Esileht Pereelu ja suhted Laps ostis mulle kodu

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Laps ostis mulle kodu

Postitas:
Kägu

Minu laps ostis ka mulle väikese aiaga maja. Kuna tal on läinud väga hästi ja tahtis sellega oma tänu näidata.  Algul tahtsin, et maja oleks ikka tema nimel, ma võin seal elada. Aga tütar tahtis, et ma tunneks, et see on MINU oma kodu. Kasvatasin teda üksi ja mitte alati ei olnud kerge (majanduslikult). Loomulikult saab ta selle maja peale minu surma endale.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan kõiki vastajaid! Huvitavad kommentaarid.

Arvan, et mitukümmend aastat tagasi ei olnud psühholoogia väga teema. Ei osanud inimesed *ei* öelda siis ega osata seda eriti ka praegu. Sellepärast on ilmas nii palju arusaamatusi ja solvumist. Inimesed, rääkige üksteisega- jagage oma tundeid- võite ise ka üllatuda 🙂

Tähtis on ennast kehtsestada. Laps peaks mõistma, et vanematel on ka (oma) elu ja aega peab planeerima. Samuti ka lapsel. Alati püüan ema aidata, aga – omal ajal. Ei oma kiirabiautot, et peaks iga kõne peale kohe kohale lendama. Õnneks ema mõistab seda ja paljud asjad saab juba sõnumites ära lahendatud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ju ise tead paremini, millised on sinu laste arusaamad ja kuidas on teie suhted.

Mina tean ühte näidet, kus tütar ja väimees ostsid emal uue korteri, piisavalt kalli elamiseks. No väimees ostsis. Tütar soovitas ja soosis seda heas mõttes. Kuid kui lastelaste teema sisse tuua, et ju ta peab nüüd hoidma hakkama….siis seal oli hoopis nii, et see vanaema oli juba lapselapsi piisavalt hoidnud, mõlemad käisid kollis juba, kui korter osteti ja suurem hoidmine oli juba tehtud. Ja nbiipalju tean, et ta ikka päris palju lapselapsi hoidis ka. Nüüd suhtlevad ikka edasi kenasti, aga kuna lapsed on 11 ja 9, siis neid otseselt enam hoidma ka ei pea.

Eh, mina olen see, kes ämma tema viimasteks eluaastateks samasse asulasse kolis, et saaksime tal abiks käia, aga kuna meie elame asula servas, ämma korter oli aga päris keskuses (et oleks kõik käe-jala juures) ja koolimaja oli ka sealsamas, siis hakkas 9-aastane laps kooli ja trenni vahepeal niisama hängimise asemel vanaema juures pannkooke söömas käima. Vat sulle siis säh, mõtled teist aidata, aga tema aitab hoopis sind.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole selles, et nad ei suuda, loomulikult suudavad! Aga ma ei võta neilt seda raha vastu.

Oot-oot, mis tähendab vastu? Sa siis ostsid selle korterei ju enda nimele ???? Miks?

Ei, vanemate ühisvaraks ema nimele.

Mis su mure on?

Minusuguseid lapsi on palju. Kas nii uskumatu on või mis sa muidu norid?

Kommunaalide tasumine näitab nyyd kyll kõige vähem omandit:) Sõltub, mis e-mailile Eesti ja Energia ja ühistu oma igakuised arved saadavad ja see on minu oma. Omandusega pole siin mingit seost.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina näiteks ostsin oma emale korteri – vana paneelika korteri asemele ostsin uude majja korteri. Korter on täielikult tema nimel ja vana korteri müügist saadud raha on tema “taskuraha”, ise teab, mis sellega teeb. Lapsi mul pole, seega pole ohtu, et hakkan teda nendega ära kasutama ja korteri pärija ma ka ilmselt pole, sest ema on eluaeg olnud poolvennaga lähedasem, kui minuga. Miks ostsin – vanal korteril oli nii palju puudusi, mida poleks pelgalt remondiga lahendada saanud. Linn jäi samaks ja harjumuspärasest elust loobuma ei pea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ju ise tead paremini, millised on sinu laste arusaamad ja kuidas on teie suhted.

Mina tean ühte näidet, kus tütar ja väimees ostsid emal uue korteri, piisavalt kalli elamiseks. No väimees ostsis. Tütar soovitas ja soosis seda heas mõttes. Kuid kui lastelaste teema sisse tuua, et ju ta peab nüüd hoidma hakkama….siis seal oli hoopis nii, et see vanaema oli juba lapselapsi piisavalt hoidnud, mõlemad käisid kollis juba, kui korter osteti ja suurem hoidmine oli juba tehtud. Ja nbiipalju tean, et ta ikka päris palju lapselapsi hoidis ka. Nüüd suhtlevad ikka edasi kenasti, aga kuna lapsed on 11 ja 9, siis neid otseselt enam hoidma ka ei pea.

Eh, mina olen see, kes ämma tema viimasteks eluaastateks samasse asulasse kolis, et saaksime tal abiks käia, aga kuna meie elame asula servas, ämma korter oli aga päris keskuses (et oleks kõik käe-jala juures) ja koolimaja oli ka sealsamas, siis hakkas 9-aastane laps kooli ja trenni vahepeal niisama hängimise asemel vanaema juures pannkooke söömas käima. Vat sulle siis säh, mõtled teist aidata, aga tema aitab hoopis sind.

Siit teemast lugedes on kindlasti mõni teadlik sugulane, kes nüüd oigab, kuidas vaest memme ärakasutatakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostaks ka hea meelega emale väikse majakese, sellest on ta alati unistanud. Kuna tal on tervis kehv, siis varsti ei suuda ta enam küttepuid teisele korrusele tassida. Aga ma teeksin ka erinevatel põhjustel kindlaks, et see majake pärast mulle või mu lastele jääks, mitte et pean pärast ema surma enda ostetud maja oma õega jagama hakkama.  Lapsehoidjateenust ei oota, suuremad saavad ka edaspidi vanaema juures käia, aga väiksema ta lihtsalt jääks füüsiliselt hätta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan kõiki vastajaid! Huvitavad kommentaarid.

Arvan, et mitukümmend aastat tagasi ei olnud psühholoogia väga teema. Ei osanud inimesed *ei* öelda siis ega osata seda eriti ka praegu. Sellepärast on ilmas nii palju arusaamatusi ja solvumist. Inimesed, rääkige üksteisega- jagage oma tundeid- võite ise ka üllatuda ????

Sinu seisukohast ei saanudki lõpuni aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nüüd täpselt niisugune asi, millele oskavad vastata ainuüksi asjaosalised ise. Kas laps püüab emale kodu kinkides teda kuidagi ära kasutada, loodab saada tasuta lapsehoidjat vms – seda meie, võõrad, ei tea. Vahel ei pea nägema tonte sealt, kus neid pole, vahel mõni laps tõesti lihtsalt tahabki oma vanemal elu veidi mugavamaks teha. Kui laps on edukas ja saab endale võimaldada ka eakale emale kodu ostmist, mis selles siis halba on? Pealegi ei tähenda see tingimata, et nüüd peabki ema talle iga päev lapsehoidjaks hakkama. Peres, kus suhted on korras, aitavad vanavanemad aeg-ajalt ikka lapselast hoida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, vanemate ühisvaraks ema nimele. Mis su mure on? Minusuguseid lapsi on palju. Kas nii uskumatu on või mis sa muidu norid? Kommunaalide tasumine näitab nyyd kyll kõige vähem omandit:) Sõltub, mis e-mailile Eesti ja Energia ja ühistu oma igakuised arved saadavad ja see on minu oma. Omandusega pole siin mingit seost.

Ei, korteri ost on kena, aga kui keegi peaks minu eest ka maksed maksma, oleks see liig mis liig.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartsingi, et võib pisut lahtiseks jääda.. Mõte oli selles, et lapsed ikka aitavad vanemaid ja vastupidi, aga ei tohiks seda teineteisele tööks teha ja ära kurnata????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa neid smailisid igale poole topid? Ei saagi aru, kas räägid tõsiselt või teed nalja

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin vanaema hoida laps. Kas tõesti olin ma nii suureks koormaks? Me lihtsalt kulgesime ja olime koos. Kas tänapäeval enam nii ei käi? Võib olla et tõesti on lapsehoidmine tänapäeval nii raskeks muutunud, et on suur koorem. Kõik need tegevused ja teadlikkus lapse kasvatamisest on nagu mingi rollimäng?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu õde ostis meie emale korteri. Emal muidugi juba oli oma korter, aga mitte parimas linnaosas, ühistranspordi peatusest päris kaugel ja liftita 4. korrusel. Ema aga eriti hästi ei kõnni. Õde ostis talle esimesele korrusele parimasse linnaosasse aiaga korteri, oma vana korteri andis ema üürile. Pensionilisa.

Meil ei ole kombeks vanaemadel regulaarselt lapselapsi hoida. Vanem inimene tahab rahu ja vaikselt toimetada. Muidugi hoitakse lapselast mingi teatriskäigu ajal mõned tunnid või suvel maakodus paar päeva, aga alates 4.-5. eluaastast, kui laps iseendaga juba mõneti hakkama saab.

Õde lihtsat on jõukas ning kitsidus ei ole meie perele omane. Mingeid kohustusi ei kaasnenud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin vanaema hoida laps. Kas tõesti olin ma nii suureks koormaks? Me lihtsalt kulgesime ja olime koos. Kas tänapäeval enam nii ei käi? Võib olla et tõesti on lapsehoidmine tänapäeval nii raskeks muutunud, et on suur koorem. Kõik need tegevused ja teadlikkus lapse kasvatamisest on nagu mingi rollimäng?

Tänapäeval tõesti eeldatakse suuremat vastutust. Mina olin ka kõik suved vanaema juures, vanaema mind ei valvanud üldse, tema roll piirdus sellega, et tegi süüa, aga muidu tegi ta oma toimetusi. Mina käisin üksi jões ujumas ja hulkusin mööda metsi. Tänapäeval ei peeta seda väga vastutustundlikuks käitumiseks, kui viiene päevad otsa üksi ringi hulgub. Ja juhtus ka õnnetusi väga palju. Seega lapsehoidmine tänapäevases mõistes on tõesti vastutus ja nõuab aega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal on jah teine elu. Seepärast ju maale ka kolitakse, et lastel oleks vabadus. Aga milline vabadus tegelikult see siis on, mis on lubatud et õnnetusi ei juhtuks? See on ilmselt juba eraldi teema maa ja linna laste erinevast elust. Mina olin linnalaps ja kulgesin koos vanaemaga toas ja aias.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal lapsena oli lihtsalt väga selge, mida tohib ja mida ei tohi. Vanaemal piisas üks kord öelda. Samas iseseisvusime kiiresti, mingeid tõsiseid õnnetusi ei juhtunud, kui katkist põlve mitte arvestada. Vastutustunnet ja oskust otsuseid vastu võtta arendas see vaba elu kõvasti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu põlvkonnast (olen 50+) on päris paljud oma vanematele kodusid ostnud.

Üks põhilisi põhjusi on olnud elamine omanikele tagastatud majades/korterites.

Üldiselt pean väga normaalseks, et perekonnas üksteist aidatakse, mitte ei saeta senti pooleks.

Ma ise olen aidanud paari lähedast omafinantseeringuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu põlvkonnast (olen 50+) on päris paljud oma vanematele kodusid ostnud. Üks põhilisi põhjusi on olnud elamine omanikele tagastatud majades/korterites.

Olen samast põlvkonnast ning minuealiste vanematel on enamasti kõik olemas olnud ning pigem rikkad inimesed eramute ning korralike säästudega. Tollel ajal oli ju lihtne uuest ideest kinni haarata ning rikkaks saada. Alustasin isegi teismelisena äri tegemist ning täisealisena oli juba korralik igakuine sissetulek ning oma korter.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted Laps ostis mulle kodu