Esileht Tööelu, raha ja seadused. kust küll leiaks lisatööd…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: kust küll leiaks lisatööd…

Postitas:

ei läinud nii kuis tahtsin, et kaks last oleks sama emapalga sees, ei läinud ka nii et teine sünniks enne kui esimene kolm. jäägu need põhjused omateada. kahjuks aga elu meie ümber järjest kallineb ja kallineb, vaid ühe inimese palgast jääb väheks ja tahaks natukenegi juurde teenida. täiskohaga töö oleks muidugi hea, kuid omal tervise palju probleeme ja ei jaksaks lihtsalt, hetkel veel mitte. samas laps hakkas just lasteaias käima ja haiguste ajaks pole hoidjat võtta. aga juba on kaks korda nädala kodus olnud haiguse pärast. ideaalis oleks hea mõni õhtune koristusots, aga tervislikel põhjustel seda teha ei saa. postiljoni tööpäev hakkab aga liiga vara, ei ole kedagi kes lapse lasteaeda viiks (mees töötab linnast väljas). miskid tupperwared ja muud müügid-ei ole mina nendes osav. mida siis teha ja kust saada natukegi raha juurde. on kellegil ideid või ehk miskit pakkuda? ei tea isegi mis olla võiks, eks midagi vähem füüsilist ja mida kas siis õhtuti või lausa kodus teha saaks. olen mõelnud ka lapsehoiu, koduõppe peale, aga siin agaks mu oma laps kes samuti haigestub ja siis ju ei saaks hoida võõrast, koolilast aidates peaks mul ka olema siis oma last kuskile panna. oeh jõulud tulemas aga isegi muidu kuluks veidi lisaraha ära, aga pea tühi kuidas seda teenida.

kui keegi oskab miskit nõu ja soovitust anda, jagage. ehk saab pea selgemaks mõeldud. praegu pigem selline lootusetu äpu tunne endal. kurjustajatel pole mõtet sõna võtta, vahest lihtsalt läheb elus nii nagu ei plaaninud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 22:06; 16.09 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Last peab kasvatama ja toetama vähemalt 18-aastat. Aga emapalk pole 2-te aastatki. Kuidas see lahendus oleks?
Mina käin jõhvikal,müün marjad maha. See nädal korjasin 80 liitrit. Sain 160.- eurot. Müüsin 2.-eurot liiter. Osteti ruttu ära.
Mul on sinuga võrreldes raskem, aga saan hakkama. Mul on 4 last, töötu ja käin veel koolis. On ka loomulikult mees. Aga tema teenib kuus ca 1000.- eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 02:24; 17.09 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Last peab kasvatama ja toetama vähemalt 18-aastat. Aga emapalk pole 2-te aastatki. Kuidas see lahendus oleks?
Mina käin jõhvikal,müün marjad maha. See nädal korjasin 80 liitrit. Sain 160.- eurot. Müüsin 2.-eurot liiter. Osteti ruttu ära.
Mul on sinuga võrreldes raskem, aga saan hakkama. Mul on 4 last, töötu ja käin veel koolis. On ka loomulikult mees. Aga tema teenib kuus ca 1000.- eurot.[/tsitaat]

Mees teenib juba ainuüksi 1000¤ ja seda õeldakse sellise tooniga nagu see oleks pisku.
Et nagu mismõttes. Ausõna sellised asjad ajavad vanduma.
Hädaldavad inimesed, kes ise ei oska oma elu elada ja olemasolevaga hakkama saada.

Saad sa aru, et on inimesi, kellel on 10 korda väiksem summa teie sissetulekust, millega hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei läinud nii kuis tahtsin, et kaks last oleks sama emapalga sees, ei läinud ka nii et teine sünniks enne kui esimene kolm. jäägu need põhjused omateada. kahjuks aga elu meie ümber järjest kallineb ja kallineb, vaid ühe inimese palgast jääb väheks ja tahaks natukenegi juurde teenida. täiskohaga töö oleks muidugi hea, kuid omal tervise palju probleeme ja ei jaksaks lihtsalt, hetkel veel mitte. samas laps hakkas just lasteaias käima ja haiguste ajaks pole hoidjat võtta. aga juba on kaks korda nädala kodus olnud haiguse pärast. ideaalis oleks hea mõni õhtune koristusots, aga tervislikel põhjustel seda teha ei saa. postiljoni tööpäev hakkab aga liiga vara, ei ole kedagi kes lapse lasteaeda viiks (mees töötab linnast väljas). miskid tupperwared ja muud müügid-ei ole mina nendes osav. mida siis teha ja kust saada natukegi raha juurde. on kellegil ideid või ehk miskit pakkuda? ei tea isegi mis olla võiks, eks midagi vähem füüsilist ja mida kas siis õhtuti või lausa kodus teha saaks. olen mõelnud ka lapsehoiu, koduõppe peale, aga siin agaks mu oma laps kes samuti haigestub ja siis ju ei saaks hoida võõrast, koolilast aidates peaks mul ka olema siis oma last kuskile panna. oeh jõulud tulemas aga isegi muidu kuluks veidi lisaraha ära, aga pea tühi kuidas seda teenida.

kui keegi oskab miskit nõu ja soovitust anda, jagage. ehk saab pea selgemaks mõeldud. praegu pigem selline lootusetu äpu tunne endal. kurjustajatel pole mõtet sõna võtta, vahest lihtsalt läheb elus nii nagu ei plaaninud 🙁

[/tsitaat]

No ikka täitsa SÜÜDIMATU inimene,ega laps/lapsed üle öö ei sünni ,varem oleks pidanud mõtlema ,et kas reaalselt raha ka on kui neid vorpima hakkasid?Minul on 2 last ja kõik sai l
bi enne mõeldud,et kas suudan kasvatada ka siis juhul kui peaks üksi jääma ja kas mul on neile kodu pakuda või elan mehe almust?pOLE IME ,ET SIIS POOLE eestit vaeseid täis on kui kõik otsused tehakse uisapäisa!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 09:13; 15.09 17:31; 16.09 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mees teenib juba ainuüksi 1000¤ ja seda õeldakse sellise tooniga nagu see oleks pisku.
Et nagu mismõttes. Ausõna sellised asjad ajavad vanduma.
Hädaldavad inimesed, kes ise ei oska oma elu elada ja olemasolevaga hakkama saada.

Saad sa aru, et on inimesi, kellel on 10 korda väiksem summa teie sissetulekust, millega hakkama saada.
[/tsitaat]
meil on ka 4 last ja 1000 euriga oleks ikka väga keeruline hakkama saada. Ma tõesti ei kujuta ette, kuidas on võimalik elada 100 euroga kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kaks last kooli laps ja 7 kuune kahepeale on sisse tulek max 800 eur ja oleme hakkama saanud lastel on kõikk ja rohkem veel puudust pole vahest võik ju omalegi midagi rohkem lubada aga lapsed esikohal..isegi kui sa plaanid ja mõtled ei pruugi nii minna ..alati võib juhtuda ..midagi mis ka rusub sind ja rööpast välja lööb seega ei saa väita et tuleb ette mõelda pole mõttet vorpida..ära halvusta enne kui tausta lugu ei tea…
kui ansipi arvamus on ei näe mõtet lasteraha suurendamisel, sest see ei jõuaks tema silmis lasteni, vaid vanemad ostaks selle eest alkoholi ja suitsu, siis mina ei näe mõtet enam maksude maksmisel, kuna see ei jõuaks minu silmis eesti riigini vaid kaoks riigikogulaste taskutesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul on kaks last kooli laps ja 7 kuune kahepeale on sisse tulek max 800 eur ja oleme hakkama saanud lastel on kõikk ja rohkem veel puudust pole vahest võik ju omalegi midagi rohkem lubada aga lapsed esikohal..isegi kui sa plaanid ja mõtled ei pruugi nii minna ..alati võib juhtuda ..midagi mis ka rusub sind ja rööpast välja lööb seega ei saa väita et tuleb ette mõelda pole mõttet vorpida..ära halvusta enne kui tausta lugu ei tea…
kui ansipi arvamus on ei näe mõtet lasteraha suurendamisel, sest see ei jõuaks tema silmis lasteni, vaid vanemad ostaks selle eest alkoholi ja suitsu, siis mina ei näe mõtet enam maksude maksmisel, kuna see ei jõuaks minu silmis eesti riigini vaid kaoks riigikogulaste taskutesse.[/tsitaat]

Mis tausta loost sa sonid ,pool eestit on selliseid hädapätakaid täis?Kuidas osad inimesed suudavad tagada normaalse tulevikku ja teised on saamatud äpud,kõik on tahtmises kinni!Kurat mu sõbrannal on 9klassi haridus ja elab nagu kuninga kass ja lisaks on kõva tagatis ,et elu lõpuni ära elada vabalt,nutikust peab olema .Aga mis siin on enamus rügab ülikoolis ja töötab näruste palkade eest!Kassapidajana,koristaja vms liht amet?On sellel jamal siis mõtet kui ei suuda lastele korralikku tulevikku ehitada!~Ega riik ei pea teie lapsi üleval pidama see on vanemate kohustus!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 09:13; 15.09 17:31; 16.09 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Last peab kasvatama ja toetama vähemalt 18-aastat. Aga emapalk pole 2-te aastatki. Kuidas see lahendus oleks?
Mina käin jõhvikal,müün marjad maha. See nädal korjasin 80 liitrit. Sain 160.- eurot. Müüsin 2.-eurot liiter. Osteti ruttu ära.
Mul on sinuga võrreldes raskem, aga saan hakkama. Mul on 4 last, töötu ja käin veel koolis. On ka loomulikult mees. Aga tema teenib kuus ca 1000.- eurot.[/tsitaat]

Logisin sisse, et öelda, et oled väga tubli. 80 liitrit!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 19:43; 17.09 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oeh oleks pidanud laste osa välja jätma, aga sel hetkel lihtsalt olin õnnetu ja selline enesehaletsushetk, tahtsin nö hingel ära saada. vabandused et sedasi tegin. pole ma arvanud et lapsi riik peaks kasvatama, muidugi ise ja mitte vaid esimesed kaks-kolm aastat ja mul oligi ette mõeldud ja plaanid tehtud, kuid seda polnud plaanides et tekivad terviseprobleemid mis takistavad vana tööd edasi tegemast või samamoodi uut otsimast. selles ongi peamine mure hetkel. mees teenib tunduvalt alla 1000 euro kuus. saame hakkama, aga pole kerge ja sellest ka soov veidigi midagi juurde teenida.

teemas palusin kommenteerida lisateenimise võimalusi mitte minu elu hukka mõista. tubli on esimene kommenteerija kes niipalju marju korjas! austus. ma peaks selleks eraldi linnast välja sõitma ja ega tea ka kust korjata, aga aitäh soovituse eest. selliseid vastuseid ootasingi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 22:06; 16.09 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul on kaks last kooli laps ja 7 kuune kahepeale on sisse tulek max 800 eur ja oleme hakkama saanud lastel on kõikk ja rohkem veel puudust pole vahest võik ju omalegi midagi rohkem lubada aga lapsed esikohal..isegi kui sa plaanid ja mõtled ei pruugi nii minna ..alati võib juhtuda ..midagi mis ka rusub sind ja rööpast välja lööb seega ei saa väita et tuleb ette mõelda pole mõttet vorpida..ära halvusta enne kui tausta lugu ei tea…
kui ansipi arvamus on ei näe mõtet lasteraha suurendamisel, sest see ei jõuaks tema silmis lasteni, vaid vanemad ostaks selle eest alkoholi ja suitsu, siis mina ei näe mõtet enam maksude maksmisel, kuna see ei jõuaks minu silmis eesti riigini vaid kaoks riigikogulaste taskutesse.[/tsitaat]

Tead, sinu makse ei igatse küll keegi taga – arvestades sinu vaimset \”võimekust\” antud kirjatüki koostamisel elatud sina oma lõpetamata põhiharidusega küll vaid toetustest. Ma pole nii palju kirja- ja väljendusvigu vist kunagi varem kokku lugeda üritanud. Istu, kaks!

Ja Ansipil on õigus! Mina, 3 lapse ema, ei näe lapsetoetuste suurendamisel mingit erilist mõtet (no natuke võiks suurendada 1. ja 2. lapse toetust ehk).
1.Suurem kasu oleks lasteaiakohtadest igale lapsele, lasteaiakoht võiks olla tasuta neile, kes tööl käivad, kodused (kes pole ka tööotsijad või ei käi koolis või pole invaliidid vms) peaksid maksma tavapärast kohatasu alla 3-aastase lapse hoidutoomisel.
2. Vähemalt üks huviring lapse kohta peaks olema tasuta.
3. Koolitoit tasuta.
4. koolitoetus reaalsete tarvikute näol kõigile koolilkastele tasuta (töövihikud, vihikud, kunstitarbed jms)
5. ühistransport tasuta kõigile õppuritele.
6. \”öölasteaiad\” neile üksikvanematele, kes vahetustega töötavad
7. ümber korraldada praegune hambutu elaturaha väljamõistmise süsteem (kui isa ei maksa, maksab riik ja otsib selle isa kasvõi maa alt välja ja paneb maksma). Näiteks elatusraha kõrvalehoidmise kriminaliseerimine, märk jääb maha; maksuametil eraldi osakond maksupetturitega tegelemiseks (niikuinii peab musta palgaga tegelema).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]oeh oleks pidanud laste osa välja jätma, aga sel hetkel lihtsalt olin õnnetu ja selline enesehaletsushetk, tahtsin nö hingel ära saada. vabandused et sedasi tegin. pole ma arvanud et lapsi riik peaks kasvatama, muidugi ise ja mitte vaid esimesed kaks-kolm aastat ja mul oligi ette mõeldud ja plaanid tehtud, kuid seda polnud plaanides et tekivad terviseprobleemid mis takistavad vana tööd edasi tegemast või samamoodi uut otsimast. selles ongi peamine mure hetkel. mees teenib tunduvalt alla 1000 euro kuus. saame hakkama, aga pole kerge ja sellest ka soov veidigi midagi juurde teenida.

teemas palusin kommenteerida lisateenimise võimalusi mitte minu elu hukka mõista. tubli on esimene kommenteerija kes niipalju marju korjas! austus. ma peaks selleks eraldi linnast välja sõitma ja ega tea ka kust korjata, aga aitäh soovituse eest. selliseid vastuseid ootasingi[/tsitaat]
õ
Plaanidest on vähe kasu ,inimesel peab olema ka suurem raha summa pangakontol selle jaoks kui midagi peaks elus juhtuma ,no see pole ju mingi ette planeerimine kui elatakse palgast palgapäevani….kui üks kaotab töö või haigestub siis ongi terve elu pees!Raha tuleb kuust kuusse ja aastast aastasse kõrvale panna juhul kui pole kinnisvara mida hiljem müüa!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.09 09:13; 15.09 17:31; 16.09 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tead, sinu makse ei igatse küll keegi taga – arvestades sinu vaimset \”võimekust\” antud kirjatüki koostamisel elatud sina oma lõpetamata põhiharidusega küll vaid toetustest. Ma pole nii palju kirja- ja väljendusvigu vist kunagi varem kokku lugeda üritanud. Istu, kaks!

Ja Ansipil on õigus! Mina, 3 lapse ema, ei näe lapsetoetuste suurendamisel mingit erilist mõtet (no natuke võiks suurendada 1. ja 2. lapse toetust ehk).
1.Suurem kasu oleks lasteaiakohtadest igale lapsele, lasteaiakoht võiks olla tasuta neile, kes tööl käivad, kodused (kes pole ka tööotsijad või ei käi koolis või pole invaliidid vms) peaksid maksma tavapärast kohatasu alla 3-aastase lapse hoidutoomisel. [/tsitaat]tead, sõida seenele oma tasuta lasteaiakohtadega- või tee mulle selgeks, mille poolest on sinu laps minu omadest nii palju olulisem riigi jaoks, et ta peaks neid päevade kaupa suisa tasuta hoidma, kui mina tahan ja suudan enda omi kodus kasvatada? nii ehk nii maksavad vanemad vaid väikese osa tegelikest lasteaiakuludest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 23:16; 17.09 07:50; 17.09 11:44; 18.09 09:44; 19.09 00:20; 19.09 10:09; 19.09 11:43; 19.09 19:30; 20.09 08:37; 20.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
tead, sõida seenele oma tasuta lasteaiakohtadega- või tee mulle selgeks, mille poolest on sinu laps minu omadest nii palju olulisem riigi jaoks, et ta peaks neid päevade kaupa suisa tasuta hoidma, kui mina tahan ja suudan enda omi kodus kasvatada? nii ehk nii maksavad vanemad vaid väikese osa tegelikest lasteaiakuludest[/tsitaat]
Ah et astusin kuhugi pika varba peale, et kohe ebaviisakaks läksid ja seenele saatma hakkasid. Kus ma lastel vahet olen teinud? Kui sa tahad ja suudad last kasvatada, siis miks sa peaksid tasuta lasteaiakohta kinni hoidma? Kohatasu kodustele vanematele oli mul mõeldud selleks, et vanemad kohta kinni ei hoiaks. Alla 3-aastane laps ei pea ka niisama heast peast lasteaias käima, kui vanem ise kodus on, seda lapse tervisest lähtuvalt. Nii et vahet tegin VANEMATEL, mitte lastel, ammugi ei huvita mind sinu konkreetne laps. Ja neid peresid, kus vanem suudab kodus olles peret majandada, on siiski väga vähe – inimesed, kes omavad arvestatavat vara või saavad dividende. Üldjuhul peab eesti keskmine inimene äramajandamiseks tööl käima ja selle eelduseks on lasteaiakohtade kättesaadavus. Ilma selleta langeb meie tootlus ja pered (tihti vaid ühe vanemaga) langevad koos lastega tõsisesse vaesusesse. Lasteaiakoht ei peaks olema lotovõidu sarnane vedamine – see aitaks iibe tõusule kõvasti kaasa.
Ja see \”väike\” kulu on näiteks 3 lasteaialapse puhul juba 200 ¤. Alampalk on meil aga 300. Lapsehoolduspuhkuselt naasnud naine saab ka hoolduslehe tasu selle miinimumi järgi – aga lapsed on päris palju haiged. Ka siin peaks midagi ära tegema, haigekassahüvitis peaks jooksma lhp-le jäämisele eelnenud aasta järgi.
Kahjuks lasteaiakohtade nappuse pärast peavad paljud vanemad siiski lapsed erahoidudesse viima, erinevatesse lasteaedadesse jne. Selle asja kordaajamisest oleks palju rohkem tolku, kui lapsetoetuse tõstmisest. Kasvõi näiteks nii, et riik või KOV maksaks 100% kinni eralasteaia ja mun.lasteaia hinnavahe, kui on suutmatu töötava vanema lapsele kohta tagada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ah et astusin kuhugi pika varba peale, et kohe ebaviisakaks läksid ja seenele saatma hakkasid. Kus ma lastel vahet olen teinud? Kui sa tahad ja suudad last kasvatada, siis miks sa peaksid tasuta lasteaiakohta kinni hoidma? Kohatasu kodustele vanematele oli mul mõeldud selleks, et vanemad kohta kinni ei hoiaks. [/tsitaat]vabandust, aga mis loogika alusel sa väidad, et ma hoian lasteaiakohta kinni??? ma kirjutasin- kui ma tahan ja suudan oma last kodus kasvatada, mitte ma ei tea mida- loe ikka seda, mis kirjas on.
isegi kui minusuguseid on kaduvväike osa, siis neid lapsi ikka on, kes lähevadki kooli koduste lastena, seega tee mulle selgeks, mille poolest on sinu laps riigi jaoks olulisem, et tema peaks saama x summas lastetoetus + riigi käest tasuta lasteaia (see pole sugugi väike summa) ja minu kodune laps ainult selle x summa lastetoetusena- on see tõesti võrdsem jaotamine???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 23:16; 17.09 07:50; 17.09 11:44; 18.09 09:44; 19.09 00:20; 19.09 10:09; 19.09 11:43; 19.09 19:30; 20.09 08:37; 20.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
vabandust, aga mis loogika alusel sa väidad, et ma hoian lasteaiakohta kinni??? ma kirjutasin- kui ma tahan ja suudan oma last kodus kasvatada, mitte ma ei tea mida- loe ikka seda, mis kirjas on.
isegi kui minusuguseid on kaduvväike osa, siis neid lapsi ikka on, kes lähevadki kooli koduste lastena, seega tee mulle selgeks, mille poolest on sinu laps riigi jaoks olulisem, et tema peaks saama x summas lastetoetus + riigi käest tasuta lasteaia (see pole sugugi väike summa) ja minu kodune laps ainult selle x summa lastetoetusena- on see tõesti võrdsem jaotamine???[/tsitaat]
Vaata, siis järgmine kord väljenda ennast paremini – eelmisel korral sa küll küsimust nii ei vormistanud.
Küsimus sulle vastu – kui sa endaga nii hästi toime tuled, siis milleks on sul vaja riigipoolset toetust? Miks peab toetama kõiki, kes seda üldse ei vaja? Lapsetoetus on siiski toetus lapse kasvatamiseks, mitte lapse kvaliteedist lähtuv toetus lapsele endale (nagu sinu provokatiivse küsimuse eeldust võiks sõnastada). Probleemiks on siiski nälgivad lapsed ja kindlustamata vanemad – laustoetamine rahaliste vahendite näol annab võimaluse seda raha siiski ebasihipäraselt kasutada. Seega pooldan otsetoetuse asemel teenustega toetamist. Koduse lapse vanemana saaksid ju ikka oma lapsi ringidesse panna – kasvõi näiteks nii, et kui lasteaias ei käi, saab ühe ringi asemel 2 tasuta huviala valida. Kõike saab mõelda ja arutada – aga sina kukud kohe negatiivsust pritsima ja õiendama. Kordan – see, et sina tööl käima ei pea ja lapsi kodus kasvatad, on siiski ERAND, mille pärast ei pea kogu riiki rahalise valimatu toetusega üle ujutama. Toetused on siiski alati suunatud üleüldise sotsiaalse stabiilsuse tekitamiseks, mitte heal olevate inimeste premeerimiseks sünnitamise eest või nende laste taskurahaga kindlustamiseks. Kas sa tõesti vajad oma laste riikliku väärtustamise tõestuseks lapsetoetust, mida sul materiaalsest olukorrast lähtuvalt vaja ei ole? Muidu on tunne, et su laps on vähemväärtuslik, kui ta riigilt mingit tasuta nänni ei vaja?

Sina ei hoia lasteaaia kohta kinni, kuid siiski leidub hulgaliselt selliseid vanemaid, kes seda teevad. ja reaalset kohta vajavad vanemad maksavad räiget raha selle eest, et last erahoidu viia – see on ebanormaalne olukord. Kui lasteaiakohad oleksid tasuta, siis selliseid \”kinnihoidjaid\” sigineks veel juurde, kes süsteemi tühja vahtu täis laseksid.

NB! Kui sa hetkel lapsi lasteaeda ei pane, oled sa JUBA mööda pükse saanud – mõelda vaid, teised saavad kasutada soodustusega munitsipaalteenust ja sina ei saagi sellest loobumise eest rahalist kompensatsiooni. Järeldus (sinu loogikale tuginedes) – su lapsed on juba praegu kehvemad kui munitsipaallasteaias käivad lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kubujussiga 100% nõus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuule kubujuss- millest sinu kindel veendumus, et minu materiaalne olukord on selline, et mul ei ole vaja lapsetoetust?
kust sa võtad, et see, et mul on võimalus oma lapsi kodus kasvatada, tähendab seda, et ma ei pea tööd tegema?
kas sa tahad väita, et kõigile tasuta lasteaiakoht, sh nt Sõõrumaa lastele, tagab mingisuguse parema sotsiaalse stabiilsuse? kas kõigile tasuta lasteaiakoha jagamine ei ole laustoetamine? see akohoolikutele rõhumine on lihtsalt madalalaubaline- jah, see probleem on olemas, aga see tuleb lahendada muul moel, mitte kohelda kõiki peresid kui potensiaalseid alkohoolikuid.
kes on see institutsioon, kes tuleb teeb nt kükametsa mingi x hulga laste huviringe, et mul oleks võimalik oma lapsele 1 või 2 sobivat ringi valida? ära unusta, et Eesti on tunduvalt suurem kui vaid Tln

sul paistaks nagu olevat mingi eriline oskus lugeda kõigest välja seda, mis sulle sobib ja nagu näha on sul ka meeletu hirm, et äkki riik panustab mõne lapse kasvatamisse mõne euri rohkem kui sinu lapsesse- millest muidu see suur paanika vajaduspõhiste lastetoetuste ees.

mis minusse puutub, siis ei, ma ei ole mööda pükse saanud, sest ma olen teinud oma valikud täiesti teadlikult ja saanud suurepärase võimaluse kasvada ja areneda koos oma lastega ja mitte miski ei kaalu seda üles.

minu kirjutiste eesmärk oli ainult üks- näidata sulle, et mingit võrdsust ei ole ega saagi olema

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 23:16; 17.09 07:50; 17.09 11:44; 18.09 09:44; 19.09 00:20; 19.09 10:09; 19.09 11:43; 19.09 19:30; 20.09 08:37; 20.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik panevad teemast mööda. Aga praegu metsa marju v’i seeni korjama minna on väga hea idee. Talvel hakka kuduma näiteks. Jälle väike lisaraha, kui kootud asjad maha müüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
tead, sõida seenele oma tasuta lasteaiakohtadega- või tee mulle selgeks, mille poolest on sinu laps minu omadest nii palju olulisem riigi jaoks, et ta peaks neid päevade kaupa suisa tasuta hoidma, kui mina tahan ja suudan enda omi kodus kasvatada? nii ehk nii maksavad vanemad vaid väikese osa tegelikest lasteaiakuludest[/tsitaat]

Riik saab maksutulu siiski nendelt vanematelt, kes palgatööd teevad või ettevõtlusega tegelevad. See, kui keegi oma last aastaid kodus kasvatab, on muidugi tore, aga riigi seisukohast on oluline, et see lapsevanem millalgi ikka ka tööle läheks. Raha, millest doteeritakse neidsamu lasteaiakohti (meie maksame sellest ju vaid osa kinni), kooliharidust, teedeehitust, solidaarset tervishoiusüsteemi jpm, tuleb just nimelt maksumaksja taskust. Kui tööealine inimene ei tööta, siis ei ole riigile kuidagi kasulik. Riik on üsna palju panustanud selle inimese täiskasvanuks kasvatamisse (vt eespoolt – nt tasuta haridus) ja nüüd peaks see inimnene hakkama riigile ja ühiskonnale tagasi andma oma tööga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 19:43; 17.09 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda tahtsin ka mina öelda, et mina teenin nii lisaraha, et korjan marju.
Homme jälle metsa. 20 liitrit jälle tuleb ja jälle 40 eurot lisaraha. Ostjagi juba olemas.
Ja see 1000 eurot pole suur raha kui on 6 liiget. Ja 1 käib keskkoolis, ,2 põhikoolis ja 1 lasteaias. Talvel on meil ainuüksi küte juba 250 eurot. Lisaks vesi ja elekter ja majaraha. Riided enamus ostame komisjonist ja ostast. Ainult jalanõud ostame uued.
Jah, kui oleks 1-2 last, oleks elu kergem.
Minu mehel on ka kõrgharidus. Mina õpin veel.
Tehke ka nii ja nähke vaeva. Siis saate ka hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 02:24; 17.09 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tead, sinu makse ei igatse küll keegi taga – arvestades sinu vaimset \”võimekust\” antud kirjatüki koostamisel elatud sina oma lõpetamata põhiharidusega küll vaid toetustest. Ma pole nii palju kirja- ja väljendusvigu vist kunagi varem kokku lugeda üritanud. Istu, kaks!

Ja Ansipil on õigus! Mina, 3 lapse ema, ei näe lapsetoetuste suurendamisel mingit erilist mõtet (no natuke võiks suurendada 1. ja 2. lapse toetust ehk).
1.Suurem kasu oleks lasteaiakohtadest igale lapsele, lasteaiakoht võiks olla tasuta neile, kes tööl käivad, kodused (kes pole ka tööotsijad või ei käi koolis või pole invaliidid vms) peaksid maksma tavapärast kohatasu alla 3-aastase lapse hoidutoomisel.
2. Vähemalt üks huviring lapse kohta peaks olema tasuta.
3. Koolitoit tasuta.
4. koolitoetus reaalsete tarvikute näol kõigile koolilkastele tasuta (töövihikud, vihikud, kunstitarbed jms)
5. ühistransport tasuta kõigile õppuritele.
6. \”öölasteaiad\” neile üksikvanematele, kes vahetustega töötavad
7. ümber korraldada praegune hambutu elaturaha väljamõistmise süsteem (kui isa ei maksa, maksab riik ja otsib selle isa kasvõi maa alt välja ja paneb maksma). Näiteks elatusraha kõrvalehoidmise kriminaliseerimine, märk jääb maha; maksuametil eraldi osakond maksupetturitega tegelemiseks (niikuinii peab musta palgaga tegelema). [/tsitaat]

Märgin siia ära, et elatisraha maksmisest tahtlik kõrvalehoidmine ongi juba kriminaliseeritud.
Karistusseadustik § 169. Lapse ülalpidamise kohustuse rikkumine
Vanema kuritahtliku kõrvalehoidumise eest oma nooremale kui kaheksateistaastasele lapsele või täisealiseks saanud, kuid abi vajavale töövõimetule lapsele kohtu poolt väljamõistetud igakuise elatusraha maksmisest –
karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 22:56; 24.09 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuule kubujuss- millest sinu kindel veendumus, et minu materiaalne olukord on selline, et mul ei ole vaja lapsetoetust?
kust sa võtad, et see, et mul on võimalus oma lapsi kodus kasvatada, tähendab seda, et ma ei pea tööd tegema?
kas sa tahad väita, et kõigile tasuta lasteaiakoht, sh nt Sõõrumaa lastele, tagab mingisuguse parema sotsiaalse stabiilsuse? kas kõigile tasuta lasteaiakoha jagamine ei ole laustoetamine? see akohoolikutele rõhumine on lihtsalt madalalaubaline- jah, see probleem on olemas, aga see tuleb lahendada muul moel, mitte kohelda kõiki peresid kui potensiaalseid alkohoolikuid.
kes on see institutsioon, kes tuleb teeb nt kükametsa mingi x hulga laste huviringe, et mul oleks võimalik oma lapsele 1 või 2 sobivat ringi valida? ära unusta, et Eesti on tunduvalt suurem kui vaid Tln

sul paistaks nagu olevat mingi eriline oskus lugeda kõigest välja seda, mis sulle sobib ja nagu näha on sul ka meeletu hirm, et äkki riik panustab mõne lapse kasvatamisse mõne euri rohkem kui sinu lapsesse- millest muidu see suur paanika vajaduspõhiste lastetoetuste ees.

mis minusse puutub, siis ei, ma ei ole mööda pükse saanud, sest ma olen teinud oma valikud täiesti teadlikult ja saanud suurepärase võimaluse kasvada ja areneda koos oma lastega ja mitte miski ei kaalu seda üles.

minu kirjutiste eesmärk oli ainult üks- näidata sulle, et mingit võrdsust ei ole ega saagi olema[/tsitaat]

Kõik oma arvamused ammutasin sinu tekstist.
Olen veendumusel, et samaaegselt ei saa täiskoormusega kodus töötada ja lapsi kasvatada – üks tegevus kannatab. See, kui keegi kuus paar pajalappi heegeldab ja turul maha müüb, pole töö, mida silmas pidasin.

Tasuta lasteaiakohad võimaldavad inimestel tööle minna ja ennast üleval pidada.
Sõõrumaa on ERAND. Palju sõõrukaid sa tunned? Lisaks teenib tema selle raha riigile maksude näol kuhjades tagasi, kui tööl käib.

Lisaks – lasteaiasüsteem on Eestis hariduse osa, kui lasteaeda ei vii, peaksid lapse eelkooli panema. Minu meelest sa ajad lihtsalt kiusu. Tähtis on vanemate kulutuste vähendamine, mitte otsese raha maksmine.Teada on, et osad lapsed saavadki oma ainukese sooja kõhutäie lasteaias või koolis – siis võiks selle tagada ja mitte muretseda sellepärast, et sõõruka laps ka tasuta süüa saab. Või kavatsesid sõõrukad lapsetoetusest ilma jätta?

Mul ei ole paanikat – kust sa seda välja loed? Ütlesin, et mõistan soovi mitte tõsta otsetoetusi ja käisin välja omapoolse versiooni sellest, millest TÕEPOOLEST kasu oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Märgin siia ära, et elatisraha maksmisest tahtlik kõrvalehoidmine ongi juba kriminaliseeritud.
Karistusseadustik § 169. Lapse ülalpidamise kohustuse rikkumine
Vanema kuritahtliku kõrvalehoidumise eest oma nooremale kui kaheksateistaastasele lapsele või täisealiseks saanud, kuid abi vajavale töövõimetule lapsele kohtu poolt väljamõistetud igakuise elatusraha maksmisest –
karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.[/tsitaat]

Jah, paberil küll – aga niikaua, kui riik ei määratle, mis on KURItahtlik kõrvalehoidmine või omaalgatuslikult vanemaid kinni panema ei hakka, pole see reaalne kiriminaliseerimine, mis kuidagi aitaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kubujuss, mul tuli mõte, et võibolla ärritab sinu vastaseid natuke see sõnastus, mida sa kasutad: tööl käima, tööle minema. Neutraalsem ja täpsem oleks töötama, tööle asuma.
Ma nimelt töötan kodus ja kogen sageli seda suhtumist, et mis sul viga, mis sa neist lastest üldse lasteaeda tassid, kui ise kodus jne;) Ma ei hakka siin praegu pikalt seletama ja põhjendama, miks ka kodus töötaval vanemal lasteaeda vaja on, tahtsin lihtsalt sõnakasutusele tähelepanu juhtida.

Teemaalgatajale on mul aga küsimus, et kas sul mingi haridus ja eriala on? Kui mitte ametlikult, siis lihtsalt mõni eriline oskus? Mõtle sellele, see võib osutuda sinu tugevuseks ja töö leidmise võimaluseks. Mainisid oma postituses nt koduõpet – mida sa õpetaksid? Võibolla saad anda näiteks konsultatsioone kasvõi arvuti abil, kui eratundide pidamine oma lapse tõttu on raskendatud. Või midagi erialast uurida, kirjutada, avaldada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kubujuss- Sõõrumaa on ERAND, aga alkohoolikutest lapsevanemad ei ole??? palun viidet uuringule, et ENAMUS lapsevanemaid on alkohoolikud, kes ei saa oma lapse kasvatamisega hakkama.
ma ütlesin, et jah, alkoholism on probleem, aga see tuleb lahendada muul moel, mitte koheldes KÕIKI lapsevanemaid kui pooletoobiseid, kes ei suuda ilma riigi kontrollita adekvaatseid otsuseid langetada.

mis puutub veel neid alkohoolikute lapsi, siis mis paneb sind arvama, et see tasuta lasteaiakoht neid aitab? tegelik reaalsus on see, et suurel osal neist on KOV toel ka praegu see tasuta koha võimalus olemas, aga need lapsed lihtsalt ei jõua sinna- see on äärmiselt naiivne ja eluvõõras unistus.

mis puutub 2 pajalappi- siis kas sa tõesti arvad, et nende tagatisel on võimalik saada pangast eluasemelaenu? mul on see olemas, ainsa taotlejana ja ilma käendajate vms.

minu lapsed EI OLE käinud eelkoolis. ausõna, ma ei saa aru, kui vanemad ei saa isegi oma väikese lapse õpetamisega hakkama, siis kuidas te edaspidi hakkama saate, nt kui laps vajab koolitükkidega abi? minu arvates nii palju võiks üks täiskasvanu ikka suuta, et vähemalt põhikooli lõpuni saab hakkama ja tagasi tulles koolieelikute juurde, siis väikesed lapsed ei vaja mingit spets õpet, tuleb vaid luua soodsad tingimused arenguks ja kõik need vajalikud oskused tulevad loomulikult igapäevase elu käigus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 23:16; 17.09 07:50; 17.09 11:44; 18.09 09:44; 19.09 00:20; 19.09 10:09; 19.09 11:43; 19.09 19:30; 20.09 08:37; 20.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu Kägu | 18/09/2012 09:44, miks sa kogu aeg rõhutad mingeid oma elu detaile. On olemas üldised probleemid ja on olemas erandid. Üldiselt siiski on lasteaiakohtade probleem olemas. Ja üldiselt lapsed siiski käivad kas mingis trennis, huvikoolis või eelkoolis – asi ei ole ainult õppimises, vaid ka sotsialiseerumises, oskuse omandamises õppida ka kellegi teise kui oma ema käpa all. Ja üldiselt siiski inimesed ei saa hakkama kodus töötamise, laste kasvatamise ja õpetamisega samaaegselt. Kui sina saad, siis oleks tõesti huvitav kuulda, mis laadis töö see on – teemaalgataja on ju ka ilmselt sellisest tööst huvitatud.

Julgen väita küll, et joodikutest lapsevanemaid on rohkem, kui sõõrukalaadseid lapsevanemaid. Miks – sellepärast, et joomarlus on eestis väga levinud ja kuidagi ei saa väita, et see on vaid lastetute inimeste pahe.
Kuidas aitab lasteaed – kui see on tasuta, siis ehk joodikud saadavad oma lapsed jalust ära, seal ju laste eest hoolitsetakse ja toidetakse neid. Lasteaiatasust vabastamiseks aga tuleb hetkel teha terve rea taotlusi, mida oma eluga puntras olevad inimesed ei tee, lihtsam on laps lihtsalt omapäi kuskile jätta. Lisaks saab sotsosakonna avalduse alusel vabastust vaid kohatasust, mitte kogu maksust.
Tasuta lasteaiakoht ei ole kasuka ainult joodikutele, see on kasuks kõigile, kellel vaja laps lasteaeda panna ja kellele 64.- euri kuus/lapse kohta on arvestatav summa ja kes seda hetkel nagunii maksavad.

Aina rohkem tundub, et sinu meeleks peaks riik orienteeruma vaid sinu vajaduste põhiselt. Mina üritasin siiski laiendada teemat võimalikult paljude laste ja lastevanemate huvidest lähtuvalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

taas kubujussile- oi muidugi on joodikuid rohkem kui Sõõrukaid- noid viimaseid ongi tegelikult ainult üks, aga asja point on selles, et normaalseid vanemaid on igal juhul kordades rohkem, kui neid mittenomaalseid, seega, miks peaks riik, selle vähemuse pärast, kohtlema ka kõiki ülejäänud vanemaid kui pooletoobiseid?

teiseks- kui inimene on oma eluga nii puntras, et ei ole vimeline isegi avaldusi kirjutama, siis millest sa järeldad, et ta viitsib oma väärtuslikku joomaaega lasteaia vahet jõlkumise peale kulutada??? kui ta hommikul üldse oma pohmas pea püsti saab, siis mõtleb ta pigem oma peaoaranduse kui lapse lasteaeda viimise peale- kui see laps jääb jalgu, siis saabki ta lihtsalt jalaga tagumikku ja lüüakse too lihtsalt uksest välja või kusagile nurka ning rahu majas- paraku olen ma siin ilmas juba piisavalt kaua elanud ja nii mõndagi ka näinud. palju sa oled kohanud alkohoolikuid, kes tunnistavad, et neil on probleem ning nad ei saa oma elu ja oma laste kasvatamisega hakkama? neid on, aga paraku mingi kaduvväike protsent ja ülejäänud on enda arvates nii targad, et teavad ise kige paremini, kuidas oma lapsi kasvatada, seega ei hakka nad elu sees oma lapsi kkuhugile lasteaeda, mingite jobude käe alla saatma. omaette teema on veel see, et kas see on tõesti nende laste jaoks lahendus, kui nad saavad küll päeval lasteaias normaalselt kõhu täis, aga iga õhtu peavad veetma joogiste vanemate juures?
lisaks on see ka see koht, kus sinu jutus on vastuolu, sest sinu plaani järgi peaks lasteaed olema tasuta vaid töötavate vanemate lastele, aga kui suur on tõenäosus, et tõsistel joobaritel on töökoht?

mille põhjal sa väidad, et kui praegu ei jagu LA kohti, siis hakkaks neid tasuta kohti rohkem jaguma??? või kust tuleb see lisaraha?
kommunismi on mitmel pool maailmas püütud juba päris pikalt üles ehitada, aga paraku ilma suurema eduta, mis paneb sind avama, et seekord see õnnestub?

mina ei tooks oma elu fakte, kui sina mingite enda oletustega pidevalt välja ei tuleks- see, et sina ei saa ühe, teise või kolmanda asjaga hakkama, ei tähenda veel, et mitte keegi ei saa

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 23:16; 17.09 07:50; 17.09 11:44; 18.09 09:44; 19.09 00:20; 19.09 10:09; 19.09 11:43; 19.09 19:30; 20.09 08:37; 20.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]taas kubujussile- oi muidugi on joodikuid rohkem kui Sõõrukaid- noid viimaseid ongi tegelikult ainult üks, aga asja point on selles, et normaalseid vanemaid on igal juhul kordades rohkem, kui neid mittenomaalseid, seega, miks peaks riik, selle vähemuse pärast, kohtlema ka kõiki ülejäänud vanemaid kui pooletoobiseid?

teiseks- kui inimene on oma eluga nii puntras, et ei ole vimeline isegi avaldusi kirjutama, siis millest sa järeldad, et ta viitsib oma väärtuslikku joomaaega lasteaia vahet jõlkumise peale kulutada??? kui ta hommikul üldse oma pohmas pea püsti saab, siis mõtleb ta pigem oma peaoaranduse kui lapse lasteaeda viimise peale- kui see laps jääb jalgu, siis saabki ta lihtsalt jalaga tagumikku ja lüüakse too lihtsalt uksest välja või kusagile nurka ning rahu majas- paraku olen ma siin ilmas juba piisavalt kaua elanud ja nii mõndagi ka näinud. palju sa oled kohanud alkohoolikuid, kes tunnistavad, et neil on probleem ning nad ei saa oma elu ja oma laste kasvatamisega hakkama? neid on, aga paraku mingi kaduvväike protsent ja ülejäänud on enda arvates nii targad, et teavad ise kige paremini, kuidas oma lapsi kasvatada, seega ei hakka nad elu sees oma lapsi kkuhugile lasteaeda, mingite jobude käe alla saatma. omaette teema on veel see, et kas see on tõesti nende laste jaoks lahendus, kui nad saavad küll päeval lasteaias normaalselt kõhu täis, aga iga õhtu peavad veetma joogiste vanemate juures?
lisaks on see ka see koht, kus sinu jutus on vastuolu, sest sinu plaani järgi peaks lasteaed olema tasuta vaid töötavate vanemate lastele, aga kui suur on tõenäosus, et tõsistel joobaritel on töökoht?

mille põhjal sa väidad, et kui praegu ei jagu LA kohti, siis hakkaks neid tasuta kohti rohkem jaguma??? või kust tuleb see lisaraha?
kommunismi on mitmel pool maailmas püütud juba päris pikalt üles ehitada, aga paraku ilma suurema eduta, mis paneb sind avama, et seekord see õnnestub?

mina ei tooks oma elu fakte, kui sina mingite enda oletustega pidevalt välja ei tuleks- see, et sina ei saa ühe, teise või kolmanda asjaga hakkama, ei tähenda veel, et mitte keegi ei saa[/tsitaat]

Lisaraha tuleks lastetoetuste arvelt. Lisaks oligi minu mõte – selle asemel, et tsuurendada otsetoetusi, loogu parem lasteiakohti juurde. Ma tunnen ausalt ärritust sinusuguste inimeste suhtes – ühtki head ettepanekut ei ole, ainult üks lahmiv negativism. Ving-ving-ving. Sinusuguste inimeste pärast ongi eesti perses – keegi ei tee midagi, ainult maha tahaks kõike ja kõiki tampida. Sa arvad, et näiteks linnavalitsuses või riigikogus on teistmoodi? Ei ole, ikka otsitakse põhjuseid, miks ei saa midagi ära teha. Kõik on nii keeruline, raske, raha ei ole ja maa on külmanud.

Miks on tasuta lasteaiakohtade loomine inimeste pooletoobistena kohtlemine?!90% lasteaiaealiste laste vanematele on see tunduvalt suurem toetus kui praegune 19 eurine otsetoetus. Lisaks oleks noorel sünnitajal garantii, et kui VH läbi, siis ta saaks vajadusel tööle minna, mitte ei peaks tegema perekoolis teema \”VH läbi, lasteaiakohta pole, mis edasi?\”!! Aga just turvatunne on see, mis kõige rohkem iivet tõstaks. 19 euri või 38 euri seda turvatunnet ei too, tasuta lasteaiakoht aga küll.
Eesti joodikud käivad muide siiski tööl. Ma pole rääkinud asotsiaalidest, rääkisin alkoprobleemidega inimestest. Olen ise sellisega koos elanud ja tean, et mingites asjaajamistes on nad 0-võimekusega, aga lapse viivad hea meelega kuhugi jalust ära. Alkoprobleemidega inimestel käib raha selle saamise päeval (palgapäev, sotsiaaltoetuste päev) kohe kiiresti näppude vahelt läbi ja siis on ülejäänud kuu probleem, kust söögiraha saada. Sama käib mängurite jms sõltuvuste puhul. Minu eksämm käib tööl nagu kellavärk, aga kogu vaba aja joob ning elektriarvet maksta ei suuda. Lisaks on siin perekooliski rida inimesi, kes oma kulude planeerimisega hästi hakkama ei saa või on lihtsalt nende sissetulekud nii imeväikesed.

Minu muud ettepanekud tasuta õppevahendite, koolitoidu ja huvialaringide suhtes ei tekitanudki pahameelt? Pole sinu asi, kui lapsed veel väikesed, võtad rahulikult, jõuad ka hiljem need ideed maha laita?

\”omaette teema on veel see, et kas see on tõesti nende laste jaoks lahendus, kui nad saavad küll päeval lasteaias normaalselt kõhu täis, aga iga õhtu peavad veetma joogiste vanemate juures?\” – tõesti on see omaette teema. Selleks peaks sotsiaalameti lastekaitseosakond rohkem tegelema (jälle riigi panus). Riiklik alkoholipoliitika on täiesti mõttetu, keskendunud ainult kellaajalisele piirangule, ei mingit rehabilitatsiooni, ennetust vms. Alkoprobleem on nagu jäämägi – sellest tekitatud probleemid on kõik \”vee all\” – purunenud perekonnad, vägivalt, sotsiaalne suutmatus, tuksikeeratud psüühika ja eeskujudega lapsed (uus joodikute põlvkond), rahvusliku läbilöögivõime langus jne. Täpselt nagu ravimata hammaste probleem (pole ainult esteetiline, põhjustab rea muid tervisehädasid).

\”!isaks on see ka see koht, kus sinu jutus on vastuolu, sest sinu plaani järgi peaks lasteaed olema tasuta vaid töötavate vanemate lastele, aga kui suur on tõenäosus, et tõsistel joobaritel on töökoht?\”
– üldiselt juba vastasin, aga täpsustaks – ma rääkisin alkoprobleemidega inimestest, joodikutest. \”Joobar\” – see on russitsism ja tuleb venekeelsest sõnast \”jebat\”. Väljendit kasutati nõukaajal halvustavalt armukeste või muidu mingite kepivendade kohta. Sõna \”joomar\” on küll joodiku tähenduses olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

taas oletused- mu lapsed on väikesed ja taas paned suuresti mööda.
mis puutub siia sinu eksämm? kas ta on väikelaste vanem?

sinu ülejäänud ettepanekud- põhikoolis on töövihikud juba ammu tasuta- ülejäänud asjade osas mind ei häiri, et ma pean ka ise miskit panustama. sama koolitoiduga, kuigi see summa on ehk tõesti juba ajale jalgu jäänud. tõsi, neid tasuta töövihikuid ja koolitoitu võiks laiendada ka gümnaasiumisse.
huviringide kohta ma juba ütlesin- Eestimaa on paraku tunduvalt suurem kui Tln+ veel mõned linnad, seega mingid kallid huvikoolid on selle osa jaoks nii ehk nii kättesaamatud, seega selle meetmega suurendataks laste ebavõrdset kohtlemist riigi poolt

kui arvestada seda, et valdavalt on linnades elujärg kõrgem kui maal, siis sinu ettepanekud on suunatud selliselt, et just linnalapsed võidavad neist rohkem, olenemata sellest, kas nende perede jaoks on need summad olulised või mitte. kui vajadusphiste toetuste vastaste põhiargument on, et riigi silmis peaks olema kõik lapsed võrdsed, siis mina ei näe, et need sinu pakutud tasuta teenused seda võrdset kohtlemist toetaks. mul ei ole küll mingeid konkreetseid numbreid, aga mulle tundub, et ka lasteaias mittekäivate laste osatähtsus on maal tunduvalt suurem. kõik lihtsalt ei sünnita oma lapsi selleks, et nad esimesel võimalusel lasteaiaväravast sisse lükata.
mitte majandada oskavate inimeste probleem on olemas, aga minu arvates ei ole siin lahenduseks neile raha mitteandmine, pigem tuleks rõhuda nende nõustamisele-koolitamisele ja tugiteenustele, vastasel juhul toodavad nad omasuguseid aina juurde ja juurde.

ühesõnaga- kuna mina ei näe, et lähiajal saaks Eesti riik nii rikkaks, et suudaks kõiki lapsi VÕRDSELT laustoetada (vahet pole, millises vormis need toetused on), siis olgu need toetused pigem vajaduspõhised. sama ka lasteaiakohtadega- nende saamine tuleks panna sõltuvusse vanemate töötamisest, va ehk lasteaia viimane rühm.
lisaks juba mainitud sotsiaal-ja tugisüsteemide parem toimimine nin min palk.

ja ma olengi puhtalt nõuka aja laps, seega ajastu märk, aga tähti meeldib mulgi närida 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 23:16; 17.09 07:50; 17.09 11:44; 18.09 09:44; 19.09 00:20; 19.09 10:09; 19.09 11:43; 19.09 19:30; 20.09 08:37; 20.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles osas olen kubujussiga nõus, et otse rahana vajaduspõhiselt toetuste maksmine võib suure tõenäosusega tekitada absurdse olukorra. Peretoetused on min palga suhtes proportsionaalselt liiga suured ning nende toetuste saajad ei tahagi tööle minna – miks peaks kui saab niisamagi selle raha kätte ja oluliselt kergemalt?

Samas pole kindlasti ükski süsteem selline, mis tagaks tõepoolest vaid tõelistele abivajajatele abi ja väldiks nö liba-abivajajateni toetuse jõudmise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kust küll leiaks lisatööd…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.