Esileht Väikelaps Lapse hambad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Lapse hambad

Postitas:

Võõra suurema lapsega mängides said kahjustada minu lapse esihambad. Tegu on beebihammastega. Nimelt suurem ja vanem laps põhjustas minu lapse kukkumise, mille jooksul põrusid ära minu lapse hambad ja laps pidi sööma vedelat tükkideta toitu 3 päeva järjest. Teise lapse vanem mingit süüd oma lapsel ei näe, kuid oli väga hästi näha, kuidas suurem u 25 kg kasutas toorest jõudu väiksema suhtes. Oli hästi näha, kuidas suurem laps hakkas “mängima” ja oli väga rohmakas ja meelega kasutas liigset jõudu, mille tagajärjel paiskus minu laps hammastega vastu puust kiiku. Kas keegi on süüdi või oligi õnnetus? Kes siis süüdi on?

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.04 20:58; 17.04 21:23; 17.04 21:57; 19.04 12:07; 19.04 18:42; 20.04 07:48; 20.04 09:44; 20.04 12:35; 22.04 09:52; 29.04 09:49; 30.04 06:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ilmselt oli siiski õnnetus ja mitte keegi ei hakka seda 25-kilost last vastutusele võtma. Süüdi võis ta ju olla, õnnetused juhtuvad alati kellegi/millegi süü tõttu. Aga kui pole tahtlikkust või raskendavaid asjaolusid, siis on ikka õnnetus. Näiteks kui juhtub liiklusõnnetus ja keegi saab viga, siis võib olla süüdi teele tormanud jalakäija või pimestanud päike, aga õnnetuseks see jääbki. Kui just keegi purjus polnud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus siis vanemad see aeg olid?
Õnnetused juhtuvadki kiirelt aga kui juba nähti, et mängib jõudu kasutades, oleks pidanud ju juba varem ennetades sekkuma.

Ei saa kogu süüd laste kaela ajada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus siis vanemad see aeg olid?

Õnnetused juhtuvadki kiirelt aga kui juba nähti, et mängib jõudu kasutades, oleks pidanud ju juba varem ennetades sekkuma.

Ei saa kogu süüd laste kaela ajada.

Ma olin oma lapse läheduses, kui see juhtus. Ma ei jõudnud vahele, see toimus 10 sekundi jooksul. Teise lapse vanem oli oma lapsest 10-15 meetrit kaugemal.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.04 20:58; 17.04 21:23; 17.04 21:57; 19.04 12:07; 19.04 18:42; 20.04 07:48; 20.04 09:44; 20.04 12:35; 22.04 09:52; 29.04 09:49; 30.04 06:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet sel lõppeks on, kes süüdi on? Kohtusse tahad minna ja valuraha saada? Mida muud see süüdlase leidmine sulle annaks?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 21:46; 18.04 14:18; 20.04 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana see 25kilone laps on?

Tegelikult pole vahet. Tegu oli tõenäoliselt õnnetusega. Seda enam, et laps üritas “mängida”, mitte ei läinud sihilikult otsejoones tõukama/lööma jms. Lastel juhtub.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet sel lõppeks on, kes süüdi on? Kohtusse tahad minna ja valuraha saada? Mida muud see süüdlase leidmine sulle annaks?

Ortodondi ravi pole ka lastele tasuta. Ja teiseks, kui vigastada beebihambaid, ei pruugi jäävhambad normaalselt kasvada. Lisaks väikese lapse üleelamised, kuidas saab nii ükskõikne olla?

+1
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.04 20:58; 17.04 21:23; 17.04 21:57; 19.04 12:07; 19.04 18:42; 20.04 07:48; 20.04 09:44; 20.04 12:35; 22.04 09:52; 29.04 09:49; 30.04 06:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks- sain aru, et keegi ei kaotanud hambaid, lapse hambad said trauma (kas oli verejooks?) ja olid paar päeva hellad ja ei kannatanud kõvema asja hammustamist. Tavaline trauma. Kas hambad loksuvad, kas on värvimuutust? Kui hambad veel loksuvad, võid lasta hambaarstil üle kontrollida (kohe ortodondile pole vaja joosta), aga tavaliselt kui hammas ei murdu, siis need traumad lähevad üle, hammas jääb kinni ja kõik on ok. Meil ühe lapse esihammas läks halliks (nagu verevalum hamba sees, veresoon sai traumaga vigastada), arst ütles, et piimahammas nüüd jääbki selliseks- isegi selline trauma paranes ise ja hamba värv tasapisi taastus täielikult. Nt hüppasid kahekesi voodis ja nii kaks pead kokku said, üks tuli alt ja lõi pealaega teisele lõuad kokku jne.
Kui väike see väike laps on? Paariaastane võib ka täitsa heast peast vastu kiike kukkuda, ilma suure jõutagi.
Õnnetus oli see, teine ei läinud ju lükkama ja tüliga tõukama, sa ei saa u 6aastast panna nägema täiskasvanulikult ette kõiki ohte, mis tema liigutus võib põhjustada, ta ei oska arvestada massivahet ja füüsikaseadusi, väikelapse kohmakust ja muid faktoreid. Seda peaksid oskama ikka vanemad, aga täpselt, ei jõua alati 10 sekundiga vahele tulla, enne kui õnnetus on käes. Rääkida mängiva lapse puhul toorest jõust tundub natuke liialdatud. Saan aru sinu murest ja meelehärmist, aga usun, et sinu lapse hammastega saab kõik korda, mine jkäi lapsega hambaarsti juurest läbi.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 23:23; 19.04 21:38; 20.04 08:24; 20.04 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teise lapse vanem muidu vaatas ja naeratas ka imelikult?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttaval hüppas väikevend mänguhoos oma peaga teismelise venna jäävhamba pooleks. Keda seal peres vastutusele võtta? 3-aastane?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet sel lõppeks on, kes süüdi on? Kohtusse tahad minna ja valuraha saada? Mida muud see süüdlase leidmine sulle annaks?

Ortodondi ravi pole ka lastele tasuta. Ja teiseks, kui vigastada beebihambaid, ei pruugi jäävhambad normaalselt kasvada. Lisaks väikese lapse üleelamised, kuidas saab nii ükskõikne olla?

Kuidas saab olla nii empaatiavõimetu, et 25kilose (see on ju 6-7aastane max) lapse vastutama panna mingite ortodondi arvete eest ja öelda, et ta kohe ettekavatsetult ja meelega “toore jõuga” ründas?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 21:46; 18.04 14:18; 20.04 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline on muidugi see, et beebi (jutt on beebihammastest teemaalgatuses) üldse jäetakse 6-7 aastase vastutada. Beebi puhul on lapsevanem ikka vahetult lapsega koos, mitte ei jäta teiste lastega omapead kiige (!) juurde mängima! Ma ei jätnud ühe pere lapsigi omapead mängima kui väiksemal veel jalg võdises ja tasakaal kindel polnud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline on muidugi see, et beebi (jutt on beebihammastest teemaalgatuses) üldse jäetakse 6-7 aastase vastutada. Beebi puhul on lapsevanem ikka vahetult lapsega koos, mitte ei jäta teiste lastega omapead kiige (!) juurde mängima! Ma ei jätnud ühe pere lapsigi omapead mängima kui väiksemal veel jalg võdises ja tasakaal kindel polnud.

Minu laps kiikus üksinda. See suur 25 kg laps ronis sama kiigu peale ja hüppas sellelt üles toore jõuga, põhjustades minu lapse ülelennu, näoga kiiku, viga said hambad, lõug ja suu sisemus. Laps on vedelal toidul, ühtegi tükk toitu süüa ei või- mitu nädalat Hambaarst ütles, et on suur vigastus. Tore, et siin leidub neid, kellele see nii väike asi näib!!! Ja mida kuradit mängib mingi suur laps väikestega. Selles mõttes oli toores jõud, et hüppas meelega üles, jõuga. Mida see suur laps ronib väikesega kiigule ja hüppab seal siis? Tuleks siis kodus õpetada oma last enne kui välja toob kodust. Ja endal süüd ei näe, nooo misasja?

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.04 20:58; 17.04 21:23; 17.04 21:57; 19.04 12:07; 19.04 18:42; 20.04 07:48; 20.04 09:44; 20.04 12:35; 22.04 09:52; 29.04 09:49; 30.04 06:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps pidi sööma vedelat tükkideta toitu 3 päeva järjest.

Algul oli 3 päeva, nüüd juba mitu nädalat?

kuid oli väga hästi näha, kuidas suurem u 25 kg kasutas toorest jõudu väiksema suhtes. Oli hästi näha, kuidas suurem laps hakkas “mängima” ja oli väga rohmakas ja meelega kasutas liigset jõudu,

Kui oli juba hästi näha, miks sa oma last siis eemale ei viinud sealt või ise juurde ei läinud ja teda kiigel kinni ei hoidnud?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 12:19; 28.04 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süüdi on teemaalgataja. Iga lapsevanem vastutab ise oma lapse turvalisuse eest. Kui tekib olukord, kus laps võib viga saada, siis on lapsevanema kohustus laps ohu juurest eemale viia. Paraku võib endast suurematega mängima väiksemale lapsele ohtlikuks saada – lapsed lihtsalt ei oska oma jõudu arvestada ja mänguhoos võivad täiesti tahtmatult väiksemale haiget teha.
Ma pean oma 6-aastast ka sageli manitsema, et ta oleks oma 1,5-aastase õega mängides ettevaatlikum (sest õde väiksem ja pisem ja läheb kergesti katki). Vist olen juba 100 000x manitsussõnu lugenud, aga laps on laps – müramishoos läheb meelest. Seega pean ise pidevalt jälgima, et pisematele liiga ei tehtaks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps pidi sööma vedelat tükkideta toitu 3 päeva järjest.

Algul oli 3 päeva, nüüd juba mitu nädalat?

kuid oli väga hästi näha, kuidas suurem u 25 kg kasutas toorest jõudu väiksema suhtes. Oli hästi näha, kuidas suurem laps hakkas “mängima” ja oli väga rohmakas ja meelega kasutas liigset jõudu,

Kui oli juba hästi näha, miks sa oma last siis eemale ei viinud sealt või ise juurde ei läinud ja teda kiigel kinni ei hoidnud?

Sest ma ei jõudnud vahele.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.04 20:58; 17.04 21:23; 17.04 21:57; 19.04 12:07; 19.04 18:42; 20.04 07:48; 20.04 09:44; 20.04 12:35; 22.04 09:52; 29.04 09:49; 30.04 06:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus siis vanemad see aeg olid?

Õnnetused juhtuvadki kiirelt aga kui juba nähti, et mängib jõudu kasutades, oleks pidanud ju juba varem ennetades sekkuma.

Ei saa kogu süüd laste kaela ajada.

Ma olin oma lapse läheduses, kui see juhtus. Ma ei jõudnud vahele, see toimus 10 sekundi jooksul. Teise lapse vanem oli oma lapsest 10-15 meetrit kaugemal.

Kui olid kõrval ja appi ei jõudnud, siis kuidas oleks teine lapsevanem saanud, kes oli veidi kaugemal eemal?
Vastutus on 50/50 vanematel: üks ei suutnud oma lapse käitumist ette näha ja sina lubasid oma väikelast suurematega mängida ja ei valvanud piisavalt.
Hammastest kahju muidugi. Teisitist sain aru, et hambad siiski alles, hea seegi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 19:52; 19.04 19:59; 19.04 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline on muidugi see, et beebi (jutt on beebihammastest teemaalgatuses) üldse jäetakse 6-7 aastase vastutada. Beebi puhul on lapsevanem ikka vahetult lapsega koos, mitte ei jäta teiste lastega omapead kiige (!) juurde mängima! Ma ei jätnud ühe pere lapsigi omapead mängima kui väiksemal veel jalg võdises ja tasakaal kindel polnud.

Minu laps kiikus üksinda. See suur 25 kg laps ronis sama kiigu peale ja hüppas sellelt üles toore jõuga, põhjustades minu lapse ülelennu, näoga kiiku, viga said hambad, lõug ja suu sisemus. Laps on vedelal toidul, ühtegi tükk toitu süüa ei või- mitu nädalat Hambaarst ütles, et on suur vigastus. Tore, et siin leidub neid, kellele see nii väike asi näib!!! Ja mida kuradit mängib mingi suur laps väikestega. Selles mõttes oli toores jõud, et hüppas meelega üles, jõuga. Mida see suur laps ronib väikesega kiigule ja hüppab seal siis? Tuleks siis kodus õpetada oma last enne kui välja toob kodust. Ja endal süüd ei näe, nooo misasja?

Aga miks sa ise ei keelanud tal ronimas, kui ise kõrval olid? On ju OK võõrale lapsele öelda, et oodaku kuni pisem kiigelt ära läheb. Või oma laps kiige pealt ära võtta, kui olukord kahtlane tundub.
Lapsi on erinevaid, nagu ka täiskasvanud. Ei saa eeldada, et võõrad lapsed on kõik ühtemoodi hästi kasvatatud ja oskavad mõelda kolmeks sammuks ette. Oma vanem on ikka see, kes lapse turvalisuse eest vastutab.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 19:52; 19.04 19:59; 19.04 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema tunnetest saan väga hästi aru, aga teiste süüdistamine siin kahjuks ei aita.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 19:52; 19.04 19:59; 19.04 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled kõrval, vaatad pealt kuidas suurem laps kiigele ronib, aga ei tule vahele, ei keela, ei ütle midagi. Ja siis on teine lasteaialaps süüdi? Teise lapse ema poleks nagunii jõudnud, kui oli kaugemal. Ja käeulatuses iga sekund valmis turvama peab olema väikelapse ema, mitte mänguväljakul mängiva 6-7aastase lapse ema. Sina olid kõrval. Ja mänguväljakud on kõikidele väikelastele, ka 25kilone laps võib seal mängida. Sinu lapse ohutus on sinu vastutada. sa ei saa seda vastutust jätta ometi võõra lasteaiaealise lapse kaela! Loodame, et laps paraneb. JA sina ehk ka rahuned süüdistamise asemel.
Käisite siis hambaarsti juures ära? Hambad jäävad suhu ja taastuvad?
Kui esialgses jutus on kolm päeva ei saa hammastega hammustada, siis on see keskmine trauma, mis paraneb ise. Sellise jõuga võib ikka põsk seestpoolt jne hammastega kannatada saada. Aga loomulikult peab päris pikalt olema kõvade asjade hammustamisega ettevaatlik, mitte neid anda, lihtsalt valus on lapsel.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 23:23; 19.04 21:38; 20.04 08:24; 20.04 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on süüdi või oligi õnnetus? Kes siis süüdi on?

Aga mis tähtsust, kes süüdi on? Mingit varalist kahju ju ei tekkinud ja nagu aru saada, hambaid parandama ka ei pea, vaid paranevad ise nädala jooksul.
Vastates küsimusele, selles vanuses laste puhul on vanematel kohustus jälgida, nii et süüdi on vanemad. Kui süüd taga ajada, siis kuna selliseid õnnetusi võib ikka juhtuda, siis ütleks et rohkem süüdi oli lähemal olnud vanem,kellel oleks olnud reaalne võimalus õnnetust ära hoida, kui oleks tähelepanelikum olnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 04:38; 20.04 16:25; 23.04 09:03; 27.04 07:44; 30.04 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled kõrval, vaatad pealt kuidas suurem laps kiigele ronib, aga ei tule vahele, ei keela, ei ütle midagi. Ja siis on teine lasteaialaps süüdi? Teise lapse ema poleks nagunii jõudnud, kui oli kaugemal. Ja käeulatuses iga sekund valmis turvama peab olema väikelapse ema, mitte mänguväljakul mängiva 6-7aastase lapse ema. Sina olid kõrval. Ja mänguväljakud on kõikidele väikelastele, ka 25kilone laps võib seal mängida. Sinu lapse ohutus on sinu vastutada. sa ei saa seda vastutust jätta ometi võõra lasteaiaealise lapse kaela! Loodame, et laps paraneb. JA sina ehk ka rahuned süüdistamise asemel.

Käisite siis hambaarsti juures ära? Hambad jäävad suhu ja taastuvad?

Kui esialgses jutus on kolm päeva ei saa hammastega hammustada, siis on see keskmine trauma, mis paraneb ise. Sellise jõuga võib ikka põsk seestpoolt jne hammastega kannatada saada. Aga loomulikult peab päris pikalt olema kõvade asjade hammustamisega ettevaatlik, mitte neid anda, lihtsalt valus on lapsel.

Hambaarstile saime erandkorras järgmisel päeval ja tema isegi ütles, et kõva trauma sai lapse suu. Ütles, et kui mustaks ei lähe siis ilmselt taastuvad. Tegu on esihammastega. Kui mustaks läheb mõni hammas, siis tuleb see ära võtta ja juurekanal avada. Arst ei oskavat ennustada, mis sellest edasi saab. Samas see naisterahvas, kelle laps see oli, nägi mind lapsega päev peale toimunut ja pildistas nii mind kui minu last minu loata. Selle info kavatsen politseisse edasi anda. See juba ei ole lubatud. Isiku nimi, kes see naine üldse on, on teada mulle juba.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.04 20:58; 17.04 21:23; 17.04 21:57; 19.04 12:07; 19.04 18:42; 20.04 07:48; 20.04 09:44; 20.04 12:35; 22.04 09:52; 29.04 09:49; 30.04 06:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nüüd sa juba libatad.
Esiteks, avalikus kohas võib pildistada küll. Ja küllap ta valmistub justnimelt sinupoolseks rünnakuks. Oled sa üldse temaga rääkinud? Ei? Tema ju ei tea, kui hull asi oli, kui te nutva lapsega mänguväljakult ära kiirustasite.
Rahune maha, õnnetusi juhtub. Ja ikkagi, jäta meelde- sina kui a) väiksema lapse ema ja b) kes oli kõrval, oleksid pidanud õnnetust ennetama. Sama hästi oleks mõni 1,5-2aastane lihtsalt kiigelt maha kukkudes hambad vastu kivi löönud ja siis poleks kedagi süüdistada. Aga õnnetused ongi sellepärast õnnetused, et vahel nad lihtsalt juhtuvad (kellegi ettevaatamatusest, lihtsalt asjaolude kokkusattumisel).

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 23:23; 19.04 21:38; 20.04 08:24; 20.04 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nüüd sa juba libatad.

Esiteks, avalikus kohas võib pildistada küll. Ja küllap ta valmistub justnimelt sinupoolseks rünnakuks. Oled sa üldse temaga rääkinud? Ei? Tema ju ei tea, kui hull asi oli, kui te nutva lapsega mänguväljakult ära kiirustasite.

Rahune maha, õnnetusi juhtub. Ja ikkagi, jäta meelde- sina kui a) väiksema lapse ema ja b) kes oli kõrval, oleksid pidanud õnnetust ennetama. Sama hästi oleks mõni 1,5-2aastane lihtsalt kiigelt maha kukkudes hambad vastu kivi löönud ja siis poleks kedagi süüdistada. Aga õnnetused ongi sellepärast õnnetused, et vahel nad lihtsalt juhtuvad (kellegi ettevaatamatusest, lihtsalt asjaolude kokkusattumisel).

Aga ei või pildistada teisi inimesi ilma loata ja eriti mitte lapsi. Kust ma peaks teadma, kellele ja kuhu neid pilte pärast edastab? Milleks siis andmekaitse seadus on?

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.04 20:58; 17.04 21:23; 17.04 21:57; 19.04 12:07; 19.04 18:42; 20.04 07:48; 20.04 09:44; 20.04 12:35; 22.04 09:52; 29.04 09:49; 30.04 06:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avalikus kohas (park, tänav, mänguväljak, kontsert jne) võib igaüks mida iganes pildistada, see pole keelatud. Juba avalikku kohta minnes pead sellega arvestama.

Jäta juba see süüdistamine.
Keegi seal viibinu, ei laps ega tema vanem, pole süüdi ega käitunud valesti, et sinu laps trauma sai. See, kui inimene tuleb lapsega mänguväljakule on ok, kui ta seal pildistab on ok jne.

Lapse turvamine ja ohu ennetamine on konkreetselt iga lapse puhul tema vanema asi st antud juhul oled sina süüdi, et olid oma väikesest lapsest nii kaugel, et ei jõudnud vahele. Olgu siis kiigelt kukkumine või teise lapse samale kiigele ronimine või lähenev koer- vastutus on sinul oma last kaitsta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avalikus kohas võib pildistada küll, keda iganes, ka lapsi. Neid pilte ei tohi kuskile üles panna ilma loata, aga enda tarbeks klõpsida võib igaüks. Kuidas sa nt tead, et mänguväljakul mõni ema oma lapsest pilti tehes pole sinu last kogemata pildi peale jätnud? Ja kui nii juhtub, siis kutsud kohe politsei ja kaebad kohtusse? Tundub, nagu oleksid ise ka mõtlemiselt oma lapsega samal tasemel. Kust sa üleüldse võõra lapse kaalu nii hästi tead? Kui ei sobi avalikus kohas mängida, siis ehita endale aeda mänguväljak ja hoia last teistest eemal. Kogu maailm paraku ei tiirle ümber sinu ja sinu lapse.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 21:46; 18.04 14:18; 20.04 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pildistada ei või kui isik pole luba andnud. Seda luba tal polnud
Pildistada ei või lapsi kohe kindlasti. Pilte ei või internetti laadida kohe kindlasti. Miskipärast olen kindel, et selleks pildistatigi, et neid kas laadida kusagile või tuttavate seas levitada. Või kes teab, mis eesmärgil. Enne tehke endale asi selgeks kui siia plartsuma tulete, et võib võib. Eraelu kaitseb põhiseadus ja esimeste seas, keda põhiseadus kaitseb, on lapsed ja ei või neid pildistada niisama lampi.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.04 20:58; 17.04 21:23; 17.04 21:57; 19.04 12:07; 19.04 18:42; 20.04 07:48; 20.04 09:44; 20.04 12:35; 22.04 09:52; 29.04 09:49; 30.04 06:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud

Perekool.ee kasutajatingimused
2. Perekool.ee kasutaja kohustused
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli moderaator

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 23:23; 19.04 21:38; 20.04 08:24; 20.04 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei või neid pildistada niisama lampi.

Ei tea sellist lauset põhiseadusest.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 04:38; 20.04 16:25; 23.04 09:03; 27.04 07:44; 30.04 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kiigu peale või peaks olema kiigu pealegi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Väikelaps Lapse hambad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.