Esileht Koolilaps Laps põeb sõbrast ilmajäämist

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Laps põeb sõbrast ilmajäämist

Postitas:

Minu 12a pojal oli päris pisikesest peale sõbraks samaealine poiss. Nad klappisid hästi, elukohad on lähestikku ja nad olid koguaeg koos kas õues või üksteisel külas. See sõber oli mu lapse ainuke sõber. Nagu päris sõber  kellega teed kõike koos. Aga nüüd pärast kooli lõppu see sõber teatas minu lapsele, et ta ei taha temaga enam aega veeta, sest tal on uued sõbrad ja nendega on lõbusam. Ja sellest päevast peale on mu laps toas istunud, kuskile minna ei taha, mitte midagi teha ei taha. Mul on nii mure tema pärast. Näen, kui kurb ta on,  aga ma ei saa teda aidata, sest ükski asi ei lohuta teda. Mul on lausa füüsiliselt valus seda pealt vaadata. Elu on nii raske teatud kohtade pealt.

+33
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsega juhtus sama asi neljandas klassis.  Samuti elas lähedal ja lasteaiast saati koos. Koolis teine lihtsalt leidis kellegi, kellega paremini sobis ja kolis meie lähedalt ka ära. Nii väikeste puhul ei saa rääkida, et  kes panustas rohkem või kuidas panustas. Kolmas ehk siis minu laps võeti kampa paar korda aastas näit sünnipäeval, koolivaheajal. Laps põdes väga ja enam kedagi sõbraks ei usaldanudki. Siiamaani ei pea kedagi oma sõbraks. Loodetavasti gümnaasiumis, kuhu tuleb palju uusi nägusid, leiab tõelisi sõpru.

Minge kuhugi, kus oleks võimalik teiste lastega tutvuda, nendega midagi koos teha.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb, aga kahjuks mitte ootamatu olukord.

Sina vanemana peaksid olema kogenum ja sellist olukorda oskama juba ette pehmendada – mitte kunagi ei tohi kõiki mune ühte korvi panna, vaid ikka mitmesse. Ehk teisisõnu, üks väga hea sõber peabki olema, kuid seal kõrval peab olema ka teisi sõpru.

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuga juhtus kolmandas või neljandas klassis sarnaselt – sinnani olin ainult ühe tüdrukuga läbi käinud ja kõike teinud ning ükspäev ta lihtsalt istus teise klassiõe kõrvale, kes oli nüüd tema uus parim sõber. Minu väike peanupp ei suutnud mitte kuidagimoodi lahti mõtestada, et mis mul viga on, miks ma pole piisavalt hea ja nii edasi. Tema ei osanud ka kuidagimoodi selgitada… teise tüdrukuga oli lihtsalt ägedam. See ärevus ja alaväärsus, mida tundsin veel aastateks, on kirjeldamatu.

Eriti nõme ongi see, et ma ülistasin oma parimat sõpra ka siis, kui ta mind maha jätnud oli. Üritasin põhjust leida endas, mitte temas. Tegelikult pole ju selline sõber midagi väärt. Olekski hea, kui lapsevanem selle lapsele selgeks teeb. Ma võin enda mälestuste põhjal veel öelda, et mind oleks aitanud ükskõik missugune huviring või trenn, mis oleks mõtteid mujale viinud ja uusi sõpru lähemale toonud. Tänapäeval on ka online mängud, kus saavad lapsed kokku.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa üldse aru miks inimesed miinustasid teksti. Tahan soovitada sama. Laps keskendus lasteaiast saati ühele sõbrale ja aastaid nad seda ka olid. Siis tekkis aga sõbral uus sõber. Ja minu laps jäi kõrvale. Uued parimad sõbrad ei ole kuskil laokil, et lähed ja nopid. Kui oleksin juba lasteaias last rohkem suunanud ka teistega mängima ehk oleks see kaotus praegu ka lihtsam läbi elada. Nüüd siis ongi nagu selline seis, et polegi sõpru. Laps on tore ja mõõdukalt sotsiaalne. Oma suhetes keskendunud ja truu.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 12a pojal oli päris pisikesest peale sõbraks samaealine poiss. Nad klappisid hästi, elukohad on lähestikku ja nad olid koguaeg koos kas õues või üksteisel külas. See sõber oli mu lapse ainuke sõber. Nagu päris sõber kellega teed kõike koos. Aga nüüd pärast kooli lõppu see sõber teatas minu lapsele, et ta ei taha temaga enam aega veeta, sest tal on uued sõbrad ja nendega on lõbusam. Ja sellest päevast peale on mu laps toas istunud, kuskile minna ei taha, mitte midagi teha ei taha. Mul on nii mure tema pärast. Näen, kui kurb ta on, aga ma ei saa teda aidata, sest ükski asi ei lohuta teda. Mul on lausa füüsiliselt valus seda pealt vaadata. Elu on nii raske teatud kohtade pealt.

Eluaegne sõprus on hindamatu. Lapsele tuleb öelda, et kahjuks ei olnud see sõber hea sõber ja tuleb uued leida. Õige sõber ei jäta uut leides vana maha. 12-aastasel on aega veel maa ja ilm. Keskkool, ülikool, kõik põhiline veel ees.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb lugu, aga kas sõbra emaga ei saaks rääkida, asja arutada, et sõber sedavõrd resoluutne poleks. Vanemad võiksid lihtsalt omavahel arutleda olukorra üle, sest tegemist on siiski küllalt väikeste lastega, mitte teismelistega. Mina küll suhtleks ja tegutseks ega ei laseks lapsel kurvalt istuda, see ei vii kuskile. Ja kui midagi ei tule sellest sõpruse tagasisobitamise plaanist välja, saadaks lapse laagrisse. Seal ikka leiab uusi sõpru, ehk küll mitte südamesõpru, aga kedagi siiski.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta põeb ikka seda, kuidas sõprus lõpetati sõbra poolt, mitte muud.  Lapsed võivad väga julmalt üksteisele öelda. Praegu nagu tundub, et vähe sellest, et sõber lõpetas su pojaga ilma põhjuseta pikaajalise sõpruse, keelas veel ka üldse hängimise ära nii enda kui nende teiste poistega, kellega tema nüüd sõber on. Täiesti arusaamatu käitumine ju.

Lapsevanemana võiksid teiselt poisilt aru nõuda, miks ta nii su lapsele ütles? Kas eelnes sellele mingi tüli või kust tuli mõte võtta uued sõbrad ja üks täiesti välja jätta? Niisama selline otsus ju ei teki. Midagi peab selle taga olema.

Kutsu see sõber näiteks teie juurde külla ja püüa asjas selgust saada. Las poisid räägivad asjad selgeks, kutsu ka tema vanemad ja arutage koos tekkinud olukorda. Miks sa ise lased enda lapsele pahasti öelda ja teda teiste poolt tõrjuda, mitte ei uuri olukorda ega püüa seda kuidagi lahendada?

 

0
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 09:21; 26.06 11:03; 27.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta põeb ikka seda, kuidas sõprus lõpetati sõbra poolt, mitte muud. Lapsevanemana võiksid teiselt poisilt aru nõuda, miks ta nii su lapsele ütles?Kas eelnes sellele mingi tüli või kust tuli mõte võtta uued sõbrad ja üks täiesti välja jätta? Niisama selline otsus ju ei teki. Kutsu see sõber näiteks endale külla ja püüa asjas selgust saada. Las poisid räägivad asjad selgeks, kutsu ka tema vanemad ja arutage koos tekkinud olukorda. Miks sa ise lased enda lapsele pahasti öelda ja teda tõrjuda, mitte ei uuri olukorda ega püüa seda lahendada?

tegelikult selle teise poisi poolt vaadates masendav – ta oli aus ja ütles, et on leidnud endale uue seltskonna ja nüüd kutsub sõbra ema ta ülekuulamisele, et miks minu laps sulle enam ei sobi, mängige ikka koos jne. sellises vanuses laste puhul ema sekkumine suhetesse muudab sekkuja lapse pigem naerualuseks kui et sellest abi oleks.

selles vanuses on juba pubekad, mitte pisipõnnid, kellele ema saab sõpru valida. tollest sõbrast ilus, et ta asja selgelt välja ütles, mitte ei hakanud niisama kõrvale hoidma ja vältima. selles vanuses ju huvid muutuvad ning ilmselge, et sellises olukorras soovitakse ühiste huvidega sõpru, olgu selleks siis arvutimängud või skatepark.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 09:42; 27.06 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb lugu, tõesti ja tõeline elukool.

Soovitan asjaga aktiivselt tegeleda, otsida mõni spordiala, mis poisile sobib, mingit muud tegevust väljaspool kooliaega täiesti uute inimestega, ehk leiab sealt uusi sõpru.

Seda kurbust olematuks ei tee, aga olen näinud samas olukorras lapsi, kes lõpuks on üle saanud ja jälle rõõmsad.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

</p>

Ta põeb ikka seda, kuidas sõprus lõpetati sõbra poolt, mitte muud. Lapsevanemana võiksid teiselt poisilt aru nõuda, miks ta nii su lapsele ütles?Kas eelnes sellele mingi tüli või kust tuli mõte võtta uued sõbrad ja üks täiesti välja jätta? Niisama selline otsus ju ei teki. Kutsu see sõber näiteks endale külla ja püüa asjas selgust saada. Las poisid räägivad asjad selgeks, kutsu ka tema vanemad ja arutage koos tekkinud olukorda. Miks sa ise lased enda lapsele pahasti öelda ja teda tõrjuda, mitte ei uuri olukorda ega püüa seda lahendada?

tegelikult selle teise poisi poolt vaadates masendav – ta oli aus ja ütles, et on leidnud endale uue seltskonna ja nüüd kutsub sõbra ema ta ülekuulamisele, et miks minu laps sulle enam ei sobi, mängige ikka koos jne. sellises vanuses laste puhul ema sekkumine suhetesse muudab sekkuja lapse pigem naerualuseks kui et sellest abi oleks.

selles vanuses on juba pubekad, mitte pisipõnnid, kellele ema saab sõpru valida. tollest sõbrast ilus, et ta asja selgelt välja ütles, mitte ei hakanud niisama kõrvale hoidma ja vältima. selles vanuses ju huvid muutuvad ning ilmselge, et sellises olukorras soovitakse ühiste huvidega sõpru, olgu selleks siis arvutimängud või skatepark.

Kus sa seda ausust näed? Halvasti ütles hoopis, et sinuga ei sobi mängida, sinuga on nii igav, teised on paremad. See pole ausus vaid haigettegemine teisele. Ausus oleks see olnud juhul, kui oleks öelnud, et mul on huvid muutunud ja ei tunne enam, et meil kummalgi huvitav suhelda oleks. Ah, et teisele halvasti öelda ja teistest eemale tõrjuda on igati okei, aga selle kohta selgitust küsida on juba naeruväärne?! Hea, et mul selliseid komplekse ei ole. Laps peab end eluaeg igavaks pidama ja ära kapselduma, et jumala eest ei satuks mingite 12aastaste silmis naerualuseks kuna keegi julges küsida, miks? Antud juhul siis lapsevanem peaks muretsema, mida mingid teismelised temast arvavad, mitte aitama oma last?

Loomulikult TULEB sekkuda kui näed, et lapsel on mure. Täiskasvanud selleks ju ongi. Kindlasti uuriksin põhjuse välja ja kui põhjus on teada ja sõprusest asja enam ei saa, on ka lapsel lihtsam edasi liikuda ja end jälle teistele avada ning uusi sõpru leida.

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 09:21; 26.06 11:03; 27.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa seda ausust näed? Halvasti ütles hoopis, et sinuga ei sobi mängida, sinuga on nii igav, teised on paremad. See pole ausus vaid haigettegemine teisele. Ausus oleks see olnud juhul, kui oleks öelnud, et mul on huvid muutunud ja ei tunne enam, et meil kummalgi huvitav suhelda oleks. Ah, et teisele halvasti öelda ja teistest eemale tõrjuda on igati okei, aga selle kohta selgitust küsida on juba naeruväärne?! Hea, et mul selliseid komplekse ei ole. Laps peab end eluaeg igavaks pidama ja ära kapselduma, et jumala eest ei satuks mingite 12aastaste silmis naerualuseks kuna keegi julges küsida, miks? Antud juhul siis lapsevanem peaks muretsema, mida mingid teismelised temast arvavad, mitte aitama oma last? Loomulikult TULEB sekkuda kui näed, et lapsel on mure. Täiskasvanud selleks ju ongi. Kindlasti uuriksin põhjuse välja ja kui põhjus on teada ja sõprusest asja enam ei saa, on ka lapsel lihtsam edasi liikuda ja end jälle teistele avada ning uusi sõpru leida.

me ei tea täpset sõnastust, kuidas ta ütles. aga igatahes ütles, mitte ei kadunud lihtsalt ära ega hakanud vältima.

sõpru otsitakse väikelastele/koolieelikutele. vanemad lapsed peaksid oskama juba ise suhteid luua, mitte ema sekkumisel. kui see on varem tegemata jäänud, siis teemaalgataja peaks nüüd  toetama oma last, kuidas tema peaks käituma, et teistega tutvuda ja uusi sõbrasuhteid luua, mitte hakkama aru pärima või suunama võõrast last. sekku oma lapse ellu ja suuna teda, mitte võõrast last.

ma saaks küll kurjaks, kui võõras täiskasvanu (olgu või endise sõbra ema) hakkaks minu lapselt uurima ja survestama, et miks sa enam matiga mängida ei taha, miks sulle enam mati ei meeldi, mati nüüd kurb ja see on sinu pärast jne. no wtf, igal inimesel on õigus omale sõpru valida ja vanem võiks tegeleda ja suunata oma last, mitte tema (endisi) sõpru.

kui teise lapse emaga suheldi varem, siis äärmisel juhul võiks suhelda nüüdki temaga ja küsida, et kas ta teab midagi täpsemalt, mis laste vahel juhtus, aga kindlasti mitte hakata survestama või halama, et näe, minu laps nüüd kurb jne, tee midagi

selline sekkumine ei tähenda, et mida mingid lapsed sellest täiskasvanust arvavad, vaid seda, et lapsed suhtlevad omavahel ja lõpuks hakkavad sellest lapsest ise eemale hoidma, sest “memmeka mutt tuleb pärast uurima ja sõimama, parem matist eemale hoida”. annab põhjuse hakata matit narrima jne.

ära sekku teiste ellu, aita ja õpeta oma last, mitte teisi

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 09:42; 27.06 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus sellega, et mõjutada saad sellises olukorras vaid oma last. Meil oli hiljuti sarnane olukord, minu laps ainult teises rollis. Meil neljaliikmeline punt lapsi naabruskonnas, kes koos mängivad. Korraga märkasin, et nelikust on saanud kolmik- üks on välja jäetud. Ja välja tõrjutud on laps, kes seni minu tütre väga hea sõber olnud. Ootasin- vaatasin paar päeva, et ehk asi laheneb aga ei. Võtsin asja jutuks ja nii oligi- nad ei taha enam selle ühega mängida. Ilmselt tuli initsiatiiv ühe konkreetse lapse poolt, kes natuke selline susserdaja kipub olema, samas on ta pundis kõige vanem ja ilmselt teised tahavad tema meele järele olla. Selgitasin, et sellised intriigid pole okei ja et järgmine kord võib minu laps olla see, kes kõrvale jäetakse- mis tunne tal siis oleks? Et alati ei peagi neljakesi mängima, 2+2 on täiesti ok aga pole ilus ainult üks välja jätta. Igatahes mõjus, juba samal õhtul oli väljajäetu pundis tagasi.
Teemaalgatajale head nõu anda ei oska. Suuna suhtlema mõne teise lapsega. Seda ühte sõpra ära mine “vaibale kutsuma”, efekt võib vastupidine olla.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb lugu, aga kas sõbra emaga ei saaks rääkida, asja arutada, et sõber sedavõrd resoluutne poleks. Vanemad võiksid lihtsalt omavahel arutleda olukorra üle, sest tegemist on siiski küllalt väikeste lastega, mitte teismelistega. Mina küll suhtleks ja tegutseks ega ei laseks lapsel kurvalt istuda, see ei vii kuskile. Ja kui midagi ei tule sellest sõpruse tagasisobitamise plaanist välja, saadaks lapse laagrisse. Seal ikka leiab uusi sõpru, ehk küll mitte südamesõpru, aga kedagi siiski.

Laagrisse saatmise osas olen nõus, aga sõbra emaga asja arutamine on küll üsna rumal soovitus. Võib-olla on sõbra ema tõesti selline superinimene, kes oma lapsega sõbra hülgamisest teie vestlust mainimata  räägib,  aga enamasti tulevad sellised kohtumised-vestlemised siiski välja.  Ja see teeb su lapse ju naerualuseks – 12-aastased on juba piisavalt suured ja ka julmad, et vanemad neid sõbrustama suunata saaksid.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

me ei tea täpset sõnastust, kuidas ta ütles. aga igatahes ütles, mitte ei kadunud lihtsalt ära ega hakanud vältima.

sõpru otsitakse väikelastele/koolieelikutele. vanemad lapsed peaksid oskama juba ise suhteid luua, mitte ema sekkumisel. kui see on varem tegemata jäänud, siis teemaalgataja peaks nüüd toetama oma last, kuidas tema peaks käituma, et teistega tutvuda ja uusi sõbrasuhteid luua, mitte hakkama aru pärima või suunama võõrast last. sekku oma lapse ellu ja suuna teda, mitte võõrast last.

ma saaks küll kurjaks, kui võõras täiskasvanu (olgu või endise sõbra ema) hakkaks minu lapselt uurima ja survestama, et miks sa enam matiga mängida ei taha, miks sulle enam mati ei meeldi, mati nüüd kurb ja see on sinu pärast jne. no wtf, igal inimesel on õigus omale sõpru valida ja vanem võiks tegeleda ja suunata oma last, mitte tema (endisi) sõpru.

kui teise lapse emaga suheldi varem, siis äärmisel juhul võiks suhelda nüüdki temaga ja küsida, et kas ta teab midagi täpsemalt, mis laste vahel juhtus, aga kindlasti mitte hakata survestama või halama, et näe, minu laps nüüd kurb jne, tee midagi

selline sekkumine ei tähenda, et mida mingid lapsed sellest täiskasvanust arvavad, vaid seda, et lapsed suhtlevad omavahel ja lõpuks hakkavad sellest lapsest ise eemale hoidma, sest “memmeka mutt tuleb pärast uurima ja sõimama, parem matist eemale hoida”. annab põhjuse hakata matit narrima jne.

ära sekku teiste ellu, aita ja õpeta oma last, mitte teisi

 

 

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 09:21; 26.06 11:03; 27.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sul ei ole mõnda sõbrannat, kellel sama vana laps? Võiksite koos midagi teha. Mõni tore linnalaager, kui on samad huvid võib sealt mõne sõbra leida.
Kas laps kuskil trennis/ringis käib? Kas seal ei korraldata laagreid?
Oluline on pakkuda põnevaid tegevusi, et mitte koju nukrutsema jääda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised vanemate sekkumised nullivad ära võimaluse, et sõprus võib kunagi taastuda. Lapsena elas meie majas üks ema, kes aktiivselt sekkus laste vahelistesse asjadesse. Tegemist oli suht ninatarga ja ülbe lapsega, keda tõesti vahest mängu välja lõime. Mingi aeg hiljem leppisime ära ja  mängisime koos.

Kui aga ema passis aknal pitskardinate taga ja kukkus siis meie peale karjuma, et miks me teeme nii ja naa, siis tulemus oli see, et läksime maja teise otsa ja mängisime seal. Õhtul võeti ette ka tiir meie vanemate juurde, et siis meie peale kaevata, aga selle tulemusel  me üldse see tüdrukut mängu ei võtnud. Jeerum, kui siis meie punti tuli selle tüdruku mõni sõber – siis oli ema kisades hoovis ja nõudis sellelt õnnetukeselt, et ta ei tohi meiega tegemist teha.

Seega lapsed ise oleksid ära leppinud, aga ema sekkumine tegi suhted veelgi hullemaks, eriti kui õhtul ilmuti ukse taha kaebama.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka 12 a laps, kellega natuke sarnane olukord. Tal küll sellist pikaajalist südamesõpra pole olnud, aga lapsi, kellega esimesest klassist peale koos oldud on küll. Nüüd nad on 12 ja muu maailm tungib peale. Neil on rohkem vabadust. Uudistatakse ja kolatakse rohkem ringi ja kohe on näha, et suhted kannatavad, sest mina päris nii ringi uitada ei luba.

Kui lapsel oli tõesti pikaajaline südamesõber, siis räägi oma murest tema emaga. Mina emana tahaksin teada, kui minu laps nii teeks. Kindlasti räägiksin oma lapsega, mis on oluline ja mis mitte. Loomulikult tekivad lastel uued sõbrad, aga see ei tähenda, et vanad peaks unustama või neid tõrjuma. Puberteet tuleb peale ja suhtedraamad on samuti selle osa.  Samas mina ei arva, et sekkumine teeb asja hullemaks. Kõik oleneb, kuidas seda teha. Kui tõesti oli sõber, siis annab seda korraldada. Me oleme oma lapse klassis vanematega palju suhteid silunud, seletanud. Vastasel juhul valitseks seal püsiv ” sõjaseisukord”.

Mina võtaks küll delikaatselt sõbra emaga ühendust.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Laps põeb sõbrast ilmajäämist