Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahutus ja korter

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Lahutus ja korter

Postitas:
Kägu

Tere

Kuidas jaguneb lahutuse korral korteri ostusumma, kui ostuks andis ühele abielus partnerile osa rahast isa omapoolse kingitusena. Samas ülekandele pangas märkis- korteri ostuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oluline pole, kes raha andis vaid kuidas on omandisuhe.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korter kuulub võrdselt mõlemale. Aga kui isa (raha andja)sellega nõus ei ole, et teine pool lahutuse korral tema lapselt selle osa ära võtab?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korter kuulub võrdselt mõlemile.

Isa oleks pidanud kingi vormistama laenuna, kasvõi imepisikese protsendiga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korter kuulub võrdselt mõlemale. Aga kui isa (raha andja)sellega nõus ei ole, et teine pool lahutuse korral tema lapselt selle osa ära võtab?

Miks ometi selle isa laps, kes kogu (?) korteri raha sai temalt, kirjutas pool korterist teise inimese nimele??
Nii palju on neil teemadel räägitud, KUI loll saab olla?

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui isa (raha andja)sellega nõus ei ole, et teine pool lahutuse korral tema lapselt selle osa ära võtab?

Mis sellest enam, kes raha andis. Kui sa annad oma raha ära, siis sul pole selle üle enam mingit õigust ja tema nõusolekut ei küsi ju keegi. Isa tegi lollisti, et üldse raha andis, oleks võinud siis korteri oma nime peale osta ja lasta paarikesel sees elada. Siis poleks sellist rumalat olukorda nüüd.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isa tegi lollisti, et üldse raha andis, oleks võinud siis korteri oma nime peale osta ja lasta paarikesel sees elada. Siis poleks sellist rumalat olukorda nüüd.

On kirjas, et isa andis osa rahast. Kas andis osa oma lapse sissemaksust ja ülejäänu noored laenasid pangast või osa kogu korteri hinnast. Seda ma küll kuskilt välja ei loe, et isa kogu raha oleks andnud, et korter endale osta.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kirjas, et isa andis osa rahast. Kas andis osa oma lapse sissemaksust ja ülejäänu noored laenasid pangast või osa kogu korteri hinnast. Seda ma küll kuskilt välja ei loe, et isa kogu raha oleks andnud, et korter endale osta.

Nojah, jutt on segane. Pärast nagu oleks kogu raha andnud. Kui andis vaid osa sissemakse rahast naispoole eest näiteks, osa pani meespool, edaspidi maksti laenu koos, siis pole ju üldse oluline, mis ta andis. Müüge korter maha, tehke raha pooleks, nagu kõik lahutanud inimesed teevad. Või siis leidke mingi omavaheline kokkulepe. Et isa kuskile raha kinkimise selgitusse pani, et see on korteri sissemaksuks, ei loe mitte midagi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ometi selle isa laps, kes kogu (?) korteri raha sai temalt, kirjutas pool korterist teise inimese nimele?? Nii palju on neil teemadel räägitud, KUI loll saab olla?

Automaatselt on abikaasa oma 50%, kui on ühisvara. Midagi ei pea kuhugi kirjutama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korter kuulub võrdselt mõlemale. Aga kui isa (raha andja)sellega nõus ei ole, et teine pool lahutuse korral tema lapselt selle osa ära võtab?

Vot siis oleks pidanud korteri ostul käituma kui tark inimene ning asja notariaalses lepingus fikseerima.

Kui korter sai ostetud ühisomandisse abielu korral v 50/50 kaasomandisse kooselu korral, siis kahju küll, kedagi ei huvita, mis selgitusega ülekandeid keegi on varem saanud.

Loota saab mõistlikule elukaaslasele. Kui sellist pole, siis kohus. Aga üliebatõenäoline, et seal võidate.

Kooliraha.

Isast kahju.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Automaatselt on abikaasa oma 50%, kui on ühisvara. Midagi ei pea kuhugi kirjutama.

Saab ka abielus olles lahusvara osta. Aga hästi, kui sulle antud olukord normaalne tundub.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab ka abielus olles lahusvara osta. Aga hästi, kui sulle antud olukord normaalne tundub.

Mulle? Mina ei osta iial kellegagi kahasse vara ega ela kellegi teise kinnisvaras.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteri müügisumma jaguneb täpselt nii nagu kokku leppisite.

Siiski pole 100% välistatud, et kui kokkuleppele ei jõuta ja teine pool tõendab raha päritolu kinkena – et loetakse, et lahusvara arvelt ostetud osas ongi lahusvara. Teine asi oleks, kui on enne abielu ostetud 50/50 – siis on justkui väga selgelt väljendatud tahet võrdselt omada.

Mina nt müüsin abielu ajal oma abielueelse lahusvara, et saaks maja sissemaksu. Lasin selles ulatuses vormistada maja minu lahusvarana, nii et 10% majast on minu ja 90% ühisvara. Nii on kõige kindlam, kui peaks üks hetk tüli tõusma. Eks ta ebamugav jutuajamine oli, aga mees õnneks mõistlik ja nõustus. Muidu poleks ju maja.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteri müügisumma jaguneb täpselt nii nagu kokku leppisite.

Siiski pole 100% välistatud, et kui kokkuleppele ei jõuta ja teine pool tõendab raha päritolu kinkena – et loetakse, et lahusvara arvelt ostetud osas ongi lahusvara. Teine asi oleks, kui on enne abielu ostetud 50/50 – siis on justkui väga selgelt väljendatud tahet võrdselt omada.

Mina nt müüsin abielu ajal oma abielueelse lahusvara, et saaks maja sissemaksu. Lasin selles ulatuses vormistada maja minu lahusvarana, nii et 10% majast on minu ja 90% ühisvara. Nii on kõige kindlam, kui peaks üks hetk tüli tõusma. Eks ta ebamugav jutuajamine oli, aga mees õnneks mõistlik ja nõustus. Muidu poleks ju maja.

Igas teemas sa kiitled kokku kuidas ikka sina tegid.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igas teemas sa kiitled kokku kuidas ikka sina tegid.

See, kuidas ta tegi, teeb iga normaalse mõistusega inimene.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle? Mina ei osta iial kellegagi kahasse vara ega ela kellegi teise kinnisvaras.

Loodetavasti leiad ka endale täpselt vastupidiste põhimõtetega elukaaslase.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodetavasti leiad ka endale täpselt vastupidiste põhimõtetega elukaaslase.

Kes see loll tänapäeval mingit vara üldse kahasse soovib osta?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes see loll tänapäeval mingit vara üldse kahasse soovib osta?

Et kui inimesed abielluvad, loovad pere ja saavad lapsi, siis ostavad kohe kumbki endale eraldi majad või?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes see loll tänapäeval mingit vara üldse kahasse soovib osta?

Abikaasad ühisvara puhul ostes ei saagi eraldi osta, ehk mõlemad on kaasomanikud, ükskõik kumma arvelt raha tuleb.

Ja tõesti, naljakas oleks, kui kõik elaksid oma majas/kinnisvaras. Kooselu siis ju polekski…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui inimesed abielluvad, loovad pere ja saavad lapsi, siis ostavad kohe kumbki endale eraldi majad või?

Miks kumbki? Elatakse ühe majas, teine kinnisvara teenib üüritulu. hea mugav peab olema vajadusel lahku minna.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodetavasti leiad ka endale täpselt vastupidiste põhimõtetega elukaaslase.

Kes ütleks ära uhkes majas elamise, mille kulusid ei pea maksma? Mul pole kahju, kui minu juures elatakse, minule endale ei sobi teiste kinnisvaras elada ega kahasse soetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nt müüsin abielu ajal oma abielueelse lahusvara, et saaks maja sissemaksu. Lasin selles ulatuses vormistada maja minu lahusvarana, nii et 10% majast on minu ja 90% ühisvara. Nii on kõige kindlam, kui peaks üks hetk tüli tõusma. Eks ta ebamugav jutuajamine oli, aga mees õnneks mõistlik ja nõustus. Muidu poleks ju maja.

Mina müüsin samuti enda isikliku korteri, et saada raha uue ja suurema korteri ostuks (nö sissemakseks). Uue korteri vormistasime koos naisega kaasomandisse 50-50. Temal samasugust panust ei olnud uue korteri ostuks teha nagu minul. Mina aga mõtlesin nii, et lõpuks jääb see korter nagunii meie ühistele lastele ja mis ma siin naisega hakkan senti saagima (näiteks vormistame hoopis 70-30 vms).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina aga mõtlesin nii, et lõpuks jääb see korter nagunii meie ühistele lastele ja mis ma siin naisega hakkan senti saagima (näiteks vormistame hoopis 70-30 vms).

Mis need lapsed sellega teevad 75-aastaselt?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina aga mõtlesin nii, et lõpuks jääb see korter nagunii meie ühistele lastele ja mis ma siin naisega hakkan senti saagima (näiteks vormistame hoopis 70-30 vms).

Mis need lapsed sellega teevad 75-aastaselt?

Mida sellega mõtled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sellega mõtled?

Kui vanemad surevad ning lapsed korteri pärivad, on nad 70-ndates.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes ütleks ära uhkes majas elamise, mille kulusid ei pea maksma? Mul pole kahju, kui minu juures elatakse, minule endale ei sobi teiste kinnisvaras elada ega kahasse soetada.

Sa lihtsalt ütlesid pisut põlglikult selle “kellegi teise kinnisvaras elamise” kohta. Kuidas saad elu rajada inimesega, kelle põhimõtted ei ühti sinuga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa lihtsalt ütlesid pisut põlglikult selle “kellegi teise kinnisvaras elamise” kohta. Kuidas saad elu rajada inimesega, kelle põhimõtted ei ühti sinuga?

Mis asja? Ma rääkisin oma põhimõtetest.

Näiteks mu elukaaslasne on investeerinud viimase 4 aastas jooksul, kui me koos, 200 000 eurot. Tubli ju. Üürib lisaks maja Eestist mujal, 1000 eur/kuus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sellega mõtled?

Kui vanemad surevad ning lapsed korteri pärivad, on nad 70-ndates.

Miks nii arvad, et lapsed pärivad 70-aastastena ja siis pole selle korteriga neil enam midagi teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korter kuulub võrdselt mõlemale. Aga kui isa (raha andja)sellega nõus ei ole, et teine pool lahutuse korral tema lapselt selle osa ära võtab?

Miks ometi selle isa laps, kes kogu (?) korteri raha sai temalt, kirjutas pool korterist teise inimese nimele??

Nii palju on neil teemadel räägitud, KUI loll saab olla?

Mis mõttes kirjutas? Sain aru, et vara on abielu jooksul soetatud? Siis on ju pool automaatselt teise poole oma. Või ma saan valesti aru?
Jah, saab lahusvara lepingu teha, aga ilmselt siin on tegemata. Isa raha ei puutu kuidagi asjasse. Mina seda perekonda ja suhteid ei tea, aga tuleb arvestada, et raha andja hakkab näägutama ja targutama ja “aga mina tegin, aga mina andsin!” pinda käima. Niisugust sorti inimesi on ju küllaga: siingi palju teemasid olnud, kus mahamüüdud asja üle endine omanik vingub, et näe, uus omanik pani asja müüki, tahab raha teenida. Ühesõnaga tunnevad ennast veel omanikuna ning eeldavad, et võivad veel käsutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahutus ja korter