Esileht Ilu ja tervis Küsin gripisüsti kohta.

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Küsin gripisüsti kohta.

Postitas:

Kuidas suhtute sellesse? Olete teinud? Lasete teha? Palun teie kogemusi ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi suhtun. Jah, olen vaid korra teinud ja ei ole selle üle uhke. Sel aastal teen kindlasti, sest kuulun mitme asjaolu poolest riskirühma.
Eelmisel aastal puutusin kokku kümnete gripihaigetega (analüüsiga tõestatud) ja ei haigestunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma olen iga aasta teinud, kuna olen tervishoitöötaja. Hästi suhtun, haigestunud pole.
Samas meil kontoris on näha, kuidas kõik need küüslaugusööjad ja sidrunitee joojad hakkavad järjest ära kukkuma veebruaris. Ja haige ollakse ikka 2 nädalat korraga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 07:06; 21.09 17:06; 22.09 07:03; 23.09 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen iga aasta teinud, kuna olen tervishoitöötaja. Hästi suhtun, haigestunud pole.
Samas meil kontoris on näha, kuidas kõik need küüslaugusööjad ja sidrunitee joojad hakkavad järjest ära kukkuma veebruaris. Ja haige ollakse ikka 2 nädalat korraga.

No enamusel on ikka mingi viirus, mitte gripp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen juba u 10 aastat teinud igal sügisel. Kõrvaltoimeid ei ole esinenud. See ei ole küll teaduspõhiselt tõestatud, aga olen sellest ajast ka muudest viirushaigustest tervem olnud, platseebo ilmselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole küll teaduspõhiselt tõestatud, aga olen sellest ajast ka muudest viirushaigustest tervem olnud, platseebo ilmselt.
 (0)

Ma tegin eelmisel aastal esimest korda ja sama mulje oli, nagu sinul. Kuidagi tugevam tunne oli ja ei olnud päris pikali maas kordagi. Kavatsen nüüd ka teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kusjuures paljud on öelnud, et peale gripisüsti on nad olnud talvel tervemad, kui tavaliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 07:06; 21.09 17:06; 22.09 07:03; 23.09 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi suhtun. Viimased 5 aastat igal sügisel teinud ja haigeks pole jäänud, ka lapsele lasknud teha ja samuti terve olnud. Ka muude külmetuste suhtes tervis vastupidavam. Muidugi fooniks on pidev D-vitamiini võtmine ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole kunagi teinud ega tee ka sel aastal. ise riskirühma ei kuulu ja ei puutu ka riskirühmaga kokku, aga kodus on lasteaialaps, nii et viirusi meil siin ikka leidub.
mul lihtsalt pole usku, et gripivakts mind kuidagi kaitseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ei ole kunagi teinud ega tee ka sel aastal. ise riskirühma ei kuulu ja ei puutu ka riskirühmaga kokku, aga kodus on lasteaialaps, nii et viirusi meil siin ikka leidub.
mul lihtsalt pole usku, et gripivakts mind kuidagi kaitseb.

Ajaloos on olnud 6 gripipandeemiat. Nendest neljas esimeses sai igas ühes surma 1- 100 miljonit inimest.
Kui tuleks uus pandeemia, kus inimesed hakkavad surema, nagu kärbsed, siis sina oleksid esimene, kes oma lasteaialapsega vaktsiini nõuaks. Ma julgen kahelda, et sinu nõrk usk gripivaktsiini siis edasi elab.
Lihtsalt tänapäeva meditsiin ja infektsioonikontroll on nii kõrgelt arenenud, et enamasti suudetakse haiguspuhanguid kontrolli all hoida, kui just tegemist ei ole kolmanda maailma riikidega.
Kuid piisab vaid pisikesest kõrvalekaldest ja kõik läheb metsa. Kas sa arvad, et Eesti haiglad suudaksid ravida lisaks tavahaiglatele mitmeid kümneid tuhandeid gripihaigeid? Ja kui need, kes sind siis ravima peaksid, jääksid ise samuti grippi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 07:06; 21.09 17:06; 22.09 07:03; 23.09 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas suhtute sellesse? Olete teinud? Lasete teha? Palun teie kogemusi ?

Suhtun pigem negatiivselt. Gripivaktsiini puhul ei tea iial, kas aitab või teeb hoopis kahju. Vaktsineerid ennast ühe tüve vastu, aga nakatuda võid hoopis teise ja siis võivad tagajärjed väga hullud olla. Soovitaks enne selle otsuse langetamist väga järele mõelda. Millises seisus on su tervis, immuunsüsteem, kas oled väga vastuvõtlik nakkustele, jne. Ära süsti ennast lihtsalt seetõttu, et seda meeletult reklaamitakse või perearst soovitas. Tee oma otsus ise.

*Vaktsiinide suurel hulgal rahvale peale surumine on ebaeetiline ja teenib ainult ravimifirmade huve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle pakuti seda nõuandlas ( elan soomes ) kui olin rase, kuid ei lasknud seda teha. Lihtsalt ei tundunud õige lasta ennast raseduse ajal vaktsineerida.
Kuid soomes on lastele saadaval ninna pihustatav gripivaktsiin, pidavat kaitsma rohkemate tüvede vastu kui süstitav. Eelmisel aastal mõtlesin lastele see teha, kuid hiljaks jäin. See kadus isegi erakliinikutest välgukiirusel. Eelmisel talvel õnneks lapsed väga palju haiged polnudki. Palavikku oli äkki 2x vist ja mõned köhad-nohud. Ei tea mis see talv toob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, teen igal sügisel, kuna olen meedik ja töökoht võimaldab kõigile soovijaile tasuta vaktsiini. Kokkupuude haiguseperioodil rögaste-tatiste-laial lõual köhijatega on suur, seega pole iial kahelnud, kas teha või ei. Haigem-tervem olemist ei oska kommenteerida, kuna pole pea kunagi haige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mulle pakuti seda nõuandlas ( elan soomes ) kui olin rase, kuid ei lasknud seda teha. Lihtsalt ei tundunud õige lasta ennast raseduse ajal vaktsineerida.
Kuid soomes on lastele saadaval ninna pihustatav gripivaktsiin, pidavat kaitsma rohkemate tüvede vastu kui süstitav. Eelmisel aastal mõtlesin lastele see teha, kuid hiljaks jäin. See kadus isegi erakliinikutest välgukiirusel. Eelmisel talvel õnneks lapsed väga palju haiged polnudki. Palavikku oli äkki 2x vist ja mõned köhad-nohud. Ei tea mis see talv toob.

Ninna pihustatav elus gripivaktsiin ei saanud enam kasutusluba, kuna kliinilised uuringud tegid kindlaks, et see vaktsiin andis kaitset 30% või vähem. Ninna pihustatav elusvaktsiin ei kaitsenud rohkemate tüvede vastu, vaid ta oli elusvaktsiin. Süstitav on inaktiveeritud ehk surnud vaktsiin.
Raseduse ajal vaktsineerimise kohta nii palju, et nt USAs saavad rasedad teetanus- difteeria- läkaköha vaktsiini teisel või kolmandal trimestril, et kaitsta vastsündinut läkaköha vastu (ema antikehad kanduvad üle lapsele). Samuti on neile väga soovitatud teha gripivaaktsiin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 07:06; 21.09 17:06; 22.09 07:03; 23.09 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lasknud teha, aga peale süstimist olen alati olnud paar päeva haige. Ükskord olin pea nädal aega haige, väike palavik oli ka. Nüüd viimastel aastatel ei ole enam teinud, sest kardan, et jään peale süstimist jälle haigeks. Vahet pole, kas olen kaitsesüstimiest haige või päris gripis. Kuigi jah, päris gripi puhul on kõrge palavik ja enesetunne tunduvalt kehvem, kui peale süstimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased 10 aastat olen töötanud asutuses, kus gripi vastu vaktsineeritakse tasuta ja olen seda võimalust alati kasutanud. Kõrvaltoimeid pole olnud, haigust ka mitte. Seega suhtun pooldavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kunagi teinud ja ei tee ka. Pole olnud ka haige.
Kui oleks suures riskirühmas, siis vast teeks.
Olen samuti seda usku, et vaktsiin ei kaitse kõigi tüvede eest, sest ka haigused mõnusalt arenevad.
Laste pealtki on näha, et igal aastal tuleb muudkui igasugu erinevaid haigusevorme juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Küsin gripisüsti kohta.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.