Esileht Pereelu ja suhted Lapsel seljas katkised ja määrdunud riided.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Lapsel seljas katkised ja määrdunud riided.

Postitas:

Ja lapse ema selgitus on, et laps keeldub teisi riideid kandmast. Tegu 7-aastase lapsega, norm laps. Laps on hea suhtleja, sõbralik jne.  On palutud, et hoiaksin teda, aga kui aus olla siis sellistes riietes lapsega ei läheks avalikku kohta, samuti on ebameeldiv vaadata rokaseid ja  auklikke riideid. Raha puudust peres ei ole.  Minu arust ei oska vanem ennast kehtestada, kui laps  sedasi käitub.   Või võtta laps ja osta temale uued riided.

+6
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.07 12:18; 30.07 15:49; 03.08 12:17; 04.08 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus, mida sa teha võid, on hoidmisest keelduda.  Ja ilmselt olekski lapsele parem, kui tema kõrval poleks inimene, kes riideid inimestest tähtsamaks peab. Olgu, see viimane lause oli utreeritud, aga tõesti, ma olen näinud, kuidas vanavanem rikkus suhted lastelastega, sest pidas puhtaid ja terveid riideid nii tähtsaks, et last riiete sees ei märganudki.

 

+25
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes sina siis sellele lapsele oled? Sugulane või lihtsalt hoidja? Miks sa ei küsi siis lapsevanema käest, miks ta laps nii riietub?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist prooviks sõbralikult, aga konkreetselt öelda nt “Ma võin teda homme hoida küll, aga paluks tuua laps puhaste ja tervete riietega, sest plaan on minna kohvikusse/mängutuppa/kuhu iganes.”

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanema puudukik kehtestamine.

Mul on sama mure. Ometi õnnestub mustad riided siiski ära pesta, aga poeg käib ka katkise särgiga ja keeldub seda vahetamast, sama pükste kohta. Vahepeal oli koos välja minemine korralik vaidlus 🙁 Nüüd kui olen hakanud ennast rohkem kehtestama, on ta ka leplikum riietevahetuse suhtes.

Mina sinuna teeksin vanemate ja lapsega kokkuleppe. Norm intelligentsiga laps saab aru erinevatest reeglitest. Kui hoidma peaksid, siis las ema paneb puhtad ja terved riided lapsele kotiga kaasa ja kui laps tuleb sinu juurde annad lapsele teada, et sa tahad temaga sinna ja sinna minna, aga selleks tuleb riided àra vahetada, sest sina ei ole nôus, et katkiste riietega ôues kàiakse 🙂  Kui ta ei taha ja tahab toas olla, siis pole sul ka môtet sellest nàrvi minna ja oletegi toas 🙂 Vbla ongi need riided lapsele turvalised ja psûhholoogiline error on seal taga.

Ise palun riideid ostma hakka, usu mind, see ema on niigi stressis sellest kôigest! ilmselgelt on neil kodus palju muresid.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoiame vahest sugulase last, võtame kaasa, kui enda lastega mõnel põneval väljasõidul käime ja niisama mänguplatsile, sugulane elab maal ja peale tema lapse seal lapsi ei ela, tal igav. Riided on enamjaolt teise ringi omad ja kulunud, aga mitte iialgi ei anta meile määrdunud riietega last kaasa. Pigem on just paar korda nii juhtunud, et hakkame minema ja siis tuleb lapse ema jooksuga, et oot-oot, ärge selliste riietega küll minge, need on ära trööbatud, paneb lapse võimalikult viisakalt riidesse.. ja kui tagasi jõuame, siis on need viisakad riided mänguplatsidel seigeldes täpselt samamoodi ära trööbatud. Laps on laps. Ja lapsel ei ole veel sellist asjadest arusaamist, mis täiskasvanud inimesel, mõned riided on väga lemmikud ja tema silmis ilusad ja lihtsalt nii ongi. Ise samas vanuses leidsin vanaema puukuurist tädi punase malevajaki, mis oli üleni embleeme täis õmmeldud ja natuke rottide poolt auklikuks söödud.. ja pioneeriräti (Eesti oli just iseseisvunud),pidasin ennast järgneval paaril nädalal tõeliseks rokkstaariks, ehkki ema lausa anus mind, et kui ta tööle läheb, siis ei tohi niimoodi välja minna. Siis kadusid mu ilusad punased aarded järsku ära. Muidu oleksin ilmselt veel mitu aastat kandnud, mis siis, et auklikud. Mõte selles, et ära õpeta oma lapsi kedagi riiete pärast alavääristama, maailmas on niigi palju kiusu. Las nad olla lapsed.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on sellised lapsed olemas, kes on nõus ainult kindlaid asju kandma. Sel juhul on neil aga mingi häire, autismispektris. Eks sa võta laps hoida ja proovi talle puhtad riided selga panna, kui sinul õnnestub, siis õpeta ka lapsevanemat, kuidas seda teha.

Uusi riideid ostma loomulikult hakata ei tohi. See on teise pere solvamine.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tunne ju seda peret, aga kui oled palgatud hoidja, siis vaevalt nad vaesed on. Muidu võib olla küll, et lapsel on lihtsalt need riided koledad, mingi jubedamat sorti kaltsukakaup, ainult üks normaalne komplekt ongi ja seepärast kannab seda. Tõenäolisem on see autismiteema või asperger, nemad on tavainimese seisukohalt väga imelikud oma riietega. Samas on piinlik tõesti mingi rääbaka või räpaselt riides lapsega ringi käia, aga autistid on väga kangekaelsed ja lähevad väga endast välja. Ma ei tea, kui osta palju ühesuguseid riideid ja siis ikkagi neid pesta ja vahetada, kas see aitaks. Ilmselt võib-olla mitte, sest äkki talle ei meeldi puhta pesu lõhn või see, et nt teksad on pärast pesu sageli veidi jäigemad ja natuke kokku tõmbunud. Autistidel on väga raske muutustega kohaneda, aga samas ei saa ju päris mustusest haisva lapsega ka ringi käia, teistel ju ka paha ja ikka vaatavad täiskasvanu poole, et tema on lapse hooletusse jätnud.

+5
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma arvan, et see oleks hea võimalus lapsega sel teemal niimoodi mõnusalt ja lahedalt rääkida. Et millised riided talle meeldivad ja millised ei meeldi ja miks. Küsida kasvõi nende kohta, mis tal seljas on, et miks need talle meeldivad jne.

Osadel lastel on hästi tundlik nahk, minul oli ka ja on siiani, kuigi vähesemal määral. Näiteks ei ole ma kunagi talunud villast, see ajab mind meeletult sügelema. Samuti on sünteetika minu nahale äärmiselt ebameeldiv. Üks asi on veel ka riiete sees olevad sildid, mis võivad kraapida nagu noaga. Äkki sellel lapsel on sama asi, et osade riiete puhul mõjub miski tal nahale väga halvasti. Teine variant on ka pesuained, äkki ema kasutab mingeid lõhnaga pehmendajaid ja laps seda ei talu, seetõttu eelistab kantud riideid, kus neid lõhnu enam ei ole. Ta võib olla tundlik isegi tavalisele pesuvahendi lõhnale. Või siis nagu keegi siin mainis, et pestud teksad (ja mitte ainult!) on sellised jäigemad ja plingimad – tavaliselt inimestele see puhta riide tunne meeldib, aga ülitundlikul lapsel võib olla vastupidi.

Mina küll kasutaks võimalust, võtaks lapse hoida ja prooviks temaga rääkida. Vahel on võõrama inimesega kergem rääkida kui oma vanematega, kellega on antud teemal võibolla olnud tülisid jne. Läheks lapsega riidepoodi (kasvõi supermarketisse) ja vaataks, kas ta üldse tahab või suudab riideid selga proovida.

Iseküsimus muidugi, miks 7-aastane vajab hoidjat? Elad USA-s?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 14:13; 04.08 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ei küsi siis lapsevanema käest, miks ta laps nii riietub?

Mida ta siis praegu oma teematamisega sinuarust teeb?

Perekoolikas küsibki sel viisil. Või tõesti mõtlesid, et läheb ja teeb otse ja inimese ees suu lahti või?
Naljatilk, seda ei juhtu.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka naabrilapsel vahepeal kiiks, et ainult üks konkreetne autoga pluus sobis selga panna. See oli ikka lõpuks nii ära luitunud ja kõhult pisikeste aukudega, aga räpane ta küll ei olnud. Küllap ema õhtuti pesi ja öösel kuivatas.

Minu lastel on vanaisa külastamise riided ka suht kaltsud, sest seal nad saevad ja puurivad ja liimivad ja värvivad. Sinna annan küll selga auklikuks kulunud põlvedega pükse või pluuse, mis pole pesus puhtaks läinud. Alati on kaasas ka viisakad riided, millega kannatab koduhoovist kaugemale minna.

Mul vanem poiss ka autismispektri häirega ja ma ütleks, et vastupidi: titest saadik on vaja selgeks õpetada, et määrdunud riideid ei sobi kanda. Kui see “ah natuke moosine on, aga eriti ei paista välja” kinnistub, on väga raske seda harjumust murda.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 14:18; 30.07 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või võtta laps ja osta temale uued riided.

Kes sa ka oled selline, et “võtad lapse”? Kui teine lapsevanem, siis palun, oleks võinud ammu teha. Kui kaugem sugulane või miski hoidja, siis pole sinu asi laps “võtta”, eksole. Siis on sinu võimalus ENNAST lapsevanema suhtes kehtestada, et palun tuua laps hoida puhaste ja tervete riietega. Otsustab oma lapse üle lapse VANEM.

Kui laps tuuakse sinu poole hoida pikemaks, siis võid sa ka enda poole osta riided, millega sinu kodus olla või linnas käia, koju minnes paneb oma koduriided.

Ja ei pea olema mingit autismi, et lapsel oleks lemmikriided, mida ta tahab tihti kanda (mõnel tuleb neid pesta nt öösel…)

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 14:26; 30.07 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastase lapse vanemana võin öelda, et see, kui laps käib kuidagi imelikult riides, augud või plekid riietel, ei tähenda sugugi seda, et tal kodus muid riideid ei olekski. Meil kodus on väga ilusaid ja puhtaid riideid lademetes, aga laps käib ikka nende oma kõige lemmikumatega, püksid on kukekad ja seelikud rebenenud 😀

Ma ka ei viitsi selle teemaga võidelda, lõpuks pole see nii jube oluline. Olulisem on see, et ta ise ennast peseks, tuba oleks enamvähem korras, sööks normaalselt jms. Iga sellise asja puhul võib esineda mingi võitlus. Ja siis lõpuks hakkadki valima lahinguid, mida pidada ja mida mitte. Varsti läheb kooli, küll siis see auklike-plekiliste riiete asi sellega ka lõppeb, seal on koolivorm, asi lahendatud.

Kui on kuskile peole minek vms, siis annab ikka korralikud riided ka selga panna. Aga niisama argipäevaselt, las käib nii nagu meeldib.

Sa võiks tõesti emale öelda, et teil on plaanis kuskile minna, las paneb puhtad riided vähemalt kotiga kaasa. Ma oma lapsele tavaliselt panen tagavarakomplekti kaasa, kui läheb päevaks sõbranna juurde. Aga too sõbranna ise muidugi on samasugune hilpharakas ja auklike dressidega 😀 Sõbranna ema on rikkam kui mina ja ma pole ka mingi päris vallavaene. Asi ei ole selles, et meie lastel poleks kvaliteetseid, ilusaid ja puhtaid riideid.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu keegi eespool soovitas, siis võid lapsehoidmisest keelduda või siis öelda, et plaanis on ka inimeste sekka minna, nii et kohvikusse-loomaaeda vm minemiseks on lapsele vaja puhtad riided kaasa anda või selga panna.

Mul on mõlemal lapsel olnud see periood, et olid nõus kandma vaid ühte asja. Tavaliselt tegime siis nii, et õhtul hilja pesin ära, hommikuks oli kuiv, sai jälle selga. Kuna ma ise olen selle kasvatuse vili, et mul lapsena polnud üldse sõnaõigust, emale oli oluline, et täiskasvanu sõna peab maksma igal juhul, siis enda lastest ei ole riieteteemal üle sõitnud. Kui talle pakub sel perioodil see kindel särk turvalisust, siis las olla. Teatud kohtadega olen veennud last, et tuleb midagi muud selga panna, selge see, et vanatädi juubelile sellesama T-särgiga, mida suvi otsa kandnud on, ei lähe.

Meil on sama nagu Kägu 30.07.2021 14:31 kirjutas, et kapis riideid küll, ilusad ja uued. Aga laps selga ei ole nõus panema ja mina lihtsalt ei taha enam seda nuttu ja hüsteerikat ja lõputut veenmist, et ühe või teise asja selga paneks. Kui ta tunneb end just selles T-särgis hästi, siis las kannab. Riided on puhtad, laps ise puhas, hoiab oma asju korras jne. Lihtsalt tahab selga harjumuspärast asja, mitte uusi. Ta sõbrad on kõik sellega harjunud, et tal samad riided seljas, pahatahtlikke kommentaare tuleb pigem täiskasvanutelt (isegi mu ema kaagutab, et kas teisi riideid ei ole, et naabrid ka juba vaatavad, no misasja?).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulane olen ja sooviti, et laps oleks suvel mõne aja minu juures, kuna elame linnas – siis toas teda kinni ei  pea (tahtsid mehega reisile minna, hoidnud oleksin tasuta).  Viimati, kui käisid- olid lapsel pluusi peal erinevad toiduplekid, kui mõned päevad hiljem uuesti tulid – siis oli sama pluus +uued lärakad peal, pükstel mõlemas põlves auk, mida veel laps suuremaks venitas .  Mingit autisimi ei ole – täiesti tavaline laps. Emaga olen rääkinud ja otse öelnud, et kuule, lapsel on juba 3ndat päeva ühed ja samad plekilised riided seljas – siis vastabki – laps ei taha ja kõik. Ise on väga heal järjel ja olgem ausad H&M’st saab väga odavalt uusi riideid.

Sõbranna laps käis ka vahepeal ainult printsessikleidiga ringi, aga tegu siis 3-4 aastasega, 7-aastane läheb sügisel kooli juba.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.07 12:18; 30.07 15:49; 03.08 12:17; 04.08 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siis ütledki lapse emale, et igaks päevaks olgu puhas ja terve komplekt riideid kaasa pakitud ja sa ise vaatad kas ja kuidas need lapsele selga saad. Kui reis nii pikk, et vahepeal mõistlik pesu pesta, siis ütle mingi muu number, mis sobiv tundub. Kui sina hoiad, siis selles osas kehtivad küll sinu tingimused, et laps saab puhtad riided iga päev selga. Võõrama inimesega enamasti lapsed alluvad paremini kui oma vanematele.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 14:18; 30.07 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ok, ta saab ju selleks ajaks kodust riided kaasa, küllap seal midagi kantavat ikka on. Ainuke asi, kas sa saad lapse neid riideid vahetama 🙂 ja kui sa hakkad mingeid jõuvõtteid tegema ja salaja ära viskama vms, siis ei andesta ta (laps) seda sulle ehk kunagi. Mulle ei tundu teeemaalgataja väga võimekas läbirääkija.

Kui ei anta kantavaid riideid kaasa, siis ostadki (lapse valikul) paari pükse ja uue pluusi kasvõi pepcost.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 14:26; 30.07 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus, mida sa teha võid, on hoidmisest keelduda.  Ja ilmselt olekski lapsele parem, kui tema kõrval poleks inimene, kes riideid inimestest tähtsamaks peab. Olgu, see viimane lause oli utreeritud, aga tõesti, ma olen näinud, kuidas vanavanem rikkus suhted lastelastega, sest pidas puhtaid ja terveid riideid nii tähtsaks, et last riiete sees ei märganudki.

Sa läheksid tuttavaga ka igale poole, kui ta räpane oleks? Really?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis kunagi ühes väikeses päevahoius ja siis vaatasin, et teised lapsed on kuidagi jubedad kaltsakad, riided nagu mingid 30 aastat vanad viienda ringi kaup. Kord tulin varem lapsele järele ja siis oli ka minu lapsel mingid kaltsud seljas. Nimelt vahetas hoidja laste riided päevaks mingite oma kaltsude vastu, et ei peaks lapsi kogu aeg valvama ja keelama. Õhtul pani jälle lapse oma riided selga. Mulle tundus see veidi imelik.

Teine imelik asi seoses laste riietega oli lasteaias, kus vaatasin üht poissi, et kas tema ema tõesti lapse riideid üldse ei pese. Pealaest jalatallani oli must ja porine, nokats ka nagu kuskile veoauto alla jäänud. Aga see oligi selline poiss, et suutis ennast ühe tunniga täiesti totaalselt ära määrida, ükskõik kui palju riideid talle kaasa anti. Minu lapsel ei läinud iial riided õhtul selliseks. Tema ema nägi tegelikult lapsega väga palju vaeva.

Sellest saan ka aru, et lapsed soovivad kogu aeg samade riietega käia, aga samas saab neid ju siiski paigata ja pesta, kui laps magab. Ega need kogu aeg siis seljas pole. Kui lapse hoida võtaks, siis sellisest asjast küll numbrit ei teeks, peseks need riided siis magamisajal ära ja suuremad augud õmbleks kinni. Lisaks mul on endal ka lasteriideid igasuguseid, võin neid ka lapsele selga panna. Kui laps muidu sõbralik ja tore, siis riided on kõige väiksem mure.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 18:27; 30.07 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks poega: 7 a peab iga päev saama uued ja puhtad riided selga ja kui natukenegi mustaks saab, siis kohe kõik riided vahetusse. 11 aastane laps käiks võimalusel aasta aega samade riietega ausat- iga päev sõda et paneks puhtad riided selga. Mõlemad normaalsed lapsed.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis kunagi ühes väikeses päevahoius ja siis vaatasin, et teised lapsed on kuidagi jubedad kaltsakad, riided nagu mingid 30 aastat vanad viienda ringi kaup. Kord tulin varem lapsele järele ja siis oli ka minu lapsel mingid kaltsud seljas. Nimelt vahetas hoidja laste riided päevaks mingite oma kaltsude vastu, et ei peaks lapsi kogu aeg valvama ja keelama. Õhtul pani jälle lapse oma riided selga. Mulle tundus see veidi imelik.

Sa ei oleks pidanud seda nägema. Muidu arvaksid senimaani, et väga kena lapsehoid, lapsed on puhtad ja hoitud, kui õhtul järele lähed. Ja kui polnuks neid “kaltsusid” ning sinu pandud hommikused viisakad riided olnuks õhtuks ära trööbatud, arvanuksid, et kus on kasvatajate silmad ja miks lastakse lastel sedasi riideid rikkuda.

Tänapäeval toovad lasteaedades paljud vanemad ise lastele trööbariided kappi ja võib-olla panevad need ka ise hommikul selga ja õhtul jälle teised riided tagasi. Vähemalt kehtib see õueriiete kohta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui polnuks neid “kaltsusid” ning sinu pandud hommikused viisakad riided olnuks õhtuks ära trööbatud, arvanuksid, et kus on kasvatajate silmad ja miks lastakse lastel sedasi riideid rikkuda.

Ei, mina küll ei keelanud riideid rikkuda ja oli ka varuriideid lapsele kaasa pandud. Aga äkki tal  oli mõne emaga siis pahandusi sel teemal olnud. Mina selliseid riideid lastehoidu lapsele ei pannudki, mida hirmsasti oleks hoidma pidanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 18:27; 30.07 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt see:

Nimelt vahetas hoidja laste riided päevaks mingite oma kaltsude vastu, et ei peaks lapsi kogu aeg valvama ja keelama. Õhtul pani jälle lapse oma riided selga. Mulle tundus see veidi imelik.

ja siis see?:

  Lisaks mul on endal ka lasteriideid igasuguseid, võin neid ka lapsele selga panna.

Teise tehtuna tundub imelik, aga ise teeks samamoodi? Sest egas sinu riided pole “mingid oma kaltsud” nagu teise inimese riided ????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 01:30; 01.08 17:46; 02.08 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka üks laps selline, kes siiamaani saab umbes nädalaga teksaste põlvedesse augu sisse. Ise ta seda fenomeni selgitada ei oska. Praegu on tütar teismeline, muide. Väiksena oli nii, et hommikul viisin puhtana lasteaeda, õhtul sain kätte lapse, kes nägi välja nagu poleks teda vähemalt nädal aega kasitud. Hea kui riided terved olid, aga kogu päeva menüü + kunstitunnis kasutatu oli küll igale poole laiali hõõrutud. Lisaks veel õuest pärit muda- ja muruplekid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen, et kui kaugele tasub selle lapse iseotsustamisega minna? Et kui lasteaiaealine laps teatab, et tema midagi vot ei taha ja kõik!, kas siis peabki ema seda aktsepteerima? Oskus riietuda on samasugune oskus nagu magada, süüa, käituda jne. Me õpetame oma lapsi magama öösiti, mitte päev läbi, ja öösel üleval passima. Me õpetame oma lapsi laua taga sööma noa ja kahvliga, samuti võiks õpetada oma lapsi ka sobivalt riietuma. Mitte aga nii, et “laps ei taha!” Et siis, las laps istub ööd läbi üksinda üleval (ilmselt muidugi ekraanis), sööb toitu põrandalt, kaltsud seljas jne? (Eeldusel, et tegu on normaalse lapsega, mitte nt autistiga, kel omad kiiksud.)

Kui see laps juba kuu aja pärast kooli läheb, siis seal tekivad ilmselt probleemid, ja õpetaja ning kaasõpilased panevad ta kiiresti paika. Kui ikka üks ja teine klassikaaslane vahetunni ajal põlglikult pobiseb, et ära tule siia, su riided on räpased!, küll siis õpib.

Samas teine aspekt on, et riiete korrasolek on ikka väga subjektiivne. Nt siit Perekoolist olen lugenud, et osa inimesi viskab ära sokid, mis ei ole auklikud, vaid millelt leiab ainuüksi mõne muust osast õige pisut hõredamaks kulunud koha. Enda meelest müüsin kord lapse igati normaalset kombet (ostetud uuena, kasutatud ühe hooaja), kuid ostja tõi kombe tagasi, teatades, et olevat kulunud. Uurisin kodus kombet spetslambi valgel – no mitte ühtegi kulunud kohta ei leidnud! Eks panin siis uuesti müüki, järgmine ostis sellesama kombe ja saatis veel tagantjärele tänukirja, et aitäh ilusa korraliku asja eest! Võta siis kinni…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 10:48; 02.08 01:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulane olen ja sooviti, et laps oleks suvel mõne aja minu juures, kuna elame linnas – siis toas teda kinni ei pea (tahtsid mehega reisile minna, hoidnud oleksin tasuta). Viimati, kui käisid- olid lapsel pluusi peal erinevad toiduplekid, kui mõned päevad hiljem uuesti tulid – siis oli sama pluus +uued lärakad peal, pükstel mõlemas põlves auk, mida veel laps suuremaks venitas . Mingit autisimi ei ole – täiesti tavaline laps.

Reis kestab eeldatavasti mitu päeva või nädala – kui laps tuuakse nii pikaks ajaks sinu juurde hoida ainult 1 komplekti riietega, siis ikka tavalise perega tegu ei ole küll.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen, et kui kaugele tasub selle lapse iseotsustamisega minna? Et kui lasteaiaealine laps teatab, et tema midagi vot ei taha ja kõik!, kas siis peabki ema seda aktsepteerima? Oskus riietuda on samasugune oskus nagu magada, süüa, käituda jne. Me õpetame oma lapsi magama öösiti, mitte päev läbi, ja öösel üleval passima. Me õpetame oma lapsi laua taga sööma noa ja kahvliga, samuti võiks õpetada oma lapsi ka sobivalt riietuma. Mitte aga nii, et “laps ei taha!” Et siis, las laps istub ööd läbi üksinda üleval (ilmselt muidugi ekraanis), sööb toitu põrandalt, kaltsud seljas jne?

Selle kohta öeldakse, et vali oma lahinguid. Lapse tervis (öösel üleval olemine, rämpstoidu söömine, ilmaga sobimatud üleriided) on siiski midagi muud kui toariiete stiil, mänguasjade materjal või patsikummide kokkusobivus. Eks puhtust tuleb muidugi õpetada, aga mingi moosi- või rohuplekk riietel pole asi, mille pärast lapse kallal õiendada. Eestlased üldse tunduvad seda “oskust riietuda” ületähtsustavat, paljude jaoks on lapse toon-toonis ja silmale kena riietus olulisem kui tema terve hing ja enesehinnang.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 01:30; 01.08 17:46; 02.08 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kohta öeldakse, et vali oma lahinguid. Lapse tervis (öösel üleval olemine, rämpstoidu söömine, ilmaga sobimatud üleriided) on siiski midagi muud kui toariiete stiil, mänguasjade materjal või patsikummide kokkusobivus. Eks puhtust tuleb muidugi õpetada, aga mingi moosi- või rohuplekk riietel pole asi, mille pärast lapse kallal õiendada. Eestlased üldse tunduvad seda “oskust riietuda” ületähtsustavat, paljude jaoks on lapse toon-toonis ja silmale kena riietus olulisem kui tema terve hing ja enesehinnang.

Aga TA ju polegi üldse rääkinud mingist toon-toonis soovist! Ega ka toariiete stiilist. Vaid tema pretensioon on hoopis see, et tema hinnangul on lapse riided räpased ja katkised. See on sootuks midagi muud ju. Mina ka ei ole oma lapsega iialgi elus õiendanud, kui ta tahab kanda näiteks spordidresse valge piduliku triiksärgiga – sest ma valingi lahinguid. Aga kui riided lehkavad, siis segab see juba teisi inimesi, ja kui lapsele seetõttu halvasti ütlema hakatakse või koguni tõrjutakse, siis langetab see tema enesehinnangut päris kindlasti.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 10:48; 02.08 01:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga TA ju polegi üldse rääkinud mingist toon-toonis soovist! Ega ka toariiete stiilist. Vaid tema pretensioon on hoopis see, et tema hinnangul on lapse riided räpased ja katkised. See on sootuks midagi muud ju. Mina ka ei ole oma lapsega iialgi elus õiendanud, kui ta tahab kanda näiteks spordidresse valge piduliku triiksärgiga – sest ma valingi lahinguid. Aga kui riided lehkavad, siis segab see juba teisi inimesi, ja kui lapsele seetõttu halvasti ütlema hakatakse või koguni tõrjutakse, siis langetab see tema enesehinnangut päris kindlasti.

Minu kommentaar oli reageering sellele lausele: Oskus riietuda on samasugune oskus nagu magada, süüa, käituda jne. Ei olnudki teemaalgatajale, vaid tollele Käole, keda selles kommentaaris tsiteerisin.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 01:30; 01.08 17:46; 02.08 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps hoitud ja sain ilusti hakkama riiete vahetamisega. Probleeme oli, aga panin õhtul 2 kaussi sooja vett valmis ja pesime koos – tema oma riided ja mina omi asju.  Paar päeva hiljem juba uuris, kas teisiti ei saaks, saab küll – võtame uued riided kasutusele. Ühe  t-särgi ja kleidi ostsin ise, kui poes käisime, lapsele meeldisid ja miks mitte. Natuke keeruline iseloom on, tuleb kavalusega lahendada, mitte n.ö.  peale lennata.  Üks põhjus võib olla ka see, et need riided olid lapsele natuke väiksed sp. ei taha kanda,  seda ma ka  lapse emale rääkisin.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.07 12:18; 30.07 15:49; 03.08 12:17; 04.08 08:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsel seljas katkised ja määrdunud riided.