Esileht Pereelu ja suhted Lapsed eelmisest ja uuest kooselust: kas eraldi aja veetmine on ebaviisakas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Lapsed eelmisest ja uuest kooselust: kas eraldi aja veetmine on ebaviisakas?

Postitas:

Lapsel on tulemas sünnipäev ja otsustasime seekord teha 2 pidu: üks lastetoas lapse sõprade jaoks ja teine kodus, sugulastele. Probleem on selles, et minu vennal tekkis 2 kuud tagasi uus pere, kus uuel naisel on laps eelmisest kooelust, ja vennal on samuti jäänud oma eksnaisega üks tütar. Tekkis küsimus, keda kumba peole siis kutsuda, sest eksnaine on praegu veel venna peale pahane (lahutus toimus venna initsiatiivil) ega taha tema sugulastega eriti suhelda – välja arvatud minu pere, kuna meie lapsed on kogu aeg väga hästi läbi saanud ja igatsevad teineteise järgi. Ja kuna minu lapse soov oli selline, et lastetuppa ta tahab kindlasti kutsuda oma õde (eksnaise tütart siis), mõtlesin, et kõige mõistlikum olekski kutsuda neid eraldi, et vend oma uue perega tuleb sugulaste peole ja eksnaise laps laste peole. Vennale aga selline mõte ei meeldinud, et miks siis tema uus laps ei ole kutsutud ka teisele peole ja see kõik pidevat olema eksnaise manipulatsioon – kuigi mina tegelikult tegin selle otsuse ise, arvestades lihtsalt eksnaise tundeid ja enda lapse soove – sest tema selle uue lapsega eriti läbi ei saa ja lastetuppa pole samuti soovinud teda kutsuda. Sugulased (meie vennaga vanemad) leidsid samuti, et see pole õige, et lapsed peaksid ikka kõik koos olema ja ma ei tohiks neil niivisi vahet tegema, et oleks viisakas kutsuda ka seda teist last lastetuppa peole – mille tulemuseks võib aga juhtuda see, et venna eksnaine jäävad oma lapsega tulemata või kui tulevad, tekivad pinged või ma ei tea veel mida.

Nii et ma ei tea, kuidas oleks sellises olukorras õigemini käituda – jätta kõik nii nagu ta on või kutsuda venna uus laps ka teisele peole (sellisel juhul jääb ilmselt keegi minu lapse sõpradest kutsumata, kuna laste arv on seal lastetoas piiratud). Tahaks väga, et laps saaks ikka oma õega koos olla, sest selle lahutuse pärast nad niigi näevad üliharva. Või peaksin oma lapsele selgeks tegema, et viisakus on eelkõige ja peole peab kutsuma ka neid inimesi, kes sulle eriti ei meeldi, sest need on ju sugulased?

Pikk jutt sai, aitäh neile, kes viitsivad vastata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 13:45; 03.03 14:30; 03.03 15:33; 03.03 18:53; 06.03 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapse sünnipäev, siis ta võiks ikka ise otsustada, kes on tema sõbrad. teisele peole, mis mõeldud sugulastele, kutsu siis oma sugulased ja muud inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah ole nüüd!
Sul on täielik õigus oma pere pidu pidada nii, nagu sa ise õige tunned olema.
Vennale meeldimise hinnaga rikuksid ära oma lapse mängutoa peo?
Ei käi need asjad nii, et muudkui aga nõuame ja võõras inimene peab kohe armas olema. Uued sunnitud pereliikmed saavad armsaks ajaga, tingimusel, kui on toredad inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates oli sinu esialgne plaan täitsa hea. Arvan, et peaksid enesekindlam olema. Kutsu keda tahad (sinu laps tahab) ja kuhu tahad. See, kellele ei meeldi, ei pea tulema.
Sinu vend tundub aga eriti süüdimatu ja nõme tegelane olevat. Vastik lugedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis viisakus- pole vaja mingit viisakust- kutsudki peole selle õekese – eksnaise tütre siis, ja vend ka kui tahab las tuleb oma uue perega.
Kui nemad ei suuda viisakad olla omavahel üks pidu, miks sina peaksid siis viisakaks jääma ja ma ei tea mida mõtlema ja nendega arvestama-nemad sinuga praegu arvestavad või? See on sinu lapse sünnipäev mitte paik, kus nemad saaks oma suhteid arutada ja riielda. Issand täiskasvanud inimesed- ühe lapse peo võiksid nad suu kinni ju pidada omavahel ja kraagelda kuskil mujal. See oleks viisakus sinu vastu.
Kui nemad ei suuda viisakalt käituda ja tekitavad pingeid on see ikka nende asi ju.
Kui nad ühe korra tekitaks pingeid lapse sünnipäeval ega suudaks viisakaks jääda ma järgmisele peole ei kutsuks kumbagi- arenegu natukene selleni, et ühe peo võiks üks ühte taluda.
Ma saan aru nad on sulle mõlemad kallid, aga sa ei saa hakata iga kord nende vahel valima ja oma elu nende pingete pärast sättima- teegi see neile selgeks. Mina teeks selle suht otsekoheselt selgeks.
Mina olen käinud sellistel pidudel, kus ma teatud sugulastega läbi ei saa nemad ei salli mind ja mina neid ka- sellised pereprobleemid aga neutraalsel pinnal jäime kõik rahulikeks ja õnnelikeks ja ei riielnud ja ei rikkunud kellegi tuju ega pidu. Me lihtsalt ei suhelnud omavahel, aga saime kenasti oldud ja kõik kaasa tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas mul aju ei tööta, aga kuidagi kirjuks läks: venna uus pere, uue naise eelmine laps, venna eks ja eelmine tütar, vanad sugulased. Kuidas sinu laps saab sinu venna eksnaise õde olla või lihtsalt nimetab teda nii? Kui on nii lähedane talle, siis muidugi kutsuge see, kes sünnipäevalapsele on oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelkõnelejatega ühte meelt. See on ju SINU LAPSE sünnipäev,mitte su venna uue naise lapse ega venna enda,et nemad ütlevad,kes kuhu tulla võib ja mitte. Sa ei jäta venna uut peret ju sugugi kõrvale,nemad tulevad lihtsalt teisel ajal sünnipäevale. Mõeldes nüüd natukene ka selle nn õe peale, usun,et ega temagi ei soovi näha sel toda last,kes nüüd tema isaga elab. Kuigi see pole just kõige olulisem selle juures. Jää ikka endale kindlaks ja tee nii nagu olete lapsega plaaninud. Miks peaks jääma kõrvale peost keegi sinu lapse sõber,sest sinu vend arvab,et tema uus laps peab saama kahele peole. See on sama jabur ,kui et toogu siis kaks kinki ka, kui kahele peole tahab trügida. Samamoodi ei ole see ju selle lapsele hea,kui ta tunneb,et teda tegelikult sinna ei soovita ja hambad ristis head nägu tehakse. Siit koorub välja ikka see,et su vend ei arvesta ei oma uue lapse ega lihase lapsega. Vaid ajab oma egoistlikku jonni,et endisele naisele keerata. Nagu ikka on kannatajaks lapsed ja inimesed,kes neist hoolivad. Jää endale kindlaks ja tee oma plaan teoks ning oma laps rõõmsaks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea, kas mul aju ei tööta, aga kuidagi kirjuks läks: venna uus pere, uue naise eelmine laps, venna eks ja eelmine tütar, vanad sugulased. Kuidas sinu laps saab sinu venna eksnaise õde olla või lihtsalt nimetab teda nii? Kui on nii lähedane talle, siis muidugi kutsuge see, kes sünnipäevalapsele on oluline.[/tsitaat]

Laps peab õeks minu venna ja tema eksnaise tütart, eesti keeles pidi vist õige sõna nõbu olema 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 13:45; 03.03 14:30; 03.03 15:33; 03.03 18:53; 06.03 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Laps peab õeks minu venna ja tema eksnaise tütart, eesti keeles pidi vist õige sõna nõbu olema 🙂 [/tsitaat]
Jah, Eesti keeles on see nõbu, mitte õde. Õde n ikka hoopis teine asi, seega palun ära aja asju sassi siin, niigi on selles kärgperenduses raske oriendeeruda ilma segadusse ajavate valede terminiteta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahendus on ju väga loogiline.
Onutütar (nagu sinu venna laps on sinu lapsele) on alati sugulane, aga iga onutütar ei ole sõbranna.
Minu on näiteks viis onutütart, kuid vaid üks neist on samal ajal ka sõbranna. Temaga oleme ühevanused, teised onu- ja täditütred on meist mitu aastat vanemad. See minuga sama vana onutütar on käinud ka minu sünnipäevadel (nüüd olen juba 40) ja temaga suhtleme ka suguvõsaürituste väliselt, nagu sõbrannad.
Sinu lapsel on tulemas kaks pidu: üks sõpradele, teine sugulastele. Kuna see onutütar on mõlemat, siis võiks ta tulla ka mõlemale peole. Mulle jäi segaseks, mille vastu su vend on? Kas ta ei taha, et su laps kutsuks oma sõprade peole tema tütre? Või ta tahab, et su laps kutsuks oma sõprade peole (lisaks bioloogilisele tütrele) ka uue naise lapse?
Igatahes ma arvan, et sõprade peole kutsugu su laps just neid, keda ta ise soovib ehk oma sõpru.
Sugulastepeol on asi rohkem sedamoodi, et iga pere seotud liige (ehk sinu vend) otsustab, kes hetkel just tema pere moodustavad. Ehk siis su vend võib sugulaste peole tulla, kellega soovib. Kas koos uue naise ja tema lapsega; uue naise, tema lapse ja oma tütrega; või oma tütrega. Sest sugulaste peole on esmajoones kutsutud sinu vend kui lähim sugulane, ja ülejäänud pere võtab vend kaasa. Aga sõprade peole kutsutakse eelkõige sõbrad sinu lapse valikul.
Minu meelest oleks normaalne , et mängutuppa sõprade peole tuleks onutütar üksi. Sugulaste peole võiks vend tulla koos uue naise, oma lapse ja kasulapsega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 14:39; 03.03 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, lugesin nüüd tähelepanelikumalt ja sain aru, et vend tahab, et sinu lapse sünnipäevale oleks lisaks tema tütrele kutsutud ka kasulaps.
Arvan siiski sama, et kasulaps ei peaks sõprade sünnipäevale tulema, kuna ta ei ole (veel?) sõber. Sa ei ütle oma postituses, kas ta on sama vana ja samast soost kui sinu laps. Kui on tegemist teisest soost ja teises vanuses lapsega, siis vaevalt neist sõpru saabki.
Nii et jää endale kindlaks, kaitse oma lapse huve. Selgita vennale ja oma vanematele kenasti, et mängutoas on pidu sõpradele ja kuna venna bioloogiline laps on saanud sinu lapse sõbraks, siis ta on sinna kutsutud. Kui venna kasulaps peaks kunagi samuti sinu lapse sõbraks saama, siis tulevikus kutsutakse ka tema.
Aga kas vend sugulaste sünnipäevale võtab oma päristütre kaasa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 14:39; 03.03 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

(Tegelikult, teemaalgataja, oleksid sa pidanud kohe kirjutama laste umbkaudsed vanused, praegu on jube raske rääkida, kui ei tea, kas nad on 4 või 12.)

Kas te panite tähele, et vennal on uus \”pere\” alles 2 KUUD! See on küll liiga lühike aeg, et hakata niisuguseid nõudmisi esitama. Keegi ei tea ju veel, kas see suhe üldse püsima jääb. Vend ei saa oodata, et tema vangerduste pärast peavad kõik tema pereliikmed nüüd eelmistest sõprus- ja sugulussuhetest loobuma, või panema kõik peo osalised pingelisse olukorda.

Niigi on praegu olukord päris hästi lahendatud, et eksnaine ja tema tütar on nõus sugulaste peole mitte kutsumisega – naine (kui lapse ema ja võimalik saatja, oleneb lapse vanusest ju) sellepärast, et ei taha teisi sugulasi näha, ja tütar sellepärast, et kuna ta on ennekõike sõber, siis on ta kutsutud sõprade peole. (Tegelikult on ju täitsa jama, et venna pärislaps ei saa sugulaste peole! Aga sellest, tundub, vend probleemi ei tee…) Uue naise laps ei ole esialgu ju veel mingi sõber, ainult 2-kuuse kooselu järel ei tunnegi keegi suguvõsas teda õieti, olukord võib olla pingeline ja ebamugav kõigile, kaasa arvatud või isegi eelkõige see laps ise.

Arvan nagu eelkirjutajad, et teemaalgatajl peaks olema rohkem enesekindlust nii oma venna kui muu perega suhtlemisel. Vennale võiks öelda, et arvaku lahkelt mida tahab, aga see otsus on tehtud SÜNNIPÄEVALAPSE ehk päeva peakangelase enda poolt vastavalt tema soovidele. Kõigile virisejatele tuleks enesekindlalt teatada, et aega on selle kiire asjaga, ja kuna kõik toimunu on alles nii värske, siis sina ei hakka oma lapse sünnipäevast mingit katselaborit tekitama, ja koos sünnipäevalapsega olete teinud halvas olukorras parima otsuse: kumbki laps ja ema on kutsutud ühele peole. Kui kellelgi ei meeldi, palun väga – ei pea üldse tulema. Kui selle jutu peale vend üldse tulemata jätab, siis kahju küll, aga see on tema otsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 15:22; 03.03 16:07; 06.03 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Arvan siiski sama, et kasulaps ei peaks sõprade sünnipäevale tulema, kuna ta ei ole (veel?) sõber. Sa ei ütle oma postituses, kas ta on sama vana ja samast soost kui sinu laps. Kui on tegemist teisest soost ja teises vanuses lapsega, siis vaevalt neist sõpru saabki.
Nii et jää endale kindlaks, kaitse oma lapse huve. Selgita vennale ja oma vanematele kenasti, et mängutoas on pidu sõpradele ja kuna venna bioloogiline laps on saanud sinu lapse sõbraks, siis ta on sinna kutsutud. Kui venna kasulaps peaks kunagi samuti sinu lapse sõbraks saama, siis tulevikus kutsutakse ka tema.
Aga kas vend sugulaste sünnipäevale võtab oma päristütre kaasa?[/tsitaat]

Täpsustuseks – minul on 4a poeg, venna kasulaps on samas vanuses tüdruk ja läbi nad ei saa enamasti sellepärast, et pole veel teineteisega harjunud ja sellises vanuses ei oska veel keegi kompromisse teha, seega mäng lõpeb sageli kaklemisega. Onutütar on 3,5 aastat vanem ja temaga on mu poeg saanud ilusti läbi tänu sellele, et tüdruk oskab lihtsalt paremini väikestega suhelda ja vajadusel konflikte vältida.

Onutütar saakski tulla ainult laste people, sest teisel päeval tal on omad tegevused ja üleüldse on see sugulaste pidu mõeldud eelkõige vanematele pereliikmetele, kes sooviksid samuti lapsele õnne soovida, kuid kellele mängutuba ei oleks eriti sobiv koht koosviibimiseks. Venna kasulaps tuleb lihtsalt venna perega kaasa, sest üksinda tema pereüritustel ei käi. Ja eksnaisest saan ma ka väga hästi aru, miks ta ei soovi, et tema tütar veedaks aega isa uue perega – esiteks on vaja aega harjumiseks ja kindlasti rohkem kui 3-4 kuud nagu neil on praegu, teiseks eksnaine ei tunne ju seda uut naist ja tal on täielik õigus nõuda, et isa kohtuks oma tütrega ilma kolmanda (või isega neljanda – kasulapse näol) osapooleta. Vend aga peab seda eksnaise manipuleerimiseks, ja seetõttu ei võta ka oma tütart üritustele kaasa – ema ei luba ju, miks peaks siis tema initsiatiivi üles võtma.

Minul on väga kahju kõike seda pealt vaadata, praegu siis suhtleme venna eksnaisega ka ainult enda algatusel, et laste suhteid säilitada. Ja kui vend saaks teada, et me korraldame midagi omavahel ja neid kaasa ei kutsu, võib jälle leida, et ma annan eksnaise manipulatsioonidele alla. Nõme lugu, aga ma loodan südamest, et täiskasvanud inimesed tulevad ükskord ka mõistusele – kasvõi lihtsalt laste pärast, kui ise ei oska enam kuidagi olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 13:45; 03.03 14:30; 03.03 15:33; 03.03 18:53; 06.03 00:39;
To report this post you need to login first.

mul käivad vennanaised nii – uus sugulaste peol ja eks sõpradele mõeldud sünnipäeval…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 15:35; 04.03 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täpsustuseks – minul on 4a poeg, venna kasulaps on samas vanuses tüdruk ja läbi nad ei saa enamasti sellepärast, et pole veel teineteisega harjunud ja sellises vanuses ei oska veel keegi kompromisse teha, seega mäng lõpeb sageli kaklemisega. Onutütar on 3,5 aastat vanem ja temaga on mu poeg saanud ilusti läbi tänu sellele, et tüdruk oskab lihtsalt paremini väikestega suhelda ja vajadusel konflikte vältida.

Onutütar saakski tulla ainult laste people, sest teisel päeval tal on omad tegevused ja üleüldse on see sugulaste pidu mõeldud eelkõige vanematele pereliikmetele, kes sooviksid samuti lapsele õnne soovida, kuid kellele mängutuba ei oleks eriti sobiv koht koosviibimiseks. Venna kasulaps tuleb lihtsalt venna perega kaasa, sest üksinda tema pereüritustel ei käi. Ja eksnaisest saan ma ka väga hästi aru, miks ta ei soovi, et tema tütar veedaks aega isa uue perega – esiteks on vaja aega harjumiseks ja kindlasti rohkem kui 3-4 kuud nagu neil on praegu, teiseks eksnaine ei tunne ju seda uut naist ja tal on täielik õigus nõuda, et isa kohtuks oma tütrega ilma kolmanda (või isega neljanda – kasulapse näol) osapooleta. Vend aga peab seda eksnaise manipuleerimiseks, ja seetõttu ei võta ka oma tütart üritustele kaasa – ema ei luba ju, miks peaks siis tema initsiatiivi üles võtma.

Minul on väga kahju kõike seda pealt vaadata, praegu siis suhtleme venna eksnaisega ka ainult enda algatusel, et laste suhteid säilitada. Ja kui vend saaks teada, et me korraldame midagi omavahel ja neid kaasa ei kutsu, võib jälle leida, et ma annan eksnaise manipulatsioonidele alla. Nõme lugu, aga ma loodan südamest, et täiskasvanud inimesed tulevad ükskord ka mõistusele – kasvõi lihtsalt laste pärast, kui ise ei oska enam kuidagi olla.[/tsitaat]Minu arvates oled sa praegu asjad halvas olukorras võimalikult hästi korraldanud, paremini enam ei saa.

Sinu vend on pirtsakas nagu mingi preili, ja sa ei peaks TEMA manipulatsioonidele alluma. Küsimus on sinu lapse sünnipäevas, mitte sinu venna personaalolukorras. Just sinu vend peaks praegu näitama üles delikaatsust ja taktitunnet. Sinul peab olema rohkem julgust talle vastu astuda ja öelda, et just tema ise üritab praegu täiega manipuleerida. Tõmmaku veidi tagasi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 15:22; 03.03 16:07; 06.03 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su venda survestab raudselt tema uus naine. Kui sinu vend on solvunud, siis pigem sellepärast, et tema uus naine on solvunud.
Pea oma lapse sünnipäev ikka oma soovide järgi. Võid ka nii öelda oma vennale, et uus naine koos lapsega polegi oodatud, sest sinu jaoks on nad siiski rohkem võõrad ja sinu laps ootab kohtumist tema lihase lapsega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Täpsustuseks – minul on 4a poeg, venna kasulaps on samas vanuses tüdruk ja läbi nad ei saa enamasti sellepärast, et pole veel teineteisega harjunud ja sellises vanuses ei oska veel keegi kompromisse teha, seega mäng lõpeb sageli kaklemisega. Onutütar on 3,5 aastat vanem ja temaga on mu poeg saanud ilusti läbi tänu sellele, et tüdruk oskab lihtsalt paremini väikestega suhelda ja vajadusel konflikte vältida.

Onutütar saakski tulla ainult laste people, sest teisel päeval tal on omad tegevused ja üleüldse on see sugulaste pidu mõeldud eelkõige vanematele pereliikmetele, kes sooviksid samuti lapsele õnne soovida, kuid kellele mängutuba ei oleks eriti sobiv koht koosviibimiseks. Venna kasulaps tuleb lihtsalt venna perega kaasa, sest üksinda tema pereüritustel ei käi. Ja eksnaisest saan ma ka väga hästi aru, miks ta ei soovi, et tema tütar veedaks aega isa uue perega – esiteks on vaja aega harjumiseks ja kindlasti rohkem kui 3-4 kuud nagu neil on praegu, teiseks eksnaine ei tunne ju seda uut naist ja tal on täielik õigus nõuda, et isa kohtuks oma tütrega ilma kolmanda (või isega neljanda – kasulapse näol) osapooleta. Vend aga peab seda eksnaise manipuleerimiseks, ja seetõttu ei võta ka oma tütart üritustele kaasa – ema ei luba ju, miks peaks siis tema initsiatiivi üles võtma.

Minul on väga kahju kõike seda pealt vaadata, praegu siis suhtleme venna eksnaisega ka ainult enda algatusel, et laste suhteid säilitada. Ja kui vend saaks teada, et me korraldame midagi omavahel ja neid kaasa ei kutsu, võib jälle leida, et ma annan eksnaise manipulatsioonidele alla. Nõme lugu, aga ma loodan südamest, et täiskasvanud inimesed tulevad ükskord ka mõistusele – kasvõi lihtsalt laste pärast, kui ise ei oska enam kuidagi olla.[/tsitaat]

Venna eksnaisel pole mingit õigust nõuda, kelle juuresolekul tema lapse isa lapsega kohtuda võib. Sinu vennatütar ei ole tema ema eraomand. See oleks veel arusaadav, kui vennalaps oleks imik või väikelaps, aga tegemist on antud juhul koolilapsega. Sinu venna eksnaine on lihtsalt meeletult kibestunud (mis on ka arusaadav), aga lapse ja isa suhtlust ta takistada ei tohi. Siin liigub veel selliseid \”moraalitsejaid\”, kes dikteerivad lapse ja tema isa suhtlust ning mingi aja pärast halavad, et lapse isale kasulapsed tähtsamad. Kui teemaalgatajaga venna eksnaisega hästi läbi saab, siis võiks talle seda mainida.
Mis aga teemaalgataja probleemi puudutab, siis oled selle hästi lahendanud ning põdema ei peaks. Kui vennal on probleem, siis tegelegu sellega. See \”2 kuud olnud kasulaps\” võib aasta pärast olla vabalt mittekeegi, aga oma laps jääb alles. Ilmselt uus naine pressib ise peale, et tema laps kõikjal omaks võetakse.
Tundub, et siin loos peaaegu igal osalisel (v.a. teemaalgataja) katus sõidab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 kuud kestnud suhe ja uue naise laps on juba ka venna laps, kes ilmtingimata peab sinu lapse sünnale tulema?
Mis mõttes \”venna uus laps\”???

No joomajoo. Väga keeruliselt ja tormiliselt elate.

Täiesti võõrad inimesed sisuliselt ju sinu ja su lapse jaoks. Ja tegemist on lapse peoga ju.

Mina teeksin nii nagu sul plaanis on.

Aga kui päris aus olla, siis mina isiklikult ei kutsuks venna \”uut naist\” ja tema \”uut last\” üldse lapse sünnipäevale, sest nad on ju täiesti võõrad veel, suhe on liiga uus, et üldse sellest midagi arvata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 16:42; 04.03 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on lapse sünnipäev. Ja lastetoas olev sünnipäev on lapse kutsutud külalistega. Kodu on siis avatud kõigile sugulastele, kes last tahavad meeles pidada. Vennale ütle, et las ta lõpetab oma suhte ikka korralikult ära, muidu hakkab igas tähtpäevas nägema oma endise naise sõjaplaani. Venna käitumisest aga loeks mina välja seda, et see uus laps ehk ei olegi talle niiväga võõras. Lihtsalt üks väga hästi hoitud saladus ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas lapsel endal sõnaõigust polegi, keda ta sünnipäevale kutsub? Kõik käib mingi täiskasvanute kärgperendusetiketi järgi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 17:56; 03.03 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, Eesti keeles on see nõbu, mitte õde. Õde n ikka hoopis teine asi, seega palun ära aja asju sassi siin, niigi on selles kärgperenduses raske oriendeeruda ilma segadusse ajavate valede terminiteta.[/tsitaat]
mida te miinustate, jumala õige jutt ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 17:56; 03.03 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Venna käitumisest aga loeks mina välja seda, et see uus laps ehk ei olegi talle niiväga võõras. Lihtsalt üks väga hästi hoitud saladus ?[/tsitaat]

Hurraa, vot see on perekooli kõrgem pilotaa¸! Arvesta, teemaalgataja, et su venna uue naise laps on ju tegelikult sinu venna laps ja sinu vennatütre poolvend (või poolõde, mul läks juba meelest ära). Järelikult on see uue naise laps ühtlasi ka sinu enda lapse ehk sünnipäevalapse sugulane! Seega võib ta sugulaste peole tulla küll ja peabki tulema.
Minu meelest pole mingeid isadusteste vaja Eestimaal tehagi, perekool ütleb poole päevaga ära, kes on kelle isa ja raha jääb kõik alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas lapsel endal sõnaõigust polegi, keda ta sünnipäevale kutsub? Kõik käib mingi täiskasvanute kärgperendusetiketi järgi?[/tsitaat]

Loomulikult arvestame eelkõige sünnipäevalapse soovidega ja kutsume people neid sõpru, keda ta ise valib. Aga kuna ma ise (õnneks) ei ole selle kärgperendusetiketiga kursis, siis järsku tuli välja, et midagi teeme ikkagi valesti ja kõik osalised ei jää tõenäoliselt meie valikutega rahule. Isiklikult ei pea ma seda üldse vajalikuks, et kasulaps saab kahele peole korraga, kui sünnipäevalaps pole soovinud teda üldse kutsuda, ja onutütar peab ka pealt vaatama, kuidas ta isa võõra lapsega tegeleb.

Ja meie vanemad võtsid ka väga ruttu venna uue pere omaks, kuna eelmine abielu oli ideaalist ikka väga kaugel ja eksnaine sageli tekitas skandaali mehe vanemate juuresolekul, ja nende kodus ka veel. Et vanemad siis nägid pidevalt, et poeg on õnnetu ja nüüd on lihtsalt rahul, et ta leidis endale parema kaaslase. Aeg näitab muidugi, kas see uus kaaslane on tõesti parem või mitte, kuid praegu on iga sellise pereürituse korraldamine tundub nagu mingi sõjastrateegia väljatöötamine. Ja kõige naljakam on see, et lisaks lapse peole on mul endal ka samal kuul sünnipäev tulemas… :)))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 13:45; 03.03 14:30; 03.03 15:33; 03.03 18:53; 06.03 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii väikesed hakkavad siin korraldusi jagama, et kes tuleb ja kes mitte, ma ei tea….Loomulikult tuleb kutsuda sõbrad aga ei tohiks unustada viisakust.

Las siis olla 2 pidu ja tulevad eraldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

räägi oma vennaga – tema tütar on lapse sõbranna ja praegu on niigi keeruline aeg- las sünnipäeval on n.ö. bioloogiline laps ja hiljem kutsu vend uue naise lapsega külla. asi vajab harjumist ja lapsed samuti. Vennal ei ole millegi peale solvuda, kuna tegu on lapse sünnipäevaga. Ma saaks aru et õde kutsub oma sünnipäevale eksnaise ja venda ei kutsu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul käivad vennanaised nii – uus sugulaste peol ja eks sõpradele mõeldud sünnipäeval…[/tsitaat]

Appikene:) Uskumatuid elusid elatakse meie ùmber ikka. Su vennal on ikka 1 naine korraga, ma oletan?
Arusaamatu, miks venna eksnaine veel mingitel sünnipäevadel osaleb, mida venna naine sellest arvab ?

Ma ei kujuta ette, et ma veaks eksmeest kuhugi veel kaasa. Kui ta soovib mu sugulastega suhelda, jumala eest – palun. Aga arvan, et mu mees tunneks ennast suht vähetähtsana kardetavasti kui ma osadel ùritustel hoopis eksiga käiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 22:19; 04.03 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapsel on tulemas sünnipäev ja otsustasime seekord teha 2 pidu: üks lastetoas lapse sõprade jaoks ja teine kodus, sugulastele. Probleem on selles, et minu vennal tekkis 2 kuud tagasi uus pere, kus uuel naisel on laps eelmisest kooelust, ja vennal on samuti jäänud oma eksnaisega üks tütar. Tekkis küsimus, keda kumba peole siis kutsuda, sest eksnaine on praegu veel venna peale pahane (lahutus toimus venna initsiatiivil) ega taha tema sugulastega eriti suhelda – välja arvatud minu pere, kuna meie lapsed on kogu aeg väga hästi läbi saanud ja igatsevad teineteise järgi. Ja kuna minu lapse soov oli selline, et lastetuppa ta tahab kindlasti kutsuda oma õde (eksnaise tütart siis), mõtlesin, et kõige mõistlikum olekski kutsuda neid eraldi, et vend oma uue perega tuleb sugulaste peole ja eksnaise laps laste peole. Vennale aga selline mõte ei meeldinud, et miks siis tema uus laps ei ole kutsutud ka teisele peole ja see kõik pidevat olema eksnaise manipulatsioon – kuigi mina tegelikult tegin selle otsuse ise, arvestades lihtsalt eksnaise tundeid ja enda lapse soove – sest tema selle uue lapsega eriti läbi ei saa ja lastetuppa pole samuti soovinud teda kutsuda. Sugulased (meie vennaga vanemad) leidsid samuti, et see pole õige, et lapsed peaksid ikka kõik koos olema ja ma ei tohiks neil niivisi vahet tegema, et oleks viisakas kutsuda ka seda teist last lastetuppa peole – mille tulemuseks võib aga juhtuda see, et venna eksnaine jäävad oma lapsega tulemata või kui tulevad, tekivad pinged või ma ei tea veel mida.

Nii et ma ei tea, kuidas oleks sellises olukorras õigemini käituda – jätta kõik nii nagu ta on või kutsuda venna uus laps ka teisele peole (sellisel juhul jääb ilmselt keegi minu lapse sõpradest kutsumata, kuna laste arv on seal lastetoas piiratud). Tahaks väga, et laps saaks ikka oma õega koos olla, sest selle lahutuse pärast nad niigi näevad üliharva. Või peaksin oma lapsele selgeks tegema, et viisakus on eelkõige ja peole peab kutsuma ka neid inimesi, kes sulle eriti ei meeldi, sest need on ju sugulased?

Pikk jutt sai, aitäh neile, kes viitsivad vastata![/tsitaat]
Sa tegid hea ja õige otsuse ja täpselt samamoodi, nagu sa põhjendad oma otsust siin, saad sa seda põhjendada ka kõigile mossitajatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ma lahendaks probleemi ise nii, et kutsuks mängutuppa mõlemad lapsed. Aga ainult lapsed. Vanemaid mitte. Vaevalt lastel tekib mingeid pingeid vms.

Sa ei kirjuta laste vanuseid. Kui lapsed on mingid pisikesed alles, kes ilma vanemata mängutoas sünnipäeval olla ei saa, siis jääks venna uue naise laps kutsumata. Olgem ausad, ega mingil 1-3a tüübi jaoks poleks ka eriline löök, et ta võhivõõraste lastega võhivõõra plika sünkarit pidada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja onutütar peab ka pealt vaatama, kuidas ta isa võõra lapsega tegeleb.

[/tsitaat]

????
WTF?

Laps muutus ka ekslapseks või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 16:42; 04.03 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

????
WTF?

Laps muutus ka ekslapseks või?[/tsitaat]

Ei, siin on mòeldud, et mees tegeleb naise lapsega. Sellel lapsel on ju ka oma isa olemas tegelikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 22:19; 04.03 10:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsed eelmisest ja uuest kooselust: kas eraldi aja veetmine on ebaviisakas?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.