Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahutus ja korter

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Lahutus ja korter

Postitas:
Kägu

Tere

Kuidas jaguneb lahutuse korral korteri ostusumma, kui ostuks andis ühele abielus partnerile osa rahast isa omapoolse kingitusena. Samas ülekandele pangas märkis- korteri ostuks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oluline pole, kes raha andis vaid kuidas on omandisuhe.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korter kuulub võrdselt mõlemale. Aga kui isa (raha andja)sellega nõus ei ole, et teine pool lahutuse korral tema lapselt selle osa ära võtab?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korter kuulub võrdselt mõlemile.

Isa oleks pidanud kingi vormistama laenuna, kasvõi imepisikese protsendiga.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korter kuulub võrdselt mõlemale. Aga kui isa (raha andja)sellega nõus ei ole, et teine pool lahutuse korral tema lapselt selle osa ära võtab?

Miks ometi selle isa laps, kes kogu (?) korteri raha sai temalt, kirjutas pool korterist teise inimese nimele??
Nii palju on neil teemadel räägitud, KUI loll saab olla?

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui isa (raha andja)sellega nõus ei ole, et teine pool lahutuse korral tema lapselt selle osa ära võtab?

Mis sellest enam, kes raha andis. Kui sa annad oma raha ära, siis sul pole selle üle enam mingit õigust ja tema nõusolekut ei küsi ju keegi. Isa tegi lollisti, et üldse raha andis, oleks võinud siis korteri oma nime peale osta ja lasta paarikesel sees elada. Siis poleks sellist rumalat olukorda nüüd.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isa tegi lollisti, et üldse raha andis, oleks võinud siis korteri oma nime peale osta ja lasta paarikesel sees elada. Siis poleks sellist rumalat olukorda nüüd.

On kirjas, et isa andis osa rahast. Kas andis osa oma lapse sissemaksust ja ülejäänu noored laenasid pangast või osa kogu korteri hinnast. Seda ma küll kuskilt välja ei loe, et isa kogu raha oleks andnud, et korter endale osta.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On kirjas, et isa andis osa rahast. Kas andis osa oma lapse sissemaksust ja ülejäänu noored laenasid pangast või osa kogu korteri hinnast. Seda ma küll kuskilt välja ei loe, et isa kogu raha oleks andnud, et korter endale osta.

Nojah, jutt on segane. Pärast nagu oleks kogu raha andnud. Kui andis vaid osa sissemakse rahast naispoole eest näiteks, osa pani meespool, edaspidi maksti laenu koos, siis pole ju üldse oluline, mis ta andis. Müüge korter maha, tehke raha pooleks, nagu kõik lahutanud inimesed teevad. Või siis leidke mingi omavaheline kokkulepe. Et isa kuskile raha kinkimise selgitusse pani, et see on korteri sissemaksuks, ei loe mitte midagi.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ometi selle isa laps, kes kogu (?) korteri raha sai temalt, kirjutas pool korterist teise inimese nimele?? Nii palju on neil teemadel räägitud, KUI loll saab olla?

Automaatselt on abikaasa oma 50%, kui on ühisvara. Midagi ei pea kuhugi kirjutama.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot siis oleks pidanud korteri ostul käituma kui tark inimene ning asja notariaalses lepingus fikseerima.

Kui korter sai ostetud ühisomandisse abielu korral v 50/50 kaasomandisse kooselu korral, siis kahju küll, kedagi ei huvita, mis selgitusega ülekandeid keegi on varem saanud.

Loota saab mõistlikule elukaaslasele. Kui sellist pole, siis kohus. Aga üliebatõenäoline, et seal võidate.

Kooliraha.

Isast kahju.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Automaatselt on abikaasa oma 50%, kui on ühisvara. Midagi ei pea kuhugi kirjutama.

Saab ka abielus olles lahusvara osta. Aga hästi, kui sulle antud olukord normaalne tundub.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saab ka abielus olles lahusvara osta. Aga hästi, kui sulle antud olukord normaalne tundub.

Mulle? Mina ei osta iial kellegagi kahasse vara ega ela kellegi teise kinnisvaras.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korteri müügisumma jaguneb täpselt nii nagu kokku leppisite.

Siiski pole 100% välistatud, et kui kokkuleppele ei jõuta ja teine pool tõendab raha päritolu kinkena – et loetakse, et lahusvara arvelt ostetud osas ongi lahusvara. Teine asi oleks, kui on enne abielu ostetud 50/50 – siis on justkui väga selgelt väljendatud tahet võrdselt omada.

Mina nt müüsin abielu ajal oma abielueelse lahusvara, et saaks maja sissemaksu. Lasin selles ulatuses vormistada maja minu lahusvarana, nii et 10% majast on minu ja 90% ühisvara. Nii on kõige kindlam, kui peaks üks hetk tüli tõusma. Eks ta ebamugav jutuajamine oli, aga mees õnneks mõistlik ja nõustus. Muidu poleks ju maja.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korteri müügisumma jaguneb täpselt nii nagu kokku leppisite.

Siiski pole 100% välistatud, et kui kokkuleppele ei jõuta ja teine pool tõendab raha päritolu kinkena – et loetakse, et lahusvara arvelt ostetud osas ongi lahusvara. Teine asi oleks, kui on enne abielu ostetud 50/50 – siis on justkui väga selgelt väljendatud tahet võrdselt omada.

Mina nt müüsin abielu ajal oma abielueelse lahusvara, et saaks maja sissemaksu. Lasin selles ulatuses vormistada maja minu lahusvarana, nii et 10% majast on minu ja 90% ühisvara. Nii on kõige kindlam, kui peaks üks hetk tüli tõusma. Eks ta ebamugav jutuajamine oli, aga mees õnneks mõistlik ja nõustus. Muidu poleks ju maja.

Igas teemas sa kiitled kokku kuidas ikka sina tegid.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igas teemas sa kiitled kokku kuidas ikka sina tegid.

See, kuidas ta tegi, teeb iga normaalse mõistusega inimene.

0
-2
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahutus ja korter