Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Küsimus neile kes on läbi elanud raseduse peetumise/katkemise.

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Küsimus neile kes on läbi elanud raseduse peetumise/katkemise.

Postitas:
Kägu

Hei! Teema väga tundlik ja mõnele delikaatne. Aga ise alles elasin üle rasedude peetumise. Uuriks kui kiiresti olete uuesti rasedaks jäänud. Kas ootasite esimesed päevad ära või hakkasite kohe proovima. Kas peale puhastus toimub ka mingi aja pärast ovulatsioon. Olen siin lugenud erinevaid teemasi raseduse peetumise/ katkemise kohta. Kuna meil oli beebi väga ootadud ja üritasime 3,5a. Siis 6. nädala pealt oli loode peetunud.

Äitähh ette ära!

 

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ühegi inimese kogemus ei aita sind.

Tee midagi muud, koo, käi seenel, loe.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Teema väga tundlik ja mõnele delikaatne. Aga ise alles elasin üle rasedude peetumise. Uuriks kui kiiresti olete uuesti rasedaks jäänud. Kas ootasite esimesed päevad ära või hakkasite kohe proovima. Kas peale puhastus toimub ka mingi aja pärast ovulatsioon. Olen siin lugenud erinevaid teemasi raseduse peetumise/ katkemise kohta. Kuna meil oli beebi väga ootadud ja üritasime 3,5a. Siis 6. nädala pealt oli loode peetunud.

Äitähh ette ära!

Ära tee välja rumalatest vastustest,täiesti normaalne,et soovid teiste kogemusi.Minul oli ka peetumine hiljuti,ja mõtlen isegi,kaua ja mis.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli iseeneslik katkemine umbes sama kaugele arenenud rasedusega. See oli nüüd kohe-kohe aasta aega tagasi. Kuna rasedus oli nii väike ja kõik puhastus ise kiiresti ära, võisin kohe järgmisest tsüklist alates uuesti proovima hakata. Kahjuks siiani pole õnnestunud. Tean aga ka tuttavaid, kes jäid kohe pärast katkemist/peetumist uuesti rasedaks ja kandsid raseduse ka rõõmsalt lõpuni. Seega erinevaid lugusid ja kogemusi on väga palju.
Mina ise muutusin väga maniakaalseks. Tahtsin KOHE uuesti rasestuda ja eks see tekitas pingeid ka kodus. Olin pahane kaaslase peale jne. Seejuures täiesti põhjuseta. Paar kuud hiljem rahunesin ja siis tundus tagasi vaadates minu käitumine täiesti absurdne. Mis seal salata – ka praegu tiirlevad mõtted ainult selle teema ümber, aga õnneks olen natuke rahulikum. Usun, et üks põhjustest, miks ma uuesti pole lapseootele jäänud, seisab ka “kahe kõrva vahel”.

Kainet mõistust ja palju edu!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oli iseeneslik katkemine või kirurgiline puhastus? Kui loode on 6.nädalal peetunud, kuna siis avastati? Olenevalt sellest ka toimub taastumine, kirurgilise puhastusega võiks vähemalt ühed päevad vahel olla, eks arst soovitas ju, kuidas ja mis. Kui kaua uue rasestumisega aega läheb, seda ei oska keegi küll ennustada ega öelda, see sõltub, kas kummalgi on viljakus vähenenud (kui eelmine võttis 3+a aega) jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Teema väga tundlik ja mõnele delikaatne. Aga ise alles elasin üle rasedude peetumise. Uuriks kui kiiresti olete uuesti rasedaks jäänud. Kas ootasite esimesed päevad ära või hakkasite kohe proovima. Kas peale puhastus toimub ka mingi aja pärast ovulatsioon. Olen siin lugenud erinevaid teemasi raseduse peetumise/ katkemise kohta. Kuna meil oli beebi väga ootadud ja üritasime 3,5a. Siis 6. nädala pealt oli loode peetunud.

Äitähh ette ära!

Millal alustada võib  – sellele küsimusele oskab kõige paremini vastata sinu arst, kuna meie detaile täpselt ei tea.

Peetumise/katkemise järel võib keha vajada ise ka aega – vahel on tsükkel paigast ära, hormoonide tasakaaluga kehas probleeme. Minul isiklikult läks 8 kuud aega ning sedagi koos spetsialisti abiga. Kui sa veel pole pöördunud viljatusravi spetsialistide poole, siis soovitan soojalt – Eestis on väga meeldivaid arste, kes saavad sellel keerukal teekonnal tuge pakkuda.

Ja lõpetuseks – isegi kui keha füüsiliselt valmis on, siis tasub mõelda ka sellele, kas sina ja su partner olete vaimselt valmis. Ütlen ausalt – mul läks väga mitu kuud aega enne kui tundsin, et saan sellest teemast korralikult rääkidagi. Võta endale aega tunda emotsioone ning leia, mis sind aitab – kiri beebile vms ideid internetist leiab. Lohutust võib tuua ka fakt, et kord sul juba õnnestus rasestuda, seega miks mitte ka uuesti ja järgmine kord juba õnneliku lõpuga lugu 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oli iseeneslik katkemine või kirurgiline puhastus? Kui loode on 6.nädalal peetunud, kuna siis avastati? Olenevalt sellest ka toimub taastumine, kirurgilise puhastusega võiks vähemalt ühed päevad vahel olla, eks arst soovitas ju, kuidas ja mis. Kui kaua uue rasestumisega aega läheb, seda ei oska keegi küll ennustada ega öelda, see sõltub, kas kummalgi on viljakus vähenenud (kui eelmine võttis 3+a aega) jne.

Olen teemaalgataja.
Algul kui läksin rasedusega arvele võtma siis UH järgi oli rasedus väiksem ehk 5+2. Päevade järgi oli 7+5 nädalat. Ämmaemand ütles,et kuna tsükkel ebaregulaarne ehk tänu sellele väike. Läksin 2.nädala pärast kordus ultrahelisse seis oli sama. Siis kohe ämmakas suunas mind naistearsti juurde. Seal oli natuke rohkem näha ehk siis rasedus vastas 6+2nädalale. Südemetööd näha polnud. Naistearst kutsus nädala pärast tagasi. Siis oli loode väiksemaks tõmbunud ehk uh nädalaid 5+6 nädalat ja südametöö puudus. Siis oligi diagnoosiks raseduse peetumine. Tehti erakorraline kirurgiline puhastus. Kuna tekkis tugev verejooks. Sellest möödas nüüd nädal.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kiri beebile

Mida see täpsemalt tähendab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te miinustate sellises valusas teemas?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te miinustate sellises valusas teemas?

Ma ka vaatasin,julmad inimesed.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kiri beebile

Mida see täpsemalt tähendab?

Sisu osas on väga palju varieeruvust, kõige levinum on ehk hüvastijätu kiri. Asjad, mida oleksid tahtnud talle öelda. Või miks mitte ka panna sõnadesse, mida tunned. Või väljendada, et kuigi praegu ei läinud nii, nagu sa oleksid soovinud, siis ta on alati tagasi oodatud su juurde. Põhimõtteliselt kõik, mida tahaksid öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alustasin oma nn lastesaamise teekonnaga 3 a tagasi ning selle aja sisse on jäänud 1 peetumine, 2 katkemist ja 2 probleemivaba rasedust ja sünnitust. Rasedused, mis püsima jäid tulid katkemistest ülejärgmisel tsüklil.

Lohutan sind sellega, et kui lõpuks rasestud ja sünnitad, siis näed seda katkemist hoopis uue pilguga – kui poleks tookord katkenud, poleks mul ju seda konkreetset last kes praegu on.
<p style=”text-align: left;”>Kui tunned, et keha valmis, proovige uuesti. Küll tuleb nagunii ????.</p>

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul katkes ka spontaanne rasedus ca 6 nädalal. Peale seda läksin ka viljakusarsti juurde (vanust mul üle 40) ja ta arvas, et positiivne märk on juba iseeneseslik rasestumine ja soovitas veel 6 kuu jooksul ise proovida. Seekord otsustasime asja tõsiselt võtta ja võtsime kasutusse ov testid ja ajatasime vahekordi (ueh, see oli meile mõlemale paras stress tegelikult!). Tuli covidiaeg, nii et omaette tegutsemine venis ca 9 kuu peale ja ikka ei jäänud uuesti rasedaks. Siis tagasi arstile ja tegime ivf-i. See õnnestus juba esimese ringiga, praegu 35 nädalat rase.

aga katkemine oli paras šokk, ma polnud selleks üldse valmis, rõõm rasestumisest oli nii suur!  Tundsin ka, et pean selle lapsega hüvasti jätma ja leinama, algul tundus, et see kurbus jääb kauaks. Nii et võta aeg ja leina, mis iganes viisil sulle on vajalik. See aitab edasi liikuda. Ja kui nii kaua ei jäänud spontaanselt rasedaks, siis kaaluge viljakusarstile minekut, kaotada ei ole sellega midagi, võimalik, et uuringutel selgub, et teil ongi objektiivselt keerulisem rasestuda ja sekkumine aitaks kaasa!

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen väga positiivne näide. Katkemine toimus eelmise aasta detsembrid 5+4 pealt. Sain tabletid ja puhastus väga kergelt ja kiiresti ära. Mõtlesin et jätan ka siis ühed päevad vahele ja hakkame aga uuesti proovima. Uusi päevi aga ei hakanudki , olime korra vahepeal ilma kaitsevahendita vahekorras ja jäin kohe uuesti rasedaks. Nädal tagasi sünnitasin 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstid soovitavad vahet pidada, aga ära kuula neid. Oota esimesed päevad ära, veendu pärast neid naistearsti juures, et kõik on välja tulnud. Ja hakka kohe uuesti proovima. Mida kiiremini rasestud, seda suurem on tõenäosus terveks raseduseks. Mul täpselt nii oli ja hetkel kolmas trimester. Kui proovima hakkate, võtke mehega mõlemad conception vitamiine ja loobuge mõlemad alkoholist. Asi on seda väärt 🙂

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oleme proovibud pesanuna saada 2 aastat. Esimest korda jäin beebiootele täpselt aasta peale  proovima hakkamist, see kahjuks peetus 9 nädalal sama aasta aastalõpus jäin uuesti beebiootele, kuid kahjuks peetus jälle 8 ndal nädalal. Siis arst võttis igasuguseid proove, kõik oli korras väljaarvatud see, et avastati bakter nimega ureaplasma parvum. Sain koos mehega ravi peale ja uus rasedus ka juba 4 kuud hiljem. Praegu 21 nädalat ja kõik korras.

Ärge andke alla ja laske igasuguseid proove võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tunnen kaasa, see on emotsionaalselt raske.

Ma katkestasin 14. nädalal raseduse loote väärarengu tõttu ja rasestusin kohe uuesti, nii et päevi vahepeal ei tulnudki. Ämmaemand ütles, et ega sa enne ei rasestu kui keha valmis on, seega pole rasestumisvastaseid vahendeid tarvis kasutusele võtta. Et see nii ruttu üldse võimalik on, tuli meile endilegi üllatusena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli esimest korda elus ja rasedaks jäin uuesti kohe. Olin ise ka üllatunud ja olin küll lugenud, et uus rasedus vôib väga kiiresti pärast seda tulla ja nii tôesti oli. Me muidugi aastaid pole kunagi üritanud, aga tavaliselt nii 4-kuud ikka ja nüüd siis jäin kohe rasedaks. Ahh, ei mäleta kas isegi esimesed päevad jôudsid tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Teema väga tundlik ja mõnele delikaatne. Aga ise alles elasin üle rasedude peetumise. Uuriks kui kiiresti olete uuesti rasedaks jäänud. Kas ootasite esimesed päevad ära või hakkasite kohe proovima. Kas peale puhastus toimub ka mingi aja pärast ovulatsioon. Olen siin lugenud erinevaid teemasi raseduse peetumise/ katkemise kohta. Kuna meil oli beebi väga ootadud ja üritasime 3,5a. Siis 6. nädala pealt oli loode peetunud.

Äitähh ette ära!

Mul on 2x nii halvasti läinud.

Eaimene kord olime veidi yle 2a proovinud. Triibud sain 4 kuud peale viljatuskliinikus tablettide ja ravi peale saamist. See rasedus peetus 6+4, teada sain 8+2. Tehti kirurgiline puhastus, mis oli arsti soovitus ja ma olin rahul, et kiirelt läbi saab see jama. Soovitati päevad ära oodata (algasid täpselt 6ndl peale puhastust) ja anti luba uuesti proovida.

4 kuud peale seda rasestusin taas (jälle tablettide ja ravi abil) aga väga tugevate kõhuvaludega verejooks hakkas jälle 6+4.  Seekord puhastus kõik ise ja juba järgmine tsükkel kirjutas arat mulle ovulatsiooni esile kutsuva süsti ehk siis pyydmine jätkus kohe, kui katkemine oli läbi. Katkes, paar ndl hiljem nägi arst UH-s, et foliiklid kasvavad, määras systi aja ja andis korralduse vahekorras olla. Ei õnnestunud siis enam pikalt rasestuda.

3x rasestusin, kui pyydmisest oli yle 4a möödas. Tegime läbi IVF kuni punktsioonini. Kuna koroona tõttu siirdamist ei toimunud siis jäi 1 kuu vahele ja pidin arstiga yhendust võtma, kui menstruatsioon hakkab – ei hakanud. Arvasin, et kuna mul yle aastate pole yhtegi tsüklit reguleerivat tabletti peal siis tsükkel venibki. Kui päevad olid yle nädala – pooleteise “hiljaks” jäänud võrreldes tablettidega tekitatud tsükli siis tegin testi, mis oli positiivne. Lootsin aga ei uskunud seda. Mul polnud yhtegi “tunnust.” Tänaseks 27.ndl jookseb. Ainus tunnus tänaseks on kõrvetised ja kasvav kõht.

Lyhidalt, mul oli väga erineva vahega rasestumised. Ilmselt teeb keha ikka oma korrektuurid. Õnnestumiseks on vaja, et paljud erinevad faktorid oleks paigas. Kannatliku meelt sellel teel. Loodan, et saate varsti rõõmusõnumeid!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli peetumine 9. nädalal. Tehti nn tabletipuhastus, mis ei olnud midagi hirmsat.

Soovitati oodata vähemalt 2-3 kuud ja see, millest alates kuid lugeda, varieerus inimesest. Küsisin seda õige mitme naistearsti ja ämmaemanda käest, kellega peetumise tõttu kokku puutusin. Mõni ütles, et esimene menstruatsioon peale puhastust ei lähe arvesse, teine ütles, et läheb. Kolmas leidis, et võiks kindlasti esimesed päevad ära oodata ja siis kontrollis käia ning alles seejärel, kui arst lubab (kui on kindel, et midagi emakasse ei jäänud), proovima asuda.

Ovulatsioon toimub umbes 2-4 nädalat peale puhastust ja kui siis viljastumist ei juhtu, siis tulevad 2 nädala pärast päevad. Nii umbes. Mõnel on tsükleid, kus ei toimugi ovulatsioone.

Minul juhtus lõpuks nii, et siis, kui olid esimesed päevad täpselt kuu peale puhastust ära olnud ja pidin arsti juurde minema, oli eriolukord ja ma ei läinud kuskile. Helistasin ämmaemanda nõuandeliinile ja küsisin, kas ma pean minema või mitte. Leiti, et kui tunnen, et kõik normis, pole vaja hetkel minna. Ja siis millalgi peale seda jäin rasedaks. Millal, ei teagi, 2,5 kuud peale eelmisi päevi tegin testi ja mõni päev hiljem läksin väikese veritsusega EMOsse. Raseduse suurus oli siis 7 nädalat ja lootega kõik korras. Edasi kulges rasedus hästi ja laps hakkab nüüd juba kõndimist harjutama.

Kirjandus ütleb tegelikult, et peale ühekordset katkemist (ehk ei pea veel geneetiku juurde minema) võib kohe või peaaegu kohe uuesti proovida, kui enesetunne ja emotsionaalne seis lubavad. Kui on rasestumisega raskusi olnud, siis mõned kuud peale peetumist võib isegi kergemini rasestuda kui muidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elasin just enne jõule üle peetumise, nädalaid oli 17. Tekkis põletik, mida ravisin antibiootikumidega, kuid asi ei paranenud. Platsenta külv näitas bakteri olemasolu. Täpsemalt saan selgust jaanuari alguses, kui on arstivisiit.

Kohutav kogemus ja emotsionaalselt on väga raske. Kõik räägivad, et olen veel noor ja küll jään uuesti rasedaks jne aga see pole hetkel mingi lohutus.

Uuesti rasestumisest ei julge veel mõeldagi, hirm on, et läheb samamoodi ja teist korda ma sellist kaotust üle ei elaks.

Süda on lihtsalt miljoniks killuks… beebi oli nii oodatud ja ma ei mõista miks nii juhtus 🙁

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!
Minul oli raseduse peetumine 6. nädalal aastal 2017 detsembris. Peale seda võtsime rahulikumalt ja mõtlesime, et ootame päevad ära. Aga neid päevi ei tulnudki.
2018  märtsi alguses sain triibud ja nüüd on see neiu juba 3- aastane ????

LM

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli iseeneslik katkemine umbes sama kaugele arenenud rasedusega. See oli nüüd kohe-kohe aasta aega tagasi. Kuna rasedus oli nii väike ja kõik puhastus ise kiiresti ära, võisin kohe järgmisest tsüklist alates uuesti proovima hakata. Kahjuks siiani pole õnnestunud. Tean aga ka tuttavaid, kes jäid kohe pärast katkemist/peetumist uuesti rasedaks ja kandsid raseduse ka rõõmsalt lõpuni. Seega erinevaid lugusid ja kogemusi on väga palju.

Mina ise muutusin väga maniakaalseks. Tahtsin KOHE uuesti rasestuda ja eks see tekitas pingeid ka kodus. Olin pahane kaaslase peale jne. Seejuures täiesti põhjuseta. Paar kuud hiljem rahunesin ja siis tundus tagasi vaadates minu käitumine täiesti absurdne. Mis seal salata – ka praegu tiirlevad mõtted ainult selle teema ümber, aga õnneks olen natuke rahulikum. Usun, et üks põhjustest, miks ma uuesti pole lapseootele jäänud, seisab ka “kahe kõrva vahel”.

Kainet mõistust ja palju edu!

Usun, et üks põhjustest, miks ma uuesti pole lapseootele jäänud, seisab ka “kahe kõrva vahel”.

Või on asi hoopis sekundaarses infertiilsuses. Been there, done that. Minul lõi peetumine organismi nii segamini, et vajasin hormoonravi uuesti rasestumiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USAs on viimastel kuudel tõusnud esimesel trimestril raseduste katkemine 400%. Kas keegi teab põhjust?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USAs on viimastel kuudel tõusnud esimesel trimestril raseduste katkemine 400%. Kas keegi teab põhjust?

Kust selline info?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Küsimus neile kes on läbi elanud raseduse peetumise/katkemise.