Esileht Koolilaps Lapsed tänavaid koristamas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Lapsed tänavaid koristamas

Postitas:
Kägu

Kuidas suhtute, et lapsed saadetakse Tallinnas tänavaid koristama. Asi toimub kooli poolt ja tundidd ajal. Kõik peavad osalema.

Peavad võtma kodunt kummikindad ja prügikotid.

Lähevad kooli ümbruses tänavat ja parki koristama. Seal on süstlaid, kondoome, suitsukonisi ja kool eeldab, et lapsed koristavad.

Ma ei tea, kas ma olen ainuke imelik, kes leiab, et 1-6klassi lapsed ei peaks seda tegema, suuremate puhul vb veel mõistaks või vähemalt võib olla on ettevaatlikumad. Esiteks on see ohtlik ja teiseks, miks peab laps koristama täiskasvanu prügi?

Kuidas teie suhtute sellesse?  Kas laseksite oma lapsel?

+6
-43
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas suhtute, et lapsed saadetakse Tallinnas tänavaid koristama. Asi toimub kooli poolt ja tundidd ajal. Kõik peavad osalema.

Peavad võtma kodunt kummikindad ja prügikotid.

Lähevad kooli ümbruses tänavat ja parki koristama. Seal on süstlaid, kondoome, suitsukonisi ja kool eeldab, et lapsed koristavad.

Ma ei tea, kas ma olen ainuke imelik, kes leiab, et 1-6klassi lapsed ei peaks seda tegema, suuremate puhul vb veel mõistaks või vähemalt võib olla on ettevaatlikumad. Esiteks on see ohtlik ja teiseks, miks peab laps koristama täiskasvanu prügi?

Kuidas teie suhtute sellesse? Kas laseksite oma lapsel?

Aga see, et täiskasvanud kasivad laste poolt laiali loobitud läga, on Ok? Las aga koristavad.
Kui kaua tibukest kavatsed vati sees hoida? Korraharjumus olgu ikka maast-madalast.

+18
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sa oled imelik. Kord elus kooli ümber parki koristada…kas sa mitte kunagi ei tee mitte mingit ühiskonnale vajalikku asja? Ainult tarbid teiste tehtut?

+32
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sa oled imelik. Kord elus kooli ümber parki koristada…kas sa mitte kunagi ei tee mitte mingit ühiskonnale vajalikku asja? Ainult tarbid teiste tehtut?

Ma võin täiskasvanuna teha (olen ise mitmel osalenud) , aga tõesti ei leia, et 1klassi laps peaks süstlaid korjama. Lehtede riisumisest vms saaks veel aru.

+6
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas suhtute, et lapsed saadetakse Tallinnas tänavaid koristama. Asi toimub kooli poolt ja tundidd ajal. Kõik peavad osalema.

Peavad võtma kodunt kummikindad ja prügikotid.

Lähevad kooli ümbruses tänavat ja parki koristama. Seal on süstlaid, kondoome, suitsukonisi ja kool eeldab, et lapsed koristavad.

Ma ei tea, kas ma olen ainuke imelik, kes leiab, et 1-6klassi lapsed ei peaks seda tegema, suuremate puhul vb veel mõistaks või vähemalt võib olla on ettevaatlikumad. Esiteks on see ohtlik ja teiseks, miks peab laps koristama täiskasvanu prügi?

Kuidas teie suhtute sellesse? Kas laseksite oma lapsel?

Normaalne. Paljudes koolides peavad lapsed ka vabatahtlikena tööd tegema kogukonna jaoks.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sa oled imelik. Kord elus kooli ümber parki koristada…kas sa mitte kunagi ei tee mitte mingit ühiskonnale vajalikku asja? Ainult tarbid teiste tehtut?

Ma võin täiskasvanuna teha (olen ise mitmel osalenud) , aga tõesti ei leia, et 1klassi laps peaks süstlaid korjama. Lehtede riisumisest vms saaks veel aru.

Vat oleks pidanud panema lapse kooli, mille ümber ei ole süstlaid

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean Maailmakoristuspäeva puhul tehtavaid aktsioone ja koristamise üritusi väga normaalseks. Nii palju selliste teemadega kokku olen puutunud siis selgitatakse kõigile enne, et süstlaid ja veriseid asju jne ei torgita.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne õppimise protsess. Lapsed õpetatakse maailma hoidma ja märkama! Selle kaudu õpib ta ka ise mitte prügi maha viskama.

Kindlasti enne selgitati õpetaja poolt, et lapsed süstlaid jms ei korja. Kõik lapsed osalevad, aga keegi ei seisa ju su lapsel kõrval ja käsi tal ohtlikke asju korjata.

Hetkel on “Maailmakoristusnädal” käsil, mille raames selliseid aktsioone korraldatakse, nagu talgupäevad. Lastele need üldjoones meeldivad ja tekib suur hasart koristamisest. Kui just koduses vanemad ei hakka tegevust maha tegema, sest siis jõuab see negatiivsus ka koolini. Hea lapsevanem võiks ise koos lapsega tegulaarselt metsast prügi korjata, õpetada loodust hoidma.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hästi suhtun. Loodetavasti ei paindu nende käsi edaspidi prügi maha loopima. Ja ehk veenavad selles ka oma vanemaid.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu suhtuks hästi, aga  kummikinnastega on raske. Neid nii väikeseid pole. Peaks vast kandma neid laste kummeeritud labakuid. Ja hoiatama, et süstlaid ja nõelu ei korjaks, kui leiab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loed lapsele sõnad peale, et süstalt ei puutuks, kutsugu õpetaja. Kondoom mingit ohtu ei kujuta, 1 kl laps ei oska sellest midagi arvata ka

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hästi suhtun, tubli kool. Imelikuks lapsevanemaks pean Sind küll.

+19
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sa oled imelik. Kord elus kooli ümber parki koristada…kas sa mitte kunagi ei tee mitte mingit ühiskonnale vajalikku asja? Ainult tarbid teiste tehtut?

Ma võin täiskasvanuna teha (olen ise mitmel osalenud) , aga tõesti ei leia, et 1klassi laps peaks süstlaid korjama. Lehtede riisumisest vms saaks veel aru.

Esimese klassi laps on sul nii loll või mannetu, et ei oska ennast vigastamat süstalt võtta või kui ei oska, siis maha jätta?

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välismaal kasutatakse nö “tonge” ehk neid silikoonist otstega köögi”näpitsaid”

Toidupoodides umbes 3€ ja ei pea ühtegi asja sõrmedega üles tõstma Köögitangid 17cm silikoon.otsaga, must @ Koduekstra e-pood

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sa oled imelik. Kord elus kooli ümber parki koristada…kas sa mitte kunagi ei tee mitte mingit ühiskonnale vajalikku asja? Ainult tarbid teiste tehtut?

Ma küll ei tee midagi vabatahtlikku, st ka igasugustel talgutel, heakorra päevadel jne ei osale. Mina ei viska prügi maha, minu lapsed ei tee seda ja meie pere ei lähe ka teiste prügi koristama.

+7
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal imelikku on? Tegelikult tuleb lapsele kasuks, kui ta näeb, millist probleemi prügi mahaviskamine tekitab. See, kui laps ise jäätisepaberi maha poetab, ei jõua talle kohale. Sootuks teine tera on vaadata pargiteed selle pilguga, et mis sinna kõik maha loobitud on. Ehk siis saab aru, et prügi mahaviskamine pole tore.

Teiseks liiguvad lapsed värskes õhus ja teevad tööd. Niigi kurdetakse, et lapsed istuvad pikad koolipäevad ainult kössis laua taga.

Minu  arust väga tervitatav nähtus kooli poolt.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu suhtuks hästi, aga kummikinnastega on raske. Neid nii väikeseid pole. Peaks vast kandma neid laste kummeeritud labakuid. Ja hoiatama, et süstlaid ja nõelu ei korjaks, kui leiab.

Ei ole raske, mine osta poest lastele mõeldud aiatöö kindad, kummikiht on peopesas.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas suhtute, et lapsed saadetakse Tallinnas tänavaid koristama. Asi toimub kooli poolt ja tundidd ajal. Kõik peavad osalema.

Peavad võtma kodunt kummikindad ja prügikotid.

Lähevad kooli ümbruses tänavat ja parki koristama. Seal on süstlaid, kondoome, suitsukonisi ja kool eeldab, et lapsed koristavad.

Ma ei tea, kas ma olen ainuke imelik, kes leiab, et 1-6klassi lapsed ei peaks seda tegema, suuremate puhul vb veel mõistaks või vähemalt võib olla on ettevaatlikumad. Esiteks on see ohtlik ja teiseks, miks peab laps koristama täiskasvanu prügi?

Kuidas teie suhtute sellesse? Kas laseksite oma lapsel?

Miks lapsed peavad koristama seda s*tta? Pangu ühiskondliku kasuliku töö tegijad seda tegema. Mis kool see selline veel on? Jälle mingi Tallinna linna vaimusünnitis?

+7
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei peaks ja minu lapsed pole seda ka teinud. Koolimaja ümber saan veel aru kui koolimaja on aiaga ümbritsetud.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona alguspäevil sai siit piisavalt lugeda, kuidas paljud vanemad on üldse töökasvatuse vastased.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona alguspäevil sai siit piisavalt lugeda, kuidas paljud vanemad on üldse töökasvatuse vastased.

Mis see koroona siia puutub?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sa oled imelik. Kord elus kooli ümber parki koristada…kas sa mitte kunagi ei tee mitte mingit ühiskonnale vajalikku asja? Ainult tarbid teiste tehtut?

Ma küll ei tee midagi vabatahtlikku, st ka igasugustel talgutel, heakorra päevadel jne ei osale. Mina ei viska prügi maha, minu lapsed ei tee seda ja meie pere ei lähe ka teiste prügi koristama.

Su lapsed on alles lasteaias, et üksi ringi ei liigu ja tead 100%, kuidas nad käituvad, kui sind juures pole? Keegi igaljuhul on see, kes viskab prügi maha ja väga suure tõenäosusega teevad seda ka sinu lapsed, kui sina ei näe. Ja ropendavad ka.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sa oled imelik. Kord elus kooli ümber parki koristada…kas sa mitte kunagi ei tee mitte mingit ühiskonnale vajalikku asja? Ainult tarbid teiste tehtut?

Ma küll ei tee midagi vabatahtlikku, st ka igasugustel talgutel, heakorra päevadel jne ei osale. Mina ei viska prügi maha, minu lapsed ei tee seda ja meie pere ei lähe ka teiste prügi koristama.

Su lapsed on alles lasteaias, et üksi ringi ei liigu ja tead 100%, kuidas nad käituvad, kui sind juures pole? Keegi igaljuhul on see, kes viskab prügi maha ja väga suure tõenäosusega teevad seda ka sinu lapsed, kui sina ei näe. Ja ropendavad ka.

Ära üldista.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll ei tee midagi vabatahtlikku, st ka igasugustel talgutel, heakorra päevadel jne ei osale. Mina ei viska prügi maha, minu lapsed ei tee seda ja meie pere ei lähe ka teiste prügi koristama.

Olgu, see on sinu valik, et ei osale oma perega sellistel üritustel – aga kool on juba teine kollektiiv ja teeb ise oma otsuseid, oma last kui koolikollektiivi liiget sa ei saa keelata selle tegemistes osalemast. Elu tõsiasi on see, et prügi loobitakse maha ja paraku neist loopijaist endist koristajaid ei saa. Maksumaksjatena me muidugi toetame omavalitsust, et see palkaks vastavad töötajad, aga heakorra alal, nagu ka paljudel muudel aladel jääb sellest väheks ja vaja on ka vabatahtlikke algatusi. Selline õla alla panek on omamoodi sotsiaalsuse vorm ja üks kooli ülesandeid on ka sotsiaalsuse õpetamine. Nii et jah, mina kiidan sellise ürituse heaks.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oleks hästi korraldatud ja kooli poolt ka kindad või need tongid (samas jälle keskkonna reostamine, kui kõik selle paari prahi üleskorjamiseks kummikindad ostavad ja pärast need ära viskavad), oleksin nõus, kui aktsioon on nt tund-kaks, meil vahepeal õpetaja suutis vist iga nädal peaaegu ühe päeva kuskil ära korraldada õppekäiguks 5. või 6.klassis, ja aasta lõpus siis toimus meeletu galopp läbi õpiku.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kortermajas on kõikvõimalikud klaasid laste poolt ära mäkerdatud. Ja  mina pesen neid maha. Heameelega annaks neile käsna pihku. Kurat, ei oska käepidet kasutada või?

Igaüks mäkerdab või toodab miskitmoodi prügi. Aeg-ajalt võiks ka koristada, aga ju kukuvad käed otsast.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Minu kortermajas on kõikvõimalikud klaasid laste poolt ära mäkerdatud. Ja mina pesen neid maha. Heameelega annaks neile käsna pihku. Kurat, ei oska käepidet kasutada või?

    Igaüks mäkerdab või toodab miskitmoodi prügi. Aeg-ajalt võiks ka koristada, aga ju kukuvad käed otsast.

    Ma ei ela kortermajas ja oma territooriumil koristame kôik, lund roogime, lehti ja okkaid riisume, topime kotti jne. Tänavaid ja kellegi kortermaja aknaid ma oma kastele sobilikuks ei pea.
    korternaja elanike lapsed vôiks seda teha küll, teeks ehk tulevikus vahet lumelabidal ja maakaevamise kabidal, reha on samuti töövahend. Eramajade lastel pole sellega probleeme.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona alguspäevil sai siit piisavalt lugeda, kuidas paljud vanemad on üldse töökasvatuse vastased.

Mis see koroona siia puutub?

Puutub see, et siis oli selliseid teemasid rohkem, seoses maasikate korjamisega taludes.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona alguspäevil sai siit piisavalt lugeda, kuidas paljud vanemad on üldse töökasvatuse vastased.

Mis see koroona siia puutub?

Puutub see, et siis oli selliseid teemasid rohkem, seoses maasikate korjamisega taludes.

Koroona küll ei keelanud kellegil maaaikaid korjata ega koristada. Maasikate korjamise probleemid tekitasid otseselt perek. Helmed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Koolilaps Lapsed tänavaid koristamas