Esileht Väikelaps Laps sööb hambapasta ära

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Laps sööb hambapasta ära

Postitas:

Minu lapsel on selline probleem, et ta pistab absoluutselt igal hambapesukorral pasta nahka. Hambaid peseme alates juulikuust ja sellest ajast saadik on ta pastat neelanud. Sülitada, loputada, selliseid asju ta ei oska, kuigi oleme mehega mõlemad eeskuju näidanud. Vahel ta nilpsab pasta harja pealt ära ja neelab alla veel enne, kui ma jõuan selle suus laiali hõõruda.
Muidu vast poleks väga hullu, aga ka lastehambapastad sisaldavad fluori. Tunnen muret, et see võib organismile kahjulik olla, kui ta kogu aeg fluori neelab. Fluor pastas on ju ikkagi mõeldud välispidiseks hambaemaili tugevdamiseks. Ostaks talle siis fluoriidivaba, aga siis ei jõua ju üldse midagi hammasteni.
Kõik suu ja hammastepesuga seonduv on lapsele väga ebameeldiv, okserefleks on väga tugev ja ta ei ole ka eriline asjade suhu toppija nagu lapsed tavaliselt on. On üldse suur asi, et me sinnamaani jõudsime, et ta laseks suus harjaga paar tiiru teha. Kuna hambapesu nagunii meil eriti efektiivne pole, siis mõtlen, et see vähene fluor, mis ta sealt hammastele saab ehk ikka veidi kaitseb.
Samas, kas on ohutu seda pidevalt alla neelata?
Mida teie teeksite, kas valiksite sellises olukorras fluoriidivaba hambapasta või mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 16:03; 19.11 16:25; 22.11 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaksin elektrilise hambaharja. Seda enne suhu ei panegi, kui tööle vajutatud on. Keerleva harja pealt on seda raske nahka pista ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 16:11; 19.11 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on muidu hea idee, aga laps ei lase endale mingit surisevat-värisevat asja suhu panna. Meil endil on elektrilised ja ta küll ettevaatlikult katsub nt vart, aga kui seda tema suunas liigutada, läheb hirmuga eest ära. Nii et kahjuks pole see lahendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 16:03; 19.11 16:25; 22.11 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana laps üldse on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 16:11; 19.11 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni ta ei oska veel pastat välja sülitada, ei kasutaks fluoriga pastasid, vaid ksülitooliga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambapastat ei peagi ära loputama. Praegu soovitatakse hambad pastaga kokku jätta.
Mis see ikka teeb, kui ta seda veidi sööb, kui just sellest ei toitugi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei sisalda laste hambapastad fluori, kõik kindlasti mitte 🙂

Me kasutame seda: https://www.apotheka.ee/nenedent-hambapasta-lastele-fluoriidivaba-50ml-pmm0098445ee

Algusest alates olen seda ostnud, nüüd laps saab juba viieseks, endiselt kasutan seda pluss elektrilist hambaharja ja hambad on korras. Ainuke häda on, et see pasta on tiba kallis, peida tuub ära kui parasjagu ei ole hambapesu. Et ta seda kommi pähe nahka ei pistaks 😀

Sellisest tuubist jätkub lapsele kaheks kuuks kindlasti, ega korraga palju ju ei pane hambaharja peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alustaks lapse vanusest. 2-3aastase lapse puhul ma ei põeks nüüd seda teemat, et peab hambapastaga pesema jne. see on tegelikult ikka veel harjutamisperiood, et laps üldse õpiks suuhügieeni. Pane hambapastat ülivähe, nii et laps lihtsalt näeb, et ahah, hambapastat ikka pandi. Mina tegin just nii, kui laps veel ei süõlitanud, aga juba nõudis meie eeskujul pastat.

Sülitama õpetasin nii, et esmalt andsin käsu ettepoole kummarduda ja siis sülitada. ja nii iga kord – algul ei sülitanud, mingi hetk hakkas sülitama, tasapisi tuleb see.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana see laps üldse on?
Kui kasutad laste hambapastasid 0-3a, siis nende fluorisisaldus on väike ja beebide hambapastades osades ei ole üldse (pead silte lugema)- sellega ongi arvestatud, et alla kolmeaastased kindlasti söövad selle hambapasta ära, nad ei oska suud loputada ega välja sülitada pastat. Pealegi kasutad väikest kogust, väikse herne suurust tilgakest ju. JA kui sa lapsel just täiskasvanute hambapastaga pidevalt suud ei pese, siis vaevalt see sissesöödav fluorikogus üldse kahjustav on.
Meil on iherbist puhta ksülitooliga laste hambapastad (on tunduvalt odavamad, eestis polegi neid saada ja mis on poes suhkruvabad, neis on aspartaami ja muud nõmedust sees), osad flouriga, osad ilma, kasutame vaheldumisi. Nt need või spry firma omad. Ka ksülitoolipastillid on spry omad (eestis on müügil ainult sellised, millel on suhkur ka, Delice vist ainult müüb Xylitop pastille), Jenkkil on 100% ksülitooliga nätsud.

Üks asi, mida sovitaksin lapsele selgeks harjutada- võta pärast sööki/kommisöömist, näksimist puhas lonks vett ja loputa hambad ära (või joo natuke vett lihtsalt), see peseb toidutükid ja suhkru hammaste pealt ära, abiks ikka. Väike asi ja lihtne harjumus, aga hambad tänavad terve elu selle eest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt alustatakse laste hambapesuga siis kui esimesed hambad suhu tulevad. Alguses ainult vesi ja näpuhari, hiljem siis tavaline hari ja pasta. Ja need beebide pastad on ilma fluoriidita, vali lapse vanusele sobiv pasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vali sobiv pasta, mida ok süüa. Ja kogus kindlasti esialgu herneterast väiksem.

Kõik söövad, esimese lapse puhul oli hambapasta kulu jube suur ja oli ka neid hetki, kus avastasin ta salaja vannitoas pastat söömas 🙂 Suur ja terane laps, üks peaaegu hambaauk elu jooksul seni.
Sülitama, niiti- suuvett kasutama hakkavad ca 6sed või veidi nooremad (meil oli suuvesi juba varem popp, eriti kui “mina ise” tahtsi hambaid pesta ja suuvesi näitab loputamise järel pesemata kohti jne.
Teine “sööb” vähem, aga kui on uus pasta, siis tutvub, maitseb hoolega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste hambapastat võibki süüa. Lapsed õpivad sülitamise hiljem ära ning seni kasutad laste oma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 10:06; 22.11 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks variant on suruda pasta kohe harja sisse, siis ei saa ära süüa. See, mis aga pesu ajal või pärast alla läheb, pole küll probleem, kui tegu lastele mõeldud pastaga.
Aga hambapesu on väga oluline, seda lihtsalt peab tegema, tahab laps või mitte. Ka mul oli lapsega suur sõda hambapesu pärast, lihtsalt ei olnud nõus. Aga midagi ei olnud teha, laps pikali voodisse ja läks pesuks. No mingi aasta otsa sai poolvägisi pestud. Vahel oli helgemaid hetki ja lasi inimese moodi pesta ning harjas ka ise. Nüüd kahesena peseb kenasti hommikul ja õhtul, ei mingit keeldumist ega hambapesust väljasullerdamist.
Ole konkreetne ja järjekindel. Ega hambaravi toredam pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 2,5 a laps tahab pesta hambaid dushi all õhtul ja hommikul enne lasteaeda. Lasen tal alguses ise suus harjaga ukerdada ja siis pesen ise korralikult üle. Kiidab, et pasta maitseb nagu komm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 10:06; 22.11 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on 2 a. Täna vestlesin ühe medtöötajaga, kes arvas ka, et see neelatav kogus ei ole probleemiks.
Harjutame harjamist järjekindlalt, aga lapsel on suu tundlikkusega probleem, käime ka logopeedi juures, olukord paraneb vaikselt teosammul. Päris kindlasti ei hakka ma suruma last voodisse pikali, et vägisi hambaid pesta. Esiteks, ma ei kasvata oma last vägivallaga ja teiseks ei soovi ma, et kaks korda päevas voodi täis oksendataks.
Minu laps ka tahab hambaid pesta, lihtsalt tema ettekujutus pesemisest ja harjamise taluvus ei ole veel see, mis efektiivne oleks.
Pasta harja sisse surumine on ilmselt parim idee, et ta seda kohe nahka ei pistaks. Proovin ka seda kommimaitselist siis, äkki sellega laseb paremini udjada.
Tänan kõiki vastajaid nõuannete eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 16:03; 19.11 16:25; 22.11 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väidetavalt pole pasta sugugi nii oluline, hoopis tähtsam on just mehaaniline harjaga hammaste puhastamine. Seega: probleemi lahendamiseks peske ilma pastata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambapastat ei peagi ära loputama. Praegu soovitatakse hambad pastaga kokku jätta.

Mis see ikka teeb, kui ta seda veidi sööb, kui just sellest ei toitugi.

mida sa räägid, loe vähem jaburdusi !

“Väikelaste puhul on oluline, et ajani mil laps ei oska sülitada tuleb kasutada
fluorivabasid hambapastasid. Oluline on jälgida, et laps ei neelaks hambapastat alla.”

SEE EI OLE TOIT !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Laps sööb hambapasta ära

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.