Esileht Kodunurk Laste igapäevariiete orgunn

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Laste igapäevariiete orgunn

Postitas:

Riskin idioodi muljet jätta, aga mis seals ikka. Mul ei tule kuidagi välja laste igapäevariietele normaalse koha leidmine. Äkki on kellelgi soovitada mingi lahendus, et ei tekiks ebamääraseid hunnikuid näiteks diivanile. Lastel on suur riidekapp ja kummut. Kapp on lastele kasutu, sest stange on kõrgel, sealt võtan ja sinna panen mina. Kummutist nad ise võtavad asju, aga juba seljas olnud riideid, mis veel selga lähevad, näiteks kooliriided ei tahaks kummutisse toppida. Nagi? Seal vist venivad riided välja. Tegu algklasside lastega, asi peaks olema lihtne. Praegu on olnud lihtne oma riidepuntrad diivanile jätta, aga see võiks muutuda. Kui ma teaks kuidas.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.09 10:17; 25.09 11:48; 25.09 15:03; 25.09 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli stange ja riidepuud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on selle jaoks üks tugitool, peale kooli/lasteaeda lähevad mustad riided pesukorvi ja mis veel selga kannatab panna pannakse siis toolile. Sama süsteem ka nö kodu riietega peale kooli siis esimesena vaadatakse mis toolilt võtta on ja siis alles kapi kallale. Erilist silmailu muidugi ei paku aga parem kui kuskil põrandal, diivanil või voodis olevad riidepuntrad ???? Paremat varianti pole leidnud eriti kuna tahan et korra seljas olnud riided oleksid lahtiselt ja saaksid veidi tuulduda mitte ei ole kuskil umbses kapis/sahtlis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustad lähevad pesukorvi, kantud riietele on omaette sahtel kummutis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui riided lähevad järgmisel päeval selga, siis võiks lastetoas neile mingi koht olla. ukse taga varn, mingi tool, kummutis eraldi sahtel. Kui uuesti selga ei lähe, siis kohe pesukorvi.

lapsed võiksid ikka oma riided ise kätte saada – lase kapis riidepuu toru allapoole. Mul saab 5-aastane ka ise oma riided kätte. Lihtsalt paigaldasime kohe toru kapis tavapärasest madalamale, küll hiljem tõsta saab.

Misasi nagis välja venib? Püksid riputab vööaasapidi, pluusi saab ju ka riidepuuga nagisse riputada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riskin idioodi muljet jätta, aga mis seals ikka. Mul ei tule kuidagi välja laste igapäevariietele normaalse koha leidmine. Äkki on kellelgi soovitada mingi lahendus, et ei tekiks ebamääraseid hunnikuid näiteks diivanile. Lastel on suur riidekapp ja kummut. Kapp on lastele kasutu, sest stange on kõrgel, sealt võtan ja sinna panen mina. Kummutist nad ise võtavad asju, aga juba seljas olnud riideid, mis veel selga lähevad, näiteks kooliriided ei tahaks kummutisse toppida. Nagi? Seal vist venivad riided välja. Tegu algklasside lastega, asi peaks olema lihtne. Praegu on olnud lihtne oma riidepuntrad diivanile jätta, aga see võiks muutuda. Kui ma teaks kuidas.

Kui kõrgel see riidepuutoru seal kapis siis ometi on, et koolilapsed ei ulatu? Lahenduseks on toru allapoole laskmine või mingi astme kasutamine.
Miks peaks nagis riided välja venima?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 11:20; 25.09 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui riided lähevad järgmisel päeval selga, siis võiks lastetoas neile mingi koht olla. ukse taga varn, mingi tool, kummutis eraldi sahtel. Kui uuesti selga ei lähe, siis kohe pesukorvi.

lapsed võiksid ikka oma riided ise kätte saada – lase kapis riidepuu toru allapoole. Mul saab 5-aastane ka ise oma riided kätte. Lihtsalt paigaldasime kohe toru kapis tavapärasest madalamale, küll hiljem tõsta saab.

Misasi nagis välja venib? Püksid riputab vööaasapidi, pluusi saab ju ka riidepuuga nagisse riputada.

T-särk, puuvillased pikkade varrukatega pluusid, dressipluusid, kardigan, vest, ülepea aetavad pusad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.09 10:17; 25.09 11:48; 25.09 15:03; 25.09 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No trikookleitidel-t-särkidel võivad küll nagis kraed välja venida vms.
Pean tunnistamagi, et meil on selliste “homme veel kooli sobivad ja hiljem kodus veel päevake kanda” jaoks ka diivaniseljatugi, kus siis igaühel on oma nartsuhunnik!
Üks võimalus oleks voodite juurde nt mingi väike kummut igaühele, kus olekski nende puhtad riided ja sahtel või riidepuu kantud, aga mitte veel pesu vajavate riiete jaoks. Meil on küll suur kummut, kus igaühe jaoks on sahtel, aga sinna ei pane kantud asju.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 13:25; 04.10 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

käimiseriiete jaoks on stange ja riidepuud selle küljes. koduriiete jaoks on üks kapiriiul, sinna käib päevaks ka öösärk

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riskin idioodi muljet jätta, aga mis seals ikka. Mul ei tule kuidagi välja laste igapäevariietele normaalse koha leidmine. Äkki on kellelgi soovitada mingi lahendus, et ei tekiks ebamääraseid hunnikuid näiteks diivanile. Lastel on suur riidekapp ja kummut. Kapp on lastele kasutu, sest stange on kõrgel, sealt võtan ja sinna panen mina. Kummutist nad ise võtavad asju, aga juba seljas olnud riideid, mis veel selga lähevad, näiteks kooliriided ei tahaks kummutisse toppida. Nagi? Seal vist venivad riided välja. Tegu algklasside lastega, asi peaks olema lihtne. Praegu on olnud lihtne oma riidepuntrad diivanile jätta, aga see võiks muutuda. Kui ma teaks kuidas.

Kui kõrgel see riidepuutoru seal kapis siis ometi on, et koolilapsed ei ulatu? Lahenduseks on toru allapoole laskmine või mingi astme kasutamine.

Miks peaks nagis riided välja venima?

Miks peaks riided nagis venima? Ega nad ei peakski, aga kahjuks nad teevad seda – gravitatsioon. Laste koolivorm on kootud kampsun ja vest, vaba-aja riided enamsti trikotaažist pluusid-püksid-dressid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.09 10:17; 25.09 11:48; 25.09 15:03; 25.09 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riskin idioodi muljet jätta, aga mis seals ikka. Mul ei tule kuidagi välja laste igapäevariietele normaalse koha leidmine. Äkki on kellelgi soovitada mingi lahendus, et ei tekiks ebamääraseid hunnikuid näiteks diivanile. Lastel on suur riidekapp ja kummut. Kapp on lastele kasutu, sest stange on kõrgel, sealt võtan ja sinna panen mina. Kummutist nad ise võtavad asju, aga juba seljas olnud riideid, mis veel selga lähevad, näiteks kooliriided ei tahaks kummutisse toppida. Nagi? Seal vist venivad riided välja. Tegu algklasside lastega, asi peaks olema lihtne. Praegu on olnud lihtne oma riidepuntrad diivanile jätta, aga see võiks muutuda. Kui ma teaks kuidas.

Kui kõrgel see riidepuutoru seal kapis siis ometi on, et koolilapsed ei ulatu? Lahenduseks on toru allapoole laskmine või mingi astme kasutamine.

Miks peaks nagis riided välja venima?

Miks peaks riided nagis venima? Ega nad ei peakski, aga kahjuks nad teevad seda – gravitatsioon. Laste koolivorm on kootud kampsun ja vest, vaba-aja riided enamsti trikotaažist pluusid-püksid-dressid.

No siis on kolm võimalust:
– jätkate nagu seni
– leiate võimaluse riided riidepuuga kuhugi riputada – nagisse, kappi.
– hangite mingi kummuti/tooli/postamendi kuhu peale riideid ladustada. Või teete riidehunnikud diivani asemel nt. põrandale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 11:20; 25.09 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riskin idioodi muljet jätta, aga mis seals ikka. Mul ei tule kuidagi välja laste igapäevariietele normaalse koha leidmine. Äkki on kellelgi soovitada mingi lahendus, et ei tekiks ebamääraseid hunnikuid näiteks diivanile. Lastel on suur riidekapp ja kummut. Kapp on lastele kasutu, sest stange on kõrgel, sealt võtan ja sinna panen mina. Kummutist nad ise võtavad asju, aga juba seljas olnud riideid, mis veel selga lähevad, näiteks kooliriided ei tahaks kummutisse toppida. Nagi? Seal vist venivad riided välja. Tegu algklasside lastega, asi peaks olema lihtne. Praegu on olnud lihtne oma riidepuntrad diivanile jätta, aga see võiks muutuda. Kui ma teaks kuidas.

Kui kõrgel see riidepuutoru seal kapis siis ometi on, et koolilapsed ei ulatu? Lahenduseks on toru allapoole laskmine või mingi astme kasutamine.

Miks peaks nagis riided välja venima?

Miks peaks riided nagis venima? Ega nad ei peakski, aga kahjuks nad teevad seda – gravitatsioon. Laste koolivorm on kootud kampsun ja vest, vaba-aja riided enamsti trikotaažist pluusid-püksid-dressid.

No siis on kolm võimalust:

– jätkate nagu seni

– leiate võimaluse riided riidepuuga kuhugi riputada – nagisse, kappi.

– hangite mingi kummuti/tooli/postamendi kuhu peale riideid ladustada. Või teete riidehunnikud diivani asemel nt. põrandale.

Suur aitäh, hea inimene!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.09 10:17; 25.09 11:48; 25.09 15:03; 25.09 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 a ja 9 a. Koolist tulles panevad üleriided esikusse garderoobikappi, sallid-mütsid esiku kummutisahtlisse, kus nende mütsid-sallid-kindad käivad. Koolis neil koolivormi ei ole, vaba riietus, nii et kui kodus samade pükste-pusaga edasi on, siis las olla. Ei pea koolist tulles riideid vahetama. Noorem mõnikord vahetab, siis kooliriided selle järgi, kas on vaja pessu panna, või järgmine päev veel selga, paneb kas pesukorvi vannitoas või siis lastetoas kapiriiulile. Ma ei kannata, kui riided vedelevad mööda tuba, nii et kapis ongi üks tühi riiul, kuhu saavad ajutiselt panna neid asju, mis korra seljas olnud, pessu pole veel vaja panna, tahavad järgmine päev veel selga panna. Nii et kui mõnikord elutuppa diivanile või lastetuppa midagi vedelema jätavad, siis käsin ära panna, ma ei taha teiste tagant asju korjata, nii et ma võin meelde tuletada, et nad seda teeks, aga ära peavad ise panema. Suured lapsed juba. Õues mängimise riided (dressipüksid, dressikad, tuulekad jmt) on neil esikus garderoobikapis, nii et teavad, kust võtavad ja kuhu panevad.

Teemaalgataja, kui lastele on kapis stange liiga kõrge, saab ju ometi ise madalama sinna lisaks panna. Või kui kardad, et teatud riided nagis välja venivad, saab ju riidepuuga nagisse riputada. Tee kasvõi üks kummutisahtel tühjaks, kuhu mitte veel pesu vajavad asjad panna. Või panevad järgmisel päeva kooliriided kokku ja tooli peale, meil oli lastel vahepeal see komme, et panid endale järgmise päeva riided laua kõrvale eraldi toolile (ise tahtsid nii). Koolilaps saab nii palju hakkama küll, et riidepuntrad kuskil vedelema ei jääks. Kui lastel on ebamugav asju võtta ja ära panna, siis ongi kogu aeg “vahendajat” vaja. Aga oluliselt mugavam on, kui nad kõike ise kätte saavad.

Ma olen enda omadele öelnud, et kui ei tea, kas vaja pessu panna või kannaks veel, siis pangu k kasvõi vannituppa pesukorvi kaane peale, aga mööda korterit vedeldada ei tohi.

Igapäevariietega on see ka, et mida vähem, seda parem. Kui kapis on vähe asju, siis on kohe ülevaade olemas, ei keera kogu riiulit sassi, kui ühte kindlat T-särki või pusa tahavad. Kui kapid on puupüsti täis, siis on keerulisem korda hoida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi väiksem hoiu- või pesukorv?
https://www2.hm.com/en_eur/productpage.0441908022.html

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin lapsele sellise laste mõõtu kapi Ikeast, kuhu saab laps ise oma asju laste riidepuu pele rippuma panna.

Kui kasvab suuremaks, saab sama kapi alla paigutada mingi sahtliosa (tõstad kapi sahtlikapi peale, kinnitad selle külge)

Nii madalat kappi mina seina külge pole kruvinud, kui kõrgemaks teha, siis juba peaks kruvima. Riiuleid saab ka paigutada nii nagu ise tahad, ma tegin üles väikse mütsi/kinda vms riiuli, keskele riidepuude toru ja alla see väljatõmmatav sahtel, päris alla jätsin veel ruumi…

Nii et ma soovitaksin lastele osta laste mõõtu kapid.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 21:13; 04.10 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lähevad kappi tagasi, kui on 1-2 korda kantud. Lihtsalt ise jälgin, et jääksid teiste peale ja ei kaoks puhaste riiete vahele ära.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu olen suht pedant aga selle möönduse olen teinud, et igal lapsel võib kirjutuslaua toolil olla üks komplekt riideid.

Koolist tulles võetakse toolilt koduriided ja pannakse koolivorm (polo särk ja püksid). Reedel läheb kogu koolivorm pessu. Koduriided vastavalt vajadusele. Kui õhtul käiakse õues möllamas, siis t-sark pessu, kui vaikne kodune päev, siis jääb toolile järgmist päeva ootama.

Mustapesu korvi peavad kõik ise oma asjad viima. Kolmene pesamuna ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaksin madala lahtise stange koos riidepuudega. Eraldi lastekappi ei ostaks, see võtab ilmselt rohkem ruumi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lastel selles riidekapi osas, kus riided ripuvad all kapi põhjas kaaneta kastid, kuhu sisse laste igapäevased riided pannakse. Kasti saab need kiirelt susata. Lootust, et nad viitsivad kusagile riidepuule panna ei ole ja riiulisse puhaste riiete hulka ma ei luba panna. Meil see kastisüsteem toimib, kugi ega nad eriti korralikult kokku lappida ei viitsi. Õnneks enamik rõivaid ei ole väga kortsuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kannatab kokku voltida, siis mingid korvid või kastid? Kui vaja riputada, siis riidepuule ja omakorda nagisse, kapinupu külge või kuhu iganes. Poodides müüakse muidugi ka lisatorusid riidekappi, saad panna lastele sobivale kõrgusele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See laste riidekapp on tõesti tore, seal võikski olla ka igaühe kõik puhtad riided ja kast kantud riiete jaoks. Mitmele lapsele isiklikud kapid muidugi võtavad ruumi.
https://www.ikea.com/gb/en/p/busunge-wardrobe-light-pink-80229008/ (kui see oli see riidekapp, mida üks eelmine soovitaja linkida tahtis).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 13:25; 04.10 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nagid juba aastaid kasutusel. Õpetasin neile selgeks, kuidas nagisse on õige esemeid paigutada, et need välja ei veniks ja kuna nende kooliriided polegi venivast kangast, siis nendega pole kunagi probleemi olnudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see oli see riidekapp, mida üks eelmine soovitaja linkida tahtis).

Ma linkisingi ikea lehelt ühe sarnase kapi, aga praegu vaatan, et see link ei vii enam kapini. No mõte jääb samaks, niisugune laste suuruses kapp on mu meelest igal juhul etem kui mingi stange, seal saab sättida ka riiuleid sobivale kõrgusele ja ka riidepuu saab panna kõrgemale või madalamale. IKEAs on mingi neli erinevat mudelit selliseid laste mõõdus kappe. Need ei võta sugugi rohkem ruumi kui stange, pigem on kompaktsemad (ja kapp näeb minu silmis ka parem välja kui stangel rippuvad riided)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 21:13; 04.10 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.home4you.ee/et/stange-ford-3-sahtliga-ratastel-94x42xh93-5-168cm-varvus-hobedane-kroom/

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Laste igapäevariiete orgunn