Esileht Väikelaps Lapsele, kes veel ei räägi, kõrvarõngad

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Lapsele, kes veel ei räägi, kõrvarõngad

Postitas:
Anonymous

Mis arvate sellest, kui tehakse alles päris väikestele lastele kõrvarõngad? Milleks?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 00:39; 30.09 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei arva midagi. Iga vanema oma asi.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ei arva midagi. Iga vanema oma asi.

Kuidas see vanema asi on? Lapse asi ikka peaks olema, aga talle tehakse vägisi kõrvarõngaste jaoks kõrva augud..

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 00:39; 30.09 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

venelaste komme

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvarõngastest ei arva suurt midagi. Fakt on, et enamus tütarlapsi hiljemalt teismelisena oma kõrvad ära augustavad. Pole suur mure, kui see juba varem tehtud saab.
Aga päris ehmatav näeb välja 3-aastane laps, kel ümber silmade lainerijoon veetud on. Mu lapse rühmas käib üks selline.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole esteetiline vaatepilt.
Aga põhiliselt mõtlen sellele, et väikesed lapsed ju näpivad oma kõrvu pidevalt (ka mustade kätega) ja tõenäoliselt takerduvad need ehted tihti näiteks riietesse või saavad kõrvad müramise käigus haiget.
Oleks minu teha, siis oleks see enne kooliiga keelatud.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et vanemad on läinud liiale, nende jaoks on laps nagu objekt, väike nukk, keda ehtida. Paratamatult tekib selliste vanemate suhtes negatiivne hoiak.

Väikelapsele ikkagi ebamugav – valus augustusprotsess, tüütu puhastus ja jälgimine, et ei jääks midagi kõrvarõngastesse kinni jne.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga lapsed keda ristitakse? aga lapsed, kellele lapsevanemad nime panevad? on ikka pseudoproobleemid….

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei arva hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista ka, milleks seda tehakse. Et laps oleks ilusam?
Kõrvarõngaaukude tegemine peaks siiski toimuma siis, kui laps selleks ise soovi avaldab ja juba suudab ka nende eest hoolitseda. Miks mitte kinkida lapsele kõrvaaugud näiteks sünnipäevaks ja teha sellest selline tore ja pidulik käik, valida koos emaga kõrvarõngad, käia pärast lõunal jne. Lapsel ka toredam tunne ju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga lapsed keda ristitakse? aga lapsed, kellele lapsevanemad nime panevad? on ikka pseudoproobleemid….

kas ristimine, nimepanek kuidagi mõjutab välimust, hügieeni, aga ka magamist? Mul nt on väga ebamugav kõrvarõngastega magada.

Ja see väljatoodud kõrvade näppimine – mul on lapsed sanaud kätte küll kõrvarõngad minu kõrvast, asi siis oma kõrvast kätte saada ja suhu pista.

Ja kes arvab, et augud võib tulevikus lasta kinni kasvada – armid jäävad! Et tegelikult on see natukene nagu välimuse rikkumine, sa võtad lapselt võimaluse otsustada, mida oma välimusega teha, ja seda tagasipöördumatult.

Sama hästi võiks ju siis vanem lasta ka laspele tattoo teha…selle saab ju ka hiljem laseriga lasta eemaldada, kui ei meeldi.

Kui inimene ei ole usklik, siis ristimine ei tee talle liiga. Nime osas on olemas nimeseadus, mis natukenegi kaitseb lapsi oma rumalate vanemate eest, kuigi mitte piisavalt hästi hetkel veel.

Laps ei muutu kuidagi halvemaks, kui tal neid auke ei ole juba 6kuuselt. Ja kui ta 6aastaselt avaldab soovi, siis võib ju ema rõõmustada, et lõpuks ometi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kohta rääkis ämm, kuidas ta nägi pealt salongis olles kõrvaaukude tegemist kahel tütarlapsel. Üks oli u 7-aastane ja teine u 2-aastane. Ei olnud ühest perest ega midagi, täiesti erinevad kliendid.
7-aastane tüdruk tuli koos emaga, valisid koos kõrvarõngaid. Tüdruk mõtles ja kaalu pikalt, helistas sõbrannale, küsis tema arvamust värvide suhtes ja lõpuks valis välja. Talle tehti esimene auk, ta ehmus veidike, muidugi. Öeldi, et nüüd siis teine. Tüdruk kogus minutikese julgust ja täis otsustavust, lasi teise ka ära teha. Pärast anti talle nn “vapra tüdruku” sertifikaat (meil ühe salongi oma nõks), ta imetles end tükk aega peeglist ja läks õnnelikuna ära.

Teine laps tuli emaga, ema valis kõrvarõngad välja ja laps pandi tooli. Esimene klõps tehtud, laps hakkas nutma, otseloomulikult. Nuttis pikalt, siis hakati teda moosima teine auk ka ära teha. Moosis ema, moosis salongitöötaja, küll prooviti heaga, küll kurjaga. Tüdruk ise ei nõustunud endale veel kord haiget tegema. Lõppes asi sellega, et kolm inimest (!) hoidsid last VÄGISI kinni, et teine auk saaks tehtud.

Siit ka minu arusaam, et kui laps avaldab ise soovi, saab aru, mida ja milleks tehakse ning on sellega nõus, siis võib. Enne mitte. Lisaks muidugi hügieeni põhjustel ning ka see, et nii väikestel lastel kõrvad kasvavad veel nii palju ju, ja need augud, mis tal 2-aastasena on ühtlaselt ja sümmeetriliselt, võivad 15-aastaselt olla eri kõrgusel 🙁

Mõelge ikka enne, kui augustate oma lapsi. On seda nii väga vaja? Las ise otsustab ja teeb 🙂

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

venelaste komme

ja mustlaste.
Mõni rahvuslik tunnus on ikka säilinud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nägin lastearsti juures kõrvarõngastega last, võis olla ehk aastane? Mähkmed olid jalas, aga käia juba oskas. Väga veider vaatepilt, ilma kõrvarõgasteta poleks isegi osanud öelda kas poiss või tüdruk. Õnneks see on ka ainus kord.
Pooldan samuti, et augud võiks teha lapse enda soovil.
Aga miks tehakse nii väikestel – arvan, et vanem mõtleb umbes nii, et mis täna tehtud see homme hooleta. Või tõesti edevusest.
Muide lastele on olemas ju kleebitavad ühekordsed kõrvarõngad ning alguses võib ju ka neid kanda, mis klõpsuga käivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hindud augustavad ka laste kõrvad beebieas ja ei juhtu nendega midagi. Juudi poisid teevad läbi kõik ümberlõikuse, keegi ei kobise.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on paljudes maades väga levinud komme ja mina sellesse küll nii traagiliselt ei suhtuks nagu paljud siin teevad. Minu arust on kõrvarõngastega pisikesed tüdrukud päris armsad. Ise ei viitsiks lapse kõrvaaukude puhastamise ja hooldamisega jamada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole vaid venelaste komme (kuigi Eestis vist jah pigem venelaste komme, vähemalt minu lapsepõlves oli). Olen jõudnud elada mitmes Euroopa riigis, ka praegugi, ja olen seda kommet näinud ka nendes maades. Just hiljuti küsis keegi, et kas kavatsen ka lasta oma beebile augud teha. Ja kunagi üks nii 50-aastane naiskolleeg mainis, et kahjuks tema vanemad ei lasknud talle pisikesest peast auke teha ja suuremana enam ise ei julgenud minna, kartis valu. Nii et vist selline on loogika selle varase augustamise taga: väikelaps/beebi ei tea, kuhu minnakse ega oska enne protseduuri valu karta ja närvi minna, siis tehakse asi kiirelt ära ja hiljem mureta. Kuigi nii see päris ole, nagu kirjeldas keegi eelpool vastaja. Ma arvan ka, et see võiks jääda lapse otsustada, kas ja millal tahab auke. Kui tõesti väga tahab ja teadvustab oma valikut, siis kogub ka julgust ja kannatab selle väikese valu ära. Kõrvarõngad on siiski iluasjad, mitte praktiline-eluline vajadus, las siis laps/teismeline otsustab ise, millist iluasja ta endale tahab. Ja teine oluline asi on muidugi ohutuse- ja hügieeniteema beebi/väikelapse puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks on mul poiss, kuid olen näinud mänguväljakul 2-3aastast tüdrukut, kaelas pikad kaelakeed. Üks väike õnnetus ja tüdruk võib endalegi tahtmatult rippuma jääda, takerduda vms. Osad emmed ikka üldse ei mõtle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal suht savi aga üks mu tuttav lasi oma lastele teha kõrvaaugud kui nad olid 3k vanused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Lapsele, kes veel ei räägi, kõrvarõngad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.