Esileht Väikelaps Lasteaed

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lasteaed

Postitas:

Väga tihti uuritakse soovitusi heade lasteaedade kohta. Kas soovitaksite, kui teil laps käib heas lasteaias ja kohti on või pigem, et rühm väga suureks ei läheks jätakaite väga hea lasteaia pigem soovitamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 09:25; 14.09 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka erasektoris pole lasteaiapidaja huvi rühmi pooltühjana hoida…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka munitsipaallasteaed. Rühmas oleks veel vabu kohti 4-5 lapsele, aga mulle tundub hetkel, et hästi tore nii vähe lapsi rühmas ja loodan südamest, et rühm täis ei saakski, tuli ka teise emaga jutuks ja hetkel teebki asja heaks just see, et nagu erahoid ja õpetajad üli rõõmsad ning positiivsed. Siis mõtlesingi huvitav kui vanemad leiavad selle lõpuks väga sobiva lasteaia, et kas neid üldse soovitatakse ja avalikustatakse. Või ongi nagu Eestlastel nende seentega, et ega häid kohti ei avaldata väga.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 09:25; 14.09 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, et ma samadel põhjustel ei soovita oma lapse lasteaeda, kuna pole vaja, et tekitatakse hullult pikad järjekorrad ja kuna plaan ka teine laps samasse panna siis ei saa riski, et järjekorras 200+last. Seenekohti ka ei avalda, muidu järgmisel aastal peab uue koha otsima, et seeni saada, kuna Eesti nii väike ja kõik jooksevad kohta mida kiidetakse.
Ja väga tihti lasteaedade kohapealt, lükatakse aasta edasi kui ei saada kohta, mitte ei võeta iga suvalise lasteaia pakkumine vastu.
Koroona aeg oli näha, et matkarajad mida kiideti oli rahvast täis ja samuti head terviserajad mida kuskil ei kiideta ette ja taha on tühjad.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 13:27; 14.09 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on 4-5 vaba kohta, võib juhtuda, et hoid töötab kas nulli või lõpuks lausa miinusesse. Sel juhul võivad nad mõne aja pärast pillid kotti pannud, nagu mitmete heade hoidudega on juhtunud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 13:27; 18.09 23:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on 4-5 vaba kohta, võib juhtuda, et hoid töötab kas nulli või lõpuks lausa miinusesse. Sel juhul võivad nad mõne aja pärast pillid kotti pannud, nagu mitmete heade hoidudega on juhtunud.

Kui oleks tegu lastehoiuga, siin mul tundub räägitud munitsipaallasteaed. Kohti on alati olnud mõnes munitsipaallasteaias, aga minuteada kui vabad kohad ei panda rühm kinni. Võta või Tallinna leht lahti, et usud tõesti igalpool kus rühm täis ei tule pannakse kinni?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 13:27; 14.09 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku siinkandis on lood sellised, et kõik väga head kohad on juba täis (ja järjekorrad olemas), heades kohti leidub. Soovitamine on ju mõttetu kui ma ise tean, et sinna pole võimalik kohta saada (sest on täis). Ja mittesoovitamine, et rühm pooltühjana hoida, ka ei tööta, sest KOV peab tagama kõigile 3+ vanuses lastele koha ja vabad kohad täidetakse nagunii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 14:01; 14.09 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku siinkandis on lood sellised, et kõik väga head kohad on juba täis (ja järjekorrad olemas), heades kohti leidub. Soovitamine on ju mõttetu kui ma ise tean, et sinna pole võimalik kohta saada (sest on täis). Ja mittesoovitamine, et rühm pooltühjana hoida, ka ei tööta, sest KOV peab tagama kõigile 3+ vanuses lastele koha ja vabad kohad täidetakse nagunii.

Oled ikka 100%kindel? Tead kõiki neid lasteaedu ja õpetajasi isiklikult – kus lasteaedades vabad kohad?
Kõik lasteaiad ei pruugi ka tulla lasteaedade listist välja, on ka lasteaed-põhikoole. Lõin hetkel ette listi Tallinna vabade kohtadega lasteaedadest jakindlasti ka nende hulgas heade õpetajatega lasteaedu. Siinkohal just ongi oluline rühma õpetaja mitte lasteaed ise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal just ongi oluline rühma õpetaja mitte lasteaed ise.

Täpselt!
Mina ei saa ka aru, kuidas saab üheselt öelda, et üks lasteAED on parem kui teine. Võib olla mingi vahe ruumide ja õueala suuruses ning remondis/varustuses. Selles kas lasteaias on bassein või mitte. Aga see kõik pole tegelikult eriti oluline.
Kokkuvõttes taandub kõik ikkagi õpetajatele. Iga rühm on oma õpetajate nägu. Aga õpetajad võivad vahetuda. Lisaks veel inimesena klappimise aspekt – õpetaja, kes mulle tundub parim, võib mõnele teisele lapsevanemale täiesti vastumeelne olla.
Seega on väga raske kellelegi midagi soovitada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku siinkandis on lood sellised, et kõik väga head kohad on juba täis (ja järjekorrad olemas), heades kohti leidub. Soovitamine on ju mõttetu kui ma ise tean, et sinna pole võimalik kohta saada (sest on täis). Ja mittesoovitamine, et rühm pooltühjana hoida, ka ei tööta, sest KOV peab tagama kõigile 3+ vanuses lastele koha ja vabad kohad täidetakse nagunii.

Oled ikka 100%kindel? Tead kõiki neid lasteaedu ja õpetajasi isiklikult – kus lasteaedades vabad kohad?

Kõik lasteaiad ei pruugi ka tulla lasteaedade listist välja, on ka lasteaed-põhikoole. Lõin hetkel ette listi Tallinna vabade kohtadega lasteaedadest jakindlasti ka nende hulgas heade õpetajatega lasteaedu. Siinkohal just ongi oluline rühma õpetaja mitte lasteaed ise.

Kui on väike KOV, mille hallata on ainult 4 lasteaeda, siis kohalikud teavad-tunnevad ikka teemat (kuhu rühma veel saab ja kuhu pole mõtet üritadagi, juba täis). Vabad kohad on avalikult näha (ka teistele). Kui kohti pole, siis järjekord on avalik (vähemalt selle pikkus).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 14:01; 14.09 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on 4-5 vaba kohta, võib juhtuda, et hoid töötab kas nulli või lõpuks lausa miinusesse. Sel juhul võivad nad mõne aja pärast pillid kotti pannud, nagu mitmete heade hoidudega on juhtunud.

Kui oleks tegu lastehoiuga, siin mul tundub räägitud munitsipaallasteaed. Kohti on alati olnud mõnes munitsipaallasteaias, aga minuteada kui vabad kohad ei panda rühm kinni. Võta või Tallinna leht lahti, et usud tõesti igalpool kus rühm täis ei tule pannakse kinni?

Hetkega muidugi ei panda, aga kui lapsi pole piisavalt, et kõikide rühmade tööshoidmine mõistlik oleks, siis muidugi seda tehakse. Tallinnas on küllaga lasteaedu, mis on alatäituvuses ja siis paigutatakse mõne rühma lapsed teistesse rühmadesse ning see rühm näiteks suletakse. Olen lasteaednik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 13:27; 18.09 23:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Lasteaed