aega tagasi hakkama tegin selle suht mõtlemata ära. II triipu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tsükkel oli kuskil 60-80 päeva, vahel sai ka Duphastoniga esile kutsutud.
Lõpuks ei viitsinud ka plaanida ja mõõta oma tunnuseid kuni viimasel korral oli vahe 90 päeva (2 nädalat enne seda käisin viljatusravi arstil proove andmas, kõik ok). Need 2 nädalat peale arstil käiku lasin end väga lõdvaks – sõin ja jõin, mida tahtsin – oli käega löömise tunne. Teadsin, et uus tsükkel algab ilmselt peagi (rinnad valusad), kuid kuna oli harjumus nii iga mõne nädala järel test teha, siis seekord oli see üllatuseks positiivne… /Arsti juures oli rasedus ilmselt veel väga varases järgus/

Oma keha õppisin selle ajaga küll tundma. Näiteks rinnad läksid valusaks peale ov-d olenemata sellest, kas olin rase või mitte. Siis oli küll kindel, et 2-3 nädala jooksul on päevad viimaks kohal. Samuti jälgisin voolust – viljakat läbipaistvat munavalge voolust oli vaid loetud päevadel. Seksi ei ajastanud, nagunii 2-3x nädalas sai tehtud.

Enne seda võtsin aastaid pille rasestumise vältimiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 14:13; 08.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitasid tsüklit paika ajada mungapipra tabletid (tableti nimi on Aguncaston, nad seal apteegis mungapipra nime järgi ei pruugi isegai teada) ja kuningakepiõli kapslid. Muid hormonaalseid või hormoone mõjutavaid ravimeid nende võtmise ajal võtta ei tohi. Aga need ei ole valuvaigistid, et võtad tableti sisse ja kõik läheb paremaks, ikka mitmeid kuid tuleb võtta. Kunagi ammu siitsamast perekoolist ammutatud tarkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks läks asi ikkagi nii, et tspkli 3.-8- päevani serophene või muu ov stimulatsioon, (siis edasi võib teha ovitrelle süsti, et olla ov toimumises täiesti kindel) ja pärast ovd 10 päeva progetserooniga (kangemad rohud kui duphaston, aga kõlbab see ka) hoiti, et tsükkel ei veniks jälle pikaks. Põhimõtteliselt kontrollitud ov tekitamine, et rasestuda oleks võimalik. Sellist reziimi võib teha max 6kuud, parem oleks nt 3 kuud ja siis pisut vahet pidada. Kui mehel on spermaga kõik ok, siis on päris hea võimalus, et niimoodi jääd rasedaks. Järgmine etapp on juba IVF, kus võetakse ka viljastumine laboris tehtavaks ja kontrollituks.
Millest sul pikad ega ebareg tspklid on, pcos? Tavaliselt on just selles häda, polütsüstilised munasarjad. Selle raviks peale viljatusravi on metformiin (Metforal tabletid, võtad iga päev, eriti hästi mõjuvad nendele pcosikatele kes on ülekaaluga hädas, aitab ka kaalu langetada) ja kirurgiline lap operatsioon munasarjade drillimine, mis mul taastas täielikult normaalse ovulatoorse tsükli aastateks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Kägu 07.08.2018 14:13.

Proovisin ka kõiksugu teed ja lisandid ära.
Viimane neist, B vitamiinide kompleks (Multi B strong) oli üsna abiks, peagi rasestusin.

Enne seda proovisin pikaaegselt ära ka kõiksugu naisteprobleemidele suunatud looduslikud teed ja Inofolicu pulbri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 14:13; 08.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õnnestunud pikkade ja ebaregulaarsetega (ehk ülipikkade) tsüklitega rasedaks jääda 8 a tagasi, stimulatsiooniga (Serophene ja duphaston). Kuigi ov-d toimusid, siis ilma Serota ikkagi rasedust ei saabunud.
Nüüd püüan teisi triipe, kasutanud aastaid Duphastoni tsükli lõppu aga ei midagi. Stimultsioon ja LAP pole aidanud.
Aga eks see pikk tsükkel on ikka näitaja, et hormoonidega on jama. Ovulatsioon kas toimub harva või üldse mitte, viimasel puhul siis ülipikad tsüklid. Rasestumine on kindlalt vähetõenäolisem, vähemalt ilma ravimiteta. Mungapipart kiidan minagi, võtan ja teeb asja paremaks, aitab PMSi vastu ning tsüklit lühendab ka mul. Võtan muidugi vist ka kangemat, kui meie apteekides saada on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid samuti pikad tsüklid. Iial ei teadnud millal ov toimub ja kas üldse toimub. Mõõtsin pool aastat basaali ja see kinnitas, et kuue tsükli jooksul toimus viiel korral ov. Aga iga kord erinevatel aegadel. Tsüklid olid 38-63 päeva pikad, täiesti seinast seina, kindlat mustrit ei olnud. Ov toimus tavaliselt cd11-cd45. Ise rasedaks jääda ei õnnestunud. Pöördusin viljatusraviarsti poole kes määras kolmeks tsükliks ravi Clostilbegyt (vana nimega Serophene)+Duphaston ja õnnestus kohe esimene tsükkel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli täiesti ebaregulaarne tsükkel 28-60 päeva. Enne rasestumise soovi juba rääkisin sellest naistearstile ning ta kirjutas Duphastoni, mis muutis tsükli korrapäraseks. Rasedaks õnnestus jääda siis kohe esimesel katsel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne beebipille olid väga väga ebaregulaarsed tsüklid, päevade arvu öelda ei oska hetkel aga päevad käisid tōrsti nii nagu jumal juhatab. Kasutasin pille 8 aastat, need hoidsid korras. Pärast lõpetamist läks jâlle tsükkel paigast ära, menstruatsioonid olid pika kestusega ja taas ebaregulaarsed. Arsti juures sain diagnoosi – polütsüstilised munasarjad. Määrati Duphaston, sellega lâks tsükkel väga korrapäraseks kuid rasestuda 1 aasta jooksul ei õnnestunud. Läksin viljatusarsti juurde, seal määrati Clomifeni (sama mis Serophene), see stimuleerib munasarju ja paneb ov käima ja õnnestus esimese kuuriga rasedaks jääda. Ilmselt mul ov-d üldse polnud vōi oli üli harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks läks asi ikkagi nii, et tspkli 3.-8- päevani serophene või muu ov stimulatsioon, (siis edasi võib teha ovitrelle süsti, et olla ov toimumises täiesti kindel) ja pärast ovd 10 päeva progetserooniga (kangemad rohud kui duphaston, aga kõlbab see ka) hoiti, et tsükkel ei veniks jälle pikaks. Põhimõtteliselt kontrollitud ov tekitamine, et rasestuda oleks võimalik. Sellist reziimi võib teha max 6kuud, parem oleks nt 3 kuud ja siis pisut vahet pidada. Kui mehel on spermaga kõik ok, siis on päris hea võimalus, et niimoodi jääd rasedaks. Järgmine etapp on juba IVF, kus võetakse ka viljastumine laboris tehtavaks ja kontrollituks.

Millest sul pikad ega ebareg tspklid on, pcos? Tavaliselt on just selles häda, polütsüstilised munasarjad. Selle raviks peale viljatusravi on metformiin (Metforal tabletid, võtad iga päev, eriti hästi mõjuvad nendele pcosikatele kes on ülekaaluga hädas, aitab ka kaalu langetada) ja kirurgiline lap operatsioon munasarjade drillimine, mis mul taastas täielikult normaalse ovulatoorse tsükli aastateks.

Üks munasari on kegelt polütsüstiline. Muidu on arst kiitnud, et kõik on ilus. Viimasel ajal aja tsüklid järjest pikemaks veninud. Viimane oli 40 päeva. Ov testide järgi ov-d pole toimunud viimased kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 14:37; 11.08 14:52; 11.08 15:09; 11.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õnnestunud pikkade ja ebaregulaarsetega (ehk ülipikkade) tsüklitega rasedaks jääda 8 a tagasi, stimulatsiooniga (Serophene ja duphaston). Kuigi ov-d toimusid, siis ilma Serota ikkagi rasedust ei saabunud.

Nüüd püüan teisi triipe, kasutanud aastaid Duphastoni tsükli lõppu aga ei midagi. Stimultsioon ja LAP pole aidanud.

Aga eks see pikk tsükkel on ikka näitaja, et hormoonidega on jama. Ovulatsioon kas toimub harva või üldse mitte, viimasel puhul siis ülipikad tsüklid. Rasestumine on kindlalt vähetõenäolisem, vähemalt ilma ravimiteta. Mungapipart kiidan minagi, võtan ja teeb asja paremaks, aitab PMSi vastu ning tsüklit lühendab ka mul. Võtan muidugi vist ka kangemat, kui meie apteekides saada on.

Kust sa mungapipart siis tellid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 14:37; 11.08 14:52; 11.08 15:09; 11.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsisin ühelt tuttavalt, kust ta tellib ja saatis selle lingi – https://iherb.co/4wYnVK5t
See link viib otse mungapipra preparaadini. 320tk sees ja 14,24€ maksab. Samal ajal kui siin on 60 tabletti 10,50€. Isegi kui saatekulu läheb juurde, on sealt ikka odavam. Plus tollel lehel on väga lai valik kõiki looduslikke preparaate.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 14:37; 11.08 14:52; 11.08 15:09; 11.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heei. Minul oli nii,et päevad ebaregulaarsed ja käisin arstil. Arst kirjutas duphastoni. Ühe lehe olin ära söönund ja seal oli see,et kui päevad hakkavad,siis sellest mingite päevade pärast alustan uut lehte. Arstil käisin mais,juunis pidid nö päevad hakkama,aga ei hakanud ja tegin testi, oli neg. siis ootasin edasi ja ei söönud rohtu,sest päevasi ikka polnud ja arst oli kapuhkusel,tegin juulis uue testi ja oli pos. mõtlesin,siis et ju rasedaks jäin juunis ja nii umbes vahekorra järgi arvutasi palju rasedust võiks olla 😀 ja helistasin ja lasin aja panna ja siis aeg pandi ka nii,et oleks umbes 8 nädalat 😀 arst tegi siis uh ja ma mina veel uurin,et kas on palju selliseid olnud,et testid pos,aga tegelt polegi rase 😀 ja siis arst ütleb et tundub,et rasedust on siin juba 13+1 nädalat 😀 mitte 8 nagu mina arvasin. Selline väike üllatus ja minul polnud aimugi,et rase olen 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Küsimus neile, kellel pikad ja ebaregulaarsed stüklid.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.