Esileht Väikelaps Kutsuti

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kutsuti

Postitas:

Lapse rühmakaaslane kutsus minu lapse oma lapse sünnipäevale. Samas meie perele ei sobi see kohe üldse. Tundub, et see saab olema kinnine perepidu kuna pole teada, kes veel lapse rühmast kutsutud on. Ilmselt ongi minu laps ainuke kutsutu. Samas on teada, et kogu selle sünnipäevalapse pere ja sugulased osalevad. Veel imelikum oli aga selle lapse ema soov minu laps peale seda pidu ka oma koju mängima kutsuda. Inimene üritab iga võimaliku võttega oma last minu lapse sõbraks teha, taoline mulje jäi kõigest sellest. Lasteaias pole nad teab mis suured sõbrad isegi õpetajate jutu järgi. Pigem rohkem kaklevad kui midagi muud. Kuidas oleks viisakas keelduda või jätame lihtsalt minemata?

Minu arust kui minna, ootavad nad kutset ka minu lapse sünnipäevale, kuid meil toimub tähistamine igal aastal pereringis ja sõpru pole kunagi kutsunud. Minu arust isegi aega on nende sõprade leidmisega, koolisõbrad oleks teine asi. Kui mitte minna, see vist ka oleks ebaviisakas. Otseselt ei ole lubanud ka, et kindlasti läheme. Laps teab, et see laps teda kutsus ja pole isegi väga rõõmus selle üle ega huvi tal selle vastu.

+1
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 09:39; 28.09 11:01; 28.09 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti annad ette teada, et ei tule. Äärmiselt ebaviisakas on jätta lihtsalt minemata, sünnipäevalaps ju ootab. Leiad põhjenduse (olete ära, muu üritus planeeritud…lihtsalt, et see aeg ei sobi kahjuks vms). Ja vastad ka aegsasti, et teie laps sünnipäeva külalistega ei pea. Praegu viitad n nakkusohule. Või et laps veel liiga väike või teie perel sellised traditsioonid, et vaid vanemad ja vanavanemad külas.

Samas on ju tore, kui vanem(ad) aitavad lastel lähedasemaid sõprussuhteid luua. Ei maksa sellepärast nii tõre olla.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust isegi aega on nende sõprade leidmisega, koolisõbrad oleks teine asi.

Mis mõttes “aega on sõprade leidmisega”?. Mul hetkel kolmas laps lasteaias. 4-aastasest peale on nad kõik sõpru külla kutsunud ja ise külas käinud.
4-aastasel sünnipäeval on mu lapsed juba kenasti nimetada osanud, keda nad lasteaiast oma sünnipäevale kutsuda soovivad (ja keda kindlasti mitte).
Ega need koolisõbrad ka taevast ei kuku – paljud sõprussuhted sõlmitakse juba lasteaias. Või vähemalt õpitakse kuidas olla sõber, kuidas külas käituda ja kuidas sõpra enda juures võõrustada. Kõik need oskused kuluvad ka (uute) koolisõprade juures ära.
Mis puudutab kutset, siis kui sa ei plaani last sinna sünnipäevale lubada, siis anna sõbra vanematele sellest aegsasti teada. Niisama minemata jätta on äärmiselt ebaviisakas.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest võid ka viisakas vormis ära öelda, et kuna sina ei soovi lastevahelist sõprust julgustada, sobiks teisele lapsele võib-olla keegi teine paremini sõbraks. Ei pea mingeid muid plaane kokku luiskama.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti annad ette teada, et ei tule. Äärmiselt ebaviisakas on jätta lihtsalt minemata, sünnipäevalaps ju ootab. Leiad põhjenduse (olete ära, muu üritus planeeritud…lihtsalt, et see aeg ei sobi kahjuks vms). Ja vastad ka aegsasti, et teie laps sünnipäeva külalistega ei pea. Praegu viitad n nakkusohule. Või et laps veel liiga väike või teie perel sellised traditsioonid, et vaid vanemad ja vanavanemad külas.

Samas on ju tore, kui vanem(ad) aitavad lastel lähedasemaid sõprussuhteid luua. Ei maksa sellepärast nii tõre olla.

Mis selles toredat on? Lapsed peavad ise sõbraks saama ja sõbrad olla oskama, mitte ei topi vanem last kellelegi sõbraks.

+1
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 09:39; 28.09 11:01; 28.09 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta vabalt, keeldu kutsest, pugedes koroona taha. Võid ju lapse emale mainida, et ei õpetajate ega sinu meelest nad ei ole nii suured sõbrad, et kuidas talle tundub. Vb sünnipäevalapsele väga meeldib sinu laps, et ainult tema kutsuti?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge erutuge, see on meie “mänguväljakul teine ema naeratab imelikult” sotsiaalse puudega emme, kelle laps on lasteaeda jõudnud ja oht, et äkki kasvab temast normaalne inimene…
Kui ei taha, siis ei pea minema, aga sellest mitteminemisest teada anda on vajalik.
Ükskord üks minestas siin, et mismõttes kutsutakse tema last oma teise lapse koju mängima, mis haiged ideed jne.

+30
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ärge erutuge, see on meie “mänguväljakul teine ema naeratab imelikult” sotsiaalse puudega emme, kelle laps on lasteaeda jõudnud ja oht, et äkki kasvab temast normaalne inimene…

Kui ei taha, siis ei pea minema, aga sellest mitteminemisest teada anda on vajalik.

Ma mõtlesin just sama, et kas sama inimene (veedan liiga palju aega siin 😛 )

Võta nüüd chillilt ja ära mõtle üle, ei ole kõigil mingeid tagamõtteid. See, et kutse pole saadetud lastevanemate listi, ei tähenda, et teisi (sh kogu rühma) poleks kutsutud. Mõnele meeldib vorpida personaalseid kutseid.

ja võibolla on just see vanema soov suhteid laste vahel siluda, kui muidu kaklevad palju. Kas sulel endale meeldib mõte, et su laps kakleb teisega? Kui tegemist on väga väikeste lastega, siis ikka vanemad peavad aitama neil sotsiaalselt suhelda, toime tulla, kuidas olukordades käituda, mitte, et “las lapsed ise klaarivad”. See oleks ka sulel võimalus ju nendevahelist suhtlust kõrvalt näha, et millest siis tülid alguse saavad, kas lihtsalt lapsed ei sobi omavahel või on üks teise suhtes konkreetselt riiakas jne.

Ja ükski kutse ei kohusta kedagi vastu kutsuma. Minul peagi 6-.seks saav koostab ise oma külaliste nime kirja ja mina ei tunne kohustust mitte kellegi suhtes. Kui mulle tundub, et unustab kellegi, kellega tean, et on sõber, siis küsin üle (nt naabrilastega mängivad palju, aga ei käi samas rühmas), aga lihtsalt, et “kutsume kellegi vastu”, sellist asja küll ei tee. Juba sellepärast, et võibolla see, kelle sünnipäeval pool aastat tagasi käis, oligi siis sõber, aga tänaseks on suhted muutunud.

+14
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ärge erutuge, see on meie “mänguväljakul teine ema naeratab imelikult” sotsiaalse puudega emme, kelle laps on lasteaeda jõudnud ja oht, et äkki kasvab temast normaalne inimene… Eelmisel

Kui ei taha, siis ei pea minema, aga sellest mitteminemisest teada anda on vajalik.

Ükskord üks minestas siin, et mismõttes kutsutakse tema last oma teise lapse koju mängima, mis haiged ideed jne.

Jaa, sinu kommentaarist on teatatud kuna minu arust sa tegeled siin käo solvamisega. Või kuidas sulle tundub, oo suurte sotsiaalsete oskustega kägu?

0
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 09:39; 28.09 11:01; 28.09 12:12;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Milleks kogu see tiraad lastevaheliste suhete kommentaaridega. Tänapäeval piisab täiesti viisakast märguandest, et arvestades maailmas toimuvat hetkel teistele koju külla ei tihka lubada.
Aga kust sa tead, et teisi kutsutud ei ole, kui sa teiste vanematega ei suhtle?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tavaline asi, et lasteaiaealistel lastel peetakse sünnipäevi nii, et mängutuppa või koju (kui mahub) tulevad ka sugulased, vanaemad-vanaisad. Alati ei kutsuta ju kogu rühma, kui laps nimetab mõned lapsed, keda rühmast kutsuda tahab, siis need ka kutsutakse.

Arusaamatu ülemõtlemine. See on kõigest sünnipäevakutse. Kui nii hirmsasti suhtlemist ja pidu kardate, siis teata viisakalt, et teil on sel ajal juba muud plaanid ja ei õnnestu tulla. Aga kindlasti teata, et laps ei lähe sünnipäevale. Kui sünnipäevalaps väga ootab sõpru ja peol avastab, et ei tuldagi, siis on see vaene laps väga õnnetu. Kui enne on teada, et ei saa tulla mõni laps, siis saavad vanemad vähemalt ette rääkida, nt et Peeter on oma perega juba kuskil ja ei saa tulla vmt.

Hiljem küllakutsumisega on nii, et võimalik, et see laps peab sinu last enda sõbraks, tahab ka koduses õhkkonnas mängida. See ei ole mingi vandenõuteooria, lapsed tahavad lihtsalt mängida. Ma ei tea, kas sa oled sama inimene, aga selliseid imelikke teemasid on siin Perekoolis ennegi olnud, kus vanem on sˇokis, et jumal hoia, teise lapse vanem kõnetas mind, kutsus last külla.

Ja kellegi sünnipäevale minek ei tähenda seda, et ilmtingimata tuleb ka oma lapse sünnipäeva nii pidada, et külalisi kutsuda tuleb. See, et sinu laps sai sünnipäevakutse, või läheb sünnipäevale, ei kohusta sind millekski. Ei tasu üle mõelda. Kõik on palju lihtsam. See on lihtsalt ühe lapse sünnipäev, see laps soovib sinu last sünnipäevapeole ja ka hiljem temaga mõnikord mängida. Ei midagi keerulist ega hullu, tavaline laste värk.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Inimene üritab iga võimaliku võttega oma last minu lapse sõbraks teha, taoline mulje jäi kõigest sellest.” Ole mureta, teemaalgataja, küll selle lapse vanemad ka varem või hiljem taipavad, et teie pere suguseid ülbeid snoobe pole mõtet kutsuda sünnipäevale.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti annad ette teada, et ei tule. Äärmiselt ebaviisakas on jätta lihtsalt minemata, sünnipäevalaps ju ootab. Leiad põhjenduse (olete ära, muu üritus planeeritud…lihtsalt, et see aeg ei sobi kahjuks vms). Ja vastad ka aegsasti, et teie laps sünnipäeva külalistega ei pea. Praegu viitad n nakkusohule. Või et laps veel liiga väike või teie perel sellised traditsioonid, et vaid vanemad ja vanavanemad külas.

Samas on ju tore, kui vanem(ad) aitavad lastel lähedasemaid sõprussuhteid luua. Ei maksa sellepärast nii tõre olla.

Mis selles toredat on? Lapsed peavad ise sõbraks saama ja sõbrad olla oskama, mitte ei topi vanem last kellelegi sõbraks.

Minu arvates on selline soov vägagi mõistetav. Ütled, et lapsed pigem kaklevad aias. Kahekesi mängimine väljaspool aeda aitaks neil teineteist paremini tundma õppida ja isegi kui sõprust ei teki, on võimalik, et edaspidi kaklevad nad aias vähem.
Minu laps oli koolis ühe poisiga kogu aeg karvupidi koos. Tegime vanematega samamoodi. Minu laps käis neil nv suvilas külas ja nende laps meil. Võttis pisut aega, aga nad õppisid üksteist aktsepteerima ja koos oli neil ka päris tore.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga, väga palju oletusi kõlab postituses. Nendest peaksid rääkima teise vanemaga selgeks, mitte kõigi teistega oletama. Kust sa tead, et su laps oli ainus, kes kutsuti? Äkki selle pärast kutsutigi, et läbi ei saa ja siis saaks suhteid siluda ja õppida erimeelsusi lahendama. Mõned inimesed tahavad võib-olla lastele õpetada läbi saamist erinevate inimestega, mitte elu lõpuni jääma siunama “see inimene on totu” ja “too on nõme” jne. Aga, kui ei sobi, siis teil on õigus keelduda, lihtsalt varakut teada anda. Kui lähete võid ju ette öelda, et teie ei pea suurelt sünnipäevapidu ja vastu ei kutsu kedagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Kutsuti