Esileht Koolilaps Laps valib ise endale riideid poest

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Laps valib ise endale riideid poest

Postitas:

Mis vanuses tüdrukud soovivad ise endale poes riideid valida? Kas lähete kaasa nende valikuga või pigem suunate ja püüate oma maitset peale suruda. 9 -aastane on hakanud valima, mida selga paneb. Paljud riided on kapis seisma jäänud. Kas ongi aeg käes, kui ise ei saa midagi koju tuua? Ta ise ei viitsi väga nö shopata, hea kui jalanõud koos saame ostetud ja valitud… Kuidas teil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 9-aastasele ostsin veel valdavalt ise. Mõnikord oli laps ka kaasas, siis arutasime kahekesi. U. 11-12-aastaselt hakkas ise valima. Kuna põhiliselt käisime siiski poes koos (elame väikeses alevis, kus riidepoode pole), siis üritasin ikka veidi suunata ka, et minu maitsega päris vastuollu ei läheks. Enamasti jõudsimegi kokkuleppele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba 6-7 aastaselt ise. Hinnapiir on ees. Ja kooli nx tingimus, et pole suure pildiga ja lõhkine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai just 10 ja u korra kvartalis käib sõbrannadega shoppamas. Siis ostetakse igapäevased t-särgid, pusad jne. Vastavalt oma maitsele.

Koos käime ostame nö viisakamad riided ja kallimad asjad (õueriided, jalatsid, teksad, trendiriided jne).

Ilma lapseta käisin talle asju ostmas viimati vist küll lasteaia ajal. Ikka mitu aastat juba luban tal omal valida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvaliselt ilma küsimata ostsin vist paariaastasele riideid viimati. Hiljem on laps ikka ise tahtnud valida, millise pildiga särk, mis värvi tossud jne, aga eelarve piires siiski. Nüüd kui laps on 9, siis ütlen ette, mida ostma läheme (teksad / tossud / dressid / triiksärk) ja välimust võib laps ise valida. Näiteks, et kas dressipluus on kapuutsiga või lukuga, punane või sinine. Ma siiski näitan, mis minu meelest lahe on (vb ta ise ei märkaks seda mudelit), aga lõplikult valida võib tema. Ja kui teksasid proovides on ebamugav või liiga pikad, siis valime teise paari.

9 a on juba suur, teab mis temavanuste seas lahe ja popp on, et oma pealepressimisega väga midagi ei saavuta. Las laps ise loob oma identiteedi. Seda, et matkale minnakse dressidega ja 1. koolipäevale pintsakuga, ütlen siiski endiselt mina.

Mul siis poiss, aga üldine info siiski vanusepõhiselt ka tüdrukule ülekantav.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 7-aastane ja üldiselt käime ikka koos talle asju ostmas. Jalanõusid proovib alati jalga, riietest osasid asju selga ka (iga t-särki ja retuusipaari muidugi mitte, aga nt üleriideid, kleite ja pükse enamasti). Kui ikka ütleb, et pole mugav seljas või jalas, siis valime miskit muud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on tüdrukud, 6 a ja 8 a. Juba mitu aastat ei osta ma neile riideid nii, et lapsi kaasas pole. Nii jäävad asjad lihtsalt kappi seisma, küll on kuskil mingi rant, mis ei istu, küll on materjal vale. Mõlemale meeldivad ka täiesti erinevad asjad. Suurem eelistab lihtsaid ühevärvilisi asju, materjal on väga oluline. Pole mõtet asju kappi seisma osta, kuna poes võib ju mulle tunduda, et see või teine asi oleks selline, mis sobib ja mis on vajalik, aga lapsed ei pruugi seda üldse kanda. Neil on üsna väiksest peale olnud enda eelistused, nii et ka 2-3-aastaselt olid teatud asjad, mis meeldisid ja mida kanda tahtsid, ülejäänud asjad jäid seisma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 8a poiss. Riided ostan enamasti soodukate ajal ja järelturult hea leiu korral ette. Kui laps on kaasas, siis loomulikult küsin, kas talle meeldib või mitte, kui ei meeldi, siis ei osta. Kindlasti tahan, et laps käiks koolis viisakate riietega – puhtad, terved, neutraalsed (nt pluusid ei ole piltidega, vaid ühevärvilised, triibulised, ruudulised) ning pidulikel üritustel pidulikke riideid. Vabal ajal kannab seda, mis ise soovib ja kapis leidub.
Laps ju paljana välja ei lähe, seega kui riided kappi seisma jäävad, siis on riideid lihtsalt liiga palju.
Kui laps hakkab iseseisvalt oma riideid ostma, siis eelnevalt arutasin temaga ja suunaksin, mida ja kui palju vaja osta. Kindlasti annaksin konkreetse summa, millega peab välja tulema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poistest üks hakkas valima alates 5a ja teine alates 7a. 5a oli selline omamoodi poiss (nt nõudis ainult roosasid pluuse, teiste värvidega hakkas üle kere sügelema), 7a oli täiesti tavaline laps.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tüdrukud 7 ja 10 aastased. Mõned aastad juba enam pimesi ei osta. Eriti suuremale, sest talle ei pruugi sobida ja selga panema ka ei sunni. Aga ise saab valida harva, ma mõtlen täitsa iseseisvalt. Olen ikka juures ja püüan suunata, eriti kui valib riideid millega kooli tuleb minna. Koolis päris karmid reeglid, millega laps võib olla ja siis vaja ikkagi suunata. Aegajalt tahab natuke titekaid asju haarata, ala poni kõrvadega või sabaga pusa. Siis ka püüan suunata. Aga hästi ettevaatlikult, ei tee maha tema valikuid vaid põhjendan, miks seda või toda ei saa, et valiks midagi muud. Lõpuks ikka tuleme poest välja, nii et tema on omale valinud aga minu suunamisega. Väiksemaga on lihtsam, ta kannab kõike 🙂 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps juba 2-aastasena valis ise, mis talle meeldis. 😀

No see nägi välja nii, et internetipoes ma valisin mingid asjad eelnevalt välja ja siis laps näitas, et mis rohkem meeldib. Nüüd on ta 5-aastane ja enam ma sellist eelvalikut ei teegi tihtipeale. Viimati kui oli pidžaamat vaja, siis laps valis ise endale sellise, mille peale ma poleks ise üldse tulnudki, et just selline.

Mõnevõrra ma pidurdan teda ka, et päris kõik asjad garderoobis roosad ja läikivad ei tuleks, ütlen, et selline sul juba on ja vaatame nüüd midagi teistmoodi vms, aga üldiselt ei ole mul eriti mõtet enda maitse järgi talle asju osta, sest sellega on loterii, kas hakkab kandma või jääbki seisma. Ainult õueriided, joped, saapad mütsid on sellised, mille puhul ta saab selle, mida parasjagu saab. Aga siseriided valib, noh, 80% ise. Mõnevõrra ma suunan ja räägin, mis millega kokku panna sobib, aga oma maitseelistuse pealesurumist ei harrasta.

Riiete ostmisel samamoodi nagu üks eelnev teeb, ütlen, mida parasjagu vaja on ja siis selle seast valime. Kui on vaja pükse, siis kleite ei vaata.

Päris rõivapoes ma temaga käia ei viitsi, seal ta ei taha olla ja siis ütleb absoluutselt kõikide asjade kohta, et ei meeldi. Aga eks ma püüan paindlik olla. Talle kuni eelmise aastani oli võimatu selga panna ühtegi seelikut või kleiti, nüüd muud ei kannakski. Nii et kui ta ntx pubekana teatab, et tal on suva, mis selga panna, siis eks ostangi talle jälle ise 😀 (ma ei usu, et selline asi juhtub)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 11:57; 25.08 18:00; 26.08 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, ma tahks ka nii, et laps ise otsustab.
Mul tüdruk 13 ja hullult vihkab riiete või jalanõude ostmist. Poodi saan ta suure kemplemisega ja siis seal on tal täiesti ükskõik jälle. Aga viimasel ajal kasvab ta väga kiiresti ja ikka jälle on vaja midagi uut. Ongi pidev vaidlus riiete teemal – mina olen mures, teda ei huvita. Ja kui jälle talv saabub ja midagi selga panna pole … vaadaku ise? Kahjuks elame väikeses linnas, siin eriti valikut pole ja siis peame jälle suure sõjaga kuhugi sõitma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 12:10; 25.08 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, ma tahks ka nii.

Mul tüdruk 13 ja hullult vihkab riiete või jalanõude ostmist. Poodi saan ta suure kemplemisega ja siis seal on tal täiesti ükskõik jälle. Aga viimasel ajal kasvab ta väga kiiresti ja ikka jälle on vaja midagi uut. Ongi pidev vaidlus riiete teemal – mina olen mures, teda ei huvita. Ja kui jälle talv saabub ja midagi selga panna pole … vaadaku ise? Kahjuks elame väikeses linnas, siin eriti valikut pole ja siis peame jälle suure sõjaga kuhugi sõitma.

Miks te netipoode ei kasuta?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, ma tahks ka nii.

Mul tüdruk 13 ja hullult vihkab riiete või jalanõude ostmist. Poodi saan ta suure kemplemisega ja siis seal on tal täiesti ükskõik jälle. Aga viimasel ajal kasvab ta väga kiiresti ja ikka jälle on vaja midagi uut. Ongi pidev vaidlus riiete teemal – mina olen mures, teda ei huvita. Ja kui jälle talv saabub ja midagi selga panna pole … vaadaku ise? Kahjuks elame väikeses linnas, siin eriti valikut pole ja siis peame jälle suure sõjaga kuhugi sõitma.

Miks te netipoode ei kasuta?

Natuke tellin ka aga talle on parem riideid/jalatseid poes proovida. Tema kohta ei saa öelda, et paks oleks aga talle on ikkagi parem riideid enne selga proovida, kõik asjad lihtsalt ei sobi. Ja jalg on selline hästi kitsas, paljud nt tennised lihtsalt loksuvad jalas. Jällegi on vaja proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 12:10; 25.08 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on siiani oma kahe poisiga lihtsalt läinud (7 ja 11). Neile on kõik sobinud, mida olen ostnud. Nüüd juba, kui on võimalik, nad on läheduses, siis küsin, kas meeldib. Aga üldiselt nad riietepoodi üldse tulla ei taha, jalanõusid peab ikka proovima ja suuremale pükse jalga. Viimati väiksem tahtis osta minu jaoks koledat pluusi, hirmsuure pildiga, no millega kooli ei sobi minna ja kodus käimiseks oli liiga kallis osta. Nii ma talle ka ütlesin, aga tegelikult tundsin ennast halvasti, et tema valiku maha tegin, aga praktiline meel ei lubanud osta. Nii, et ma pigem käin ilma nendeta poes, siiani on asjad meeldinud ja kui tulevikus tahavad hakata ise valima, siis eks üritan suunata ja mitte oma maitset nii väga peale suruda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 17:41; 26.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke tellin ka aga talle on parem riideid/jalatseid poes proovida. Tema kohta ei saa öelda, et paks oleks aga talle on ikkagi parem riideid enne selga proovida, kõik asjad lihtsalt ei sobi. Ja jalg on selline hästi kitsas, paljud nt tennised lihtsalt loksuvad jalas. Jällegi on vaja proovida.

No selles mõttes imelik jutt, et netipoest ostes ei saa proovida. Saab küll proovida, kui ei sobi, siis need asjad tagastad. Muidugi on see teema, et mõnes poes kaasneb tagastamisega mingi kulu, aga lapse puhul ju nagunii ostad riideid ja jalatseid veidi ette, mitte ei avasta samal päeval, et nüüd kohe on vaja 🙂

Netipoodi valides vaata alati enne järele, missugused on tagastamise tingimused. Ja kui leiad mingi kaubamärgi/poe, mille riided sobivad, siis edaspidi sealt telligi.

Näiteks jalatsitega on meil lihtne, ma 95% jalatsitest tellin lapsele yooxist (ainult talvesaapaid sealt ei saa). Talle sobivad Geox firma jalanõud ja yooxis on neid alati hea hinnaga saada, kui midagi ei sobigi, siis tagastada saab sinna tasuta.

gap.eu, kiabishop.com, coccodrillo.eu, next – ka need on kohad, kust tellides minu lapsele asjad sobivad, riideid ma ei olegi tagastanud, jalatseid yooxi olen tagasi saatnud, seda juhtub siis kui proovin mingit uut firmat. Ja jällegi, mingeid peenemaid firmaasju saab yooxist, kuhu on võimalik tagastada tasuta. Kui on firmakate soovi, siis soovitan ka childrensalonoutlet.com. Ja võta alati madalam hind ette.

Veebist tellimine vajab võib-olla veidi harjutamist, aga kui selle käppa saad, siis on väga mugav, eriti niisuguse lapse puhul, kes ei taha sinuga poes kaasas jõlkuda, aga samas ei ole nõus selga panema suvaliselt neid asju, mida sa talle koju viid. Kui saad sellest mõttest lahti, et ei julge tagastada, siis on edaspidi elu nagu lill. Yooxi tagastamine on veel sellevõrra lihtsam, et siis tuleb kuller veel ise pakile järele ka, ei pea isegi pakiautomaadi juurde või postkontorisse minema. Gapi ja muude kohtade puhul mul tagastamise kogemus puudub, sealt olen tellinud vaid riideid ja need on nii odavad alati (soodukate ajal), et kui mingi harv asi ei sobigi, siis olen saanud kellelegi ära anda või maha ärida. Õueriideid olen tellinud huppaoutletist ja babyshop.com-ist (seal on nimes sees küll beebi, aga riideid on ikka ka teismelistele) mytoys.de ka.

Veebipoest ostes on sul alati õigus asju tagastada 14 päeva jooksul pärast paki kättesaamist, sealjuures ka allahindlusega ostetut. Nii et seda ei saa väita, et sealt PEAD ostma proovimata. Ei pea. Proovid, ja kui ei sobi, siis tagastad. Tuleb lihtsalt üles leida need õiged kohad ja firmad, mis sinu lapsele sobivad ja siis muutub tagastamine nullilähedaseks. Veebipoes saab laps enne pilti ka vaadata ja nii saab välistada täiesti sellised asjad, mis üldse ei meeldi.

Küll aga ma soovitan riiete ja jalatsite ostmiseks siiski kasutada euroopa veebipoode, nii on kindlam, et kaup saabub ikka kohale ja et asi on samasugune ja sama suur nagu pildil 🙂 Alati vaata ka mõõtude tabelit, erinevates kohtades võivad mõõdud kergelt erineda.

jalatsite jaoks üks koht veel: https://www.efootwear.eu/

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 11:57; 25.08 18:00; 26.08 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ojaa, mäletan, kuidas kritiseerisin sugulast, et laseb oma eelteismelisel endale pähe istuda – mõtle, ei pane ema ostetud kallist kleiti selga! Mulle tundus oma väikelapse kõrval mõeldamatu, et selles asjas laps minu sõna ei kuula. Oeh, inimene peab ikka paljud asjad enne enda nahal ära kogema. Praeguseks on mu tütar juba 16-aastane ja lisandunud on uus “dimensioon”, et asjad peavad ka viimane moeröögatus olema ehk minu arvates ülemõistuse kallid. Õnneks teenib aegajalt ise raha. Mina annan talle siis oma eelarve piires raha ja tema paneb juurde.
11-aastasel pojal on siiani ükskõik, mida selga panna. Tema saan alede ajal väga odavalt riidesse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul juba 2-aastased tahavad ise valida. Nad ei pruugi selga panna seda, mida mina poest ise ostan. Eriti hull on lugu jalanõudega. Seisavadki mul mõned head ja kallid jalanõud lihtsalt niisama, sest laps ei ole neid nõus jalga panema. 8-aastasele ma enam ei üritagi ise midagi osta. Selle iseostmisega ma võtan ka suure isevalimise rõõmu lapselt ära.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kuidas alles 2-aastane ütleb, mida ta kannab või ei. Sellises vanuses võiks ikka vanema sõna midagi maksta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 17:41; 26.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolilapse võtan ma ikka poodi kaasa ja ei osta enam lihtsalt lootuses, et äkki hakkab kandma. 9 aastane käib vahel koos vanema õega ja valib ise. 11 aastane ostab enamasti ise, aga peab enne pildi mulle saatma ja hinna osas konsulteerima. 11 aastasele meeldib shopata ja ta valikud on üsna mõistlikud, nii et vahel saadan ka seitsmese temaga poodi kaasa ja 11 aastane laps valib siis seitsmesele t-särke või sokke vajadusel. Ma ise poes käimist ei armasta ja olen väga rõõmus, et vanem laps juba ise hakkama saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kuidas alles 2-aastane ütleb, mida ta kannab või ei. Sellises vanuses võiks ikka vanema sõna midagi maksta

2-aastasega on see teema, et nagunii on palju selliseid asju, mille osas laps peab sõna kuulama ja ei saagi vastu vaielda. Nii et tuleb valida neid lahinguid, milles sina pead võitjaks jääma ja neid lahinguid, mis ei ole olulised, mida on lihtsam vältida. Mina leidsin, et riiete valik on selline lahing, mida ma ei pea 2-aastasega pidama hakkama. Ega 2-aastane päris üksi ju riideid ei vali nagunii, aga näitab, mis talle rohkem meeldib ja mis mitte.

Kui ei ole võimalik valida ja selga tuleb lihtsalt panna see, mis on, siis jah, ka 2-aastane peab aru saama, et on nagu on. Aga kui on võimalik lasta eelnevalt valida, siis miks mitte. See teeb lapsele rõõmu. (st osadele lastele)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 11:57; 25.08 18:00; 26.08 16:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Laps valib ise endale riideid poest