Esileht Väikelaps Lasteaed Sajajalgne Koidu tn.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Lasteaed Sajajalgne Koidu tn.

Postitas:

On kellegi laps käinud Sajajalgse lasteaias Koidu tänaval? Enda laps hakkas seal käima sellest sügisest. Sealses sõimerühmas on aga väga kummaline üks õpetaja, nimelt topib ta lapsele, kas valed riided selga või oma riided mis on tagurpidi selga aetud. Veel ajab ta juba kummalist juttu, ilmselgelt tal omal lapsi pole ja empaatia täielikult puudub. Nutvat last keeldub sülle võtmast ja viib magamistuppa kisama. Tahakski kuulda, kas on seal kellegi laps käinud ning kuidas olete rahul olnud?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 11:56; 26.10 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et sa käid veel lapsega kaasas harjutamas ja näed neid olukordi pealt. Miks mitte otse õpetajalt küsida, mis on lapsele valede või tagurpidi riiete selgaajamise eesmärk. Samuti miks õnnetut ja hädas last teistest eraldatakse.
Aga äkki panevad lapsed ise end riidesse ja õnnestub see neil siis nii hästi või halvasti kui parasjagu välja tuleb. Ja äkki viiakse magamistuppa rahunema jonnihoos laps.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise enam kaasas ei ole, suvel harjutasime mitu kuud ja sügisest jäi laps omapead. Lihtsalt laps on poolteist ja kui ta ise ka harjutaks riidepanekut, siis saab ju anda talle riided õigetpidi kätte. Aga mitmeid kordi on lastel lausa riided vahetuses ja saan lapse õhtul õuest võõraste toariietega. Olen ka küsinud, kui õpetaja ütleb, et ta ei näe nimesid, kuigi meil on kõigil asjadel nimed sees. Hommikuti enda last viies kuulen kui keegi kisab magamistoas, aga õpetaja ise on ees ruumis, ega lohuta last seal taga vaid räägib, et laps vajab psühholoogi. Selleks uuringi, kas on olnud kellegil lapse selles lasteaias, kas see ongi seal nii? Või muretsen ise üle.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 11:56; 26.10 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa seda siin küsid ja pole juba direktori juurde läinud? On tegu munitsipaalhoiuga? Ei, see pole normaalne. 1,5a sa ei jäta valveta teise tuppa ja veelvähem nutma. Riided tagurpidi, teise lapse riided teise seljas? Kui see lugu tõsi on siis ruttttttttu võta midagi ette. Lapsed ju enda eest seista veel ei saa.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 18:37; 29.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Minul käis seal eelmisel õppeaastal ning olin väga rahul. Sellist riiete vahetusse minekut ja tagurpidi panekut ei juhtunud (vähemalt järgimineku ajaks) kunagi. Iial ei kuulnud,et kedagi oleks üksi magamistuppa nutma viidud.
Üldse väga inimlik ja soe oli kogu suhtumine, lapsele said õpetajad väga armsaks.
Võimalik, et keegi õpetajatest on vahetunud.
Kuid jaga oma muret direktoriga kui õpetajaga juba suheldud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis 2 aastat tagasi selles lasteaias ja olin ülirahul. Nii mõnus ja soe suhtumine lastesse, tore personal. Kui on mure, mine ja räägi:)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see riietevärk probleem saab olla?! Kui väike sõimelaps saab endale ISE riide selga, siis olgu see kui tahes valet pidi, õpetajast oleks südametu hakata lapse saavutusrõõmu rikkuma, kiskudes tal selle särgikese seljast ja õiget pidi tagasi pannes. Isegi jalanõudega on nii, et kuidagi märkamatult üritad need õigesse jalga panna, et mitte lapse motivatsiooni ise pusida ära rikkuda. Ja vehtusse lähevad need riided ka vaatamata siltidele, sest tempo on riietumistel nii hull (püüa panna 14 titte nii kiiresti riidesse, et esimesed palavuse ei sulaks või asju seljast ära ei kisuks, kuni viimastega valmis saad!). Kah asi, kui sildid sees, saab ju järgmisel päeval jälle õigeks vahetada.

Last üksi teise tuppa nutma muidugi ei tohi saata, ka 6-aastast mitte. Aga kui on teada, et laps läheb lohutamise peale veel enam hüsteeriasse, kuid üksi rahuneb rutem maha, siis võib asi ju hoopis selles olla? Peaasi, et keegi ikka tal kasvõi märkamatult silma peal hoiaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli kunagi rühmas üks laps, kes läks teinekord nii endast välja, et võis 20 minutit ja ka rohkem lihtsalt röökida. Füüsilist lähedust (kallistust, paisid) ei tahtnud, rääkida temaga sel ajal ei saanud. Kui keegi lähenes, hakkas käte, jalgadega taguma. Üksi olles rahunes mingi hetk maha ja tuli ise edasi mängima, siis sai temaga ka rääkida. Aga nii ta mul röökiski üksi teises toas. Õpetajatel on ikka rohkem erinevate lastega kogemusi, ei saa võtta nii, et mis lähenemine sobib ühele, sobib kõigile. Lisaks tuleb tagada ka ju teiste laste ohutus.
Ja sõimes harjutatakse tõesti iseseisvat riietumist, õpetaja tähelepanu ja juhendamist vajavad aga kõik lapsed, nii need vahetusse minekud jms juhtuvadki.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru ma ei saa kuidas on võimalik, et alati on mingid vanemad, kelle laste eest süüakse ära õunad, pannakse teiste laste riided selga või saapad pähe ja kindad jalga, nad näevad tohutut ülekohut ja laste kiusu aga mitte kunagi et lahe nad suhtlema juhatajatena ega tegelikult isegi mitte kasvatajatega.

Kui tuuakse välja lasteaed nimeliselt ja asukohaliselt siis võiks ju oma nime ka välja tuua. Tegelikult kui selline situatsioon pole juhtunud siis on ju tegu laimuga lasteaia suhtes.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sattusin ka seda teemat lugema. Mul on kõik kolm last Sajajalgses käinud. Hiljem on läinud aiarühma munitsipaallasteaeda ja vahe on ikka suur. Sajajalgne on mõnus kodune väike eralasteaed, õpetajad supertoredad ja saavad mitme aastaga nagu pereliikmeteks. Munitsipaallasteaed seevastu on suur kombinaat väikese eralasteaiaga võrreldes. Sajajalgsesse viid lapse nagu vanaema juurde 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suuda küll leppida, et lasteaed lubab lapsel tagurpidi-Antsu mängida. 1,5a ei pane end mingil juhul riidesse, seega on see täiskasvanu, kes riided tagurpidi selga paneb.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 18:37; 29.02 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suuda küll leppida, et lasteaed lubab lapsel tagurpidi-Antsu mängida. 1,5a ei pane end mingil juhul riidesse, seega on see täiskasvanu, kes riided tagurpidi selga paneb.

Töötan sõimes ja väidan, et lapsed on erinevad ja mõni sikutab küll püksid jalga ja pluusi üle pea. Ja kui need püksid on tagurpidi, siis eduelamuse säilitamise nimel neid pükse uuesti jalast ära ei võta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Hea teema-algataja, kas võiksid palun jagada meiliaadressi et saaks sinuga ühendust. Sooviksin sel teemal pisut arutleda ja nõu pidada. Tänud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sa peaksid rahulikult selle üle järele mõtlema, kumb on olulisem – sinu “ebamugavus”, nähes oma last tagurpidi pluusiga, või sinu lapse võit (mis on ka sinu võit!), et sai omale riided ise selga.

Ei tasu neil väikekodanlikel tunnetel lasta enda üle võimust võtta!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Lasteaed Sajajalgne Koidu tn.