Esileht Väikelaps last ei sallita?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: last ei sallita?

Postitas:

Laps on 1, 8 aastane ja käib hoius. Käib suhteliselt harva seal, aga juba pikemat aega. Tegu on sega rühmaga, lapsed pole kõik sama vanad. Mulle aga jääb mulje, et midagi on seal hoius valesti. Läheb hea tujuga, tagasi tulles on enamasti jonni täis ja ei kuula sõna. Samuti olen tähele pannud, et teda ei viida alati teistega koos oue. Lisaks sellele on ta viimasel ajal sealt koju tulles hakanud endale pähe taguma, rusikaga. Seda enne polnud. Ühtlasi kodus olles sööb enamus toite ise, aga nüüd vaatasin, et enam ei söö ise, vaid ootab, et annaksin. Tuli siis hoiu töötaja jutust välja, et ta seal ise ei söö polevat mitte kordagi ise suutnud süüa??? Peale selle on tal suu ümber tekkinud mingi laiguke, mida varem polnud. Arsti sõnul on tegemist kas ekseemi või ussikestega. Tort kirsil oli aga see, kui sain hoiu kasvatajalt kõne, et laps tunneb end kehvasti, tal olevat palavik. Viisin hoidu terve lapse!!! Tund aega peale viimist sain kõne, et parem on kui ära viin, laps olla diivanil pikali, palavikus. Käisime siis samal päeval arsti juures, et vb tõesti haigeks jäänud- lapsele tehti vereproovid, vaadati kopse, kõrvu, kurku- terve nagu purikas.

Mida siis nüüd ette võtta, juhataja jutule või kuhu? Kui neile minu laps miski pärast ei meeldi, siis miks ei öelda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 14:23; 17.11 14:25; 17.11 15:17; 17.11 16:10; 17.11 16:48; 20.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söömise kohta öeldi ka seda, et minu laps sööb seal viimasena ja abiga. Aga kodus sööb ju enamuse toite ise? Ei tahaks, et tal seal halb on, aga kunagi ei ole tuldud minu käest küsima, vaid olen alati ise pidanud küsima kuidas lood on. Ometi ei saa ju see reaalne olla, et laps saadetakse valediagnoosiga koju???? Mis nõu annate, kas olen kanaema ja pingutan üle või peaksin kohta vahetama, sest tundub, et sealsed töötajad on oma mugavuse peal väljas ja mõtlevad kuidas päevake õhtusse veeretada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 14:23; 17.11 14:25; 17.11 15:17; 17.11 16:10; 17.11 16:48; 20.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaheta kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjust kui sellist ei peakski olema. Aga olen märganud, et tuuakse erinevaid vabandusi, nt hommikul sadas vihma, oi täna me ei käinudki õues jne. Alguses oli jutt, et harjub alles rühmaga jne. Samas on ta väga usin õues käija, käime sisuliselt iga ilmaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 14:23; 17.11 14:25; 17.11 15:17; 17.11 16:10; 17.11 16:48; 20.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hallllooo viimane kägu: loe uuesti! Ma pole negatiivselt meelestatud, vaid on olukordi, kus sa helistad ja on olukordi, kus mitte. Mulle väga meeldiks kui lapsel on seal tore ja kõik sujub, on hea õhkkond. Aga ilmselt pole sul endal lapsi, et mõistaksid millest jutt käib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 14:23; 17.11 14:25; 17.11 15:17; 17.11 16:10; 17.11 16:48; 20.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hallllooo viimane kägu: loe uuesti! Ma pole negatiivselt meelestatud, vaid on olukordi, kus sa helistad ja on olukordi, kus mitte. Mulle väga meeldiks kui lapsel on seal tore ja kõik sujub, on hea õhkkond. Aga ilmselt pole sul endal lapsi, et mõistaksid millest jutt käib.

Sa ise elad kuskil seitsmendas taevas. Sul on suu peas, mine ja räägi! Ning, jah, laste käitumine lasteaias ja kodus võib erineda totaalselt. Tõenäoliselt on su lapsel ka stress, 1a 8k on veel päris pisike, et kogu aeg hoius olla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta pole seal koguaeg. On käinud juba mitu kuud ja stressist oli asi kaugel. Kui järgi läksin, jooksis vastu. Umbe imelikud siin mõned ikka. Stress ja palavik jne. Ei olnud noh!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 14:23; 17.11 14:25; 17.11 15:17; 17.11 16:10; 17.11 16:48; 20.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on ka segarühmas. Neil on sageli nii, et vanemad teevad ühe kasvatajaga üht, nooremad teist asja. Kui vanemad toas meisterdavad, siis nooremad õues ja vastupidi. Lisaks käivad vanemad sageli raamatukogus, metsatukas, linna mänguväljakul, naaberkooli võimlas. Nooremad lasteaiaterritooriumilt eriti väljas ei käi. Ma sügavalt kahtlen, et ainult sinu laps üksi tuppa jäetakse, selleks pole üheski hoius piisavalt kasvatajaid. Kui tõesti jäetakse ainult sinu laps tuppa, siis ehk seetõttu, et tal pole ilmastikule vastavaid riideid, ent siis oleks su tähelepanu sellele ilmselt juba juhitud.

Imelik käitumine kodus peale hoiust tulekut on tingitud sellest, et laps on lasteaias ülestimuleeritud või lihtsalt üleväsinud. Nii pisikeste puhul on see väga tavaline.

Laik suu ümber võib olla ka allergia mõne toiduaine suhtes, mida ta kodus ei saa, ent hoius antakse. Muidu allergiat ei esine? Ka võib olla põhjuseks mõni mitte just kõige mõistlikuma keemilise koostisega mänguasi, mida ta hoius suhu topib. Äkki lutsutab tekinurka, aga tekk mingi jama pesuvahendiga pestud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikese lapse puhul, kes juba mõned kuud tagasi hoius alustas, ei ole sellised asjad mingi ime. Kui ta u 1,5-aastaselt hoius hakkas käima, siis on see ju tavaline stsenaarium – alguses on lapsel huvitav, uued asjad, uued inimesed (vähemalt neil, kel kohe alguses pole kohanemisraskusi), seejärel tuleb tagasilöök, st õhtused jonnituurid, väljaelamised, agressiivne käitumine, mittesöömine jne.

Meil läks noorem laps lasteaeda, kui oli 2 a 8 k vana ja ka siis oli algus raske (tunduvalt raskem kui vanema lapsega, kes hakkas lasteaias käima, kui oli 3,5 a). Noorem ei söönud lasteaias esimesed kaks kuud midagi, nii et seetõttu ei tahtnud õpetajad ka, et ta rohkem kui pooleks päevaks jääks. Vetsus samuti ei käinud, hoidis häda kinni. Pärast poolikut päeva lasteaias oli minuga väga klammerduv, tihti olid arusaamatud nutuhood jne. Kohanemisele läkski mitu kuud, siis toimus ootamatu pööre, et hakkas hommikul heas tujus minema, hakkas sööma (vähemalt osasid toite), käis vetsus ilusti ja jäi ka lõunaunne. Ühesõnaga võttis aega, aga asja sai.

Kui loed siit hoiu/lasteaia alguse teemasid, siis ei ole su mured sugugi harukordsed.

Mida ma teeks, on see, et uuriks, kuidas neil see õueskäimine siis korraldatud on. Kes jääb osade lastega siseruumidesse? Kas on piisavalt personali jne. Mulle tundub, et kui on piisavalt inimesi tööl, et osad lapsed saab tuppa jätta, siis peaks olema ka piisavalt inimesi, kes kõik lapsed riidesse aitaks, nii et õue saaks minna. Seda, et võimalik, et väiksemad teevad ühte asja, suurematega võetakse muid asju ette (minnakse nt hoiust kaugemale mänguväljakule/parki) eespool keegi juba kirjutas. KUi lapsed on hoius eri vanuses, siis ei saa kõik alati korraga sama asja teha.

Võib-olla muutub laps õuemineku ajal hüsteeriliseks? Enda laste õpetajate jutust mäletan, et sõimekatega on alguses raske (ilmselt on sama ka hoius), et alguses on lastel raske kohaneda ka olukorramuutusega. Näiteks ei toimunud minu lapse lasteaias sõimekatel alguses muusika- ja liikumise tunnid saalis, vaid oma rühmas, kuna osad lapsed läksid väga endast välja selle peale, kui pidid rühmast lahkuma ja lasteaias teise ruumi minema. Ja eks see nii väikeste õue mineminegi on paras nutukoor, sest osad lähevad endast välja.

Nii et kogu selle asja võiks ikka kokku võtta kui kohanemisraskused. Aruta õpetajatega, kas peaks lapsele rohkem vabu päevi tegema, lühemaid päevi jne, et stressitaset alla saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 19:05; 18.11 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale selle on tal suu ümber tekkinud mingi laiguke, mida varem polnud. Arsti sõnul on tegemist kas ekseemi või ussikestega.

Mis ussikestega? Mis ussikesed põhjustavad laiku suu ümber?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on veel kuueselgi vahel lasteaiastress, kuigi käinud on juba neli aastat! Mis siis veel aasta ja kaheksakuusest rääkida, loomulikult võib nii väikesel stress olla, isegi kui on juba mõnda aega lasteaias käinud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on veel kuueselgi vahel lasteaiastress, kuigi käinud on juba neli aastat! Mis siis veel aasta ja kaheksakuusest rääkida, loomulikult võib nii väikesel stress olla, isegi kui on juba mõnda aega lasteaias käinud!

Meil lapsed praegu 6,5 ja 5 a ning neid perioode, kui on näha, et laps on väsinud ja stressis, tuleb ikka ette. Eelkõige on see näha õhtul kodus, kui on kergemini ärrituvad. Üritame sageli vabu päevi neile teha või siis teha selliseid sissemagamise hommikuid, kui lähevad lasteaeda hiljem või vastupidi, saame nad poolest päevast ära tuua, aga vahepeal on ikka väsimuse perioode.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 19:05; 18.11 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa teemaalgataja oled paras hüsteerik ja ettekujutaja. Täiesti negatiivse suhtumisega, pole siis ime miks suhtlus kasvatajatega ei suju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tõesti arvab vanem, et kui ta lapsel mingi probleem, on selle taga õpetajate-kasvatajate pahatahtlik käitumine? Et mis mõttes – last ei sallita? mina viisin oma lapse pea poole vanemana lasteaeda, temal tekkis samuti stress. Huvitav perearst ka veel, et paneb huupi diagnoose – ussike või ekseem ning kuidas selles nüüd kasvataja süüdi on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu laps ei ole hoiuga kohanenud.

Õhtune jonn – väsimusest. lapsele hoius meeldib, aga päeva lõpuks on väsinud.

Söömine – kuna pole siiski 100% kohanendu, on otsustanud mitte süüa. Võibolal on hoius mõni noorem laps, kes vajab abi ja eeskujul nõuab toitmist.

Haigused – jah, hoius käiavad lapsed jäävadki sagedamini haigeks. Ja jah, täoioesti tavaline on, et hommikul on laps terve ja päeva jooksul tõuseb palaviks. Vüi kust tuleb arvamus, et kõik haigused peavad välja lööma hommikul kell 7 ja mitte nt kell 10 või kell 14. Endal ei ole kunagi nii juhtunud, et tööle lähed tervelt ja siis päeva jooksul ahkkad aevastama ja õhtuks on silmad ja nina punaased ja tati pritsib nii et tapab? minul küll on olnud. Ja ka minu lastel on olnud, et hommikul terved, aga enne lõuant saan kõne, e t palavik, nohune, silmapõletikukahtllus jne.

Lepi sellega, et kollektiivis ikka viirused liiguvad ja kellelegi näpuga näidata, süüdlast otsida, pole mõtet. Saa üle, see on paratamatus ja pidevad haigestumised tabavad enamus lapsi, kes esimest aaastat hoius. Stress (vanematest lahusolek, intensiivsed päevad) ainult võimendab seda, isegi kui sulel tundub,e t lapsele meeldib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 10:41; 20.11 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a ja veel huvitab, et kudias sa tead, millal su laps õue viiakse? pead kuskil nurgataga valvet?

Meil nt oli lapsel nooremana hoius korraldatatudki ni,e t lasped viidi õues kahes jaos. Esmalt võeti püsimatud lapsed (seal tehtui hommikuringi), umbes pooled, need sisi pandi riidesse ja viidi õue ära, et ei hakkaks palav, üks kasvataja jäi nendega õue, kuni siis ülejäänutega järgi tuldi. 3-4 kasvatajat oli iga päev kohal nagunii. Rahulikumad lasped, kes sisi kenasti hommikuringi kaasa tegid, need tulid alati teises jaos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 10:41; 20.11 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo issand jumal. Mõned siin teemas ei oma funktsionaalse lugemise oskust. Ma kordan. Laps OLI TERVE!!!!!! Tal polnud palavikku!!!!! Tal polnud midagi viga!!!!! Hüsteeriline ma küll ei ole, hoopis te ise olete. Lapsel pole stressi. Millest tal stress olema peaks???? Usside all on mõeldud vist soolenakkusi, kasutage googlit. Mina meedikutega ei vaidle. Meedik on meedik ja perekooli kägu on perekooli kägu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.11 14:23; 17.11 14:25; 17.11 15:17; 17.11 16:10; 17.11 16:48; 20.11 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt võib ju ette tulla, et ka kasvatajal on omad n.ö lemmikud. Ent samas on sinu laps nõnda pisike veel alles, et neil ilmselt ei olegi veel lemmikuid välja kujunenud, kõigil toimub alles kohanemine. Samuti on selles vanuses laste kõne vähene või suisa olematu, seega ei saa ka vanem oma lapselt kuigi adekvaatset tagasisidet.

Laste õueviimine on kasvatajatele endile väga tähtis, sest ainult nii saab lapse lõunauneks korralikult ära väsitada. Õues mittekäinud laps oma väljaelamata energiaga võib kasvatajatele palju tüli teha. Lisaks kasutatakse laste õuesoleku aega rühmaruumide koristamiseks abi poolt ja üks jalus kooserdav laps temale küll head meelt ei teeks. Mille järgi arvad, et laps ei ole päeval teistega koos õues käinud? St, esikus olid kõikide teiste laste kombed porised, sinu lapse oma aga oli puhas ja kuiv?

Kõige kirjeldatu põhjal arvan minagi, et lapsel on ilmselt sõimestress. Ta on alles pooleteise-aastane ju. Algul ongi tore minna kusagile uude ja põnevasse kohta, ent kui lapsele selgub, et ta peab sinna nüüd jääma ilma emata kohe mitmeks tunniks, või lausa kogu pikaks päevaks, siis ongi ehmatus käes. Laste ajataju on äärmiselt kehv ja hommikul hoidu minnes ei kujutata ette, et 5 minuti pärast ema ei tulegi talle järele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsin teemaalgatajalt, kas sul on üks laps? Kui see väikene on sul ainuke ja esimene laps, siis saan aru su paanikast. Kuid kui sa veidi viitsid ja saad hetke aega süveneda, on siin paljud kirjutanud oma kogemusest lähtuvalt, miks laps selline on. Mul on korduvalt olnud, et laps on lastaias loid ja justkui palavikus ja kui koju saab, on kõik nagu käega pühitud. kodus jookseb ringi, rõõmus ja ei jälgegi lastaias olnud seisundist. Nii väike laps hoius, talle on see raske, isegi kui sulle jääb mulje, e ta läheb rõõmsalt hoidu, siis tegelikkus on midagi muud. Seal ikkagi toimub kohanemine, olelusvõitlus, võitlus mänguasjade eest, mõni laps nutab, karjub- see kõik väsitab last ja tekitab stressi. No mõtle ise, ta on alla 2.a. vanune laps. Palavik võib lapsel tõsta vaid ka sellest, et tal on koduigatsus, tahab emme kaissu ja sellest piisab. Õues käimine, siin ei saa su väike laps midagi öelda, see vestlus tuleb sul endal maha pidada õpetajatega, nad võiks ikka pea iga ilmaga väljas käia ja kui mängida ei saa õues, minna jalutama. Pannakse vestid selga, käest kinni ja väike ring, see lastele väga meeldib.
Toon sulle näite, lähed esimest korda tööle, uued kolleegid, uus keskkond- ka igal normaalsel täiskasvanul on see periood stressirohke.
Söömine, sa saad nõuda ju, et nad ei tohi teda ise sööta, no ei söö mõned korrad, lõpuks saab nälg võitu ja laps hakkab sööma. Mul mõlemad väiksemad lapsed ei söönud alguses lastehoius, keeldusid ja läks nädal mööda, hakkasid teiste eeskujul sööma. Kuid ma soovitan hetkel sul lapsele veidi aega anda, hoia teda poole päeva kaupa ja mitte üle 4 päeva nädalas. Et tal ei oleks see nii suur stress, siis kaovad need õhtused jonnimised (mis on täiesti tavaline lastehoius käiva lapse käitumine) ka ära, sest päev ei veni nii pikaks ta jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei jää tunni ajaga hoius haigeks. Haigestutakse 1-2 päeva varem, on selleks siis külma saamine või viirus. Välja lööb see kindlasti natuke hiljem, kui tund aega. 1,8a võiks ju selliseid asju teada. Või nagu ma ei tea, kui vana ise olete, olete varem tunniga haigeks jäänud, kui keegi teile peale köhib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need aiad nii pahad on ja õpetajad mugavad “päeva õhtusse veeretajad”, siis mis pagana pärast te lapsi üldse aeda viite? Otsige erahoidja või olge ise kodus. Osad vanemad näivad arvavat, et odava raha eest said personaalse hoidja-tädi oma lapsele, aga võtke näpust – rühmas on peale teie imelapse teisigi, kellega vaja tegeleda.

Krt, mina ei tule sulle su tööd õpetama, teemaalgataja. Miks sina mind õpetad? (Ei ole õpetaja, näide oli kujundlik).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see hoid on niiii suur probleemide allikas, ole pai, istu oma lapsega kodus, on kõigil närvid vähe paremas seisus, eelkõige su lapsel, kes on pikast päevast lihtsalt väsinud (sellest õhtune jonn ja sellised müstilised haigused jms, psühhosomaatilisteks võib neid isegi nimetada). Mind muudavad ettevaatlikuks inimesed, kes kasutavad viit hüüumärki ühes lauses, nende vaimse tervisega ei saa kõik korras olla.
Kas sina olid see, kes keeldus uut kombekat ostmast või on sinusugusid hüsteerikuid siin rohkemgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps last ei sallita?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.