Esileht Koroonaviirus COVID-19 lähikontaktne kooli

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: lähikontaktne kooli

Postitas:
Kägu

Kas keegi targem selgitaks palun. 10-aastase lapse klassis  on koroonapositiivne, laps on niisiis lähikontaktne, nad puutusid koolis kokku. Koolis ta võib edasi käia, aga mujal mitte. Küsimus on kui kaua ta ei tohi mujale minna peale kooli. Kas 10 päeva hakkab lugema päevast, kui haigel lapsel haigus tuvastati? Kuna mina seda ei tea, lähtun mina sellest kuupäevast, mis mulle on teatatud (terviseamet teatas eneseisolatsiooni lõppkuupäeva). Ja veel-laps läbi põdenud ei ole viirust. Kui tal haigustunnuseid ei teki, kas siis võib peale eneseisolatsiooni lõppu naasta tavapärase elu juurde? Aitäh, kes võtab vaevaks vastata.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jätaks lapse koju, ilmselt seal klassis veel positiivseid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsioon kestab 10 päeva alates viimasest kontaktist (viimase teadaoleva) nakatunuga(, kui peaks klassis veel uusi nakatunuid ja lähikomtakte tekkima). Kui selle aja jooksul mingeid haigustunnuseid ei teki, läheb elu edasi nagu tavaliselt. Kui tekivad vähimadki haigustunnused, tuleb jääda koju ja teha PCR-test (lapsed saavad teha kurguloputusvedelikust). Sel juhul algab isolatsioon esimesest haiguspäevast uuesti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsioon kestab 10 päeva alates viimasest kontaktist (viimase teadaoleva) nakatunuga(, kui peaks klassis veel uusi nakatunuid ja lähikomtakte tekkima). Kui selle aja jooksul mingeid haigustunnuseid ei teki, läheb elu edasi nagu tavaliselt. Kui tekivad vähimadki haigustunnused, tuleb jääda koju ja teha PCR-test (lapsed saavad teha kurguloputusvedelikust). Sel juhul algab isolatsioon esimesest haiguspäevast uuesti.

Kui klassis jääbki nakatumisi tilkuma, siis on kõik klassikaaslased seni isolatsioonis ja võivad käia ainult koolis, kuni lõpuks on kõik haigestunud ja läbi põdenud? Plaan pole muidugi paha, läbi põdemine pidigi edaspidi kindlam olema, kui vaktsineerimine ja lastel möödub see üldjuhul nagu iga teine tavaline haigus, kuid milleks siis kummi venitada?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsioon kestab 10 päeva alates viimasest kontaktist (viimase teadaoleva) nakatunuga(, kui peaks klassis veel uusi nakatunuid ja lähikomtakte tekkima). Kui selle aja jooksul mingeid haigustunnuseid ei teki, läheb elu edasi nagu tavaliselt. Kui tekivad vähimadki haigustunnused, tuleb jääda koju ja teha PCR-test (lapsed saavad teha kurguloputusvedelikust). Sel juhul algab isolatsioon esimesest haiguspäevast uuesti.

Kui klassis jääbki nakatumisi tilkuma, siis on kõik klassikaaslased seni isolatsioonis ja võivad käia ainult koolis, kuni lõpuks on kõik haigestunud ja läbi põdenud? Plaan pole muidugi paha, läbi põdemine pidigi edaspidi kindlam olema, kui vaktsineerimine ja lastel möödub see üldjuhul nagu iga teine tavaline haigus, kuid milleks siis kummi venitada?

No loogiline ju, et kuni klassis on nakkuskolle ja laps on potentsiaalselt nakkusohtlik, seni ringi ei hulgu ja nakkust ei levita. Ilmselt tõesti on variant, et hoida last kõigepealt 10 päeva üldse täielikus isolatsioonis (ei käi ka koolis) ning seejärel veel niikaua koduõppel, kuni klassis puhang läbi saab. Sel juhul võiks ju pärast esimest 10 päeva justkui trennides käia, kui seal haigeid ei ole. Ehkki mina oma lapse puhul eelistaksin küll ikkagi kooliskäimist trenniskäimisele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isolatsioon kestab 10 päeva alates viimasest kontaktist (viimase teadaoleva) nakatunuga(, kui peaks klassis veel uusi nakatunuid ja lähikomtakte tekkima). Kui selle aja jooksul mingeid haigustunnuseid ei teki, läheb elu edasi nagu tavaliselt. Kui tekivad vähimadki haigustunnused, tuleb jääda koju ja teha PCR-test (lapsed saavad teha kurguloputusvedelikust). Sel juhul algab isolatsioon esimesest haiguspäevast uuesti.

Kui klassis jääbki nakatumisi tilkuma, siis on kõik klassikaaslased seni isolatsioonis ja võivad käia ainult koolis, kuni lõpuks on kõik haigestunud ja läbi põdenud? Plaan pole muidugi paha, läbi põdemine pidigi edaspidi kindlam olema, kui vaktsineerimine ja lastel möödub see üldjuhul nagu iga teine tavaline haigus, kuid milleks siis kummi venitada?

Ei pruugi nii minna. Minu lapse klassis oli septembri alguses üks positiivne laps, teised haigeks ei jäänud. Tegemist algklassidega, nii et teistele kehtis see lihtsustatud karantiin, et koolis võis käia, trennides jm mitte. Praeguseks need 10 p läbi ja elu läheb vanaviisi edasi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 päeva tohib koolis käia, mujal mitte. Ka huviringides mitte.
<p style=”text-align: left;”>Minu jaoks veider, sest klassis on 20 last. Oletame et eelmine nädal oli 1 laps positiivne, 10p algas. Nädal hiljem lõi järgmisel lapsel välja ja osutus positiivseks. Algab uus 10p. Jne jne. Kas mu laps saabki sel aastal huviringi üldse?</p>

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 päeva tohib koolis käia, mujal mitte. Ka huviringides mitte.

<p style=”text-align: left;”>Minu jaoks veider, sest klassis on 20 last. Oletame et eelmine nädal oli 1 laps positiivne, 10p algas. Nädal hiljem lõi järgmisel lapsel välja ja osutus positiivseks. Algab uus 10p. Jne jne. Kas mu laps saabki sel aastal huviringi üldse?</p>

Meil just nii ongi. 3. sept oli klassis haigestuni. Esmaspäeval testid; neljapäeval testid-kedagi ei tuvastatud. Sel esmaspäeval samas klassis haigestus järgine laps. Teisipäeval testid, reedel uuesti testimine. Ringides mitteosalemise kohustus algas jälle algusest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võidab see, kes rutem haigestub… Meil sama nali, eelmise nädala algul algklassis 1 positiivne, täna teatati järgmisest… Ausalt, kui järgmisel nädalal peaks mõni järgmine positiivne tulema, siis mina korraldan lapsele koroonapeo: kutusn selle posotiivse külla ja lasen korda-mööda sama õhupalli täis puhuda. See ei ole normaalne, et laps ongi nädalaid ja kuid selles lihtsustatud karantiinis. Millal need 20+ last niimoodi ühekaupa selle läbi põetud saavad? Jõuluks äkki saab ühelepoole. Seniks aga ei mingeid huviringe, raamatukogu ega mitte midagi peale kodu ja kooli. Kui riik näeb ette, et koolis lastakse kontaktsetel viirust edasi levitada ja leviku takistamiseks midagi ei tehta, siis minu meelest võiks selle nats nohuse lapse kah kooli lubada, saab ülejäänud klass ühe korraga põetud selle jama. Tänases seisus nagunii pääsu pole, parem siis juba kohe õudne lõpp mitte teadmata aja kestev lõputu õudus.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võidab see, kes rutem haigestub… Meil sama nali, eelmise nädala algul algklassis 1 positiivne, täna teatati järgmisest… Ausalt, kui järgmisel nädalal peaks mõni järgmine positiivne tulema, siis mina korraldan lapsele koroonapeo: kutusn selle posotiivse külla ja lasen korda-mööda sama õhupalli täis puhuda. See ei ole normaalne, et laps ongi nädalaid ja kuid selles lihtsustatud karantiinis. Millal need 20+ last niimoodi ühekaupa selle läbi põetud saavad? Jõuluks äkki saab ühelepoole. Seniks aga ei mingeid huviringe, raamatukogu ega mitte midagi peale kodu ja kooli. Kui riik näeb ette, et koolis lastakse kontaktsetel viirust edasi levitada ja leviku takistamiseks midagi ei tehta, siis minu meelest võiks selle nats nohuse lapse kah kooli lubada, saab ülejäänud klass ühe korraga põetud selle jama. Tänases seisus nagunii pääsu pole, parem siis juba kohe õudne lõpp mitte teadmata aja kestev lõputu õudus.

Kas te ise olete vaktsineeritud_ Ega ainult laps ju ei haigestu, haigestub kogu pere, teie viite haiguse töökollektiividesse. Kuigi jah, see, mis praegu koolides toimub, on ebanormaalne. Minu arvates ka, kui tahetakse oolid lahti hoida, siis tulekski võtta see seisukoht, et kedagi ei testita, kõik põevad läbi, sh õpetajad, kooli personal, lapsevanemad jne. Tõesti, sellisel testimisel puudub mõte, Lisaks veel see tohutu pinge, kui keegi klassist  positiivne testimine, mingi aja pärast jälle keegi positiivne, jälle testimine jne,  Mõtleme iis ümber, et  kellel väike nohu, käib kooli edasi, kellel kõrge palavik, jääb koju, kellel läheb halvemini, läheb haiglasse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võidab see, kes rutem haigestub… Meil sama nali, eelmise nädala algul algklassis 1 positiivne, täna teatati järgmisest… Ausalt, kui järgmisel nädalal peaks mõni järgmine positiivne tulema, siis mina korraldan lapsele koroonapeo: kutusn selle posotiivse külla ja lasen korda-mööda sama õhupalli täis puhuda. See ei ole normaalne, et laps ongi nädalaid ja kuid selles lihtsustatud karantiinis. Millal need 20+ last niimoodi ühekaupa selle läbi põetud saavad? Jõuluks äkki saab ühelepoole. Seniks aga ei mingeid huviringe, raamatukogu ega mitte midagi peale kodu ja kooli. Kui riik näeb ette, et koolis lastakse kontaktsetel viirust edasi levitada ja leviku takistamiseks midagi ei tehta, siis minu meelest võiks selle nats nohuse lapse kah kooli lubada, saab ülejäänud klass ühe korraga põetud selle jama. Tänases seisus nagunii pääsu pole, parem siis juba kohe õudne lõpp mitte teadmata aja kestev lõputu õudus.

Kas te ise olete vaktsineeritud_ Ega ainult laps ju ei haigestu, haigestub kogu pere, teie viite haiguse töökollektiividesse. Kuigi jah, see, mis praegu koolides toimub, on ebanormaalne. Minu arvates ka, kui tahetakse oolid lahti hoida, siis tulekski võtta see seisukoht, et kedagi ei testita, kõik põevad läbi, sh õpetajad, kooli personal, lapsevanemad jne. Tõesti, sellisel testimisel puudub mõte, Lisaks veel see tohutu pinge, kui keegi klassist positiivne testimine, mingi aja pärast jälle keegi positiivne, jälle testimine jne, Mõtleme iis ümber, et kellel väike nohu, käib kooli edasi, kellel kõrge palavik, jääb koju, kellel läheb halvemini, läheb haiglasse.

Meie mehega vaktsineeritud, lapsed veel liiga noored (algklass ja lasteaed). Kõige hullem ongi see, et oletame, et koolilaps toobki selle viiruse koju, aga ise on asümptomaatiline, täiskasvanud käivad tööl (minul vältimatuid majasiseseid kontakte väga palju, olen nüüd maski kandnud), lasteaialaps käib lasteaias ja trennis ja muusikaringis ja teine koolilaps käib ju ka koolis ja trennis ja koduõuel mängivad ka teiste lastega. Keegi neid alla 12-aastaseid asümptomaatilisi kontaktseid ju ei testi ka. Kui teaks, et see karantiin kestab maksimum 2 nädalat, siis istukski kõik ilusti kodus ja minimeeriks kontakte, aga no praegu ju pole mingit gatantiid, et see koolilaps järgmised x kuud lihtsustatud karamtiinis ei passi. Täiesti vabalt võime endalegi teadmata seda viirust nädala jooksul nii 100 inimesele edasi viia. Samas teistel lastel trennid ära keelata oleks kah tobe, sest varsti on nemad ka lihtsustatud karantiinis võibolla. Lapsest on ka nii kahju, koolis koheldakse nagu pidalitõbiseid (inglise keele õpetaja ja liikumisõpetajaga enam tunde ei toimu), koduõuele ka koos õe-vennaga mängima ei saa, sest seal on teiste perede lapsed ju ka. Kas selline teadmata aeg kestev piiramine ei hakka siis lapse vaimsele tervisele või?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endal enam nii väikseid lapsi pole, aga ma käiks lastega õhtuti jalutamas jne. võib olla ka tühjadel mänguväljakutel.

Tundub jah, et kõige parem on läbi põdemine.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sama nali, eelmise nädala algul algklassis 1 positiivne, täna teatati järgmisest…

Kas selle tänasega üldse puutusid klassikaaslased 48 tundi enne sümptomite teket kokku?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sama nali, eelmise nädala algul algklassis 1 positiivne, täna teatati järgmisest…

Kas selle tänasega üldse puutusid klassikaaslased 48 tundi enne sümptomite teket kokku?

Kui terviseamet teavitab, et laps on kontaktne ja kool teavitab, et laste lihtsustatud karantiin on pikendatud x kuupäevani, siis kardetavasti puutusid nad 48 tundi enne sümptome kokku. Laps ütles, et esmaspäeval oli üks laps poolest päevast koolist ära läinud (või saadetud – ei tea), ilmselt see laps ongi. Keegi ju nimesid ei avalda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi õdede-vendade kohta teab? Nooremal vennal oli klassis mitu koroonapositiivset, kui tal endal sümptome polnud. Tegime koduse kiirdesti kümne päeva jooksul 3x, aga test oli negatiivne. Oli täna ka negatiivne. Samas vennal, kes teise, mitte nakkava terviseprobleemi tõttu on koolist puudunud 2 nädalat, täna kodune test positiivne. Perearst kirjutas hommikul saatekirja ja ütles, et oodake kõnet, et testile registreerida. Kõnet pole siiani tulnud. Mis ma siis noorema lapsega teen? Tema ilmselgelt põdes siis ilma sümptomiteta ja on terve juba. Saadan kooli või hoian kodus? Väga segane lugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi õdede-vendade kohta teab? Nooremal vennal oli klassis mitu koroonapositiivset, kui tal endal sümptome polnud. Tegime koduse kiirdesti kümne päeva jooksul 3x, aga test oli negatiivne. Oli täna ka negatiivne. Samas vennal, kes teise, mitte nakkava terviseprobleemi tõttu on koolist puudunud 2 nädalat, täna kodune test positiivne. Perearst kirjutas hommikul saatekirja ja ütles, et oodake kõnet, et testile registreerida. Kõnet pole siiani tulnud. Mis ma siis noorema lapsega teen? Tema ilmselgelt põdes siis ilma sümptomiteta ja on terve juba. Saadan kooli või hoian kodus? Väga segane lugu.

Ise oleme vaktsineeritud, vanemal lapsel üks süst tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi õdede-vendade kohta teab? Nooremal vennal oli klassis mitu koroonapositiivset, kui tal endal sümptome polnud. Tegime koduse kiirdesti kümne päeva jooksul 3x, aga test oli negatiivne. Oli täna ka negatiivne. Samas vennal, kes teise, mitte nakkava terviseprobleemi tõttu on koolist puudunud 2 nädalat, täna kodune test positiivne. Perearst kirjutas hommikul saatekirja ja ütles, et oodake kõnet, et testile registreerida. Kõnet pole siiani tulnud. Mis ma siis noorema lapsega teen? Tema ilmselgelt põdes siis ilma sümptomiteta ja on terve juba. Saadan kooli või hoian kodus? Väga segane lugu.

Mina olen lapse ID-kaardiga ise sisseloginud koroonatestimine.ee ja ise aja pannud.

Kindlasti katsu ka nooremale see PCR test teha, kui see on nüüd veel positiivne, siis on 10 päeva karantiinis (nagunii on, sest kuna kontakt positiivsega on kodust, siis kooli ka ei saa), aga edaspidi ei pea enam isolatsiooni jääma, sest on ametlikult põdenud. Hiljem tagantjärgi seda põdemist enam ei kinnitata (hetkel veel antikehatest karantiinist ei vabasta) ja iga järgneva kontakti puhul on jälle karantiin või lihtsustatud karantiin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud soovituse eest! Lapse id kaardiga sain sisse logida ja aja ära broneerida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saime tulemused teada. Mõlemal lapsel negatiivne. Aga nooremal klassis uus positiivne. Ehk jälle 10 päeva lihtsustatud karantiini ja trenni ei tohi minna???? täpselt kaks korda on saanud selle kooli aasta jooksul trennis käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 lähikontaktne kooli