Esileht Väikelaps Lapsele igpäevaselt magusat

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Lapsele igpäevaselt magusat

Postitas:
Kägu

See pole ju okei kui lapsele lubatakse iga päev jäätist? Laps ei pea küsimagi, vaid ise kapist võtab. Ja siis kurdetakse, et lapsel koguaeg hammastes augud ????????‍♀️  isegi öeldi, et hambaarst oli seletanud erinevate magusate toodete kahjulikkusest ja jäätis siis olevat see kõige etem valik mida magusavalikust anda.
Lapsel kehakaaluga probleeme pole õnneks, on väga aktiivne ja väga pisike ja peenike 6-aastane.

0
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on Sinu laps?

Kui ei, siis see ei ole sinu asi kommenteerida ega arvustada.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi kui tubli sina ikka oled, lausa võõraste laste kehakaalu valvad. Mine võta kapist küpsist, küsima ei pea, ma luban!

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei tea, ag amul on 2 last. Proovisin mõlemat kasvatada nii, et magus ei ol ekeelatud, aga on ikkagi kontrollitud ja nö maiustus.

 

Esimene laps on ülekaaluline, natuke laisk liikumisel (kuigi muidu väga tore, sõbralik, ja hea laps) kui hakkas kaalu koguma, tõmbasin magusa maha, aga ikkagi, ta tahab ja leiab viisi kuidas seda saada. Vanus nüüd juba 15

Teine laps,   poiss, on väga sportlik, kui on midagi põnevat õues teha või sõpradega ringi joosta, siis  ei tule söömne meeldegi. Muidu ikka küsib kommi, aga kui on võimlaus minna ja jalgpalli kuskil taguda, siis unustab kõik söögi ja kommid. On oma pikkuse kohta väga kleenuke.

Ise olen ka kaaluga kimpus, sellepärast ei teagi kas piirata või pigem lubada (et ei oleks keelatud vili) Lõpuks on ikka asi igas isiksuses eraldi. Ühtemoodi kasvatasin, samad geenid, välja tulid vastandid

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll ok.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole ju okei kui lapsele lubatakse iga päev jäätist? Laps ei pea küsimagi, vaid ise kapist võtab. Ja siis kurdetakse, et lapsel koguaeg hammastes augud ????????‍♀️ isegi öeldi, et hambaarst oli seletanud erinevate magusate toodete kahjulikkusest ja jäätis siis olevat see kõige etem valik mida magusavalikust anda.

Lapsel kehakaaluga probleeme pole õnneks, on väga aktiivne ja väga pisike ja peenike 6-aastane.

Kohe näha, et sul ei ole päris probleeme.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kodus ei ole maiustused kunagi olnud defitsiit.  Aga meie lähisugulastel küll. Tulemuseks on see, et meil maiustused seisavad  ja kui sugulased külla tulevad, saavad maiustused kiirelt otsa.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei tea, ag amul on 2 last. Proovisin mõlemat kasvatada nii, et magus ei ol ekeelatud, aga on ikkagi kontrollitud ja nö maiustus.

Esimene laps on ülekaaluline, natuke laisk liikumisel (kuigi muidu väga tore, sõbralik, ja hea laps) kui hakkas kaalu koguma, tõmbasin magusa maha, aga ikkagi, ta tahab ja leiab viisi kuidas seda saada. Vanus nüüd juba 15

Teine laps, poiss, on väga sportlik, kui on midagi põnevat õues teha või sõpradega ringi joosta, siis ei tule söömne meeldegi. Muidu ikka küsib kommi, aga kui on võimlaus minna ja jalgpalli kuskil taguda, siis unustab kõik söögi ja kommid. On oma pikkuse kohta väga kleenuke.

Ise olen ka kaaluga kimpus, sellepärast ei teagi kas piirata või pigem lubada (et ei oleks keelatud vili) Lõpuks on ikka asi igas isiksuses eraldi. Ühtemoodi kasvatasin, samad geenid, välja tulid vastandid

Pigem otsida esimesele lapsele trenn või füüsiline tegevus, mis talle meeldiks, näiteks matkamine. Kui ta on introvertsem, siis väljas sõpradega jooksmine või meeskonnasport ei pruugi talle meeldida, aga füüsiline harrastus, mida saab üksi teha või mis on iseloomult rahulikum, võib rohkem peale minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei tea, ag amul on 2 last. Proovisin mõlemat kasvatada nii, et magus ei ol ekeelatud, aga on ikkagi kontrollitud ja nö maiustus.

Esimene laps on ülekaaluline, natuke laisk liikumisel (kuigi muidu väga tore, sõbralik, ja hea laps) kui hakkas kaalu koguma, tõmbasin magusa maha, aga ikkagi, ta tahab ja leiab viisi kuidas seda saada. Vanus nüüd juba 15

Teine laps, poiss, on väga sportlik, kui on midagi põnevat õues teha või sõpradega ringi joosta, siis ei tule söömne meeldegi. Muidu ikka küsib kommi, aga kui on võimlaus minna ja jalgpalli kuskil taguda, siis unustab kõik söögi ja kommid. On oma pikkuse kohta väga kleenuke.

Ise olen ka kaaluga kimpus, sellepärast ei teagi kas piirata või pigem lubada (et ei oleks keelatud vili) Lõpuks on ikka asi igas isiksuses eraldi. Ühtemoodi kasvatasin, samad geenid, välja tulid vastandid

Pigem otsida esimesele lapsele trenn või füüsiline tegevus, mis talle meeldiks, näiteks matkamine. Kui ta on introvertsem, siis väljas sõpradega jooksmine või meeskonnasport ei pruugi talle meeldida, aga füüsiline harrastus, mida saab üksi teha või mis on iseloomult rahulikum, võib rohkem peale minna.

Paksud lapsed peavad ise hobi leidma, kui nende eest otsida, ei hakka neile meeldima. Tean selliseid, kes on hakanud pärast kooli lõppemist jooksmisega tegelema või ise alla võtnud, aga see söögitung jääb alles paljuski. Mina saan aru väga suurepäraselt, mida mõtleb too ema kui võrdleb kahte last. Matkamine 15aastaselt ja üksi? Oma last ei laseks niiviisi, ohtlik ja kuhu?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kodus kommid/küpsised kausiga laual, oma lapsed lähevad ükskõikselt mööda, samas on sõber, kelle jaoks on selline asi uskumatu, et ongi kommid ja keegi ei ahnitse sisse – tegu ei ole vaesest perest lapsega. Alati viisakalt küsib ja loomulikult luban.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise teavad. Oleneb jäätisest ka. Ma arvaks, et näiteks päevas üks lihtne koorejäätis pulga otsas on toitumise seisukohast üsna ok, eriti kui laps on tõesti aktiivne siblija, ja kui üldiselt on peres kombeks tervislikult süüa. Ei selgu, mis sorti jäätiseid ja kui palju see laps siis omale sealt kapist iga päev võtab. Hambaaukude osas ka ei oskaks ette kujutada totaalset magusakeeldu. Mingit magusat võiks laps päevas ikka saada, eriti kui on suur rahmeldaja, ja edasi ma ei tea kas on suurt vahet, on see siis komm või šokolaad või puuvili või jäätis, hambaid lõhuvad need omal moel kõik. Ju siis peab lihtsalt regulaarselt hambaarsti külastama ja asja kontrolli all hoidma. Peaasi, et põhiline toitumine oleks normaalne ja laps aktiivne ja normaalkaalus, siis küll see üks (normaalmõõdus) jäätis midagi hullu teha ei tohiks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kodus kommid/küpsised kausiga laual, oma lapsed lähevad ükskõikselt mööda, samas on sõber, kelle jaoks on selline asi uskumatu, et ongi kommid ja keegi ei ahnitse sisse – tegu ei ole vaesest perest lapsega. Alati viisakalt küsib ja loomulikult luban.

Ju siis nende peres on ühel kuni mitmel inimesel toitumishäire, ei suudeta piiri pidada. Siis ongi väga mõistlik lahendus ülesöömisele kallutavat söögikraami mitte silma all hoida, või üldse majapidamises. Veab, kel sellist häda pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kodus magusat ega mingit jäätist igapäevaselt ei olegi, kui lapsel tuleb magusaisu, siis poest saab sel päeval osta ja sööb kohe ära selle kommi, jäätise, ise valib. Iga päev poes ka ei käi ja igal poeskäigul magusat ka ei osta. See käib ikka isupõhiselt. Sellist asja meil kodus ei ole, et laps läheb sööb ise kapist nii palju magusat, kui tahab.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hambaarsti jutt vastab tõele, kõige vähem kahjulik hammastele ongi magusast jäätis, mis aga ei tähenda, et jäätis oleks kuidagi tervislik magus ja et seda peaks lubama piiramatult süüa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kodus magusat ega mingit jäätist igapäevaselt ei olegi, kui lapsel tuleb magusaisu, siis poest saab sel päeval osta ja sööb kohe ära selle kommi, jäätise, ise valib. Iga päev poes ka ei käi ja igal poeskäigul magusat ka ei osta. See käib ikka isupõhiselt. Sellist asja meil kodus ei ole, et laps läheb sööb ise kapist nii palju magusat, kui tahab.

Sinul ei ole nii, mõnel teisel jällegi on. Igaüks elab nii nagu oskab. Oledki muidu iga külje pealt ideaalne ja ilma pahedeta?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostan alati külmkappi kas liitrise jäätise või karbitäie väikseid jäätiseid, kes tahab see võtab. Aga hambaaukudest nii palju, et nii minu mehel, kui mu lastel ei ole üldse auke, samas on mees väga maias. Minul on vast 4-5 hammast suus, kus auku ei ole – ka mu vennal on sama probleem  -seega on see geneetiline. Hammastega tekivad probleemid, kui lapsed saavad pidevalt ja pikalt rinda – rinnapiim on magus ja tekitab rinnapiimakaariest. Loomulik on see, et aastane laps joob söögikordade vahel vett.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks jäätis päevas küll liiga ei tee. Kui sööks kohupiima kisselliga iga päev, kas siis oleks ka probleem? Lasteaias on ka iga päev lõunasöögi ajal magustoit. Ärge paanitsege üle.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kodus magusat ega mingit jäätist igapäevaselt ei olegi, kui lapsel tuleb magusaisu, siis poest saab sel päeval osta ja sööb kohe ära selle kommi, jäätise, ise valib. Iga päev poes ka ei käi ja igal poeskäigul magusat ka ei osta. See käib ikka isupõhiselt. Sellist asja meil kodus ei ole, et laps läheb sööb ise kapist nii palju magusat, kui tahab.

Sinul ei ole nii, mõnel teisel jällegi on. Igaüks elab nii nagu oskab. Oledki muidu iga külje pealt ideaalne ja ilma pahedeta?

Teema pole ju sellest, et igaüks elab nii nagu oskab vaid kuidas on teiste kogemused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kodus magusat ega mingit jäätist igapäevaselt ei olegi, kui lapsel tuleb magusaisu, siis poest saab sel päeval osta ja sööb kohe ära selle kommi, jäätise, ise valib. Iga päev poes ka ei käi ja igal poeskäigul magusat ka ei osta. See käib ikka isupõhiselt. Sellist asja meil kodus ei ole, et laps läheb sööb ise kapist nii palju magusat, kui tahab.

Sinul ei ole nii, mõnel teisel jällegi on. Igaüks elab nii nagu oskab. Oledki muidu iga külje pealt ideaalne ja ilma pahedeta?

Teema pole ju sellest, et igaüks elab nii nagu oskab vaid kuidas on teiste kogemused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole ju okei kui lapsele lubatakse iga päev jäätist?

Ma jälle ei kujuta ette, et peaks keelama, liigne mikromanageerimine tundub, kui laias plaanis toitumine korras. Hambaaugud võivad olla pigem puuduliku hügieeni ja/või söömise liigse sageduse kui selle õnnetu jäätise süü.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks jäätis päevas küll liiga ei tee. Kui sööks kohupiima kisselliga iga päev, kas siis oleks ka probleem? Lasteaias on ka iga päev lõunasöögi ajal magustoit. Ärge paanitsege üle.

Kui lasteaias saab juba magusat, miks siis peaks veel kodus ka saama. Pole mõtet last maast madalast harjutada, et magus on toit. See on pigem toidulisa, eesmärgiga anda lapsele teatud arv kaloreid ühel toidukorral, põhitoit see siiski ei ole.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise teavad. Oleneb jäätisest ka. Ma arvaks, et näiteks päevas üks lihtne koorejäätis pulga otsas on toitumise seisukohast üsna ok, eriti kui laps on tõesti aktiivne siblija, ja kui üldiselt on peres kombeks tervislikult süüa. Ei selgu, mis sorti jäätiseid ja kui palju see laps siis omale sealt kapist iga päev võtab

Võib-olla on mahlajää, see on minu laste silmis ikka ka jäätis. Veerand tassi mahla sisuliselt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla on mahlajää, see on minu laste silmis ikka ka jäätis. Veerand tassi mahla sisuliselt.

See on ju mingi keemiline ollus veega ja suure koguse suhkruga, mitte mingi mahl.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks koolitaja seletas hästi, ärge ostke koju toitu, mida ei taha lapsele anda. Nii ka jäätisega. Me sööme puuvilju, neid on alati terve valik ja suur kuhi. Hommikul sööme ainult puuvilju ja päris palju, mõnus mineraalirikas, värske päeva algus. Vahepalaks ka puuviljad ja alati heameel, kui laps võtab, saab kõhtu mineraale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene kirjutas siia, kuna tema meelest on see imelik. Ju tema siis pole nii teinud ja ei kiida seda ka heaks. Sai siin hukkamõistu ka. Et pole sinu asi või pole teiste asi, las igaüks teeb, mis tahab.
Kustmaalt läheb piir, et pole sinu asi? Ma olen siit kordi lugenud ka seda, kui sama öeldakse nende kohta, kes kritiseerivad neid, kes oma lastega õues ei käi. Imikust peale.
Siin võikski olla ju just arutlemise pärast sellised teemad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt kui laps keeldub söömast tavalist kodutoitu, lasteaiatoitu ja koolitoitu, ja muudkui sööb igal pool magusat, sünnipäevadel sööb ära kausitäie krõpse või komme korraga ja ei tunne ära ühtegi juur-ega puuvilja, on midagi valesti tehtud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt kui laps keeldub söömast tavalist kodutoitu, lasteaiatoitu ja koolitoitu, ja muudkui sööb igal pool magusat, sünnipäevadel sööb ära kausitäie krõpse või komme korraga ja ei tunne ära ühtegi juur-ega puuvilja, on midagi valesti tehtud.

Kuidas nii?

Lapsele meeldivad maitsvad asjad. Lihtne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matkamine 15aastaselt ja üksi? Oma last ei laseks niiviisi, ohtlik ja kuhu?

Miks üksi, kogu perega või sõpradega? Saab ema ka koormust. Isaga hobi- sulgpallist geopeituseni. Ei tule see kaal ju ainult kommidest, täisväärtuslikku toitu peaks esmajoones kõht täis olema, siis väheneb vajadus kapi vahet käia ja kou aeg midagi head otsida, sest see kõhtu ju ei täida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kodus magusat ega mingit jäätist igapäevaselt ei olegi, kui lapsel tuleb magusaisu, siis poest saab sel päeval osta ja sööb kohe ära selle kommi, jäätise, ise valib. Iga päev poes ka ei käi ja igal poeskäigul magusat ka ei osta. See käib ikka isupõhiselt. Sellist asja meil kodus ei ole, et laps läheb sööb ise kapist nii palju magusat, kui tahab.

Kui su laps, kes magusat igapäevaselt ei saa, ei saa sellest jäätisest suhkrulaksu? Ei muutu üliaktiivseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ostan alati külmkappi kas liitrise jäätise või karbitäie väikseid jäätiseid, kes tahab see võtab. Aga hambaaukudest nii palju, et nii minu mehel, kui mu lastel ei ole üldse auke, samas on mees väga maias. Minul on vast 4-5 hammast suus, kus auku ei ole – ka mu vennal on sama probleem -seega on see geneetiline. Hammastega tekivad probleemid, kui lapsed saavad pidevalt ja pikalt rinda – rinnapiim on magus ja tekitab rinnapiimakaariest. Loomulik on see, et aastane laps joob söögikordade vahel vett.

rinnapiim on kaariese tekkepõhjustena ikka väga lõpus, pigem ei ole nende vahel seost. kurjajuureks on lapsevanem, kes lapse luti ja/või lusika enne lapsele andmist enda suust läbi tõmbab ja sellega oma kaariese bakterid lapsele suhu viib. samuti lutid, mida varasemal ajal armastati meega kokku teha, et laps paremini seda imeks ja lutipudel, kust imetakse magusaid jooke.

https://www.siet.ee/imetamise-kkk/kas-rinnaiim-soodustab-lastel-kaariese-teket/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Väikelaps Lapsele igpäevaselt magusat