Esileht Lapse ootamine Lapse tulekuks valmistumine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Lapse tulekuks valmistumine

Postitas:
Kägu

Osalesin hiljuti ühel veebikoolitusel, kus räägiti vaid mõnest üksikust teemast, kuidas beebi eest hoolitseda, kuidas märguannetest aru saada ning kuidas õigete võtetega probleemi lahendada. Seda 2 tunnist koolitust kuulates tekkis mul esmarasedana tunne, et ISSAND, see on nagu eraldi suur maailm, millest ma mitte midagi ei tea. Pole ka varasemat kogemust ja kuidas see kõik mulle meelde peaks jääma?

Kui palju teie enne esimest last viisite end kurssi kõigi nende teemadega – uni, toitmine, pesemine, riietamine jnejne. Mul veel sünnituseni üle 5 kuu, kuid mõtlen nüüd, kas peaksin igat päeva sinnani kasutama ära, et mingit teooriat õppida ja kõigeks valmis olla või see tuleb ka mingis osas loomulikult ja ajaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahu nüüd. Teooria on üks aga praktika hoopis teine. Kindlasti oled kuulnud kuidas palju kiidavad, et mina oma lapsel küll ei luba seda, teist, kolmandat teha/süüa/vaadata. Lõpuks kui on laps käes on olukord hoopis teine.

Ma ei käinud ühelgi koolitusel. Haiglas peale sünnitust näidata kuidas mähet vahetada, silmi ja naba puhastada ning kuidas last hoida. Tissiotsa aidati ka.

Mul puudus ka kogemus ja oli paanika, et mida ma selle väikse inimesega pihta hakkan. Ma ju ei oska ega tea midagi. Tegelikult tuleb kõik loomulikult. Õpid koos lapsega. Unetsüklid loksuvad paika kui tead kaua laps ärkvel jaksab olla. Minul oli äpp selleks. Siis vähemalt andis see teada, et hakkab uneaeg lähenema ja enne kui laps liiga ära väsis sai juba vaikselt magama panna.

Riietumisel on juba jh keerulisem. Mulle õpetati, et kui katsudes on kukal soe siis on lapsel soe.

Kui rinnaga toidad siis tavaliselt ütlevad haiglas ka kui pikk vahe olema peab. Mul oli 2h aga mul olid pisikese sünnikaaluga lapsed. Ja nad kippusid magama jääma tissiotsas aga kui lõpuks ikka said söödud ja kosusid siis ma lähtusin sellest, et kui ta ikka magas siis ma kohe 2h pärast üles ei ajanud vaid ise lasin reguleerida, et millal sõi. Muidugi on seal ka see, et osad arstid ütlevad, et mõlemast rinnast 15min peab sööma. Minu omad pole kunagi nii tahtnud. Alati on ühest söönud ja siis järgmise toidukorra teisest rinnast.

Eks kõik ongi katsetamine, et mis sinu lapsele sobib või sobi. See, et keegi tegi just nii siis ei tähenda, et see just teile sobib. Lõpuks loksub kõik paika.

Palju edu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See praktika lendab vastu taevast, kui sünnitusmaja uksest välja astud.
Raamatu järgi toimiv laps on haruldus.
Usalda oma sisetunnet.

Eks muidugi on kasulik ennast kurssi viia teatud põhiasjadega(näteks, et uni muutub ajas, arenguetapid, unede regressiioon jne). Siis ei teki kohe vb suurt ehmatust, kui miskit muutub.
Aga üldjuhul tuleb kõik ise ajaga ja lõpuks oskab ikkagi ema last nö lugeda. Kui aga ei tule loomulikult, ära pelga abi küsida ja ära süüdista ennast, et hakkama ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aus olla, siis üldse ei teadnud midagi. Aga sain ka hakkama. Jooksvalt loed ja õpid. Nt une osas on olemas nõustajad-seminarid (Unehaldjas nt), söömise osas on imetamisnõustajad (haiglas saab tasuta ja tasulise saab koju kutsuda). Mähkme vahetus on üks lihtsamaid asju, aga vali head mähkmed (nt Huggies). Liitu beebigrupiga, saad sealt palju head nõu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega lapse kasvatamine ja temaga koos kõikide arenguetappide läbi tegemine ongi ju täitsa eraldi maailm. Aga, suurelt osalt avastate seda maailma ikka koos ja korraga mitte teoorias enne sina üksinda 🙂

Ma ei tea, kus te olete Eestis, aga minule väga meeldisid näiteks rasedate paarikursused/loengud Pelgulinna haiglas. Käisime osalemas mehega koos kohapeal. Seal oli tugiisiku loeng, beebi hoolduse loeng, aktiivsünnituse loeng, mis näiteks minu arvates olid väga toredad. Hästi praktilised. Saimegi reaalselt nukule mähkme külge panna ja proovida kraani all pepu pesemise asendit jne. Või siis mehega koos sünnitusaegset hingamist/asendeid harjutada jne. Pean ütlema, et paljudest teadmistest oli ikka reaalselt ja päris palju kasu. Lisaks oli mul ja mehel enesekindlus, et saame kahekesi sünnitusel ja hiljem ka beebiga hakkama ja teeme seda kõike koos.

Ainuke asi, mida minu arvates pole võimalik õppida eelnevalt, on imetamine. Aga enamikul tuleb see loomulikult ja haiglas kohe ämmakad ja imetamisnõustaja aitavad, kui mingi mure peakski tekkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest enne info lugemisest pole eriti teoorias kasu. Mis mind ennast šokeeris, oli see, et beebi une teema on väga keeruline. Meil oli vähemalt. Mulle jäi mulje, et nad magavad alguses palju(osadel magavadki), aga mul ainult nuttis ja nuttis. Ja siis nutsin mina, sest ma arvasin, et ma ei oska ENDA last magama panna 😀 Ehk siis ole valmis selleks, et asi pole nii lihtne, kui pealtnäha tundub 🙂 Ja ära võrdle end sotsmeedia emmedega. Mina tegin selle vea! Edu

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osalesin hiljuti ühel veebikoolitusel, kus räägiti vaid mõnest üksikust teemast, kuidas beebi eest hoolitseda, kuidas märguannetest aru saada ning kuidas õigete võtetega probleemi lahendada. Seda 2 tunnist koolitust kuulates tekkis mul esmarasedana tunne, et ISSAND, see on nagu eraldi suur maailm, millest ma mitte midagi ei tea. Pole ka varasemat kogemust ja kuidas see kõik mulle meelde peaks jääma?

Kui palju teie enne esimest last viisite end kurssi kõigi nende teemadega – uni, toitmine, pesemine, riietamine jnejne. Mul veel sünnituseni üle 5 kuu, kuid mõtlen nüüd, kas peaksin igat päeva sinnani kasutama ära, et mingit teooriat õppida ja kõigeks valmis olla või see tuleb ka mingis osas loomulikult ja ajaga?

See kahe ämmaka tasuta koolitus? Ma osalesin ka sellel. Beebi uni on väga individuaalne ja väga keeruline. Minu arust see jäi seal ütlemata, et kui beebi läbi une vigiseb, siis see ei tähenda ärkvel olekut. Nälja tundemärgid on täitsa adekvaatne asi, jällegi igal lapsel erinev aga suures pildis seal räägitu vastab tõele. Meelde jääb sulle nii, et loed korduvalt läbi, mõtled endale selgeks ja siis peale sünnitust viid oma beebiga vastavusse.

Mitmed on eespool öelnud, et teooria lugemisest pole kasu. Ju siis sõltub inimesest aga mina isiklikult tahan teada, mis mind ees ootab. Jaa, konkreetseid reegleid (seda ma ei tee, seda teen nii, seda ei anna jne) pole mõtet ette seada, sest elu aga kui lastega kogemust pole, siis mina jagaks küll kogu hoolitsemise teemade kaupa ära ja hakkaks lugema ning uurima. Mingi osa tuleb ajaga aga selle ajani tahaks ju ka kuidagi beebiga hakkama saada. Liitu FBs spetsiifiliste gruppidega, nt turvavarustus. Viie kuuga jõuad tohutult tarkust koguda, et mis ja milleks on vajalik ning oma eelistused kujundada. Riietamise, pesemise, toitmise kohta leiad ka internetist informatsiooni. Nt minu soe soovitus on 37 nädala täitumisel ternespiima sõõrutama hakata. Kui alguses imetamisega probleeme, saad enda ternespiima anda kunstpiima asemel. Minul oli nädalaga 40 ml olemas, mis sünnitusmajja kaasa võtta. Otsi nimekirju, mida beebiga vaja läheb, neist saad aimu asjadest, blogidest saad lugeda teiste kogemusi ja nii tasapisi kogudki endale teadmisi.Otsi sobivad koolitused, kas kohaliku haigla perekool või eraldi loengud. Kui kaaslane olemas, siis käige kõik koolitused koos läbi.

Kui ma uut televiisorit, autot, külmkappi jms ostma hakkan, ma teen ka siis alati põhjaliku töö ette, loen ja tuvun ja valin. Lapse saamiseks valmistumine on minu arust veel olulisem, et ennast selle maailmaga kurssi viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem tunned end ise paremini, kui teooriat tead, aga pikas plaanis on vaja rahulikke närve, palju armastust (NB! See ei pruugi beebit nähes plksust kohe tekkida!) ja teadmist, et kõik möödub.
Aga enne kui möödub, ootab esmakordselt vanemaks saades ees muidugi hull emotsioonide karussell ja inimesena kasvamine/muutumine ja väga palju rõõme… ja tõenäoliselt ka hullemat väsimust, kui sa iial tundnud oled, ja tohutut üksindustunnet, sest on olukordi (nt sünnitus), millest sa lihtsalt saadki ainult üksinda läbi tulla, ja samas mingil veidral perversel moel see kõik ikkagi tasub end ära. Teretulemast emade sekka!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osalesin hiljuti ühel veebikoolitusel, kus räägiti vaid mõnest üksikust teemast, kuidas beebi eest hoolitseda, kuidas märguannetest aru saada ning kuidas õigete võtetega probleemi lahendada. Seda 2 tunnist koolitust kuulates tekkis mul esmarasedana tunne, et ISSAND, see on nagu eraldi suur maailm, millest ma mitte midagi ei tea. Pole ka varasemat kogemust ja kuidas see kõik mulle meelde peaks jääma?

Kui palju teie enne esimest last viisite end kurssi kõigi nende teemadega – uni, toitmine, pesemine, riietamine jnejne. Mul veel sünnituseni üle 5 kuu, kuid mõtlen nüüd, kas peaksin igat päeva sinnani kasutama ära, et mingit teooriat õppida ja kõigeks valmis olla või see tuleb ka mingis osas loomulikult ja ajaga?

See kahe ämmaka tasuta koolitus? Ma osalesin ka sellel. Beebi uni on väga individuaalne ja väga keeruline. Minu arust see jäi seal ütlemata, et kui beebi läbi une vigiseb, siis see ei tähenda ärkvel olekut. Nälja tundemärgid on täitsa adekvaatne asi, jällegi igal lapsel erinev aga suures pildis seal räägitu vastab tõele. Meelde jääb sulle nii, et loed korduvalt läbi, mõtled endale selgeks ja siis peale sünnitust viid oma beebiga vastavusse.

Mitmed on eespool öelnud, et teooria lugemisest pole kasu. Ju siis sõltub inimesest aga mina isiklikult tahan teada, mis mind ees ootab. Jaa, konkreetseid reegleid (seda ma ei tee, seda teen nii, seda ei anna jne) pole mõtet ette seada, sest elu aga kui lastega kogemust pole, siis mina jagaks küll kogu hoolitsemise teemade kaupa ära ja hakkaks lugema ning uurima. Mingi osa tuleb ajaga aga selle ajani tahaks ju ka kuidagi beebiga hakkama saada. Liitu FBs spetsiifiliste gruppidega, nt turvavarustus. Viie kuuga jõuad tohutult tarkust koguda, et mis ja milleks on vajalik ning oma eelistused kujundada. Riietamise, pesemise, toitmise kohta leiad ka internetist informatsiooni. Nt minu soe soovitus on 37 nädala täitumisel ternespiima sõõrutama hakata. Kui alguses imetamisega probleeme, saad enda ternespiima anda kunstpiima asemel. Minul oli nädalaga 40 ml olemas, mis sünnitusmajja kaasa võtta. Otsi nimekirju, mida beebiga vaja läheb, neist saad aimu asjadest, blogidest saad lugeda teiste kogemusi ja nii tasapisi kogudki endale teadmisi.Otsi sobivad koolitused, kas kohaliku haigla perekool või eraldi loengud. Kui kaaslane olemas, siis käige kõik koolitused koos läbi.

Kui ma uut televiisorit, autot, külmkappi jms ostma hakkan, ma teen ka siis alati põhjaliku töö ette, loen ja tuvun ja valin. Lapse saamiseks valmistumine on minu arust veel olulisem, et ennast selle maailmaga kurssi viia.

Ma soovitaks tutvuda teooriaga, aga hoida alati meeles, et see ei pruugi sinu lapse puhul kehtida. Sama on teiste kogemusega. Võid läbi mõelda, mida ja kuidas sa tahaksid teha, aga ole valmis oma plaanist loobuma.
Näiteks minul ei tulnud rinnast enne sünnitust tilkagi piima. Ja ka pärast pumbates mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahe lapse emana ütlen, et lapsed on väga erinevad. Olulisem on see, et sa ennast ära ei unustaks ja kaasaksid kohe lapse isa lapse eest hoolitsema. Teiseks on alati palju nõuandjaid, neid tasub kuulata – näiteks – puhasta alati lapse kõrvataguseid, see läheb kergelt punetama ja põletikku. Esimese lapsega olid kõik asjad olemas, teise lapsega sõitsime sünnitusmajast apteeki alles neid ostma. 

Kui sõbranna sai lapse, siis ütles kuldsed sõnad – ära kunagi kritiseeri lastetuna teisi vanemaid, kuidas nad peaksid last kasvatama. Ja nii see on, kui saad lapse, siis alles mõistad, mis see on. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks tutvuda teooriaga, aga hoida alati meeles, et see ei pruugi sinu lapse puhul kehtida. Sama on teiste kogemusega.

Aga keegi ei olegi ju öelnud, et nui neljaks kõigest kinni pead hoidma. Teooria on teooria ja praktika on praktika aga kui teooriat pole eelnevalt õppinud, siis ei tea ka praktikas neid asju üldse proovida ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks tutvuda teooriaga, aga hoida alati meeles, et see ei pruugi sinu lapse puhul kehtida. Sama on teiste kogemusega.

Aga keegi ei olegi ju öelnud, et nui neljaks kõigest kinni pead hoidma. Teooria on teooria ja praktika on praktika aga kui teooriat pole eelnevalt õppinud, siis ei tea ka praktikas neid asju üldse proovida ju.

Ma ei mõelnud oma kommentaari kuidagi vastuväitena sulle, vaid pigem toetavana. Minu meelest ka on oluline teada, mis toimub ja miks toimub, st teooriat. Ja siis kohandada seda praktikas.

Isiklikult näiteks sünnituse osas leian, et oleks võinud rohkem teada väljutusprotsessist (käisin koolitusel, aga seal keskenduti tuhudega hakkamasaamisele). Oleksin olnud sünnituse ajal teadlikum.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõbranna sai lapse, siis ütles kuldsed sõnad – ära kunagi kritiseeri lastetuna teisi vanemaid, kuidas nad peaksid last kasvatama. Ja nii see on, kui saad lapse, siis alles mõistad, mis see on.

Sellest õpetamisest ei ole ma kunagi aru saanud, ka mitte enne emakssaamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse uni on tõepoolest raketiteadus. Kellel veab, selle laps magab. Igal ühel ei vea ja mittemagamise põhjuseid võib olla tuhandeid.
Selle tasub enda jaoks läbi mõelda, kui karm lapse une osas olla. Mõni tahab last varakult öö läbi oma toas magama treenida ja on nõus selle nimel nutukooli tegema, mõni suudab aastaid samas voodis imetava lapsega magada. Sellest lähtuvalt otsi mõne nõustaja kursus ja kontakt läbi kes sulle vastuvõetavat teenust pakub.

Isiklikult soovitaksin une osas ameerikast pärit sisu vältida. Sealsed emad lähevad vastsündinute kõrvalt tööle ja peavad selle pärast mõnenädalased lapsed üks kõik mis meetodiga öösiti vaikseks sundima. Naine, kes saab lapsega kaua kodus olla, võiks olla une osas lapsekesksem ja leebem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Lapse tulekuks valmistumine