Esileht Väikelaps Küsimused lapse lasteaia”varustuse” kohta.

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Küsimused lapse lasteaia”varustuse” kohta.

Postitas:
Kägu

Hakkame last lasteaeda harjutama ja pean ilmselt mingeid komplekte (õue)riideid juurde ostma, mida lasteaeda kohapeale jätta? Lasteaias ka nüüd nende küsimustega pommitada ei taha – huvitabki pigem kuidas teised teevad/teinud. Kuna laps hetkel ilmselt väga tihti esimene aasta kohe käima ei hakka siis kõiki asju lasteaia jaoks varukomplekte või mitu osta tundub palju – samas ilmselt siiski arvestama, et riided millega lasteaias õues käis võivad õhtul kojuminekuks täiesti porised ja märjad olla?

Lasteaia õueriietus ja jalanõud – läheb õue nendega millega tuleb või on lasteaias eraldi õueriiete komplekt? Kas üks või igaks juhuks mitu (nt kui käivad õues hommikul ja õhtul), praeguste ilmadega mitu erineva paksusega komplekti, kuna päevased temperatuurid võivad väga erinevad olla? Jalanõudega läheb päevaaeg õue nendega millega hommikul lasteaeda või eraldi paarid?

Mitu paari kindaid, mütse,salle ka pidevalt kapis? Sokke ilmselt peaks ka mitu paari varuma.

Unustasin täiesti küsida, et kas neil seal kuivatuskapp ka olemas on – silma ei hakanud.

Palju teil lasteaias varuriideid on – just väikesel, kes alles harjutab potil käimist ja pissiõnnetusi juhtub. Pissiste riiete jaoks ilmselt hea mingid kilekotid kappi panna – siis kohe näha ka, mis vaja koju kaasa võtta?

Kas kontrollite siis ise iga õhtu üle, et mis olukorras kapis olevad riided on – et kas nt kindad-saapad märjad ja vaja näiteks koju kaasa võtta?

 

Ja kui juba vastate, mis poisslapse peamised riided lasteaeda on – dressipüksid ja pika varrukaga särgid?

 

Kas seljas olevatele riietele ka nimed/sildid sisse pannud? Või see olulisem vist ikka üleriided-kindad-jalanõud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just sain täna pragada, et liiga palju riideid kapis. Nii et ei tasu üle mõelda, ruumi nkn ei ole liiga palju asju hoida.

Enamikes lasteaedades on kuivatid, kuhu õueriided peale hommikust jalutuskäiku kuivama pannakse. Aias on vahetusjalanõud ainult toas käimiseks. Tuduriided. Üks varukomplekt pükse. Mulle endale meeldib, et lapsel oleks mitu kihti meriinokaid seljas just sellel põhjusel et hommikul lasteaeda minnes palju jahedam kui päeval kui nad õue lähevad. Komplekt labakaid, sokid paneme ainult kui üle +5, muidu sukapüksid.

Minu lapsel on muidu kaks komplekti olnud – õueriided, mida võib mustaks ja poriseks teha ja  autoriided, millega laps tuuakse ja viiakse. Kui veab siis nädalavahetusel peseme õuekombe läbi, aga kui väga porised ilmad, siis olen pidanud ka üle päeva seda tegema ja siis muidugi hea kui on varu võtta.

Üldiselt proovime siltidele nime panna, paljudel sarnased asjad ja on läinud asjad segamini küll.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesel poolaastal käib ta paar päeva kohal ja siis on 2 nädalat kodus haige. Ma ei ostaks eraldi komplekte selleks perioodiks. Alati on võimalik lisakihiga sügisriided paksemaks muuta selleks üheks päevaks kui talve omad kuivavad. Liiga palju pesta pole ka vaja õueriideid, järgmine päev sama mudased.

Sildid sisse kõigele, ka kinnastele mütsidele jne. Paar vahetuskomplekti kappi ja käib küll. Uued riided tead asemele tuua kui laps vahetus riietega õhtul koju saadetakse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

– vahetuseks siseriided (oleneb toatemperatuurist ja lapse eelistustest, minu poistel olid jah pikkade varrukatega särgid ja dressipüksid), aluspükse ja sokke  2p;

– lasteaeda jätta võiks teise paari kindaid ja kummikud.

Muu on pigem ülepingutamine.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapsel on lisaks toariietele ja tagavarakomplektile (kui peaks lasteaias mõni õnnetus juhtuma) veel eraldi sise-spordiriided, pidžaama (ja kaisukas), jalanõudest sandaalid, tennised ja tantsusussid. Need on kõik lasteaias nõutud, samuti on nõue, et ei käiks õues nii, et paneb toariietele kombeka peale ja korras, vaid et oleks eraldi toariided ja kombeka-alused riided. Õues ja õue-sporditunnis käib samade riietega, millega läheme. Mitut kombekat kas pole kunagi olnud või on alles kapis tuhnides kogemata selgunud, et tegelikult ju oli, lihtsalt ei mäletanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaias ka nüüd nende küsimustega pommitada ei taha

Vastupidi, just lasteaiast peaksidwenn küsima.
Igal aial on oma soovid ja eelistused.

Meil oli lasteaias nö kohustuslik kapis alati olemas:
-kummikud(oli kaks paari, ühed koguaeg aias, teised kodus)
-poririided
-siseriietest vähemalt üks varukomplekt(püksid, pluus, sokid ja alukad). Potile harjuva lapsega lisasin veidi varuga neid.
– magamise riided

Ikka ise vaatad kapi üle ja pead meeles mis asendada vaja on.

Õueriideid meil oli üks kapis(kombe) See mis hommikul oli, läks terve päev selga.
Kuivatuskapp oli olemas ja suurema märgumise ja sopa hoidsidki ära need kummiriided. Neid vedasin küll märjal ajal koju ja loputasin ära kodus ja hommikul aeda uuesti kaasa.

Kui ilm tundus kahtlane, viisin igaksjuhuks ka mõne dressika või kampsuni “igaksjuhuks” aeda kaasa.

Kindaid oli 2 komplekti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on lapsel kapis varuks 2 paari pikki pükse, 2 lüh. varrukaga T-särki, varusokid ja 2-3 paari aluspükse, kuna potil käimine pole nii kindel veel. Söömise ajal suudab ka ikka endiselt ennast määrida. Iga õhtu siis vaatan üle, kas on vaja olnud päeval riideid vahetada.

Kuna nad praegu alles harjutavad riiete vahetamist ise, siis kombekas läheb toariietele peale (pusa paneb juurde). Nemad veel ei vaheta õue minnes toariideid. Muidu tavaliselt tahetakse, et õuest tulles kõik riided saaks vahetatud.

Sisejalanõud.

Kummikud on praegu need, millega hommikul läheb, eraldi õuejalanõusid lasteaeda ei jäta. Koju tulekuks on küll eraldi jope, sest lasteaia kombe saab praeguste ilmadega üsna mustaks. Tal all kummiosaga kombe, seega kui järgi lähen, siis raputan/pühin harjaga ära kuivanud liiva ja pori kombeka küljest ära. Pesen praegu kombekat kord nädalas nädalavahetusel. Kui üleni riidest kombe oleks, siis vist peaks küll üks varuks olema.

Nimed on kindlasti kõigil õueriietel, jalanõudel, mütsil ja kinnastel sees. Kindad kindlasti labakindad mitte sõrmikud, kui ta kinda kätte panemisel abi vajab.

Pusadele ka olen pannud nime sisse, aga muudele toariietele pole praegu pannud.

Magamiseks eraldi särk ja kaisukas on ka kaasas. Minu lapse õpetajad soovisid ka veepudelit rühma, et ei peaks tassidega majandama vee joomisel. Kilekotid viisin ka.

Minu lapse sõimerühm praegu veel õhtuti õue ei lähe, muidu kindlasti kaks paari kindaid. Meil voodriga kummikud hetkel, muude saabastega ma soovitan kindlasti mõelda, kas võivad märjaks minna õues. Tänapäevaste kombekate kuivamisega tavaliselt probleeme ei ole olnud, aga jalanõud küll ei kuiva päeva jooksul ära kui märjaks saavad. Siis võib-olla praeguste ilmadega voodriga kummikud + saapad lasteaeda viia, et siis õhtul saab vajadusel kummikud panna kui päeval on saabastega. Mina enda jaoks tegin küll hea avastuse voodriga kummikute näol. Eelmine aasta olid saapad ja pidevalt jube porised. Kummikud selliste ilmadega minuarust mugavamad.

See päeva jooksul erinevad temperatuurid on keeruline nii lapsevanematele kui õpetajatele. Kahjuks ei olegi seal vist head lahendust. Mul lapsel pusa praegu, mis läheb kombeka alla, vahel on kindlasti soe olnud tal sellega päeval, kui ootamatult üsna päikeseline ilm on. Mina ei ole head lahendust leidnud, kuna õpetajatel pole nagunii võimalik iga lapse kappi läbi vaadata ja kõigile täpselt õiged riided selga saada. Olen ise läbi katsetanud lapse olemasolevad õue ja toariided ja meelde jätnud, mis kombod missuguse ilmaga head on olnud. Tuli pikk jutt, aga loodan, et said mõne hea mõtte????

(Endine õpetaja/praegune sõimeka lapsevanem).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see sõltub nii enda kui lasteaia eelistustest. Minu jaoks ei ole olnud probleem viia laps koju poriste riietega, seega eraldi kojusõiduriideid ei ole kunagi olnud. Lisariideid aias ka mitte, ainult 1 komplekt siseriideid. Vahepeal üks õpetaja arvas, et hea oleks lisakomplekt, et kui hommikul märjaks saab, aga ma ei pea mõistlikuks nii palju riideid.

Varasügisel olid aias eraldi kummikud ja shellpüksid, et kui hommikul on muru märg või sajab vahepeal vihma, siis saab panna. Kodus olid oma püksid ja kummikud, et end säästa igahommikusest ennustamisest ja meenutamisest.

Mul on kuumavereline laps, seega eraldi pori- või kummiriideid ei ole olnud.

Õpetajatel on lihtsam, kui nimi on kõigel sees. Mul endal samas ei ole, aga nüüd laps ise tunneb ära.

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ma üritangi mingit head kuldset keskteed leida – st mul poleks kahju lasteaias kõiki asju mitu komplekti hoida, aga kuna praegu tean, et see lasteaias käimine pigem võib olla minimaalne ja samas laps kasvab nii kiiresti + erinevad temperatuurid jne siis päris kõiki asju ei ole mõistlik hetkel topelt osta ja sinna jätta.

Meil hetkel see viimine-toomine natukene kaootiline ja kombineeritud, kuna mõnikord autoga (õhemalt riides), aga koju juba käruga/jala. Seega autoga minnes õuekombe selga panna liiga palju, samas autoriietega jalutades koju tulla külm. Muidu ilmselt tundub, et peaks proovima küll jah lahendust, et siis päevaaeg käib õues samade riietega millega tuleb-läheb, või siis autoga minnes lihtsalt õuekombe iga hommik kaasa.

Siseriiete varudega on selles suhtes lihtsam, et kulu palju väiksem – võivad seal seista varukomplektid. Ja sokid.

Aga kindaid ilmselt peaks jah varukomplekti kappi võtma. Ja mingid soodsamad äravõetava voodriga termokummikud võib ka ilmselt tõesti lasteaeda varuks võtta-panna.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil hetkel see viimine-toomine natukene kaootiline ja kombineeritud, kuna mõnikord autoga (õhemalt riides), aga koju juba käruga/jala. Seega autoga minnes õuekombe selga panna liiga palju, samas autoriietega jalutades koju tulla külm.

Meil on samamoodi, et võib minna-tulla nii autoga, rattaga kui jala – minu meelest sellise lühikese distantsi puhul võib vabalt autos ka paksemalt riides olla, auto ei jõua soojenedagi enne, kui me juba aias oleme. 😀

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil hetkel see viimine-toomine natukene kaootiline ja kombineeritud, kuna mõnikord autoga (õhemalt riides), aga koju juba käruga/jala. Seega autoga minnes õuekombe selga panna liiga palju, samas autoriietega jalutades koju tulla külm.

Meil on samamoodi, et võib minna-tulla nii autoga, rattaga kui jala – minu meelest sellise lühikese distantsi puhul võib vabalt autos ka paksemalt riides olla, auto ei jõua soojenedagi enne, kui me juba aias oleme. ????

Paksem kombe pole ju turvatoolis turvaline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läheb, tuleb ja on õues ühe ja sama komplektiga. Varuvariant siiski on olemas juhuks kui teine on must/märg, aga see on kodus.

Lasteaias on üks komplekt toariideid varuks. Lisaks võimlemisriided ja pidžaama. Meie kapp alati pigem tühi, siis on endal ka parem ülevaade. Kohe kui mõni varuriie läheb kasutusse, siis viin uue asemele. Kui oleks rohkem asju kapis, siis oleks raskem meeles pidada mida ja kui palju asemele on vaja viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 2 last kokku 5 erinevas lasteaias käinud. Mitte üheski pole nõutud, et õue minnes ka toariided millegi muu vastu vahetataks. Ikka kombe otse toariietele. Toariieteks siis PV särk ja dressipüksid. Kui õuest tulles oli mõni asi märjaks saanud, siis vahetasid.

Mina varukombekaga tegin nii, et kuna nagunii on erinevad õueriided erineva ilma jaoks (suvine voodrita vihmajope ja -püksid, K-S kombe ja talvekombe), siis kapis oli varasügisel, kui juba K-S kombet kandis, fliiskombe+suvised vihmariided; ilma jahenedes viisin varuks talvekombe ja kui talv käes, siis läks talvekombe kasutusse ja K-S kombe koos fliisist aluskombega jäi igaks juhuks varuks. Seda varuriietust läheb vaja võibolla 2 korda aastas, kui sedagi. Juhul, kui juba olemas, olen talvel eriti külmal ajal varuks viinud ka järgmiseks hooajaks ette ostetud talvekombe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil hetkel see viimine-toomine natukene kaootiline ja kombineeritud, kuna mõnikord autoga (õhemalt riides), aga koju juba käruga/jala. Seega autoga minnes õuekombe selga panna liiga palju, samas autoriietega jalutades koju tulla külm.

Meil on samamoodi, et võib minna-tulla nii autoga, rattaga kui jala – minu meelest sellise lühikese distantsi puhul võib vabalt autos ka paksemalt riides olla, auto ei jõua soojenedagi enne, kui me juba aias oleme. ????

Paksem kombe pole ju turvatoolis turvaline.

Mul näiteks on sõit lühike ning aeglane, seega sõidutan talvekombes tõesti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesel poolaastal käib ta paar päeva kohal ja siis on 2 nädalat kodus haige.

See on küll õige. Ära riietega üle pinguta. Häid nõuandeid on siin juba antud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin veel üle, et kas lasteaia pidzaamad on teil alla kahestel kaheosalised või kombed?

Kodus veel kombed kasutusel, ja olemasolevat suurust jagub – ise ta veel riietuda ei oska ja potile minna. Aga saan aru, et lasteaeda pigem siiski nad kombesid ei taha, kuna eesmärk oleks ikkagi see, et laps oleks suuteline ise riituma? Samas kui nagunii riietamisel abi vaja on siis kombet isegi lihtsam selga panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitaks ikka pigem kaheosalisi, sest peale ärkamist pannakse lapsed enamsti kohe potile ja lihtsam on ainult püksid ära võtta kui kombe seljast ära koorida. Üldse soovitan üle küsida, kas lapsed magavad rühmas tuduriietega või hoopis pesu/mähkme väel.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitaks ikka pigem kaheosalisi, sest peale ärkamist pannakse lapsed enamsti kohe potile ja lihtsam on ainult püksid ära võtta kui kombe seljast ära koorida. Üldse soovitan üle küsida, kas lapsed magavad rühmas tuduriietega või hoopis pesu/mähkme väel.

Just.
Meil poiss magas t-särgiga. Esialgu mähkmega ja siis aluspükstes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Küsimused lapse lasteaia”varustuse” kohta.