Esileht Hobinurk Langevarjuhüpped. Kes on hüpanud, muljetage.

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Langevarjuhüpped. Kes on hüpanud, muljetage.

Postitas:

Plaan on minna homme esmahüpet tegema Kuusikule, 4000m kõrguselt AFF hüpet (iseseisvalt koos 2 instruktoriga). Kas on siinolijatest keegi hüpanud või lausa tegeleb sellega? Muljetage.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tegele.
Kui vari ei avane, siis märg plekk ja aidaa.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tegele.

Kui vari ei avane, siis märg plekk ja aidaa.

Selleks on olemas varuvari, mis automaatselt avaneb 400m kõrgusel, kui varuvarju pole avatud varem. Ja üldine statistika on ikka see, et varuvarju avamine(või avanemine) toimub 1 kord 1000 hüppe kohta.
Kas tiibvarjuga või dessantvarjuga? Viimasega pidigi suurem põrutus olema ja sagedased vigastused. Tiibvarju puhul õigeaegse pidurdamisega (3m maapinnas) suudetakse nii langemis- kui edasiliikumiskiirus viia nulli.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul töökaaslane kunagi ammu hüppas, võitis selle hüppe mingi kauba ostuga. Ei saanud piisavalt kiiresti varju lahti, surnuks õnneks ei kukkunud, aga mitu nädalat oli haige.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 21:36; 27.06 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4000m kõrguselt AFF hüpet

Mis see AFF tähendab?
Ja 4000m on ikka päris kõrge, kes algajat sinna laseb?

Mina olen about 2000m kõrguselt lennukist ja ka kopterist (1000m) külma näoga välja astunud.
Siis pole muidugi prille, ega mingit jama vaja, kõik sama nagu maakeral.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 21:42; 13.06 22:16; 13.06 22:34; 13.06 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4000m kõrguselt AFF hüpet

Mis see AFF tähendab?

Ja 4000m on ikka päris kõrge, kes algajat sinna laseb?

Mina olen about 2000m kõrguselt lennukist ja ka kopterist (1000m) külma näoga välja astunud.

Siis pole muidugi prille, ega mingit jama vaja, kõik sama nagu maakeral.

4000m pealt saab algaja teha kas AFF hüpet või tandemhüpet. Vabalangus on kuni 1700m peale, siis tuleb vari välja tõmmata. AFF-is on algajal kombinesioon, millel on küljes sangad, millest instruktorid saavad õhus kinni hoida.
Kaitseliit pakkus võimalust esimene hüpe, sundavanemisega 1500m pealt tasuta teha. 4000m hüppe puhul tuleb ise juurde maksta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin hüppamas aastaid tagasi. Algul oli mingi koolitus seal kohapeal ehk räägiti midagi, pärast hakkasime valmistuma, langevari ise oli juba väga raske.
Lennukis oli tunne, et mida ma siia ronisin, kuidas ma alla hüppan. Lugesin mõttes üks-kaks-kolm kui minu kord oli ja hüppasin. Kuidagi avasin langevarju ja nautisin vaadet, kuni tuli maandumise aeg. Meenutasin õpetusi ja maandusin, kuigi jalad ei olnud piisavalt vist kõverdatud sest lõin kuidagi vastu maad põrtsuga ja pea hakkas pärast valutama (või oli siis lõpuks see pingelangus).
Kiirabi sõitis ka kohale, aga mis juhtus, seda ei tea.

Tagantjärele ikka mõtlen, et ma ikka täitsa hull et nii ise alla hüppasin, aga mis tehtud, see tehtud. 😀

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin hüppamas aastaid tagasi. Algul oli mingi koolitus seal kohapeal ehk räägiti midagi, pärast hakkasime valmistuma, langevari ise oli juba väga raske.

Lennukis oli tunne, et mida ma siia ronisin, kuidas ma alla hüppan. Lugesin mõttes üks-kaks-kolm kui minu kord oli ja hüppasin. Kuidagi avasin langevarju ja nautisin vaadet, kuni tuli maandumise aeg. Meenutasin õpetusi ja maandusin, kuigi jalad ei olnud piisavalt vist kõverdatud sest lõin kuidagi vastu maad põrtsuga ja pea hakkas pärast valutama (või oli siis lõpuks see pingelangus).

Kiirabi sõitis ka kohale, aga mis juhtus, seda ei tea.

Tagantjärele ikka mõtlen, et ma ikka täitsa hull et nii ise alla hüppasin, aga mis tehtud, see tehtud. ????

Saan aru, et see jäi esimeseks ja viimaseks korraks sul? 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 22:09; 14.06 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looda, et hüppe ajal pilt tasku ei lähe. Võimalus jamaks on väga suur.

Aga jah – kui langevari ei avane siis naudi vaadet. Teist korda seda võimalust ei tule…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 hüpet kuppelvarjuga 20 aastat tagasi 3500 pealt. Iseseisvalt, üksinda 😛
Enam vist ei teeks nii, aga noored on ju segased 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AFF-is on algajal kombinesioon, millel on küljes sangad, millest instruktorid saavad õhus kinni hoida.

Azoo.

Mina seda küll enam ei kannataks, kui mingi instruktor mu külge hüppe ajal klammerdub. Päris jube.
Seal on nagunii ülepeakala veeremine ja rahulikult kogu elu silme eest läbi laskmise aeg.
See mõned sekundid. Piltlikult öeldes, hakkad ju surnuks kukkuma.

Aga kui ükskord vari plaks lahti on, siis jääd nagu sinna taevasse naela otsa kinni ja rippuma. Täiesti aeg ja kõik asjad jäävad seisma.
Istud ja lihtsalt vaatad maakera. Isegi sealt saad juba aru, et ta ikka ümmargune on.
Ripud, õigemini. Kõik teed ja autod ja majad on tilluksed. Nagu need praegused droonikaamerate videod.
Ja siis tulebki järsku see meeletu adrenaliinilaks. Ma hakkasin esimesel korral kõva häälega lihtsalt rõõmust röökima.

Enne maad hakkavad asjad uuesti kiiresti muutuma ja põnts tuleb suht kiirelt.
Aga reeglina ei juhtu sinuga midagi, mul pole olnud. Lausa jooksupeale jääd vabalt seisma, püsti.

Kuidas seda jama tuule suundade suhtes tüürida ja pisut enne maad ka pidurdada, nad ikks enne seletavad, ma loodan?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 21:42; 13.06 22:16; 13.06 22:34; 13.06 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AFF-is on algajal kombinesioon, millel on küljes sangad, millest instruktorid saavad õhus kinni hoida.

Azoo.

Mina seda küll enam ei kannataks, kui mingi instruktor mu külge hüppe ajal klammerdub. Päris jube.

Seal on nagunii ülepeakala veeremine ja rahulikult kogu elu silme eest läbi laskmise aeg.

See mõned sekundid. Piltlikult öeldes, hakkad ju surnuks kukkuma.

Aga kui ükskord vari plaks lahti on, siis jääd nagu sinna taevasse naela otsa kinni ja rippuma. Täiesti aeg ja kõik asjad jäävad seisma.

Istud ja vaatad maakera. Ripud, õigemini. Kõik teed ja autod ja majad on tilluksed. Nagu need praegused droonikaamerate videod.

Ja siis tulebki järsku see meeletu adekalaks. Ma hakkasin esimesel korral kõva häälega lihtsalt rõõmust röökima.

Enne maad hakkavad asjad uuesti kiiresti muutuma ja põnts tuleb suht kiirelt.

Aga reeglina ei juhtu sinuga midagi, mul pole olnud. Lausa jooksupeale jääd vabalt seisma, püsti.

Kuidas seda jama tuule suundade suhtes tüürida ja pisut enne maad ka pidurdada, nad ikks enne seletavad, ma loodan?

4 tunnine teooriakoolitus on seljataga. Kohapeal on praktiline koolitus ja eksam.
Vabalangemist on peaaegu minut. Täpsemalt 200m/h kiirusega langemisel ca 40-50 sekundit.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 tunnine teooriakoolitus on seljataga. Kohapeal on praktiline koolitus ja eksam.

Ma pakun, et need tänapäevased varjud on pisut effektiivsemad. Ja pehmema maandumisega.

Meid jooksutati ikka tundide viisi kuskit posti otsast alla hüppama, liiva peale muidugi, aga alul 1m, siis 1,5 ja kuni 2,5 või isegi 3-ni vist.

Aga langevari oli kuppel ja disain aastast 1935. Nõukogude Liit oli asja nimi.
Aga nad ei olnud üldse halvad, see tehnika oli kommudel isegi väga hea. (vs muud asjad, eksole)
Minuarust isegi natsid käisid ja õppisid seda NLiidus venelaste käest.
30ndate lõpus.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 21:42; 13.06 22:16; 13.06 22:34; 13.06 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 tunnine teooriakoolitus on seljataga. Kohapeal on praktiline koolitus ja eksam.

Ma pakun, et need tänapäevased varjud on pisut effektiivsemad. Ja pehmema maandumisega.

Meid jooksutati ikka tundide viisi kuskit posti otsast alla hüppama, liiva peale muidugi, aga alul 1m, siis 1,5 ja kuni 2,5 või isegi 3-ni vist.

Aga langevari oli kuppel ja disain aastast 1935. Nõukogude Liit oli asja nimi.

Aga nad ei olnud üldse halvad, see tehnika oli kommudel isegi väga hea. (vs muud asjad, eksole)

Minuarust isegi natsid käisid ja õppisid seda NLiidus venelaste käest.

30ndate lõpus.

Pehmema maandumisega kindlasti, kui oskad kasutada, maandud vastutuult ja 3m maapinnast tõmbad pidurid peale, sest varju liikumiskiirus on 40km/h (10m/s). Pärituult maandudes võib olla edasiliikumiskiirus olla üle 80km/h, katsu sellisel kiirusel autost välja hüpata, mis juhtub.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pehmema maandumisega kindlasti, kui oskad kasutada, maandud vastutuult ja 3m maapinnast tõmbad pidurid peale, sest varju liikumiskiirus on 40km/h (10m/s).

No näed, teooria on selge. Siis pole hullu.
Ja nii ongi, homme head kukkumist!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 21:42; 13.06 22:16; 13.06 22:34; 13.06 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaan on minna homme esmahüpet tegema Kuusikule, 4000m kõrguselt AFF hüpet (iseseisvalt koos 2 instruktoriga). Kas on siinolijatest keegi hüpanud või lausa tegeleb sellega? Muljetage.

Miks kahe instruktoriga? Siis ei ole ju iseseisvalt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaan on minna homme esmahüpet tegema Kuusikule, 4000m kõrguselt AFF hüpet (iseseisvalt koos 2 instruktoriga). Kas on siinolijatest keegi hüpanud või lausa tegeleb sellega? Muljetage.

Miks kahe instruktoriga? Siis ei ole ju iseseisvalt?

Selles mõttes ikka iseseisvalt, et oma varjuga, mille avan ise ja maandun ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii kõrgelt pole hüpanud. 1000 kupliga ja 2000m tiivaga. Ootamise ja õppimise aeg oli kõige tüütum ja kõhedus tekkis teisel hüppel, kui istusin lahtise ukse kõrval ja nägin, et välja hüppavad, aga kas vari ka avaneb, oli kahtlane. Muidugi avanes.
Mõlemat varju saab tegelikult ise juhtida, kuigi öeldi, et kuppel veab su sinna, kuhu ise tahab.
Igatahes läheksin jälle, kui finants lubaks. See hetk, kui adud üles vaadates, ja vari on lahti, et sa oled ikka veel elus. Seda polegi eriti millegagi võrrelda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma praegu mõtlesin, et mulle see yxikmees ikka täitsa meeldib. Teeb palju tööd, oma firma, teenib hästi. Ja hüppab langevarjuga, samal ajal kui paljud teised keskealised mehed teleka ees kõhtu kasvatavad ja õlut larbivad.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 11:08; 15.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüpe tehtud. Ilmselt panen mõne päeva pärast ka videolingi, mis instruktor gopro kaameraga tegi. Hirm oli suur ja isegi ei taibanud õigel kõrgusel varju avada, instruktor avas mu varju. Kui vari oli lahti, oli kõik ok. Mind visati päris kaugele, maandusin lennuvälja lõppu, auto tuli järgi. Maandumine oli pehme, maandusin vastutuult ja pidurid tõmbasin ka väga õigel hetkel peale.
Aga hüppajat minust ei saa, lihtsalt tegin selle ära ja linnuke kirjas. Maksma läks see 111eur+ see osa mille maksis kaitseliit.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii kõrgelt pole hüpanud. 1000 kupliga ja 2000m tiivaga. Ootamise ja õppimise aeg oli kõige tüütum ja kõhedus tekkis teisel hüppel, kui istusin lahtise ukse kõrval ja nägin, et välja hüppavad, aga kas vari ka avaneb, oli kahtlane. Muidugi avanes.

Mõlemat varju saab tegelikult ise juhtida, kuigi öeldi, et kuppel veab su sinna, kuhu ise tahab.

Igatahes läheksin jälle, kui finants lubaks. See hetk, kui adud üles vaadates, ja vari on lahti, et sa oled ikka veel elus. Seda polegi eriti millegagi võrrelda.

Kahju, et kommentaarist ei saa aru, kas kirjutab mees voi naine.

Just üleeile, vaatasin Raplas neid langevarjureid, ja mõtlesin, kui äge… Mõnda vaadates, läks kõhu alt külmaks. Tiirlesid ja pöörlesid seal… Igal juhul, äge värk! Kui ma 60 saan, siis lasen endale kinkida….

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 22:09; 14.06 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.youtube.com/watch?v=VvRCsRUdUeU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR011p6XiqCcVtpBnEidcZlqB61PQz0wsJSckyBzFNtfyEravFTRAHnej6c

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VÄGEV!
Tubli!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 11:08; 15.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just mõtlesin, et miks Tõutäkk kadunud, aga näe ikka õnnestus. Tubli!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 21:36; 27.06 21:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Hobinurk Langevarjuhüpped. Kes on hüpanud, muljetage.