Esileht Tööelu, raha ja seadused. kv ost-müük

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: kv ost-müük

Postitas:

Mul oleks müüa mingi korter ja olen tuttavatele öelnud, kes oleks huvitatud.
Küsimus oleks hinnas. Tegu tavalise paneelikaga tallinnas mustamäel.
Kas hindmiasakt oleks mõlemale poolele õiglane ja atraktiivne hind või peaks tegema hindmaisaktist madalamal hinnal?Kuidas praegu järelturul olevad korterid lähevad, st kas hindamisakti hinnaga?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 09:08; 16.12 21:40; 17.12 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige ja õiglane hind on see, mis sobib nii ostjale kui müüjale. Ja kui tehing toimub, siis järelikult ongi hind mõlemale poolele sobiv. Vaata kinnisvaraportaalidest pakkumisi, aga arvesta, et reaalsete tehingute hinnad on madalamad. Kuulutustesse jäävad üles need korterid, mille eest küsib müüja liiga kõrget hinda, samas need pakkumised, mille hind on õige, müüakse kohe maha ja need ei jää portaalisesse tolmuma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

hindamisakti pole mõtet tellida.
Vaata kv.ee ja city.ee sarnaseid pakkumisi (asukoht+suurus+seisukord) ja hinda oma objekti väärtust nende põhjal. Kui sul on nt ainus väga heas korras neljatoaline Mustaka Sütiste-kandis, siis võid küsida kõrgemat kui keskmine seal on. Kui sinusarnaseid pakkumisi on palju, piirdu keskmise hinnaga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 10:50; 17.12 11:41; 18.12 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata kv.ee ja city.ee sarnaseid pakkumisi (asukoht+suurus+seisukord) ja hinda oma objekti väärtust nende põhjal.

me kujundasime hinna samamoodi. kuna samaväärsetes majades ja nii heal korrusel kortereid müügis polnudki, sai pandud mõnituhat juurde, kuigi korteri seisukord ei olnud nii hea kui teistel müügisolevatel. siis hakkas maakler rääkima, kuidas vaatamisi on vähe ja laseme hinda alla. okei, lasime. nüüd ilmus ostja, kes pakub veel paar tuhat odavamat hinda ja maakler hakkas ajama, et oi, ehk ikka õnnestub hindamisakt saada kokkulepitud summa peale. et kui hästi läheb, siis õnnestub, aga suurema summa peale ei saa kohe kindlasti. no krt, mulle üldse ei meeldi selline asi. kas siis ongi portaalides küsitavad hinnad õhku täis (vanad mägede korterid, ei usu nagu) või tahab maakler lihtsalt kiirelt oma tasu kätte saada. ausalt, oleks mina see omanik, saadaksin pikalt, aga kahjuks olen ma ainult kõrvaltvaataja.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 11:14; 14.12 21:51; 14.12 23:54; 16.12 14:16; 17.12 13:23; 17.12 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sina võid ju tead mida küsida, aga fakt on see et enamus kortereid ostetakse pangalaenuga. Pank annab laenu hindamiskati alusel.

Mina ostsin just kesklinna korteri ja müüja soovi ja hindamisakti vahe oli ca 5000 eurot. Ütlesin kohe, et üle mina ei maksa ja müüja oli õnneks normaalne inimene ja saime tehingu tehtud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 17:51; 14.12 23:06; 15.12 11:39; 17.12 11:11; 18.12 10:30; 18.12 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sina võid ju tead mida küsida, aga fakt on see et enamus kortereid ostetakse pangalaenuga. Pank annab laenu hindamiskati alusel.

Mina ostsin just kesklinna korteri ja müüja soovi ja hindamisakti vahe oli ca 5000 eurot. Ütlesin kohe, et üle mina ei maksa ja müüja oli õnneks normaalne inimene ja saime tehingu tehtud.

muidugi, ma tean, et pank annab laenu hindamisakti põhjal ja me oleme akti hinna peale ka kokku leppinud. ma ei kurdagi ostja üle, küll aga jääb mulle arusaamatuks, miks pagana pärast maakler varem ei võinud rääkida, mis summa peale korter hinnata õnnestub. hindaja on ju nende büroost, tegemist on tüüpkorteriga, mille hindamine ei ole midagi erilist ega keerukat. milleks see eelnev mäng? meil müügiga kiiret ei olnud, midagi poleks juhtunud ka siis, kui oleks müümata jäänud.

minu kommentaar oli selle postituse peale, kus öeldi, et hindamist pole vaja teha ja vaadake parem, mis portaalides küsitakse (miinus õhk). tuleb ju välja, et hindamisaktis on oluliselt madalam summa, kui kuulutustes. või meie maakler lihtsalt tõmbas koti pähe ja tahtis oma huvides kiirmüüki teha.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 11:14; 14.12 21:51; 14.12 23:54; 16.12 14:16; 17.12 13:23; 17.12 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hindajatel on ka oma kutsetunnistused ja keegi ei hakka tänapäeval kolleegi töö kergemaks tegemise nimel selle kaotamisega riskima.

Kui suur sul see vahe oli? Minu arvates on portaalides tõesti liiga kõrged hinnad. Sealt ei ole mõistlik vaadata. Inimesed müüvad tihti oma emotsiooni, et oi olen siin korteris juba 20 aastat elanud ja 3 last kooli saatnud ja mis kõik veel. Ostja vaatab, et paneelikas, kus pole 20 aastat remonti tehtud ja mingit kraami täis laotud nii, et tegelikku korterit ja selle potensiaali on raske hinnata.
Küll aga saab üsna täpse hinna kui vaadata reaalselt müüdud korterite hinnataset Maa-ameti lehet.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 17:51; 14.12 23:06; 15.12 11:39; 17.12 11:11; 18.12 10:30; 18.12 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hindajatel on ka oma kutsetunnistused ja keegi ei hakka tänapäeval kolleegi töö kergemaks tegemise nimel selle kaotamisega riskima.

oijah, ma ei vaidle ju hindamisakti üle, ma ei saa lihtsalt aru, miks maakler ei võinud kohe öelda, et max hind tuleb aktiga nii ja nii palju.

meil ei ole tolle korteriga mingit emotsionaalset sidet, keegi meist ei ole seal ka elanud.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 11:14; 14.12 21:51; 14.12 23:54; 16.12 14:16; 17.12 13:23; 17.12 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas maakler pidi täpselt teadma, kui palju hindamisakt tuleb?
Sellepärast küsisingi, kui suur vahe oli? Kui paar tuhat siis ju mõistetav. Kui 10 000 eurot pluss siis jah veider ja ebakompetente maakler.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 17:51; 14.12 23:06; 15.12 11:39; 17.12 11:11; 18.12 10:30; 18.12 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hindajatel on ka oma kutsetunnistused ja keegi ei hakka tänapäeval kolleegi töö kergemaks tegemise nimel selle kaotamisega riskima.

oijah, ma ei vaidle ju hindamisakti üle, ma ei saa lihtsalt aru, miks maakler ei võinud kohe öelda, et max hind tuleb aktiga nii ja nii palju.

meil ei ole tolle korteriga mingit emotsionaalset sidet, keegi meist ei ole seal ka elanud.

Maakler ja hindaja on erinevad inimesed! Kui maakler on ka hindaja, pole hindaja ametikohta vajagi. Kui ta seda pole, ei pea tema kuidagi teadma, mis antud korteri hind hindamisakti järgi tulla võib.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 15:04; 17.12 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil polnud mingit hindamisakti tehtud, vaatasime korteri seisukorda, lähedal asuvate korterite hinna ja panime üles. Ise müüsime, need kes ostsid, ostsid ka ise. Maaklereid ei kasutanud, päevaga sai müüdud. Helistati tund peale kuulutuse üles minekut, vaatama tuldi järgmine päev ja tehtud.

Pärast seda helistati mingi imeliku poolt veel 2 kuud ja küsiti, et kas müüdud. Keegi oli võtnud meie reklaami ühest portaalist ja liigutanud teise ning proovis seal edasi müüa – eeldasime, et maakler.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hindajatel on ka oma kutsetunnistused ja keegi ei hakka tänapäeval kolleegi töö kergemaks tegemise nimel selle kaotamisega riskima.

oijah, ma ei vaidle ju hindamisakti üle, ma ei saa lihtsalt aru, miks maakler ei võinud kohe öelda, et max hind tuleb aktiga nii ja nii palju.

meil ei ole tolle korteriga mingit emotsionaalset sidet, keegi meist ei ole seal ka elanud.

Maakler ja hindaja on erinevad inimesed! Kui maakler on ka hindaja, pole hindaja ametikohta vajagi. Kui ta seda pole, ei pea tema kuidagi teadma, mis antud korteri hind hindamisakti järgi tulla võib.

ahah. aga kuskohast ta nüüd, kui üks ostja x summa välja pakkus, siis äkki teada sai, et see ostja pakutud summa ongi täpselt max summa, mille peale hindamisakt õnnetsub saada?

maakler ja hindaja on samas büroos, ärge öelge, et nad ei tunne teineteist ja ei suhtle tööalaselt. tegemist on nii tüüpilise objektiga kui veel olla saab. maakler ei ole loll, et ta ei teaks, mis summale sellised korteri tavaliselt hinnatakse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 11:14; 14.12 21:51; 14.12 23:54; 16.12 14:16; 17.12 13:23; 17.12 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui maakler paneb paneelikal(räägin hinnaklassis60-70k) 5k mööda, siis sry ta on suht loll maakler.
Ma ise olen nii tuttavate pealt vaadates nii +´-2k juures pihta pannud, mis see hindamisakt võiks tulla.
Ma ei tea kui palju tänapäeval lolle on, kes ostavad kõvasti üle hindamisakti hinnaga.
Paneelika son nii a ja o, et kui nt 5k alla hindamisakti müüd, peaks telefon kohe ummistama ostusoovidest.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 09:08; 16.12 21:40; 17.12 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüjal pole hindamisakti vaja. Seda vajab ostja pangalaenu saamiseks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok teen sulle siis puust ja punaseks.

Minu korter oli müügis 100 000 euroga. Mina tegin oma hinnapakkumise 95 000 eurole (selgitasin hinda toetudes just Maa-ameti hinnastatistikale). Maakler pidas minu ja müüja vahel läbirääkimisi. Müüja algselt polnud nõus 95 000, aga maakleri mõjutusel siiski nõustus.
Seejärel tellis maakler enda büroost hindamisakti (eesti üks suuremaid kinnisvarabüroosid). Hindamisakt tuli 94 000 eurole. Mina polnud nõus jälle üle hindamisakti maksma ja maakler pidi taaskord müüjale selgitama, et mitte keegi täie mõistusega sellises hinnaklassis ei hakka üle hindamisakti maksma. Müüja oli nõus.

Loo moraal – maakleril oleks olnud kordades lihtsam öelda hindajale, et kuule ole hea tee 95 000 meil juba hind kokku lepitud. Sellest on üsna kerge järeldada, et hindajad ja maaklerid ei tee omavahel koostööd ja hindmisaktiga saadav hind on igati aus.

Lisaks muidugi väike vahemärkus, et hind kujuneb ka majanduse hetkeseisust (SKP, potentsiaalne majanduslangus/tõus), kortermaja asukohast (nii üldisemalt linnaosade kaupa kui ka lähinaabruskond, minul isegi luges see, et majale oli servituut seatud) ning samas klassis olevate korterite müügihinnast (mitte portaalis olevatest hindadest vaid reaalsete tehinguhindadest).

Minu hindamisakt oli 70+ lk ja väga täpselt oli kõiki aspekte analüüsitud. Ei tasu nüüd selline skeptik olla.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 17:51; 14.12 23:06; 15.12 11:39; 17.12 11:11; 18.12 10:30; 18.12 14:27;
To report this post you need to login first.

sel hindamisaktile viitamisel soodsama hinna saamiseks on jumet vaid juhul, kui rohkem tahtjaid korterile ei ole. Kui tahtjaid on rohkem, müüb müüja ikkagi sellele, kes rohkem meeldib või rohkem maksab.
Meil oli hindamisakt (vajasime seda ise tagatisega seoses), aga müüsime 10% kõrgema hinnaga.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 10:50; 17.12 11:41; 18.12 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loo moraal – maakleril oleks olnud kordades lihtsam öelda hindajale, et kuule ole hea tee 95 000 meil juba hind kokku lepitud. Sellest on üsna kerge järeldada, et hindajad ja maaklerid ei tee omavahel koostööd ja hindmisaktiga saadav hind on igati aus.

veel kord: ma ei vaidlusta hindamisaktis olevat hinda. ma ei soovi, et hinnataks summale, mis meeldib mulle/müüjale/ostjale/kellele iganes. aus (tegelikkusele vastav) hind sobib mulle väga hästi.

ma ei saa lihtsalt aru, miks ei võinud maakler müüjat kohe informeerida sellest, et hindamisakti rohkem kui x summa peale ei saa. seda, et ei saa, ütles ta ise enne kui hindaja üldse asjaga tegelema hakkas – ja nii nagu sina järeldasid oma kogemusest, et maakler ja hindaja koostööd ei tee, siis mina järeldan oma kogemusest, et teevad küll, kuna maakler on vägagi hästi kursis, mis summa peale hindamisakt tuleb. meil konkreetselt ei olnud vahet, kui pikaks kujuneb müügiperiood, kuid paljudel inimestel on ja siis saaks ju maakleri kogemustele tuginedes kohe enam-vähem õiget hinda küsida. hind kuulutuses kujuneb ju ikkagi omaniku ja maakleri koostöös.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 11:14; 14.12 21:51; 14.12 23:54; 16.12 14:16; 17.12 13:23; 17.12 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli hiljuti selline kogemus.

Nägin kuulutust, kv hind oli objektil 175tuh. Kuna meeldis, läksin vaatamas ja arutlesin maakleriga.
Uurisin, kust selline hind? Kas on tehtud hindamisakt?
( samal hetkel ümbruses samaväärseid kortereid võrdluseks mul võtta polnud).

Vastas, et see on müüja soov. Tema hinnangul oleks see hind ca 145tuh? ( vahe 30tuh???)

Tellisin hindamisakti. See tehti summale 151tuh. Alla 155 müüa ei soovitud. Ostsin selle hinnaga. Sest väga meeldis.

Ehk siis kõik oleneb aga alla turuhinna vist pole mõtet müüa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli hiljuti selline kogemus.

Nägin kuulutust, kv hind oli objektil 175tuh. Kuna meeldis, läksin vaatamas ja arutlesin maakleriga.

Uurisin, kust selline hind? Kas on tehtud hindamisakt?

( samal hetkel ümbruses samaväärseid kortereid võrdluseks mul võtta polnud).

Vastas, et see on müüja soov. Tema hinnangul oleks see hind ca 145tuh? ( vahe 30tuh???)

Tellisin hindamisakti. See tehti summale 151tuh. Alla 155 müüa ei soovitud. Ostsin selle hinnaga. Sest väga meeldis.

Ehk siis kõik oleneb aga alla turuhinna vist pole mõtet müüa.

Vähemalt aus maakler oli…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 09:08; 16.12 21:40; 17.12 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hind kuulutuses kujuneb ju ikkagi omaniku ja maakleri koostöös

See on üsna rumal väide. Hind kujuneb ikkagi selline nagu müüja soovib ja maakleril pole seal midagi piriseda, et aga naabermajas müüdi teise hinnaga. Kui müüja ikka leiab, et tema korteri hind on miljon, siis miljoniga ta seda müübki. Iseasi, kas ostja leidub.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 15:04; 17.12 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hind kuulutuses kujuneb ju ikkagi omaniku ja maakleri koostöös

See on üsna rumal väide. Hind kujuneb ikkagi selline nagu müüja soovib ja maakleril pole seal midagi piriseda, et aga naabermajas müüdi teise hinnaga. Kui müüja ikka leiab, et tema korteri hind on miljon, siis miljoniga ta seda müübki. Iseasi, kas ostja leidub.

eks erandeid on ikka olemas, aga mõistlik müüja, kes tahab lähema aasta jooksul oma kinnisvarast lahti saada, arvestab siiski ka maakleri hinnanguga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 11:14; 14.12 21:51; 14.12 23:54; 16.12 14:16; 17.12 13:23; 17.12 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa lihtsalt aru, miks ei võinud maakler müüjat kohe informeerida sellest, et hindamisakti rohkem kui x summa peale ei saa. seda, et ei saa, ütles ta ise enne kui hindaja üldse asjaga tegelema hakkas

Ju siis polnud pädev maakler. Samas müüki panna võib ka kõrgema turuhinnaga, sest osad ostavad pangalaenuta ja soovivad just konkreetset maja ja korrust kus korter on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ostjana ei olnud selle pärast nõus rohkem maksma, sest mul lihtsalt polnud sellist raha enam kuskilt võtta. Sissemaks, tehinguga seotud kulud, uus hädavajalik mööbel. Tõesti polnud neid lisatuhandeid enam kuskilt võtta.
Teine asi on muidugi siis kui on väga kalli kinnisvaraga tegemist 300 000 eurot pluss ma mõtlen. sellistel inimestel on seda vaba raha ikka kuskile kõrvale pandud ja suudavad veel maksta.
Ja muidugi minu pangas kliendihaldur ka ei soovitanud mingil juhul üle hindamisakti maksta. Kinnisvara hind praegu niigi juba laes ja õhku täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 17:51; 14.12 23:06; 15.12 11:39; 17.12 11:11; 18.12 10:30; 18.12 14:27;
To report this post you need to login first.

mina ostjana ei olnud selle pärast nõus rohkem maksma, sest mul lihtsalt polnud sellist raha enam kuskilt võtta. Sissemaks, tehinguga seotud kulud, uus hädavajalik mööbel. Tõesti polnud neid lisatuhandeid enam kuskilt võtta.

Teine asi on muidugi siis kui on väga kalli kinnisvaraga tegemist 300 000 eurot pluss ma mõtlen. sellistel inimestel on seda vaba raha ikka kuskile kõrvale pandud ja suudavad veel maksta.

Ja muidugi minu pangas kliendihaldur ka ei soovitanud mingil juhul üle hindamisakti maksta. Kinnisvara hind praegu niigi juba laes ja õhku täis.

no asi pon täpselt niipalju väärt, kui palju sa oled nõus tema eest maksma. Maakler ja indaja võivad öelda mida tahes – kui sa midagi ikka VÄGA tahad, siis maksad ka üle hindamisakti väärtuse.
Ja müüja jaoks pole hindamisakt mingi argument – tema käitub vastavalt turule ja nõudlusele.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 10:50; 17.12 11:41; 18.12 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

just täiesti nõus!
aga siis peab kinnisvara tõesti midagi erakordset olema – vinge projektlahendus või asukoht.Tavalise paneelika või muudmoodi tüüpprojekti eest ei ole ju mõtet üle maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.12 17:51; 14.12 23:06; 15.12 11:39; 17.12 11:11; 18.12 10:30; 18.12 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneelika son nii a ja o, et kui nt 5k alla hindamisakti müüd, peaks telefon kohe ummistama ostusoovidest.

Mille kuradima pärast, kui paljude erinevate faktorite puhul hind kõigest 5-10% soodsam on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt hoiatuseks- Valeri Simson on ka üks isehakanud maakler, kes tegelikkuses pole rohkemat kui läbini valelik petis ja varas. Ida-Virumaal toimetades olge äärmiselt ettevaatlik selle tegelasega asjaajamistes- tal pole mingit väärikust ja on tõsiseks häbiks kogu piirkonnale ja ühiskonnale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ostetakse pangalaenuga, siis laenu saamiseks on niikuinii hindamisakti vaja. Ja suure tõenäosusega hindavad müüjad ise oma korterit üle. Me ostsime Mustamäel korteri 7 aastat tagasi, siis oli müüja kuulutuse üle pannud 10000 eurot kõrgema hinnaga. Kuna me pidime ostmiseks laenu võtma, siis tuli ka hindamisakt teha ja hind kukkus kolinal. Kuna müüjal oli müügiga kiire, siis ega ta vaidlema ei hakanud, ilmselt sai ise ka aru, et oli kõvasti ülehinnanud oma kinnisvara.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kv ost-müük

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.