Esileht Pereelu ja suhted Lapsega ära minemine

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Lapsega ära minemine

Postitas:

Kooselu mehega enam jätkuda ei saa, läheks lapsega ära kuna korter on mehe oma. Olen seal 10 aastat elanud ja laps 1,5a vana. Aga kuna mind on pillutatud elus nii palju ühest kohast teise ja lapselt harjumuspärasest kodust ära võtmine tundub mulle nii nii tohutult valus. Just nende enda lapsepõlvekodude kodude kaotuste pärast. Kuidas endas sellega küll toime tulla? Kas on kellegil head nõu?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead sinna mehe korterisse ostma Maxima teflonpanni ja Talleggi kanakoivad.
Siis saad mehe korterist poole omale.

Perekoolist lugesin sellist tarkust.

+9
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ära võta lapselt lapsepõlvekodu.

Ise tee, mis tahad.

+3
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikesel lapsel on oluline see, et ta oleks koos omale kõige lähedasema inimesega, koht ei oma veel tähtsust. Praegu tal ei teki kolimisest mingit suuremat traumat, sest ei ole veel kindlaid sõpru, ei pea kooli vahetama, ilmselt ei käi veel lasteaiaski, nii et kui sul on selline seis, et sa pead kolima, siis just nüüd koligi. Kui jääd ootama, siis hilisemas vanuses on lapsel palju raskem, siis peab tõesti kohanema ka sellega, et vanad sõbrad kaovad ja uusi on raske leida jms.

Lapsepõlvekodu on lapsepõlvekodu siiski sellest ajast alates kui laps seda ise mäletab. 1,5 aastasest vanusest võivad jääda vaid väga üksikud mälupildid ja ei ole veel sellist asja, et ta suuremaks saades hakkaks mingit lapsepõlvekodu taga igatsema, kus ta imikuna esimese eluaasta veetis.

Kui nüüd kolid, siis koligi sellisesse kohta, kus lapsel saaksid tekkida sõbrad lapsepõlvekodu jms jutud.

Ka vanemate lahkumineku elab nii väike laps paremini üle kui siis kui ta juba suurem on. Tegutse.

P.S. Ma arvan, et raskem on kolida sinul harjumuspärasest elukohast välja, sest sinul on selle kohaga seoses mälestused. Lapsele sellest kohast ei jää mingeid suuremaid mälestusi, sa ei saa lapse emotsioone vabanduseks tuua.

+29
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 09:50; 21.06 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järjekordne naine, kes on oma heaolu ehitanud üles kolmanda isiku rahakotile. Ei, imelisi lahendusi ei ole. Tulebki leida töökoht või parem töö. Keegi sulle midagi tasuta ei anna. Kui sind on elu pillutatud ringi, peadki suurema veendumusega enda heaolu ise parandama. Peaasi, et sa veel kahte last hakkama ei pane, et 500 euri püüda.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ära võta lapselt lapsepõlvekodu.

Ise tee, mis tahad.

Oh taevas küll. Elagu kehvas perekonnas, peaasi et lapsepõlvekodu Mustamel 4 korrusel paneelmajas suure liiklusmagistraali ja prügikastimaja vahel jääks alles koos oma päikese ja heinamaaga.

+17
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 10:13; 21.06 10:15; 21.06 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka vanemate lahkumineku elab nii väike laps paremini üle kui siis kui ta juba suurem on.

See on absoluutne rumalus. Samastkategooriast kui koera saba jupikaupa maha võtmine, et vähem valus oleks ja ei ehmataks.

Nii väike laps ei mäleta isaga elamise perioodi juba 1 aasta pärast. 10-selt lahutatud vanematega laps mäletab seda terve elu.

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 10:13; 21.06 10:15; 21.06 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väike laps ei mäleta isaga elamise perioodi juba 1 aasta pärast. 10-selt lahutatud vanematega laps mäletab seda terve elu.

Sa said valesti aru, seda minagi räägin, et nii väike laps ei ela lahkuminekut nii raskelt üle kui ta seda hiljem teeks.

Just seda ma ütlengi, et kui on vajadus lahku minna, mingil põhjusel ei ole kooselu võimalik, siis just nüüd on parem aeg. Mitte hiljem, vaid kohe.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 09:50; 21.06 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väike laps ei mäleta isaga elamise perioodi juba 1 aasta pärast. 10-selt lahutatud vanematega laps mäletab seda terve elu.

Sa said valesti aru, seda minagi räägin, et nii väike laps ei ela lahkuminekut nii raskelt üle kui ta seda hiljem teeks.

Just seda ma ütlengi, et kui on vajadus lahku minna, mingil põhjusel ei ole kooselu võimalik, siis just nüüd on parem aeg. Mitte hiljem, vaid kohe.

Sry, sain jah valesti aru.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 10:13; 21.06 10:15; 21.06 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei mäletagi seda lapsepõlvekodu hiljem, aga ürita siis, et laps saaks järgmises kodus olla ka pikemalt (isegi kui on üürikas, siis ega 100% sinust see ei olene, aga siiski). Nii väiksel lapsel on tähtis olla koos emaga. Probleem on sinul, aga lapsel on peaasi, et ema ära ei kao, ta on veel liiga väike.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps elas esimese 1.5a jooksul kokku kolmes kodus. Kolisime umbes iga 6 kuu järel. Praeguses kodus oleme elanud 5 aastat. Laps on 6.5a ning ütleb, et ei mäleta absoluutselt, et ta kusagil mujal elanud oleks, kui ainult siin, ning see jääb ka tema lapsepõlvekoduks. Ära poogi lapsele ise mingeid traumasid külge!

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelapsel on tähtis tema kõige lähim ja turvaline inimene ja selleks üldjuhul on emme.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et osa sinust ei taha ikkagi seda otsust vastu võtta ja sellepärast leiutad naeruväärseid vabandusi. Sest päriselt sa ju ei usu, et lapsel oleks kolimisest sooja või külma?

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 11:58; 21.06 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooselu mehega enam jätkuda ei saa, läheks lapsega ära kuna korter on mehe oma. Olen seal 10 aastat elanud ja laps 1,5a vana. Aga kuna mind on pillutatud elus nii palju ühest kohast teise ja lapselt harjumuspärasest kodust ära võtmine tundub mulle nii nii tohutult valus. Just nende enda lapsepõlvekodude kodude kaotuste pärast. Kuidas endas sellega küll toime tulla? Kas on kellegil head nõu?

Kas mees on vägivaldne. Siis võta ja mine varjupaika. Kui mees ei ole vägivaldne, kummalgi uut kaaslast pole, siis pole sul kolimisega kuhugi kiiret. Hetkel tundub, et sa ei saa selle konkreetse isikuga elada. Aga vaata hetkel, kas üksi on parem. Kujuta mõttes end enda rahakoti põhisesse elamisse, kus pead kõik ise tegema. Väga tihti saab inimene aru kui hea elu tal enne oli siis kui on on täiesti üksi oma kõigi asjadega jäänud. Kui suhtes puudub vägivald, siis on sul hetkel oma iseseisvuse harjutamiseks väga head võimalused. Jah võid küll kolida, aga sellisel juhul oled sa iseseisev nii suhtes olles kui üksi elades. Mida tähendab iseseisvus – teadmist ja tunnet, et tuleb mis tuleb, ma saan alati hakkama. ALATI!. Nii et kui suhe on rabe või polegi, hakka harjutama iseseisvat, teistest mittesõltuvat eluviisi juba nüüd. Ei oota kelleltki mitte midagi. KUi ei oota, ei sa sa ka pettuda. Iga teo eest ( korda IGA), mida keegi teeb sinu heaks, oled tänulik ja tänad. See,et inimene jättis sinu meeles 3 tegu sinu heaks tegemata ja sa oled pahane, saades ainult 1 teo osaliseks, siis see ei loe. Teised ei pea tegema meie heaks midagi. Kui teevad, on põhjust tänulik olla. Ja kui sa ei oota teiselt midagi, sa ei saa iial pettuda ja valu tunda, et teine pettis su lootusi. Nii et hakka harjutama iseseisvust. Läheb vaja nii täiesti üksi elades kui koos elades.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooselu mehega enam jätkuda ei saa, läheks lapsega ära kuna korter on mehe oma. Olen seal 10 aastat elanud ja laps 1,5a vana. Aga kuna mind on pillutatud elus nii palju ühest kohast teise ja lapselt harjumuspärasest kodust ära võtmine tundub mulle nii nii tohutult valus. Just nende enda lapsepõlvekodude kodude kaotuste pärast. Kuidas endas sellega küll toime tulla? Kas on kellegil head nõu?

Osta naaberkorter ära ja koli sinna. Siis ei vaheta laps oma kodu (samas majas, isa juurde saab läbi koridori joostes) ja sa ise saad ka oma vajaduse kooselust lahkuda rahuldatud.

Aga noh, sinu trauma on ühest kodust teise kolimine, su lapsel saab kindlasti hoopsi muid lapsepõlvetraumasid olema – näiteks, et elada isast kaugel või hoopis elada koos vanematega, kes omavahel läbi ei saa (kui nüüd otsustad jääda). Kesse muu ikka ühele lapsele lapsepõlvetraumasid tekitab, kui mitte tema vanemad. Sellest ei pääse me keegi.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapselt isa ja perekonna äravõtmine ei tekita süümepiinasid?

Ma olen kunagi samuti kolinud mehe kodust lapsega (laps oli palju suurem) välja ja see tekitas sellise trauma, et mul on hetkel kolm korterit. Ühes elab laps oma elukaaslasega – ikka selleks, et ta ei peaks lahku minnes oma kodust välja kolima. Nii, et kõik mis ei tapa teeb tugevamaks.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapselt isa ja perekonna äravõtmine ei tekita süümepiinasid?

Ma olen kunagi samuti kolinud mehe kodust lapsega (laps oli palju suurem) välja ja see tekitas sellise trauma, et mul on hetkel kolm korterit. Ühes elab laps oma elukaaslasega – ikka selleks, et ta ei peaks lahku minnes oma kodust välja kolima. Nii, et kõik mis ei tapa teeb tugevamaks.

Äh?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 11:58; 21.06 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapselt isa ja perekonna äravõtmine ei tekita süümepiinasid?

Ma olen kunagi samuti kolinud mehe kodust lapsega (laps oli palju suurem) välja ja see tekitas sellise trauma, et mul on hetkel kolm korterit. Ühes elab laps oma elukaaslasega – ikka selleks, et ta ei peaks lahku minnes oma kodust välja kolima. Nii, et kõik mis ei tapa teeb tugevamaks.

Äh?

Mis sa ähid?
Ta tahtis öelda, et ta sai sellise trauma oma kolimisest, et ostis nüüd 3 kinnisvara ja ühe kinkis kohe sellele samale lapsele, et see laps omakorda oma tulevase lapsega ei peaks kolima. Simple.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,5-aastasel lapsel on tõesti absoluutselt ükskõik, kus ta elab. Isegi isa üle on tal küll heameel, kui temaga mängib, aga tõeliselt ja kõige enam on talle vaja vaid ühte – olla koos emaga võimalikult palju. Ükskõik kus, kasvõi kuuse all. Minu üks laps on mulle ükskord täiesti mingis urkas olude sunnil olles öelnud (ei olnud veel 2 aastat vana, aga rääkis juba väga korralikult) “emme, eks ole meil tore kahekesi koos olla”. Meil on peres isa ka.
Oma valu ära lapsele peegelda ega peale sunni. Tema jaoks oled oluline sina.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooselu mehega enam jätkuda ei saa, läheks lapsega ära kuna korter on mehe oma. Olen seal 10 aastat elanud ja laps 1,5a vana. Aga kuna mind on pillutatud elus nii palju ühest kohast teise ja lapselt harjumuspärasest kodust ära võtmine tundub mulle nii nii tohutult valus. Just nende enda lapsepõlvekodude kodude kaotuste pärast. Kuidas endas sellega küll toime tulla? Kas on kellegil head nõu?

Sina oled elanud seal 10a,sellepärast oled kiindunud sellesse kohta.Laps on seal aga elanud 1.5a,tema jaoks on see lihtsalt üks korter.Ta ei mäletagi seda enam ma julgen pakkuda,et vähem kui kuu aja pärast,kui on uude kohta elama asunud.Pigem on tal põnev minna uude kohta-uued avastamised jne.Midagi igatsema nii väike kindlasti ei jää kui me räägime elukohast.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsega ära minemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.