Esileht Väikelaps Laps ei kuula sõna

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Laps ei kuula sõna

Postitas:

Laps on 2a7k ja koguaeg olnud nn emmekas ja kerge iseloomuga. Lasteaias pidi musterlaps olema, kodus kahjuks mitte. Nüüd aga on hakanud iseloomu kuigi ‘kohutavad kahesed’ peaks ju läbi olema? Lihtsalt ei kuula sõna. Räägin 30 korda, pane riidesse-ei pane. Jonnib, kisendab, kui keelan teeb hullemini. Viimasel ajal suisa kiljub. Viskab tänaval pikali ja siputab käsi-jalgu,kuni püsti tõstan ja siis viskub uuesti ja teeb seda kasvõi 10 korda, keeldub edasi tulemast, seisab ja vaatab kõiki autosid, inimesi jne. Tahab ära joosta, nt teise poodi kui talle meenub, et seal poes oli auto, mida nädal tagasi nägi. Poes rebib kaupa riiulitelt, keelates teeb hullemini. Keeldub täielikult sõna kuulamast, õues rebib kindaid käest ja ükskõik, mida räägid on see hane selga vesi. Süües pudistab toitu, tõmbab tassi piimaga ümber või viskab jogurtit mööda elamist laiali. Minu telefoni kisub alalõpmata ja viskab mänguasju arvuti, teleri pihta

Minu meelest mitte midagi lapse elus muutunud ei ole, lasteaed on sama, kaaslased on samad ja kodune elu ka.

Magamaminek on kõige raskem, kuigi laps on väsinud, keeldub magama minemast ja kui panen voodisse, hüppab voodil ja kiljub ja häälitseb, teinekord terve tunni enne kui uinub.

Laps on hakanud ka püksi tegema, seda viimase kuu jooksul 2 korda.

Laps on kui ära vahetatud ning vaikselt mõtlen, milles asi on. Samas lasteaias nii ei käitu. Samas lasteaias on samuti püksi teinud kuigi juba 2a1k oli mähkme vaba.

Soovin aru saada, kuhu see koer maetud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kestab see “kohutav 2,3,4” aegajalt senimaani.
Põhjusteks üldjuhul on:
-liigne erkaaniaeg
-väsimus(pikad lasteaia päevad)
-tähelepanu vajadus
-liiga palju magusat

Vahel harva, kui mul omal on väsimus periooditi peal ja nihverdan ennast lapsega tegelemisest ja mängimisest liiga pikalt ära õhtuti, siis just nii ta mul käituma hakkab.
Pikali tänaval küll ei viska, sest ta on juba 4.5a aga sõnakuulmatuks muutub küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen lapse sellise käitumise eest nurka seisma, rääkigu pehmod psühholoogid mida tahavad. aga see toimib. Natuke aega on nurgas kisendanud, siis lähen ja seletan talle üle asjad. Mingite ähvardustega ma ka ei tegele – kohe kui käitumine ületab normaalsuse piirid, siis on tagajärg.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovin aru saada, kuhu see koer maetud on.

Koer on vist maetud surnud ringi. Esimestel kordadel, kui ta piire katsetas, polnud vanemad ehk otsusekindlad, andsid järele? Seda enam ta proovis, seda enam vanemad närvi läksid? Tüli ja paha meeleolu kodus? See on kerge tekkima. Sellest ehk ka lapsel tunne, et armastusest jääb puudu. Ja ta üritab seda lihtsalt välja karjuda, nõudes pidevat tähelepanu. Ta saab tähelepanu, aga mitte sellist, mida ta tegelikult vajaks – armastust ja hellust ja rahu. Lapse närvilisus väljendub teisiti kui täiskasvanute oma, kui ta on stressis, siis ta ei oska selle tundega mitte midagi peale hakata, väljendubki agressiivsuses.
Ei tohi rääkida 30 korda, et pane riidesse! Kui juba ütlesid korra, siis ka panete riidesse.
Kui viskab tänaval 10 korda pikali, siis lihtsalt võta kohe kaenlasse ja vii koju (nõuab muskleid muidugi 🙂 ).
Kui poes loobib kaupa, siis samuti kohe kaenlasse ja välja. Ära käi sel perioodil lapsega poes – see ajab teda veel rohkem närvi (pahandad ja keelad kogu aeg).
Muuda kardinaalselt oma käitumist (kuna tema ju ei oska ja iseenesest see üle ei pruugi minna, eriti, kui juba püksi ka pissib), ela raske aeg üle ja usu, läheb paremaks.
Selles eas laps on veel täielikus sõltuvuses vanematest ja ainult teie saate teda aidata. Tal endal on ju ka väga halb olla! Ta ei röögi mitte rõõmust ju.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koer on maetud sinna, et 2,7-aastane käib täispikaks päevaks lasteaias, kus ta on musterlaps. Kuskil peab laps ju stressi välja elama.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas puhkepäevi teete lasteaiast? Või vähemalt poolikuid päevi? Neil on jube raske kogu aeg tubli olla.

Meil on sama tee läbitud. Viiendal eluaastal läheb paremaks, meie kogemusel 🙂

Nõus sellega, et üks kord ütled ja kordamisele asi ei lähe. Nüüd hakkab jõuluaeg, kasuta päkapikke oma hüvanguks – päkapikud piiluvad ja muu see jutt. Tõesti, poes ma ka ei käinud lapsega. Las isa käib, või on isa lapsega kodus samal ajal. Peaasi et halva käitumise eest ei premeeri – stiilis jää ometi vait, siin on see komm.

Ja premeeri hea käitumise eest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koer on maetud sinna, et 2,7-aastane käib täispikaks päevaks lasteaias, kus ta on musterlaps. Kuskil peab laps ju stressi välja elama.

Nii on jah. Kui aias ei ela ennast välja, siis kodus ikka.
Väsitav on muidugi. Mina kiidan hea käitumise eest, mis sest, et nii mõnigi psühholoog seda ei soovita ja kui pahatahtlikult loobib asju või toitu, siis panen teise tuppa. Pisikesed jauramised jätan märkamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse puhul aitas, kui hakkasin talle iga päev lühematel ja pikematel perioodidel pöörama 100% tähelepanu.

Kui läksin lasteaeda järgi, siis õhtul oligi minu ja tema aeg. Vatasin lapsele otsa, rääkisime, mängisime, tegime seda mida ta tahtsi koos minuga teha. Ei mingit multitaskingut ja muude asjade ära tegemist lapse kõrvalt – poeskäik, koristamine, söögi tegemine, telefoni näppimine… oli puhtalt tema aeg kasvõi ainult pooleks tunniks või tunniks. Iga päev.

Selline jäägitu tähelepanu kasvatas usaldust ja lapsega läbi saamine muutus ka muudel hetkedel üllatavalt heaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen lapse sellise käitumise eest nurka seisma, rääkigu pehmod psühholoogid mida tahavad. aga see toimib.

Kui su laps püsib seal nurgas, siis pole tegemist sõnakuulmatu lapsega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Laps ei kuula sõna

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.