Esileht Pereelu ja suhted Kuu lõpp/ kuu algus paneb ikka tõesti proovile

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 95 )

Teema: Kuu lõpp/ kuu algus paneb ikka tõesti proovile

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Issand,kust otsast mina kurdan et mul raha ei ole osta ja lapsed nälgas?*Ma ei ole teemaalgataja,minu meelest kurtis teemaalgataja,et tal ei ole milleski süüa teha,mitte mina eks.[/tsitaat]

Mulle ka tundus, et kuskilt maalt läks teema sassi, ehk siis millegipärast tekkis enamusel arusaam, et analüüsitakse teemaalgataja ostukorvi.

Tegelikult on teema ise kurb, ka minu tutvusringkonnas on inimesi, kes peavad viimaste sentidega kuu lõpul välja vedama. Tudengina sai samuti mõni päev ainult kartulit söödud, aga teadmine, et nii kui diplom taskus, läheb paremaks, aitas vastu pidada. Teemaalgatajale vaid jaksu edasi sõuda, haridus parandab kindalasti elujärge ning loodetavasti loeme peatselt rõõmsamaid postitusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kus sa elad? Ma ostsin lihavõteteks kümmekond sibulat, kas neist on juba kasvama läinud, ülejäänud võiksin ära anda. Leiaks võibolla keldrist mõne purgi moosigi (minu kraam siis Tallinnas)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Rabakana kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Moks kirjutas:[/small]

Täitsa huvitav, kuidas porgandit hoiad? Mul on jumala ilusad alles.
[/tsitaat]

Võib-olla on sul väga hea kelder, mul küll enam ilusad ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]JA sa võiksid ka aru saada,et salvrätid olid lapsele mõeldud või pean tema tagumikku ka vanapaberiga pühkima?Mismoodi sa ise siis jogurtit teed,tahaksin ka teada?Kõigil ei ole võimalik suvel marjul käia või turul sopata,minu tööpäev lõped siis kui turg juba kinni on.Mina saan oma tomatite.kurkide ja viilutatud vorstide/juustuga vahel lausa kaks nädalat läbi,oleneb säilivusajast,aga no sinu tuunikalast vaevalt jätkub üheks söögikorraks?[/tsitaat]

7 päeva nädalas töötadki varahommikust hilisõhtuni, et isegi metsa ei jõua?
Kes tahab, see jõuab ja saab ise oma hoidised tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 08:55; 06.05 11:42; 06.05 17:53; 06.05 20:36; 10.05 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha sind kritiseerida.Mina pole oma lapsel kunagi kasutanud niiskeid salvrätte.Kui beebi/väikelapse eas kakas,siis kohe pesin ka lapse pepu puhtaks.Samuti on isetehtud frikadellid palju tervislikumad ja maitsvamad,teed mingi koguse valmis ja sügavkülma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja, kus sa elad? Ma ostsin lihavõteteks kümmekond sibulat, kas neist on juba kasvama läinud, ülejäänud võiksin ära anda. Leiaks võibolla keldrist mõne purgi moosigi (minu kraam siis Tallinnas) [/tsitaat]

Olen teemaalgataja. See on sinust küll armas, aga tõtt öelda ma tõesti tegin rohkem sellise arutelu teema ja ega ma tõesti kelleltki midagi selleks paariks päevaks nüüd tooma ei hakka/ vastu võtma. Tea jah, aga kuidagi imelik oleks. Saan aru, et tuleb ju lastele mõelda, aga siis peaks ikka päris häda käes olema, kui juba inimestelt hakkaks abi vastu võtma. Mul vähemalt paistab see palgapäev juba, mitte pole päris nõnda, et seda ei tule ka kuskilt. Niiet aitäh veelkord!
(asukoht on Raplamaa)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 10:49; 06.05 10:58; 07.05 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja töötabgi,sellepärast jõuangi körgläikega mööblit osta ja tolmulappi ka,oled lihtsalt kade et sa seda ise ei jõua vist osta.[/tsitaat]

Sul on ikka mingi tugev kiiks küljes 😀
Mina võtsin selles teemas esimest korda sõna, seega milles mu kadedus seisneb???
Esitasin vaid ühe küsimuse.

Infoks sulle – minu töö ja palk on sellised, et ma ei pea töötama nädalavahetustel ega isegi mitte 8h päevas 🙂
Ja ometi käin ma metsas, teen ise oma perele mahlad ja moosid jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 08:55; 06.05 11:42; 06.05 17:53; 06.05 20:36; 10.05 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpiline perekool, hammastega kõris kinni sellel, kel läheb natuke paremini kui teistel. Miks võetakse kõike ainult oma mätta otsast, ega suudeta asja laiemalt näha.
Kõigepealt prügikotid, tunduvalt odavam on osta alla 1¤ maksev rull prügikotte kui vanas rahas 1.50 krooni maksev poekott. Poekott mahutab vähem kui keskmine 35l prügikott ja neid kulub selletõttu ka topelt rohkem, seega on kulu poekotte kasutades topelt suurem. Mähkmed, hea on küll soovitada marlisid või odavamaid mähkmeid, aga kui selle tulemusena peab pissist märgasid riideid pidevalt loputama või pesema, ravima tita katkist taguotsa, siis on kulu jällegi suurem ju. Niiskete salfakate kasutamine on samuti nii ja naa. Minu lapsel oli imelik ja tundmatu nahahaigus- jalad ketendasid, tekkisid haavandid- niikaua kuni ma pesin tema tagumikku veega, uskudes, et vesi on lapse nahale parim. Tegelikkus oli see, et just vesi oli see, mis lapsele haavandid tegi, salfakaid kasutades see jama kadus. Mul ei olnud mingi õrnake laps ja vesi oli seesama, mis ülemiste järvest mustamäe torudesse voolab.
Tagumikku pühkida vanapaberiga, nalja teete või. Teate ka mida sisaldab trükivärv, vist ei tea, kui seda iga päev vabatahtlikult oma tagumiku vahele nühite.
Mikrokiudlapp on väga tänuväärt asi, sellega saab kõik asjad puhtaks ilma igasuguse keemiata. Aknede pesul täiesti asendamatu. Nõuka ajast on meeles need pesulapid vanadest riietest, mis kraanikausi kõrval olid ja paarikordse kasutamise järel võikalt haisema hakkasid. Mul polegi nii palju kaltsu, et iga kahe päeva tagant omale uus nõudepesulapp või tolmukalts kuskilt välja lõikuda.
Omatehtud moosid ja mahlad on head küll, aga kui ma selle jaoks pean palkama lapsehoidja, kes mu kolmel pätil silma peal hoiaks need tunnid kui ma marju jahin, siis jääks ma lõppkokkuvõttes ikka miinusesse. Väga paljud inimesed ei söö tuunikala. Ei söö kaalikat-porgandit toorena ega keedetuna, jääbki üle ainult kurk, tomat.
Ja seda nimekirja võiks jätkata veel, aga ei viitsi, sest lapsed keeravad juba elamist pahupidi ja ma pean neid ohjeldama minema. Küll aga oli minu point selles, et alati ei saa kõike enda järgi võtta. Kui sul on aega ja oled nii vaba inimene, siis loomulikult, käi marjul, tee sisse, aga pea meeles, et kõik inimesed nii ei saa ja nende peale sellepärast näpuga näidata on ikka väga nõme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

trükivärv sisaldab puhast tahma, vähemalt must trükivärv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 11:43; 06.05 16:36; 13.05 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei viitsinud tervet teemat läbi lugeda, aga kui vaja soodsalt natuke võileiva pealset, siis kindlasti ei tasu osta viilutatud juuste-vorste. Kõik suuremad poed viilutavad vorsti – osta soodsa kilohinnaga viilutamata vorst ja lase see tasuta ära viilutada. Meie muudmoodi ei ostagi.
Nüüd saame endale sinki ka lubada natuke, ka selle ostan tükina ja lasen ära viilutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No aga käis siis metsas,miks sa kritiseerid mind siin,et mina seda ei tee,pigem töötan ja harin ennast,et saaksin oma lastele kõike pakkuda,minu meelest on lapsele tähtsam aeg,mida ta saab veeta koos vanematega,mitte mingid marjad.[/tsitaat]

Mis haridus sul on, kui küsida tohib?
Elementaarne lugemisoskus ja tekstist arusaamine sul igatahes puudub.
Samuti on TÜHIK sinu jaoks ilmselt võõras mõiste.

Kus ma sind kritiseerisin???
Kui sul on kombeks pooled asjad ise juurde mõelda, siis on see sinu probleem, mitte teiste oma.

Meie lapsed on käinud metsas alates aastaseks saamisest. Pere kvaliteetaeg ei pea olema kodus telekat vaadates või poes shopates.

Sul pidi ju kogu aeg jube kiire olema ja lapsega veedetud aeg kõige tähtsam, miks sa siis päev läbi perekoolis istud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 08:55; 06.05 11:42; 06.05 17:53; 06.05 20:36; 10.05 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa teemaalgataja postitusest aru. et siis peale palgapäeva ostetakse mida hing ihaldab, süüakse kalamarja ja nädal enne palgapäeva jääb raha puudu???
mul pole küll kuigi suur sissetulek, aga ma tean juba kuu alguses kui palju ma võin kulutada ja käin kuni palgapäevani täiesti samamoodi toidupoes, ostan seda mida vaja või mis parajasti otsas.
ja lapsed nüüd küll paljaid makarone või meega teed lürpima ei pea.mul ka suht suur pere, 3 last .neist üks juba täiskasvanu.aga veel õpib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.05 19:57; 07.05 21:18; 12.05 18:41; 14.05 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]JA sa võiksid ka aru saada,et salvrätid olid lapsele mõeldud või pean tema tagumikku ka vanapaberiga pühkima?Mismoodi sa ise siis jogurtit teed,tahaksin ka teada?Kõigil ei ole võimalik suvel marjul käia või turul sopata,minu tööpäev lõped siis kui turg juba kinni on.Mina saan oma tomatite.kurkide ja viilutatud vorstide/juustuga vahel lausa kaks nädalat läbi,oleneb säilivusajast,aga no sinu tuunikalast vaevalt jätkub üheks söögikorraks?[/tsitaat]
Ära nüüd räuska siin, pane arvuti kinni ja mine vanu ajalehti pehmeks hõõruma ja parajateks tükkideks lõikuma, valmista vanadest trussaritest paar tolmulappi ja sega piimast endale üks kena jogurt kokku. Kasutad oma aega vähemalt asjalikult. Siin niikuinii keegi ei mõika, et sul pole rahaga probleemi:DDDD

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 20:09; 06.05 22:19; 07.05 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga mis haridus sul endal on,kui küsida tohib?Äkki sul on endal mingi tugev kiiks küljes?
Ma tahaksin tõsiselt seda vaatepilti näha,kuidas sa aastase lapsega metsas olles suudad veel marju korjata?Paljudel ei kõnnigi veel laps aasta vanuselt,samuti peab sinu harituse tase ikka madal olema,kui nii väikse lapse metsa kaasa vead,muidugi kui sul puugivaktsiin talle tehtud ei ole,lisaks ei võtaks mina juba sellepärast last metsa,sest kunagi ei tea kuhu ta koperdab,või mis metsloom kuskilt välja ilmub.Minul on kogemus näiteks metssigadega,kui väiksena emaga mustikal käisin ja pidime metsa pääsemiseks üle põllu minema,juba sellepärast ei võtaks ma oma lapsi kaasa.

Lisaks sinu mainitud soppamine ja teleka ees istumine,paistab et sa ise teed seda rohkem,kui osakd kohe selles suhtes sõna võtta,miks sa arvad et ma istun teleka ees ja soppan ainult lapsega?Või veedan terve päeva perekoolis??
Sa ise teed ju ka sedasama,kui siin mind kritiseerid?Või tahad nüüd öelda et sa ei ole seda teinud?[/tsitaat]

Kas sind vene ajal ka vaktsineeriti? Ei. Ometi oled sa elus ja metsas oled ka käinud.
Puugid ei ela ainult metsas, neid saab ka niisama rohust, et sa teaksid.
Ega sa oma tupsununnukest ilmselt toast välja ei vii jah 😀

Paistab, et lisaks emakeeletunnile on sul ka loodusõpetus vahele jäänud.

Sul on ju kompleksid, sina kukkusid siin kirema ja miinustama, see ju näitab, kui madal inimene sa oled.

Jätka samas vaimus, olen sinust nii palju üle küll, et mitte sama madalale langeda.
Vastus ka – kõrgharidus on ja miinusta – kirjuta nii palju kui tahad, seda naljakam mul on 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 08:55; 06.05 11:42; 06.05 17:53; 06.05 20:36; 10.05 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]egram69 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mulle ka tundus, et kuskilt maalt läks teema sassi, ehk siis millegipärast tekkis enamusel arusaam, et analüüsitakse teemaalgataja ostukorvi.

Tegelikult on teema ise kurb, ka minu tutvusringkonnas on inimesi, kes peavad viimaste sentidega kuu lõpul välja vedama. Tudengina sai samuti mõni päev ainult kartulit söödud, aga teadmine, et nii kui diplom taskus, läheb paremaks, aitas vastu pidada. Teemaalgatajale vaid jaksu edasi sõuda, haridus parandab kindalasti elujärge ning loodetavasti loeme peatselt rõõmsamaid postitusi. [/tsitaat]

\”Minul on samamoodi,ei raatsi mune ka enam osta,kuigi lapsele väga meeldivad.Palgapäeval ostan tavaliselt sügavkülmiku toitu täis,kuid no ikka ei vea välja\”

See on selle teise, ostukorvi üleslugeja esimene postitus. Ma loen siit küll välja, et puudus majas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.05 15:32; 05.05 16:29; 05.05 17:08; 05.05 17:09; 05.05 18:56; 06.05 21:00; 11.05 16:51; 12.05 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raudne reegel Perekoolis- kui mõne teema taga on palju kommentaare, siis võib olla kindel, et on jälle läinud kismaks :-))))

Kas te ei saa ennast mujal välja elada? Mõned nagu ootaks siis valvelolekus, et saaks tüli norima hakata. Lausa naerma ajab :-)))))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 21:20; 06.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi kui õudne võib olla selline olukord, kus pole raha, et süüa osta.
Mõtlesin praegu, et kui sa isegi piima ei suuda osta, siis peaksid ikka väga hoolega oma toidukorvi poes üle vaatama.
Tekkis ka mõte, et Merevaik suht kallis asi ja juustuviilud ka. Ma pole senini näinud, et viilutatud juust oleks pakkumises odavam kui terve tükina juust suuremas koguses.
Ja kui sente edasi lugeda, siis võiksid sinna sügavkülma ju ise mingit odavalt ostetud köögivilja tükeldatuna panna kui see külmik sul nagunii töötab.
Kui aga pole raha, et külmikusse midagi osta oleks ehk mõttekas see üldse välja lülitada? Annab väikese kokkuhoiu ehk?

Kunagi tegin huvi pärast arvutused, et palju mingi asi voolu võtab. Ja sinu juhtumi puhul soovitangi sul arvuti kohe kinni panna ja külmiku ka välja tõmmata- saaksid poole päevaga liitri kilepakis piima selle kokkuhoitud elektri maksumuse eest (arvuti 1 tund 3 senti, külmik ca 150 liitrit 1 tund 2 senti ja telekas 1 tund 1 sent).

Nagu näed kõige odavam on lihtsalt telekat vaadata- kulub kõige vähem. Ära ainult kokasaateid vaata :-)))) Mõni põnevusfilm ehk paneb nälga unustama.

Aga kui tõsisemalt rääkida, siis ehk tasuks mõnest ametkonnast toiduabi küsida või supikööki minna.
Absurdne ju meie ajal nälgida ja lapsi näljutada.
Süüa ikka kusagil antakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 21:20; 06.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hea huumor siin teemas, laske edasi, naersin kohe tõsiselt:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 21:59; 06.05 22:38; 06.05 22:52; 07.05 00:08; 13.05 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Päris hea huumor siin teemas, laske edasi, naersin kohe tõsiselt:D[/tsitaat]
Huumor jah, täiega, viilujuustuostja üritab kogu aeg teistele selgeks teha, et tema pole teemaalgataja. Aga no mitte keegi ei saa aru. Mul ka juba tilgad püksis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 20:09; 06.05 22:19; 07.05 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja mina tegin teema lahti, et äkki saab häid näpunäiteid ennepalgapäevaseks ajaks :). tuhkagi :)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Huumor jah, täiega, viilujuustuostja üritab kogu aeg teistele selgeks teha, et tema pole teemaalgataja. Aga no mitte keegi ei saa aru. Mul ka juba tilgad püksis.[/tsitaat]

Ma ammu ei saanud aru, kes on kes, aga nii naljakas, kui vihased on kõik kõigi peale – kes julgeb wc paberit poest osta või kes ei teegi ise jogurtit piimast või ei käi suvel seenel või ei pesegi sokiga nõusid või mis killud siin veel on:D irv pange edasi, parimad killud siin täna:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 21:59; 06.05 22:38; 06.05 22:52; 07.05 00:08; 13.05 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vaja midagi osta, näiteks süüa või muud vajalikku, miks siis mitte kasutada krediitkaarti, kui see olemas? Mina isiklikult kasutan ja tavaliselt selle pealt intressi ei maksa. Kui on mingil asjal soodukas, siis ostan tavaliselt varuks. Mul kapp koguaeg süüa täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Huumor jah, täiega, viilujuustuostja üritab kogu aeg teistele selgeks teha, et tema pole teemaalgataja. Aga no mitte keegi ei saa aru. Mul ka juba tilgad püksis.[/tsitaat]

Ah ja, ma sain veel targemaks ka – et on oleas mingi mikrofiiberkiudlapp:) Kohe tekkis huvi, et milline se on, äkki tasukski muretseda:P Kuigi kallist mööblit ple, mida poleerida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 21:59; 06.05 22:38; 06.05 22:52; 07.05 00:08; 13.05 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
näiteks oleks imelik mingi vana sokiga hakata söögilauda ka puhastama.[/tsitaat]

Kui sul pole raha, et lapsele mune osta, ei saa nii peps olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen üsna kindel, et külmiku väljalülitamine ei anna mingit kokkuhoidu, pigem elektri enda väljalülitamine.. 🙂
Aga niisked salvrätikud? Mikrofiiberkiudlapp?? WTF? Ma müüks pigem selle uhke mööbli maha, mida sokiga puhastada ei saa, ja ostaks külmiku toitu täis..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kirke31 kirjutas:[/small]
Minu arvates need Actimeli pisikesed joogijogurtiportsud on küll väga maitsvad.
[/tsitaat]
need ju põhililiselt suhkrust koosnevadki. ja kui liitrihinda vaadata, siis läheb nende ostmise isu hoopiski üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 00:03; 07.05 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

need ju põhililiselt suhkrust koosnevadki. ja kui liitrihinda vaadata, siis läheb nende ostmise isu hoopiski üle.[/tsitaat]

Jepp, mulle meeldisid need ka enne, aga hakkasin vaatama, et selles pisikeses topsis oli nagu megalt suhkrut ja kujutasin ette, kuidas ma koguaeg joon neid iga päev, isu läks üle nagu:) Nüd suht harva võtan neid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 21:59; 06.05 22:38; 06.05 22:52; 07.05 00:08; 13.05 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ah ja, ma sain veel targemaks ka – et on oleas mingi mikrofiiberkiudlapp:) Kohe tekkis huvi, et milline se on, äkki tasukski muretseda:P Kuigi kallist mööblit ple, mida poleerida[/tsitaat]
Ma kunagi ostsin omale ühe, aga ei osanud ma vist selle peene asjaga õigesti ringi käia, sest mingit kasutegurit ma küll ei märganud. Mul on muidugi lihtne mööbel ka. Ääremärkusena- päris sokiga ma ka ei pühi:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 20:09; 06.05 22:19; 07.05 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Appi kui õudne võib olla selline olukord, kus pole raha, et süüa osta.
Mõtlesin praegu, et kui sa isegi piima ei suuda osta, siis peaksid ikka väga hoolega oma toidukorvi poes üle vaatama.
Tekkis ka mõte, et Merevaik suht kallis asi ja juustuviilud ka. Ma pole senini näinud, et viilutatud juust oleks pakkumises odavam kui terve tükina juust suuremas koguses.
Ja kui sente edasi lugeda, siis võiksid sinna sügavkülma ju ise mingit odavalt ostetud köögivilja tükeldatuna panna kui see külmik sul nagunii töötab.
Kui aga pole raha, et külmikusse midagi osta oleks ehk mõttekas see üldse välja lülitada? Annab väikese kokkuhoiu ehk?

Kunagi tegin huvi pärast arvutused, et palju mingi asi voolu võtab. Ja sinu juhtumi puhul soovitangi sul arvuti kohe kinni panna ja külmiku ka välja tõmmata- saaksid poole päevaga liitri kilepakis piima selle kokkuhoitud elektri maksumuse eest (arvuti 1 tund 3 senti, külmik ca 150 liitrit 1 tund 2 senti ja telekas 1 tund 1 sent).

Nagu näed kõige odavam on lihtsalt telekat vaadata- kulub kõige vähem. Ära ainult kokasaateid vaata :-)))) Mõni põnevusfilm ehk paneb nälga unustama.

Aga kui tõsisemalt rääkida, siis ehk tasuks mõnest ametkonnast toiduabi küsida või supikööki minna.
Absurdne ju meie ajal nälgida ja lapsi näljutada.
Süüa ikka kusagil antakse.[/tsitaat]

Olen teemaalgataja. Kõige pealt, hea huumor jookseb siia teemasse kokku tõesti, segadus nagu eikellegimaal, 🙂

Aga sulle vastuseks, et no näljast on nüüd asi ikka kaugel, ses suhtes, et kõik saavad kõhud täis, ainult, et need viimased 4 palgapäeva eelset päeva tuleb läbi ajada piimata joogina, vorsti, kohupiima, jogurti, puuviljade, hapukoore, majoneesi, isegi juurviljadeta ja toit on maru niru, liiga nisujahu või tervailja sisaldavad
(pannkoogid, keeks, pudrud, makaronid, kartul, õnneks natuke tomatit kurki eelmisest nädalast, tilli ja küüslauku). Ja no mõned päevad kuus saavad lapsed ju vähesega hakkama ka, mis parata.

Õnneks lapsed täna lasteaias, seega, ma ei murtse, äkki lõunaks juba mõni raha kontole ka pudenenud ja 10-nes on lõpuks palgapäev.

Saame hakkama!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 10:49; 06.05 10:58; 07.05 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jummal mida veel ei soovitata.Miks sa arvad et ma ei ole proovinud oma lapsele ka odavamaid mähkmeid?Talle ei sobi lihtsalt need.Minule on koju mööbli puhastamiseks vaja näiteks spetsiaalset mikrokiudlappi,ja näiteks oleks imelik mingi vana sokiga hakata söögilauda ka puhastama.Kassile ostan tõesti odavamat toitu ja seda ka kohe suurema koti,hakka veel teistega mitmepeale ostma,siis ei jõua ära kuulata,et kes sealt paar krõbinat rohkem sai ja kes vähem.Ja pealegi ma olen mitmeid aastaid rüganud ja vaeva näinud ja miks ma peaksin siis ainult makarone ja leti vorsti sööma?Ei tea mis kuulirahe alla ma siis sattunud oleksin,kui oleksin kirjutanud niisama,et ostsin ka kommi,küpsist,jäätist ja muud sellist.Ma ei hädaldanud siin et raha vähe ja mida veel,vaid lisasin lihtsalt teemaalgataja jutule juurde,et tõesti ei saa enam 50 euroga hakkama,aga ega see ei tähenda seda et ma ei või enam kurki ja kalapulki ka osta endale.[/tsitaat]

Ära palun rohkem kirjuta. Piinlik võiks olla.
Lapsele mune ei osta. Munad on asendamatu toiduaine kasvavale organismile ja seda võiks anda vähemalt 3 korda nädalas. Kassi aga pead. Seega kass on siis nagu kohati tähtsam, kui laps?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 95 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuu lõpp/ kuu algus paneb ikka tõesti proovile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.