Esileht Väikelaps Lapsel pigmendilaik

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Lapsel pigmendilaik

Postitas:

Laps 1a3k. Avastasin mõni aeg tagasi lapse tuharal umbes 1,5 cm läbimõõduga helepruuni laigu. Muidugi kohe googeldasin lolliks ennast. Näitasin ka perearstile, tema ütles, et nad ei tee sellega midagi, kuhugi ei saada edasi uuringutele ega midagi. Saan aru, et üks laik ei pruugi veel midagi tähendada, kuid mure on nii suur. Otsin paaniliselt hirmuga iga päev uusi muutusi tema kehal.

Kas kellegil on sarnast asja olnud? Kas peaksin ise pöörduma neuroloogi juurde? Geneetiku?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja???? Lapsel on tuharatel üks helepruun pigmendilaik ja sa lähed lolliks?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 09:36; 19.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on neid laike mitu, perearst on teadlik ja ainult jälgime, kui need peaksid suurenema, alles siis tuleb uuringutele minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõenäoliselt on sünnimärk? Mul on endal lapsest saati 2 sellist latte kohvi helepruuni laiku. Ja lapsel tuli ka (mingi 9-kuuselt äkki?). Kui arst on teadlik ja jälgitakse, mis enam paanitseda? Võta rahulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kamooon, mul on 4 last, neist kolmel on mõni pigmendilaik (see piimakohvipruuni värvi), enamasti on see ohutu.

kui on viide vähile, siis neid ikka rohkem (suguvõsas on kahjuks üks selline juhus)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegil on sarnast asja olnud? Kas peaksin ise pöörduma neuroloogi juurde? Geneetiku?

Süuur sünnimärk (laik) on sarnases kohas.
Ei pea kellegi poole pöörduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 1a3k. Avastasin mõni aeg tagasi lapse tuharal umbes 1,5 cm läbimõõduga helepruuni laigu. Muidugi kohe googeldasin lolliks ennast. Näitasin ka perearstile, tema ütles, et nad ei tee sellega midagi, kuhugi ei saada edasi uuringutele ega midagi. Saan aru, et üks laik ei pruugi veel midagi tähendada, kuid mure on nii suur. Otsin paaniliselt hirmuga iga päev uusi muutusi tema kehal.

Kas kellegil on sarnast asja olnud? Kas peaksin ise pöörduma neuroloogi juurde? Geneetiku?

Mu lastel on olnud sünnimärke igal pool. Eks nad mingil hetkel tekivadki. Mõni on olnud kehvas kohas, kus jääb ette ja saab viga, selliseid siis eemaldatakse. Aga igasugu nahalaike on palju, kõik pigmenteerunud laigud polegi sünnimärgid ja valdav enamus on täiesti kahjutud.

Kui muretsed, pane aeg nahaarstile ja palu temal vaadata. Just nahaarst on see, kes nahal olevate laikudega tegeleb. Neuroloog tegeleb närvisüsteemiga ja geneetik pärilikkusega, nemad pole küll need spetsialistid, kes tavapäraselt nahalaikudega tegeleks (võibolla mõnel erandjuhul on vaja kaasata?). Nahaarsti (dermatoloog) juurde pole saatekirja vaja. Sama arst vaatab täiskasvanut ja last. Aegu on vahel raske saada, aga siis tasub vaadata ka väiksemaid haiglaid/kliinikuid ja sagedasti. Üldiselt saab 1-2 kuu jooksul arsti juurde, vahel ka kiiremini.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksik kohvipiimalaik ei tähenda midagi ja ühtki uuringut ei vaja. Paljudel esineb neid üksikuid. Kui selliseid on 6 või enam, tuleb välistada neurofibromatoos.

Arst

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on õrnalt sinakas laik sünnist saati. Perearst on teadlik, aga tema selles midagi veidrat ei näinud. Küsisin arstilt seetõttu, et pole pigmendilaigu värvi ning tundsin muret.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu poisil on ka pepu juures üks piimakohvivärvi laik. See paanikat ei tekitanud. Pigem on tal tekkinud paar kõrgemat sünnimärki(seljal ja kintsul). Aga neid näitasin arstil ja seni on normaalsuse piires olnud. Jälgime ja kui peak olema suuri muutusi, siis reageerime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus kommenteerijaid ei saa vist teemaalgataja murest aru. Ega tegelikult ei peagi saama, sest üldiselt seostuvadki pigmendilaigud meile lihtsalt pigmendilaikudega. Tegelikkus on see, et need cafe au lait laigud võivad viidata päris koledale haigusele nimega neurofibromatoos. Kui neid laike on rohkem kui 6 ja kaasnevad veel teatud sümptomid, võib see olla viide NFle. Tegemist on geneetilise haigusega, mis 50% juhtudest on päriliku eelsoodumusega ja 50% juhtudest on tegemist geenimutatsiooniga loote arengu ajal.

Minu 7kuusel on kaks laiku. Üks reiel ja teine kõhul. Reiel väiksem, kõhul suurem (ca 4 cm läbimõõt). Avastasin need juba siis, kui ta oli ca kuu aega vana. Perearstile olen igal visiidil neid maininud, kahtlustan, et ta ei tea sellest haigusest midagi (seda peetakse harvikhaiguseks, esinemissagedus on ca 1:3000). Olen ise juba kuude viisi igasuguseid teadusartikleid lugenud ja nüüd enam-vähem maha rahunenud, et kui minu pojal peakski see haigus olema, siis tegeleme nende sümptomitega, kui nad tekivad. Jah, alguses ka otsisin paaniliselt uusi laike, tedretäppe kaenla all ja kubemes, Lischi sõlmekesi silmades jne. Tegelikkus on see, et cafe au lait laigud ongi esialgu ainsad, mis haigusele viitavad, igasugused muud asjad hakkavad tekkima aastaid hiljem ja imikutel polegi midagi muud teha, kui jälgida. Ravi sellele haigusele ei ole, mõju elukvaliteedile on, aga see pole ennustatav.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see geneetik tegema peaks ühe “kohvipruuni” pigmendilaiguga?? Või neuroloog.

Hinga ja rahune maha! Need helepruunid laigud on üksikuna täiesti ohutud. Ja õudu, neid pigmendilaike (ja ka sünnimärke) tuleb elu jooksul juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Café-au-lait spots are discrete, tan macules that appear at birth or during childhood in 10–20% of normal individuals.

on põhjust muretsemiseks?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 09:36; 19.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Lapsel pigmendilaik