Esileht Hobinurk Küsimusi lendamise kohta

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Küsimusi lendamise kohta

Postitas:

Hei, mul on plaanis ette võtta üks pikem lennureis ja tekkid mõningaid (kui rumalaid, vabandan) küsimusi lennureiside kohta. Internetti tuhlasin ka, aga tundub lihtsam otse mõne kogenenuma käest küsida. Kuna ma aastaid pole lendanud ja seekord üksi, siis annan minna:

1) Mäletan, et mõned aastad tagasi lennates olid sõpradel kõigile mingid lehed välja prinditud – ilmselt piletid? Seega, kas pileti pean kodus välja printima ja selle lennujaamas pardakaardi vastu vahetama?
2) Kui mul on tarvis registreerida ka ära antav pagas, siis online check-in’i ma ei pea tegema, vaid võtan lennujaamas oma kohvriga järjekorda?
3) Kui mul on mitu lendu järjest, kas mu kohver viiakse ise järgmise lennu peale? (eeldan et jah, aga ma pole kunagi äraantavaga reisinud, seega igaks juhuks küsin). Lisaks – kui ma maksan Tallinnas pagasi eest juurde, kas see kehtib kõigile lendudele? Eks seda ilmselt saan lennujaamas küsida, aga tahaks teada, millise summaga arvestada.
4) Pagasi kohta veel – momondos on osade lendude juures selline kiri: ” Pikk peatus. Ümberistumisel iseteenindus: võidakse nõuda pagasi taasregistreerimist”
Mis see tähendab, et saan kohvri kätte ja pean ikka uuesti ära andma?
5) Kui lennu vahepeatus on EL välises kohas, kas mul on vaja transiitviisat ja kus/kuidas ma seda tegema pean?

Ilmselt mõtlen asju üle, aga tänud, kes viitsivad selgitada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 22:35; 29.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Mäletan, et mõned aastad tagasi lennates olid sõpradel kõigile mingid lehed välja prinditud – ilmselt piletid? Seega, kas pileti pean kodus välja printima ja selle lennujaamas pardakaardi vastu vahetama?

Enamasti ei taheta vähemalt Tallinna lennujaamas piletite väljaprinte näha, check-in käib dokumendi alusel. Aga võidakse küsida muid dokumente, nt viisat.

2) Kui mul on tarvis registreerida ka ära antav pagas, siis online check-in’i ma ei pea tegema, vaid võtan lennujaamas oma kohvriga järjekorda?

Ei pea netis tšekkima jah, aga alati võid. Oleneb lennust ja firmast, online check in on tasuta, aga lennujaamas tehes juba osadel lendudel pead maksma selle eest. Kui netis teed check in-i ära, siis kohvri saad tasuta ära anda.

3) Kui mul on mitu lendu järjest, kas mu kohver viiakse ise järgmise lennu peale? (eeldan et jah, aga ma pole kunagi äraantavaga reisinud, seega igaks juhuks küsin). Lisaks – kui ma maksan Tallinnas pagasi eest juurde, kas see kehtib kõigile lendudele? Eks seda ilmselt saan lennujaamas küsida, aga tahaks teada, millise summaga arvestada.

Automaatselt see alati nii ei käi, kõik sõltub, kuidas ja millised piletid sa ostnud oled.

4) Pagasi kohta veel – momondos on osade lendude juures selline kiri: ” Pikk peatus. Ümberistumisel iseteenindus: võidakse nõuda pagasi taasregistreerimist”
Mis see tähendab, et saan kohvri kätte ja pean ikka uuesti ära andma?

Jah.

5) Kui lennu vahepeatus on EL välises kohas, kas mul on vaja transiitviisat ja kus/kuidas ma seda tegema pean?

Pole midagi vaja, kui püsid lennujaamas transiit-tsoonis.
Ja olenevalt riigist – paljudes on võimalik ka ringi seigelda ilma viisata. Uuri täpsemalt välisministeeriumi kodulehelt, kas Eesti kodanik võib viisata siseneda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 00:17; 29.11 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Mäletan, et mõned aastad tagasi lennates olid sõpradel kõigile mingid lehed välja prinditud – ilmselt piletid? Seega, kas pileti pean kodus välja printima ja selle lennujaamas pardakaardi vastu vahetama?

Lisaks selle kohta: alati on mõistlik piletid välja printida ja mitmes eksemplaris. See ei maksa midagi, aga võib kasuks tulla. Olime ühes Mehhiko linna lennujaamas, kus internet oli otsad andnud. Kogu registreerimine kestis tunde ja tunde, lennuk hilines ainult seetõttu, et igaühe dokumendid saadeti faksile(!) sellest riigist, kust need piletid ostetud olid. Nendel, kel olid väljaprindid, läks vormistamine veidigi kiiremini.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 00:17; 29.11 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3293032:
4) Pagasi kohta veel – momondos on osade lendude juures selline kiri: ” Pikk peatus. Ümberistumisel iseteenindus: võidakse nõuda pagasi taasregistreerimist”
Mis see tähendab, et saan kohvri kätte ja pean ikka uuesti ära andma?

-Jah.

Lisan – selle kohta saad info esimeses lennujaamas, kui pagasi ära annad – millised vahepeatuses pead välja võtma ja uuesti registreerima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu, asi palju selgem! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 22:35; 29.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Kui sa sõidad odavlennufirmaga, siis jah pead pileti kinnituse välja printima. Kontrolli oma lennufirma kodulehelt tingimused üle. Normaalsete lennufirmadega ei ole vaja midagi välja printida. Aga nagu ma ütlesin, siis kontrolli üle.

2) Online check-ini võiks ikka enne ära teha, kui selleks on võimalus. Mõned firmad lasevad sul ise istekohta valida ilma lisatasuta. Ja siis sa ei pea seal tegema muud kui lihtsalt võtma järjekorda, et pagas ära anda ja ei pea rohkem aega raiskama.

3) See sõltub sellest, kas sinu lennud on omavahel ühendatud või mitte. Kui sa ei ole kindel, siis küsi pagasit ära andes.

4) Just nii nagu lugesid.

5) Sõltub riigist ju. Selle info sa leiad kenasti ka ilma suurema vaevata Välisministeeriumi kodulehelt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Hobinurk Küsimusi lendamise kohta