Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Kust abi saada?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kust abi saada?

Postitas:
Kägu

Kuhu saaks/tuleks pöörduda abi/nõuannete saamiseks kui on välja kujunenud mingisugune vaimsete põhjustega toimetulekuprobleem?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimse tervise õde. Tema kuulab ära ja juhatab edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaater on ikka see kes tegeleb vaimsete probleemidega.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaatri juurde pääseb saatekirjata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaatri juurde pääseb saatekirjata.

Ja umbes 3-4 kuu pärast …

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaatri juurde pääseb saatekirjata.

Ja umbes 3-4 kuu pärast …

Logisid terviseportaali ja vaatasid ise, või tädid saunas rääkisid?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaatri juurde pääseb saatekirjata.

Ja umbes 3-4 kuu pärast …

Logisid terviseportaali ja vaatasid ise, või tädid saunas rääkisid?

Ohh, juba aastaid endale ja lähisugulastele neid aegu jahtinud. Ära ürita teadjat mängida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Logisid terviseportaali ja vaatasid ise, või tädid saunas rääkisid?

Sinu postituse peale tõesti logisin sisse. Harjumaal Haigekassa poolt tasutava psühhiaatri vastuvõtule pakub aega 14. aprilliks. Mida sa targutad, ninatark.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laske ennast haiglasse kirjutada, öelge, et mõtlete suitsiidimõtteid.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu postituse peale tõesti logisin sisse. Harjumaal Haigekassa poolt tasutava psühhiaatri vastuvõtule pakub aega 14. aprilliks. Mida sa targutad, ninatark.

Siis tuleb tasulisse pöörduda või panna aeg kirja siiski 14. aprilliks, midagi pole teha.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis tuleb tasulisse pöörduda või panna aeg kirja siiski 14. aprilliks, midagi pole teha.

Tulebki oodata. Just seda ma väitsingi, enne kui sa targutama tulid.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaater on ikka see kes tegeleb vaimsete probleemidega.

Enne tuleb käia vaimse tervise õe juures. See on nii Paldiski mnt-l kui erakates.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaater on ikka see kes tegeleb vaimsete probleemidega.

Psühhiaater on ARST, kes tegeleb vaimsete HAIGUSTEGA ja põhiliselt ravib neid ravimitega (jah, teraapiad on abistav vorm), mitte lihtsalt vaimse toimetuleku probleemidega. Esimesed etapid on ikkagi nõustamine, psühholoog, vaimse tervise keskused ja -õed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://peaasi.ee tasub natuke lugeda, vaadata, äkki saab mõtteid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis tuleb tasulisse pöörduda või panna aeg kirja siiski 14. aprilliks, midagi pole teha.

Tulebki oodata. Just seda ma väitsingi, enne kui sa targutama tulid.

Pane kohe aeg kinni, jõuab aprill kiiremini kätte, vaata niisama ja vingu, jääd aprilli ajata. Või mine tasuliselt.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin et see vaimse tervise õe vastuvõtt on kallis. Kas pereõde ei tegele selliste teemadega?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin et see vaimse tervise õe vastuvõtt on kallis. Kas pereõde ei tegele selliste teemadega?

Pereõed on koormatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane kohe aeg kinni, jõuab aprill kiiremini kätte, vaata niisama ja vingu, jääd aprilli ajata. Või mine tasuliselt.

Minul ei ole vaja minna, ma ei ole teemaalgataja. Ja soovitus psühhiaatrilise probleemiga aprillini oodata on üsna maotu. Inimesel ei pruugi olla võimalik endale lubada tasulist arsti – ega see käik ju ainsaks käiguks sinna ei jää, psühhiaatriline ravi on pikaajaline, võimalik, et lisanduvad teraapiad. Teeb ikka nõutuks küll, kui sinu pealt on eluaeg kõik maksud korralikult makstud, pole olnud ka eriline tervishoiu klient ehk pole kulutanud maksuraha – ja nüüd kui midagi vaja, tuleb ikkagi ise plekkida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei ole vaja minna, ma ei ole teemaalgataja. Ja soovitus psühhiaatrilise probleemiga aprillini oodata on üsna maotu. Inimesel ei pruugi olla võimalik endale lubada tasulist arsti – ega see käik ju ainsaks käiguks sinna ei jää, psühhiaatriline ravi on pikaajaline, võimalik, et lisanduvad teraapiad. Teeb ikka nõutuks küll, kui sinu pealt on eluaeg kõik maksud korralikult makstud, pole olnud ka eriline tervishoiu klient ehk pole kulutanud maksuraha – ja nüüd kui midagi vaja, tuleb ikkagi ise plekkida.

Saan aru, et olen maotu, taktitundetu soovitaja, aga esiteks käsitlen sind teemaalgatajana, kuna oled mulle vastanud. Teiseks mida sina siis teeksid selles olukorras? Tood välja minu vastuste kitsaskohad, aga edasi…. Mida soovitad teemaalgatajale selles olukorras, kus ei ole vabu aega just psühhiaatri juurde enne aprilli saada?

Mida saame meie teha, et oleks kiiremini võimalik arstile pöörduda? Mis on pikaajaline lahendus selles olukorras, kus on pikad järjekorrad? Kui on suitsiidimõtted või oht teistele inimestele, tuleb pöörduda erakorraliselt, on minu hinnang. Soovitati ka psühholoogi ja vaimse tervise õe poole pöörduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et olen maotu, taktitundetu soovitaja, aga esiteks käsitlen sind teemaalgatajana, kuna oled mulle vastanud.

Kõik, kes sulle vastavad, on eeldatavasti teemaalgatajad? Miks?

Mida soovitad teemaalgatajale selles olukorras, kus ei ole vabu aega just psühhiaatri juurde enne aprilli saada?

Mina soovitan alustada perearstist. Tema oskab anda soovitusi, kuhu minna või mida teha. Teinekord võtab isegi telefonitoru ja helistab mõne vastuvõtuaja välja. Aga ega siin head soovitust polegi. Vaimse tervise maailm on meil absoluutselt kontrolli alt väljas. Ei ole psühholooge, psühhiaatreid, aegu neile, ravivõimalusi. Paha lugu on sellega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik, kes sulle vastavad, on eeldatavasti teemaalgatajad? Miks?

#4090549:
Logisid terviseportaali ja vaatasid ise, või tädid saunas rääkisid?

Sinu postituse peale tõesti logisin sisse. Harjumaal Haigekassa poolt tasutava psühhiaatri vastuvõtule pakub aega 14. aprilliks. Mida sa targutad, ninatark.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohh, juba aastaid endale ja lähisugulastele neid aegu jahtinud. Ära ürita teadjat mängida.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võtad teise teema ja hakkad kohe alguses oma sugulastest ja endast rääkima, ilmselgelt ma ei arvanud, et sa pole TA.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida saame meie teha, et oleks kiiremini võimalik arstile pöörduda? Mis on pikaajaline lahendus selles olukorras, kus on pikad järjekorrad? Kui on suitsiidimõtted või oht teistele inimestele, tuleb pöörduda erakorraliselt, on minu hinnang.

Tegelikult on abi ka sellest, et esimene visiit teha tasuliselt ja kiiremini, mitte oodata aega kevadeks vms. KUI psühhiaater leiab, et asi on tõsine, leiab ta patsiendile uued ajad juba oma süsteemi sees ja kiiremini, või saab suunata edasi vms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida saame meie teha, et oleks kiiremini võimalik arstile pöörduda? Mis on pikaajaline lahendus selles olukorras, kus on pikad järjekorrad? Kui on suitsiidimõtted või oht teistele inimestele, tuleb pöörduda erakorraliselt, on minu hinnang.

Tegelikult on abi ka sellest, et esimene visiit teha tasuliselt ja kiiremini, mitte oodata aega kevadeks vms. KUI psühhiaater leiab, et asi on tõsine, leiab ta patsiendile uued ajad juba oma süsteemi sees ja kiiremini, või saab suunata edasi vms.

Öeldi ju, et raha pole.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis tuleb tasulisse pöörduda või panna aeg kirja siiski 14. aprilliks, midagi pole teha.

Tulebki oodata. Just seda ma väitsingi, enne kui sa targutama tulid.

A miks siis tasulisse ei lähe, kui nii kiire?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis tuleb tasulisse pöörduda või panna aeg kirja siiski 14. aprilliks, midagi pole teha.

Tulebki oodata. Just seda ma väitsingi, enne kui sa targutama tulid.

A miks siis tasulisse ei lähe, kui nii kiire?

Sest ta tahab saada tasuta.. maksumaksja ju.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võtad teise teema ja hakkad kohe alguses oma sugulastest ja endast rääkima, ilmselgelt ma ei arvanud, et sa pole TA.

Hakkan rääkima oma sugulastest ja endast? Imeliku-jutu-Juta saabus siia teemasse. Kommenteerisin, et psühhiaatrile saab 3-4 kuu pärast, millele sina nähvasid vastu, et kas sõbrannad saunas rääkisid. Mispeale ütlesin, et tean omast kogemusest ja vaatasin Haigekassast aegu ja nägin täpselt ühte aega – 14. aprilliks. Mis sulle siin segaseks jäi, Juta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommenteerisin, et psühhiaatrile saab 3-4 kuu pärast, millele sina nähvasid vastu, et kas sõbrannad saunas rääkisid.

Kõik ei ela Harjumaal. Äkki teistes maakondades saaks kiiremini. Lisaks aprill pole mitte 3-4 kuu kaugusel, vaid loeme:
detsember jaanuar veebruar märts aprill.
Sisuliselt jookseb viies kuu.

Võtta saab nii palju, kui on lepingut. Kui Haigekassa rahastab x arv patsiente, siis ei saa rohkem võtta, arvan ma.
Täpselt nagu füsioteraapia teenusega, et x arv on tasuta kui on saatekiri ja kui pole, siis lähed tasulisele.

Mis veel, Vanessa?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Ilu ja tervis Kust abi saada?