Esileht Tööelu, raha ja seadused. kust küll leiaks lisatööd…

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: kust küll leiaks lisatööd…

Postitas:

täpselt sama absurdne olukord on ju tegelikult ka VH, ka seal tehakse mitmeid trikke, et riigilt rohkem raha saada, nt isa on ametlikult (suure) VH saaja, kuigi tegelikult istub kodus ema ja isa töötab mustalt- neid teemasid on siin perekoolis olnud oi kui palju, aga paistab, et kehtib taas ütlus, mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 23:16; 17.09 07:50; 17.09 11:44; 18.09 09:44; 19.09 00:20; 19.09 10:09; 19.09 11:43; 19.09 19:30; 20.09 08:37; 20.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidugi ei saa aru, mitme inimesega ma täpselt vestlen, sest endiselt on käo anonüümsuse taha pugemine kuidagi mugavam, kui anonüümse kasutajanimega enda eristamine teistest kasutajatest.

Silma torkas sõna \”tugiteenused\”. Lasteaed ongi tugiteenus. Ja kui inimene ei tule endaga hästi toime, siis on lasteaed see hea koht, kus laps saab õpetust, avaramat maailmapilti ning mittehakkamasaav lapsevanem saab aega, et näiteks mõnele koolitusele minna, tööd teha vms. Niipalju kui mina tean, tehakse maal ka tööd ja lasteaedu on ka seal vaja. Ei saanud aru, millisel moel võidavad linnalapsed rohkem, huviringides käiakse ka maakohas ja need maksavad ka maal raha. Kui huviringid on tasuta, siis motiveerib see lapsi endid ehk sinna minema, ka ilma vanemate suunamiseta (kui vanemad on sellised hoolimatud põmmpead), näiteks kooli suunamisega. Huvidega lapsed aga kalduvad vähema tõenäosusega halvale teele.
Lasteaias või huviringides käivad lapsed aga on rohkem silma all, pedagoogid näevad, kui peres on midagi viltu – vägivald, mustus, nälg vms. Neist lastest, kes ainult kodus on, ei tea keegi paraku suurt mitte midagi.

Eksämm oli näide töötavast joodikust. Väikelaste vanemad ei saa olla töötavad joodikud, ainult eksämmad saavad? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kägu ei ole mugavus, see on põhimõte ja viimase otsa vaidlemised on minuga.

lasteaed on haridusasutus, mitte tugiteenus ja ma tean väga hästi, kuidas see elu seal toimib, sel lihtsal põhjusel, et mul on piisavalt pikk lasteaias töötamise kogemus.
avad sa tõesti, et inimene, kes pole võimeline kirjutama avaldust soodustuse saamiseks, läheb mõnele koolitusele? pealegi eeldab suur osa tasuta koolitusi (oma raha eest nad vaevalt, et kusagile on võimelised minema) motivatsioonikirja kirjutamist- kas see on lihtsam kui avaldus?

tugiteenuste all pidasin silmas perele nt tugiisiku määramist, kes suunaks nt eelarve koostamist ja mõistlikumat majandamist, samuti oleks nõu ja jõuga toeks nendesamade toetuste taotlemisel jne.

vähemalt meie koolis on ka praegu tasuta huviringid täitsa olemas.

kuna lasteaed ei ole meil kohustuslik, pole lootustki, et kõik lapsed hakkaks seal käima, seega on siiski oluline, saada meie sots.süsteem veidi efektiivsemalt toimima

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 23:16; 17.09 07:50; 17.09 11:44; 18.09 09:44; 19.09 00:20; 19.09 10:09; 19.09 11:43; 19.09 19:30; 20.09 08:37; 20.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki selle jauramise vahel keegi vastaks ka teemaalgataja küsimusele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu | 18/09/2012 09:44 justkui vihjab, et tal on kodus töötades hea sissetulek, kuid ei täpsusta seda teenimisvõimalust ka otsese küsimuse peale.

Põhimõtteline kägu – mis see veel on? Põhimõte \”ajan teema jälgimise nii segaseks kui võimalik\”? Käona kirjutamine võib olla mingi põhimõtte tulemus, mitte mõte ise. Hea meelega kuulaks, mis see on. Igas teemas on võimalik enda eraldamiseks kasvõi mingi staatus juuurde kirjutada (staatuse rida) – aga see käib ka \”põhimõtete\” vastu?

Kirjutasin käoga, kes \”tahtis ja suutis last kodus kasvatada\” – järeldasin sellest, et tal on väike(sed) laps(ed). Siis tuleb UUS kägu ja ütleb, et ma tegin valed järeldused, tal pole väikesi lapsi?!? Kui see pole loll kius, siis ma tõesti ei tea, mis see on.
Mõistlik on vist juba uus teema teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu | 18/09/2012 09:44 justkui vihjab, et tal on kodus töötades hea sissetulek, kuid ei täpsusta seda teenimisvõimalust ka otsese küsimuse peale.[/tsitaat] ma EI OLE oma sissetuleku suurust kommenteerinud, sina oled see, kes püüab pidevalt mingeid oletusi teha. see, kas on hea või halb, on suhteline, mina saan hakkama.
minu teenimisvõimaluse täpsustamisel pole erilist mõtet, sest kui teemaalgatajal oleks see võimalus, siis ta tõenäoliselt seda ka kasutaks- see pole valdkond, millega päris kõik saaks tegeleda.

[tsitaat]Põhimõtteline kägu – mis see veel on? Põhimõte \”ajan teema jälgimise nii segaseks kui võimalik\”? Käona kirjutamine võib olla mingi põhimõtte tulemus, mitte mõte ise. Hea meelega kuulaks, mis see on. Igas teemas on võimalik enda eraldamiseks kasvõi mingi staatus juuurde kirjutada (staatuse rida) – aga see käib ka \”põhimõtete\” vastu?[/tsitaat] pole ju eilist vahet, kas tegemist on põhimõttega või põhimõtte tulemusega, sest nii ehk nii on tulemus 1 ja minu postitused on käo alt, sest ma olen piisavalt \”eriline\”, seega ei jääks mu kasutajanimi kuigi kauaks anonüümseks ja ma eelistan virtuaalmaailma reaalsest lahus hoida.

[tsitaat]Kirjutasin käoga, kes \”tahtis ja suutis last kodus kasvatada\” – järeldasin sellest, et tal on väike(sed) laps(ed). Siis tuleb UUS kägu ja ütleb, et ma tegin valed järeldused, tal pole väikesi lapsi?!? Kui see pole loll kius, siis ma tõesti ei tea, mis see on.
Mõistlik on vist juba uus teema teha.[/tsitaat]täpsustame, sa järeldasid, et mul on AINULT väikesed lapsed, seega ei puuduta mind need soovitused, mis sa tegid koolilaste kohta- ja SEE ON vale. mul on küll üks väike, või no mis ta enam nii väike on, saab peagi 6a, aga lisaks temale on mul ka vanemad lapseD, kes kõik on kooli läinud nö koduste lastena. st praegusel hetkel on minu jaoks aktuaalsed väga suur osa noortega seotud valdkondadest- alustades põhikoolist, gümnaasiumist ja lõpetades tööelu alustamiseks (et sa taas miskit oletama ei hakkaks, siis sellega saadakse ise hakkama, aga kõrvalt on mul võimalus seda protsessi siiski jälgida).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 23:16; 17.09 07:50; 17.09 11:44; 18.09 09:44; 19.09 00:20; 19.09 10:09; 19.09 11:43; 19.09 19:30; 20.09 08:37; 20.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mulle meeldis see osa, et Sneed, kes on endaga hakkama saanud nagu Sõõrumaa, siis neile iei tuleks midagi anda. Ainult neile, kes ise hakkama ei saa. Irv.[/tsitaat]ma pole seda väitnud, et neile pole miskit vaja- minu mõte oli see, et valdav osa inimesi, sh Sõõrumaa, on ise piisavalt targad, et otsustada, kuidas riigilt saadavat toetust kasutada ja nad kasutavad seda laste hüvanguks, st mina pole võitnud, et universaalsed toetused tuleks ära kaotada.
kõik need mitterahalised toetused peaks olema vajaduspõhised, minu sõnum oli see, et riik peaks sekkuma inimese pereellu ainult siis, kui inimene sellega toime ei tule.

kõigile lastele tasuta lasteaiakohad jne, oleks ju küll ilus unistus, aga reaalset olukorda arvestades, ei näe mina küll, et see lähiajal võimalik oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 23:16; 17.09 07:50; 17.09 11:44; 18.09 09:44; 19.09 00:20; 19.09 10:09; 19.09 11:43; 19.09 19:30; 20.09 08:37; 20.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
ma EI OLE oma sissetuleku suurust kommenteerinud, sina oled see, kes püüab pidevalt mingeid oletusi teha. see, kas on hea või halb, on suhteline, mina saan hakkama.
minu teenimisvõimaluse täpsustamisel pole erilist mõtet, sest kui teemaalgatajal oleks see võimalus, siis ta tõenäoliselt seda ka kasutaks- see pole valdkond, millega päris kõik saaks tegeleda.

pole ju eilist vahet, kas tegemist on põhimõttega või põhimõtte tulemusega, sest nii ehk nii on tulemus 1 ja minu postitused on käo alt, sest ma olen piisavalt \”eriline\”, seega ei jääks mu kasutajanimi kuigi kauaks anonüümseks ja ma eelistan virtuaalmaailma reaalsest lahus hoida.

täpsustame, sa järeldasid, et mul on AINULT väikesed lapsed, seega ei puuduta mind need soovitused, mis sa tegid koolilaste kohta- ja SEE ON vale. mul on küll üks väike, või no mis ta enam nii väike on, saab peagi 6a, aga lisaks temale on mul ka vanemad lapseD, kes kõik on kooli läinud nö koduste lastena. st praegusel hetkel on minu jaoks aktuaalsed väga suur osa noortega seotud valdkondadest- alustades põhikoolist, gümnaasiumist ja lõpetades tööelu alustamiseks (et sa taas miskit oletama ei hakkaks, siis sellega saadakse ise hakkama, aga kõrvalt on mul võimalus seda protsessi siiski jälgida).[/tsitaat]

Tead, mis mind ärritas – see, et just SINA hakkasid minu neutraalse ja üldistava ettepaneku puhul rääkima konkreetselt endast ja sellest, et SINUL pole lasteaeda vaja, siis järelikult nagu on mu ettepanek halb. Suhteliselt ründavas toonis. Siiamaani. Kusjuures mina sinu sõnumist aru ei saa, ei saa ka aru, kellega ma räägin. Segane ja seosetu jutt, pidevalt nagu millegi vastu – aga mille? Lisaks mingi paranoia enda isikuga suhtes – no kes tunneb näiteks ära isikut kasutajanime \”kubujuss\” või \”vihmauss\” järgi – võid ju valida mis nime iganes, ka mitu kasutajat teha? Ja mis siis on, kui tunneks? Naljakad on inimesed, kes häbenevad oma arvamust ja oma isikut. Milleks siis üldse midagi kirjutada, kui häbened selle kirjutise enda isikuga seostamist? Igatahes on selliste inimestega väga tüütu mõtteid vahetada, just tehniliselt. Või tema on \”eriline\” …
Las olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
ma EI OLE oma sissetuleku suurust kommenteerinud, sina oled see, kes püüab pidevalt mingeid oletusi teha. [/tsitaat]

Kirjutasid: \”- siis kas sa tõesti arvad, et nende tagatisel on võimalik saada pangast eluasemelaenu? mul on see olemas, ainsa taotlejana ja ilma käendajate vms.\” – noh, minu meelest tähendab see head sissetulekut. Mingit suurusenumbrit väljend \”hea\” ei sisalda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks kõik sõltub ka sellest, mida teha oskad ja mis haridus sul on.

nt tiigrihüpe otsis just arvutiturvalisuse koolitajaid lepingu alusel. ka õhtusel ajal. kui vastad nende nõuetele, siis kandideeri. nad maksavad suht head tunnitasu loengute eest.

ise andsin ka kunagi väikese lapse kõrvalt eratunde, sai küll antud. tuli lihtsalt tund lapse magamise ajale sättida. eksamikonsultatsiooni olen andnud ka nii, et 10-kuune põnn samal ajal samas ruumis aedikus ringi roomas ja kõristitega mängis. seega kõik on võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka umebs sama seis. Laps on 2aasta ja 1 kuune. Mees saab kuskil 600 euri max palka. Sellest 300 läheb korteri kulude peale ja siis 150 kütte peale ning ülejäänust proovime ära elada. Kui saame rohkem raha siis paneme kõrvale. Mina saan siis peretoetust ja võtsin ka töötuna arvele (56-61 euri kuus). Tubli on Kägu kes käib marju korjamas. Ma käiks ka aga kahjuks pole mul last kuskil panna. Nii olen üritanud küpsetada tellimise peale, asju kududa/ õmmelda. Tahaks palju rohkem asju küll saada aga pole hullu, eks elame üle. Mul veel pole ka kindlat haridust nii, et kui laps 3selt lasteaeda läheb ja ma kooli siis läheb asi veel kitsamaks. Õnneks hea asi on see, et juurviljad saame vanematelt, et siis saab raha kokku hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, paberil küll – aga niikaua, kui riik ei määratle, mis on KURItahtlik kõrvalehoidmine või omaalgatuslikult vanemaid kinni panema ei hakka, pole see reaalne kiriminaliseerimine, mis kuidagi aitaks.[/tsitaat]

Mina näen siin positiivset arengut ses osas, et lapsevanemal, kes elatist kätte ei saa, on võimalik pöörduda politseisse ja kirjutada avaldus. Politsei PEAB seda menetlema. Ja minu teada on neid rongaisasid ikka kinni ka pandud.
Ja on ka selliseid juhtumeid olnud, et kui rongaisa aru saab lõpuks, et asi hakkab tõsiselt hapuks minema (kinniminek+võla jätkuv kasvamine), hakkab ta huvitaval kombel leidma seda raha, mida oma lastele maksta.

Varem oli nii, et mehel justkui vara polnud, sissetulekut polnud, mitte midagi polnud. Ja võiski naine ainult nutta, silmad peos, võlasummad juba üle 100 000 krooni. Ja ükski koer ei haukunud ka.
Nüüd vähemalt on riigil tõsisematel juhtumitel võimalik sellistele \”vaestele\” meestele tasuta ulualust ja ninaesist pakkuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 22:56; 24.09 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mees teenib juba ainuüksi 1000¤ ja seda õeldakse sellise tooniga nagu see oleks pisku.
Et nagu mismõttes. Ausõna sellised asjad ajavad vanduma.
Hädaldavad inimesed, kes ise ei oska oma elu elada ja olemasolevaga hakkama saada.

Saad sa aru, et on inimesi, kellel on 10 korda väiksem summa teie sissetulekust, millega hakkama saada.
[/tsitaat]

1000¤ kuus kuuele teeb 166¤ per face ja veidi üle viie euro päevas inimesele. See on nö. puhas raha. Aga sest tuhandest tuleb vist makse ka maksta + muu eluks vajalik? On sinu meelest liiga palju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kust küll leiaks lisatööd…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.