Esileht Kodunurk Küsimus oakohvi kohta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Küsimus oakohvi kohta

Postitas:

Kas see on parem kui kohvimasinasse pandav jahvatatud pulber (see mis pakkides müüakse)? Ja kuidas ubadest valmistatakse kohvi, kui puudub kallis kohvimasin? Kas seda saab panna tavalisse kohvimasinasse ka või pannakse see kannu ja vesi peale või mismoodi valmistatakse?

Ise ma kohvi ei joo, aga külalistele tahaks head kohvi pakkuda, sellepärast küsin. Samas pole ainult külaliste jaoks ju ka mõtet paljukiidetud Jurat muretseda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 09:19; 18.07 09:36; 18.07 09:51; 18.07 10:20; 18.07 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oad tuleb enne ära jahvatada. Paljudel on veel nõuka-ajast kodus alles elektriline kohviveski, aga eks neid ole ilmselt ka uuemal ajal saadaval. Edasi teed nagu ikka kas fileterkohvimasina või presskannuga.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas ubadest valmistatakse kohvi, kui puudub kallis kohvimasin?

Kahe külalise pärast pole mõtet isegi mitte ka kohviveskit osta, masinast rääkimata.
Võta poest mingit parema otsa valmisjahvatatud kohvi ja tee neile tavalist pätikat.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:29; 18.07 10:24; 18.07 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohviveskeid on igas hinnaklassis ja odavama otsa omad on paarkümmend või isegi mõniteist eurot. Mul ongi üks selline. Paned oad sisse, jahvatad, ja ongi sul samasugune puru nagu pakkides müüakse, ainult värske ja imelise lõhnaga iga kord, mitte ainult paki avamise hetkel. Edasi toimeta nagu ikka kohvipuruga. Osta veski, sa ei kahetse.

kohviveskidMinul on see Bosch. Aga töö teevad nad kõik ära.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:31; 18.07 09:40; 18.07 10:22; 18.07 10:23; 18.07 10:27; 18.07 10:56; 18.07 10:58; 18.07 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No osta Jura asemel DeLonghi. Need odavad, alla 300€ isegi. Presskannuga saab mingit leotist teha, see pole kohvi.
Kõige tähtsam komponent on kvaliteetne uba.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Presskannuga saab mingit leotist teha, see pole kohvi.

Kohv iseenesest ongi leotis, et sa teaksid.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:29; 18.07 10:24; 18.07 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas ubadest valmistatakse kohvi, kui puudub kallis kohvimasin? Kas seda saab panna tavalisse kohvimasinasse ka või pannakse see kannu ja vesi peale või mismoodi valmistatakse?

Kas ma sain nüüd õigesti aru, et teemaalgataja arvab, et terved oad tuleb panna kannu ja vesi peale valada?
Mul ema rääkis, et tema ülikooliajal oli tal toakaaslane, kes pani pakist kõvad makaronid pannile.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas ubadest valmistatakse kohvi, kui puudub kallis kohvimasin? Kas seda saab panna tavalisse kohvimasinasse ka või pannakse see kannu ja vesi peale või mismoodi valmistatakse?

Kas ma sain nüüd õigesti aru, et teemaalgataja arvab, et terved oad tuleb panna kannu ja vesi peale valada?

Mul ema rääkis, et tema ülikooliajal oli tal toakaaslane, kes pani pakist kõvad makaronid pannile.

Jah, no tuleb ette. Ma ka ei uskunud oma silmi, aga kust siis ikka õpitakse, kui ei julge küsida. Kiidan teemaalgatajat julge küsimuse eest.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:31; 18.07 09:40; 18.07 10:22; 18.07 10:23; 18.07 10:27; 18.07 10:56; 18.07 10:58; 18.07 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan asjalike vastuste eest! Nii loll ma õnneks ka pole, et ubadele vesi peale kallata. Aga jah, piisavalt loll, et head kohvi teha. Mul on õnneks olemas vana veski (kasutasin seda küll muul eesmärgil – lastele beebieas pudru valmistamiseks – tegin teravilja pulbriks), loodan, et see veel töötab. Mul tekitas lihtsalt segadust see, et müüakse ju erinevat pakikohvi. Osad on masina jaoks, teised presskannu jaoks. Seetõttu arvasin, et jahvatud ube ei saa tavalises kohvimasinas kasutada. Hea, kui saab. Aga mis oad võiksin katsetuseks osta? No mis keskmisele inimesele maitseks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 09:19; 18.07 09:36; 18.07 09:51; 18.07 10:20; 18.07 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavalises kohvimasinas

Mida sa selle tavalise kohvimasina all mõtled? Filterkannu või? Need erinevused on jahvatuse astmes. Presskannu kohv on jämedama jahvatusega kui filterkannu oma. Tegelikult saad veskiga ise katsetada jämedust, millisega parem tuleb. Suurt eksimise võimalust pole, see pole nii peenike teadus.
Ubadega on see, et isegi Pauligi omad on läinud kuidagi hapuks ja ebameeldivaks. Kui vähe kohvi teed, ise ei joo, siis tasuks vaadata spets kohvipoodidest kallima otsa ube. Kuula sealseid soovitusi. Mina ostangi sealt, katsetan erinevatega. Aga tavalistest igapäevakohvidest on see pruun Paulig siiski veel parim. Maitsed on muidugi erinevad.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:31; 18.07 09:40; 18.07 10:22; 18.07 10:23; 18.07 10:27; 18.07 10:56; 18.07 10:58; 18.07 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohvimasinat ja jahvatajat ainult külaliste tabeks osta ei soovitaks, võtavad palju ruumi kodus ja maksavad liiga palju raha.

Ma ise teen kodus kohvi mokakannuga, kuna olen ainuke kohvi tarvitaja oma peres. Mokakann keedab suurepärast kohvi ka puru kohvist, see aga võiks olla veidi kvaliteetsem kohvi, mitte löfbergs vms. Kui keedad kohvi harva, siis soovitaks osta väikese paki 250g ja kindlasti peab seda säilitama õhukindlas anumas, et kohvi ei kaotaks oma omadusi. Mokakannu puhul peab arvestama, et see on mõeldud ekspresso keetmiseks, niiet väiksema kannuga saab keeta pm ühe tassi korraga, suurega vb rohkem, saab keeta kange kohvi (ekspresso) ja sellele keeva vett peale panna, et tavalise kangusega kohvi saada.

https://www.kaubamaja.ee/bialetti-espressokann-break-rossa-h0391587

Pätikohvi iial külalistele ei pakuks, ise ka pigem ei joo üldse, kui masina või kannu kohvi valmistada pole võimalik.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma pean tavalise kohvimasina all filterkohvimasinat silmas. See mul juba 20 aastat vana ja nüüd olengi mõelnud, et kas osta uus ja milline siis? Et kallid täisautomaatsed valmistavad kindlasti head kohvi, aga et kas neid tasub osta, kui keegi peres kohvi ei joo. Ainult külaliste jaoks siis. Mäletan nõukogude ajast, et kohvi tehti nii, et oad jahvatati, pandi kannu ja valati vesi peale. Mõtlesin, et äkki polegi kohvimasinat vaja, vaid hoopis kannu. Nüüd tänu headele inimestele sain teada, et jahvatud ube saab ka filterkohvimasinas kasutada. Tõesti poleks ise selle peale tulnud. Siis ikka ostaks uue filterkohvimasina. Või siis selle mokakannu. Aga kui on rohkem külalisi (nii tavaliselt ongi), siis ilmselt mokakann jääb väikseks.

(Õnneks hea tee valmistamiseks ma nii lolle küsimusi ei küsi)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 09:19; 18.07 09:36; 18.07 09:51; 18.07 10:20; 18.07 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsad nipid algajale:
https://www.sekretar.ee/uudised/2016/01/14/8-kuldreeglit-hea-kohvi-valmistamiseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohvimasinat ja jahvatajat ainult külaliste tabeks osta ei soovitaks, võtavad palju ruumi kodus ja maksavad liiga palju raha.

Ma ise teen kodus kohvi mokakannuga, kuna olen ainuke kohvi tarvitaja oma peres. Mokakann keedab suurepärast kohvi ka puru kohvist, see aga võiks olla veidi kvaliteetsem kohvi, mitte löfbergs vms. Kui keedad kohvi harva, siis soovitaks osta väikese paki 250g ja kindlasti peab seda säilitama õhukindlas anumas, et kohvi ei kaotaks oma omadusi. Mokakannu puhul peab arvestama, et see on mõeldud ekspresso keetmiseks, niiet väiksema kannuga saab keeta pm ühe tassi korraga, suurega vb rohkem, saab keeta kange kohvi (ekspresso) ja sellele keeva vett peale panna, et tavalise kangusega kohvi saada.

https://www.kaubamaja.ee/bialetti-espressokann-break-rossa-h0391587.

Kohv (mitte kohvi)! Juba kolmas kommentaar, kus sama viga.
Nimetavas käändes on see imeline joogitooraine KOHV.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot mina ostsin selle KÕIGE odavama masina just äsja (ei näe mingit põhjust selle lulla eest ka üle maksta), sest ikkagi polnud rahul kohvimasinaga, millel ka veski sees – ja maksis 6.90 – mingi ale oli ka veel. pisike, lihtne ja teeb ikkagi head tööd, kuigi mõni maksis ka kippelt üle 200. maitia, mis kuramuse funktsioone see siis peab omama, vahepeal vist lehma lüpsma ja pesu pesema ja kuu peale lendama? :S
öeldatavasti on kõige jämedam jahvatus kannu jaoks, siis tass, siis presskann, siis masin ja siis espressomasin. aga nt see mu peenike isejahvatusega masin teeb suti jämedamat puru kui kohe müüdav filterkannu puru. maitse on muidu hea, aga jah, naz lahja minu jaoks.
ja noh, kohviveski võib eraldi olla küll, vahel on vaja ka muid asju jahvatada, siis kulub ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju huvitavat lugemist. Aitäh! Tundub, et vana Straume veski ikka ei sobi, sest seal pole jahvatuse astet võimalik valida. Selleks siis tuleb ilmselt osta veidi peenem kohviveski. Peab uurima. Samas tuli mul selline mõte, et lippaks enne külaliste tulekut kohvipoest läbi ja ostaks värskelt jahvatataud kohvi? Muidugi ma ei tea, kas kohvipoes sellist teenust pakutakse. Aga minusugusele võhikule tundub see hetkel kõige lihtsam lahendus. Ilmselt vist ikka mitte kõige parem küll…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 09:19; 18.07 09:36; 18.07 09:51; 18.07 10:20; 18.07 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohv (mitte kohvi)! Juba kolmas kommentaar, kus sama viga.
Nimetavas käändes on see imeline joogitooraine KOHV.

Aga mina ütlen “kohvi” ja jäängi ütlema. Ma tean, kuidas on selle “õige” vorm, lihtsalt mulle ei meeldi see.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:31; 18.07 09:40; 18.07 10:22; 18.07 10:23; 18.07 10:27; 18.07 10:56; 18.07 10:58; 18.07 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju huvitavat lugemist. Aitäh! Tundub, et vana Straume veski ikka ei sobi, sest seal pole jahvatuse astet võimalik valida. Selleks siis tuleb ilmselt osta veidi peenem kohviveski. Peab uurima. Samas tuli mul selline mõte, et lippaks enne külaliste tulekut kohvipoest läbi ja ostaks värskelt jahvatataud kohvi? Muidugi ma ei tea, kas kohvipoes sellist teenust pakutakse. Aga minusugusele võhikule tundub see hetkel kõige lihtsam lahendus. Ilmselt vist ikka mitte kõige parem küll…

Pakutakse küll. Ja veel küsitakse, mille jaoks täpselt. Nii et lippa julgesti!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:31; 18.07 09:40; 18.07 10:22; 18.07 10:23; 18.07 10:27; 18.07 10:56; 18.07 10:58; 18.07 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et vana Straume veski ikka ei sobi, sest seal pole jahvatuse astet võimalik valida.

Saab ikka: mida kauem nuppu vajutad, seda peenema teeb.
Korraks vaid ringi lastes tulebki jäme.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:29; 18.07 10:24; 18.07 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et vana Straume veski ikka ei sobi, sest seal pole jahvatuse astet võimalik valida.

Saab ikka: mida kauem nuppu vajutad, seda peenema teeb.

Korraks vaid ringi lastes tulebki jäme.

Pidin just sama ütlema – tuleb lihtsalt veidi kauem jahvatada 🙂 teeb kasvõi tolmpeeneks kui vaja. nii saab nt ka tuhksuhkrut teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul kuskil see pood on, siis seal on asjatundjad. Soovitavad ja jahvatavad. Saad hea kogemuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:31; 18.07 09:40; 18.07 10:22; 18.07 10:23; 18.07 10:27; 18.07 10:56; 18.07 10:58; 18.07 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, super. “See” pood on tõesti minu kodust paarisaja meetri kaugusel. Eks ma katsetan mõlemat varianti. “Sellest” poest jahvatatud kohvi osta ja proovin ka Straume ära (võttes arvesse kõiki asjalikke soovitusi). Ootan põnevusega juba, mida külalised ütlevad. Ise ma ju kahjuks hinnangut anda ei oska.

Aga palun veel abi piimavahustajaga. Ma olen tavaliselt ostnud kohvikoort kohvi peale panemiseks. Aga olen näinud poes piimavahustajaid. Kas see oleks äkki maitsvam variant? Kas see vahustatud piim kallatakse samuti piima/koorekannu? Ja kaua piim seisab vahus? Tuleb valmistada vahetult enne laualeviimist? Kaua sellega läheb?

Ma väga tänan, et pole halvasti öeldud mulle nende rumalate küsimuste eest. Olin valmis palju hullemaks…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.07 09:19; 18.07 09:36; 18.07 09:51; 18.07 10:20; 18.07 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt see patareidega lulla on liigselt üle haibitud asi. Patakas saab kole ruttu tühjaks ja siis võid ise vahtu minna kui tahad. Keegi pani kunagi siia vooluvõrgust toidet saava nublaka ja see oleks parem variant. kindlasti ajab asja ära ka tavaline saumikser, eriti kui tal on selline lame otsik ka. ainuke asi – piim peaks olema leige kuni soojem, sest külm piim kas ei lähe üldse vahtu või vajub see alla juba enne, kui vahusti seest ära võtad.
mina olen vahustanud veel vahukoort kohvile peale, see ei lase kuumal kohvil seal all ära jahtuda. siis tuleb muidugi hästi ettevaatlikult rüübata.
ja veel võid teha iiri kohvi. tavaliselt käib see viskiga, aga ma olen saanud ka vana tallinnaga ja mulle maitses see rohkem. ja koor käib sinna peale ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, super. “See” pood on tõesti minu kodust paarisaja meetri kaugusel. Eks ma katsetan mõlemat varianti. “Sellest” poest jahvatatud kohvi osta ja proovin ka Straume ära (võttes arvesse kõiki asjalikke soovitusi). Ootan põnevusega juba, mida külalised ütlevad. Ise ma ju kahjuks hinnangut anda ei oska.

Aga palun veel abi piimavahustajaga. Ma olen tavaliselt ostnud kohvikoort kohvi peale panemiseks. Aga olen näinud poes piimavahustajaid. Kas see oleks äkki maitsvam variant? Kas see vahustatud piim kallatakse samuti piima/koorekannu? Ja kaua piim seisab vahus? Tuleb valmistada vahetult enne laualeviimist? Kaua sellega läheb?

Ma väga tänan, et pole halvasti öeldud mulle nende rumalate küsimuste eest. Olin valmis palju hullemaks…

Kui sa oled algaja kohvivalmistaja, siis ära neid Kitahi imenippe väga katsetama hakka. Hangi kohvikoort ja kõik läheb hästi. Muide, ka seda võid kohvipoest järele küsida, neil on seal kõiksugu imelisi lisandeid ja maitsekohvisid veel pakkuda.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:31; 18.07 09:40; 18.07 10:22; 18.07 10:23; 18.07 10:27; 18.07 10:56; 18.07 10:58; 18.07 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga tänan, et pole halvasti öeldud mulle nende rumalate küsimuste eest. Olin valmis palju hullemaks…

Aga äärepealt oleks tulnud ka, sest su algatusest jäi tõesti mulje, nagu sa tahaksid vett ubade peale kallata 😀

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:31; 18.07 09:40; 18.07 10:22; 18.07 10:23; 18.07 10:27; 18.07 10:56; 18.07 10:58; 18.07 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äärepealt oleks tulnud ka, sest su algatusest jäi tõesti mulje, nagu sa tahaksid vett ubade peale kallata ????

Pipraviina ju tehakse nii, et pipramari viina sisse tervena likku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:29; 18.07 10:24; 18.07 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, super. “See” pood on tõesti minu kodust paarisaja meetri kaugusel. Eks ma katsetan mõlemat varianti. “Sellest” poest jahvatatud kohvi osta ja proovin ka Straume ära (võttes arvesse kõiki asjalikke soovitusi). Ootan põnevusega juba, mida külalised ütlevad. Ise ma ju kahjuks hinnangut anda ei oska.

Aga palun veel abi piimavahustajaga. Ma olen tavaliselt ostnud kohvikoort kohvi peale panemiseks. Aga olen näinud poes piimavahustajaid. Kas see oleks äkki maitsvam variant? Kas see vahustatud piim kallatakse samuti piima/koorekannu? Ja kaua piim seisab vahus? Tuleb valmistada vahetult enne laualeviimist? Kaua sellega läheb?

Ma väga tänan, et pole halvasti öeldud mulle nende rumalate küsimuste eest. Olin valmis palju hullemaks…

Kui sa oled algaja kohvivalmistaja, siis ära neid Kitahi imenippe väga katsetama hakka. Hangi kohvikoort ja kõik läheb hästi. Muide, ka seda võid kohvipoest järele küsida, neil on seal kõiksugu imelisi lisandeid ja maitsekohvisid veel pakkuda.

mis imenippidest sa räägid? see, et külmalt vahustatud piim silmapilguga kokku vajub, pole mingi imenipp, vaid fakt. sellepärast tulebki kasutada vähemalt leiget piima. niisama see, et kui ekstra vahustajat pole, ajab ka saumikser asja ära. miks sa desorienteerid ja saboteerid head nõu?
ja loomulikult võib lihtsalt koort peale valada nagu ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see, milline kohv inimesele meeldib, sõltub inimesest endast. Ubade mõttes minule meeldivad kõige rohkem etioopia oad. Mõnele teisele selline vbla ei meeldi.

Näiteks: http://www.pipar.ee/tooted/kohv-ethiopia-yirgacheffe/

Piprapoes on suht suur valik, soodne ka, saad lasta soovitada. Kui ise ei joo ja pakud vaid külalistele, siis ongi mõtekas osta kohvioad, siis saab värskelt jahvatatuna alati parema kohvi.

Kohvi jahvatamise jämeduse üle ära muretse. Kui tahad, et jääks jämedam, siis jahvata lihtsalt lühemat aega, lase 2-3 sekundit, mitte ära uha pikalt, et kõik tolmuks läheb 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kohvipoodi lähed, siis ära lase seal omale mingeid maitsekohve pähe määrida, inimeste maitsed on erinevad.
Ma pigem ostaks kohvipoest oad, sügavkülmutaks need (tuntud maitse parandamise nipp) ning jahvataks vahetult enne kohvi valmistamist.

Ning vabalt võib kohvi ka kannu teha. Kui meil kohvimasin katki läkes, tegime nii nagu nõukaajal – kohvipuru kannu, kuum vesi (vesi keema ja lase seista kuni mulisemine lõpeb) peale, sõrmeotsatäis soola lisada (maitsete esile kergitamiseks), segada poole minuti pärast, lasta veel paar minti tõmmata ning kurnata läbi sõela serveerimiskannu. Kannud eelsoojenda ainult, saab maitsvam kohv.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kohvipoodi lähed, siis ära lase seal omale mingeid maitsekohve pähe määrida, inimeste maitsed on erinevad.

See on õige. Maitsekohvid on risk, neid ei maksaks külalistele lauspakkuda.

Ma pigem ostaks kohvipoest oad, sügavkülmutaks need (tuntud maitse parandamise nipp) ning jahvataks vahetult enne kohvi valmistamist.
Ning vabalt võib kohvi ka kannu teha. Kui meil kohvimasin katki läkes, tegime nii nagu nõukaajal – kohvipuru kannu, kuum vesi (vesi keema ja lase seista kuni mulisemine lõpeb) peale, sõrmeotsatäis soola lisada (maitsete esile kergitamiseks), segada poole minuti pärast, lasta veel paar minti tõmmata ning kurnata läbi sõela serveerimiskannu. Kannud eelsoojenda ainult, saab maitsvam kohv.

Väga õige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 18.07 09:27; 18.07 09:31; 18.07 09:40; 18.07 10:22; 18.07 10:23; 18.07 10:27; 18.07 10:56; 18.07 10:58; 18.07 11:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Kodunurk Küsimus oakohvi kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.