Esileht Väikelaps Lasteaedade sisekord

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Lasteaedade sisekord

Postitas:

Plaan uuest kuus natuke teenust kasutada ja kuna lapse rühm senini kinni, siis huvitabki, et kuidas on üldiselt korraldatud need majast väljas laste vastuvõtt ja koju saatmine, kas vanematelt oodatakse maski kasutust, toimub mingi kraadimine jne?

Mul on sõimekas, oleme 1,5k nüüd kodus olnud ja ma kujutan ette, et mingit jooksen rõõmust oimetuna lasteaeda ei pruugi tulla. Kaisukaid ka ei soovitatud kaasa panna. Rühm on hetkel liitrühm ja õpetajad vahetuvad, omad ja võõrad.

Jah, ma olen igasuguseid infomeile saanud aga need ongi sellised formaalsemad. Mind huvitaks, et kuidas teie reaalsed kogemused on, kes on kriisi ajal teenust tarbinud. Tänan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista oma lapse lasteaeda ja küsi, kuidas neil korraldatud on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaiast teatati, et vastu võetakse õues. Et toas käiakase ainult söömas ja magamas ning lapsevanemad ei tohi lasteaia ruumidesse siseneda. Viiruse leviku ohtu üritatatakse ikka hoida võimalikult madalal. Laps tuleb siis muidugi ilmale vägagi vastavalt riidesse panna. Terve aia peale on avatud üks valverühm, aga ilmselt lähinädalatel avatakse ka teine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina viisin enda lapsed eile esimest korda üle pooleteise kuu. Panin ise maski ja kindad (soovitatav). Alt lasin uksekella, õpetaja tuli alla vastu. Sealsamas välisukse juures jätsin lastega hüvasti. Mul muidugi oli lihtne, suurem laps on juba 6-aastane ja 3-aastane läks ka heameelega, eriti veel et sai õega koos minna. Lapsed olid üksi kogu lasteaias. Hommikul oli üks, õhtul teine õpetaja, kumbki polnud kummagi lapse rühmast, aga eks nad õuest ja asendustest ikka tundsid juba varemalt.

Õpetaja algul vist polnud kraadima kippunud, aga suurema lapse jutu järgi oli ennelõunal tulnud õppealajuhataja ja nõudnud, et tuleb ikka mu lapsed üle kraadida. Suurem muidugi lasi ilusti seda teha, aga väiksem oli natuke jonninud ja eest ära jooksnud, et tema ei taha kaenla alt kraadida, talle meeldivat pepust rohkem. 😛 (Ta tõesti kaenla alt eriti ei taha kraadida, ja kuna tegelikult pärasoolest kraadida ongi kiirem ja täpsem, siis ma pole kodus tema seesugusele eelistusele vastu tõrkunud — ainult ei taibanud lastele lasteaia kohustuslikust kraadimisest rääkides rõhutada, et lasteaias kraaditakse ikka kaenla alt. Loodetavasti ei kahtlusta nüüd õpetajad meie peret mingites perverssustes. 😛 )

Koduseid mänguasju ma kaasa ei pannud, kaisukaid samuti mitte.

Lapsed ise arvasid, et väga äge olevat kahekesi lasteaias olla.

Üldiselt ma praegu siiski viiksin lapse vaid äärmisel vajadusel ja võimalust mööda hoiaksin kodus. Eriti nii väikese. Aga kui on tarvis, siis on tarvis. Lapsed võivad üllatavalt tublid olla, küllap saab hakkama. Peaasi on ise kindel ja rõõmus olla, lapsed tajuvad meie muret ja stressi.

PS. Paljud vanemad püüavad lapsed koju jätta alati, kui lasteaias on lapsi vähe ja koondrühmad, eeskätt siis jõulude ajal või suvel. Minul pole kuigivõrd seda võimalust olnud ning mõlemad lapsed on alati olnud arvamusel, et nendel aegadel on lasteaias eriti äge, sest saab ju teistes rühmades käia, uute mänguasjade ja uute mängukaaslastega mängida. Aga eks see oleneb lapsest ka.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 16:47; 29.04 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaiast teatati, et vastu võetakse õues. Et toas käiakase ainult söömas ja magamas ning lapsevanemad ei tohi lasteaia ruumidesse siseneda. Viiruse leviku ohtu üritatatakse ikka hoida võimalikult madalal. Laps tuleb siis muidugi ilmale vägagi vastavalt riidesse panna. Terve aia peale on avatud üks valverühm, aga ilmselt lähinädalatel avatakse ka teine.

Meil teatati ametlikult ka seda, aga eile oli vilets ilm ja siis nad olid tegelikult ainult päris lühidalt õues käinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 16:47; 29.04 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) pöörab kogu avalikkuse tähelepanu hoidmaks lasteaiatöötajate tervist.

Eriolukorda arvestades kutsume nii riiki kui kohalikku omavalitsust toetama tööandjaid tagamaks lasteaiatöötajatele kõik vajalikud isikukaitsevahendid.
Tööandjatele on ohutu töökeskkonna- ja korralduse tagamiseks abiks töötervishoiu ja tööohutuse seadus, kus on sätestatud töötajate ning ametnike tööle esitatavad töötervishoiu ning tööohutuse nõuded. Kui isikukaitsevahendid pole tööandja poolt tagatud, siis töötajal on õigus töö tegemisest keelduda. (https://www.riigiteataja.ee/akt/12883561?leiaKehtiv). Kui isikukaitsevahendid pole tööandja poolt tagatud, siis töötajal on õigus töö tegemisest keelduda.
Lastevanematel palume mõistvat suhtumist ja tuua lasteaedadesse ainult terveid lapsi. Samuti mitte tuua lasteaeda last, kelle pereliige on haigusnähtudega. Lasteaiatöötajatel on õigus (Terviseamet “Juhend lasteaedadele ja lapsehoidudele seoses COVID-19 levikuga”) kontrollida hommikul lasteaeda või lastehoidu tulnud laste tervist ning paluda lastevanematel, kelle lastel on ägedate respiratoorsete haiguste sümptomid (palavik, köha jm) need koju viia.
Kutsume üles avama rohkem rühmi, aga vähema laste hulgaga. Samuti korraldada laste üleandmine õues. Kõik see vähendab lastevanemate liikumist lasteaia ruumides, suuremate seltskondade tekkimist ja omavahelist kokkupuudet.
Paljude ekspertide soovitusel ja ka Tartu Ülikooli kliinikumi laste infektsioonhaiguste osakonna juhataja Eda Tamme soovitusel tuleks lasteaiatöötajatel maski kanda eelkõige vanematega kokkupuutes. Ka lastevanematel endil on soovitav lasteaeda tulles seda teha. Siinkohal tuleb tööandjal silmas pidada, et kui lasteaiatöötaja soovib maski kanda terve tööpäeva jooksul, siis peab tööandja poolt vajalik hulk isikukaitsevahendeid tagatud olema.
Väga rangelt tuleb kinni pidada üldistest hügieenireeglitest ja pöörata erilist tähelepanu kätepesule. Kutsume lastevanemaid varustama lapsi nende isiklike joogitopside või tassidega (ühekordsed või korduvkasutatavad). Viiruste leviku vähendamiseks on soovitav koju jätta ka isiklikud mänguasjad.
Respiratoorsete haigusnähtudega õpetajad ja töötajad peavad jääma koju.
Kui lasteaiaõpetaja haigestub, siis püüda tööandjal korraldada, praeguseid erivõimalusi kasutades, hüvitis 100% haigusraha esimesest päevast.
Soovitame kõikidel järgida Terviseameti poolt esitatud ettekirjutusi. https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Juhendid/COVID-19/juhend_lasteaedadele_ja_lapsehoidudele_04.04.20.pdf
Viiruse edasine levik ning kogu riigi võimalikult kiire kriisist väljumine eeldab meilt kõigilt jätkuvat vastutustundlikku käitumist ja koostööd. Siinkohal soovitame kõikidel lastevanematel, kui võimalik, enne sügist lapsi mitte lasteaeda viia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan lasteaias ja meil on hetkel avatud neljast rühmast 1 valverühm. Igapäevaselt on kohal alla 10 lapse.
Tõsi ta on, iga päev on tööl ka erinevad inimesed, aga tegelikult harjusid lapsed sellega juba esimesel nädalal.
Meie võtame lapsed vastu õues. Vanem helistab rühma ette, õpetaja läheb siis vastu.
Üldiselt oleme palju õues, hommikupoole umbes 10-12.45ja õhtupoole kohe peale õhtusööki, umbes 16.00. Lapsed tahavad ikka toas ka mängida ja toimetada. Eks kõik oleneb ka ilmast, kui ikka lausvihma tuleb terve päeva (teisipäeval näiteks), siis peame paraku tubased olema. Õnneks meil on suur saal kasutada ja saame rühma tuulutamise ajal seal olla/möllata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan ka lasteaias. Kogu aeg sh ka pärast 12.märtsi on meil lasteaed kogu aeg avatud ja kõik rühmad. Tulgu kohale 1 laps või 6 last, ikka igaüks oma rühmas, et vähendada nakkusriski siis ei ole mingit koondrühma.
Saalitunde ei toimu, mänguväljakul ei kogune mitu rühma ühele atraktsioonile.
Palju õues.

Vahe tavaolukorraga see, et rühmas on tööl 1 inimene, teised 2 teevad muid töid sh värvivad atraktsioone, teevad haljastustöid alates hekkide korrastusest kuni muru külvamiseni. Korrastasid kõik mänguasjad, kostüümilao jne, isegi koridore värvisid. + igasugune paberitöö, sh koolivalmiduskaardid, kujundustöö (raamiti tööd ja vahetati koridorides pildinäitus), korrastati kõik välipaviljonid (katusedki said oksasodist puhtaks), pesti kogu maja aknad jne jne

Alates nüüd eelmisest esmaspäevast on tööl 2 inimest rühma kohta, sest mõnes rühmas on juba 6-9 last kohal.

Suvel esialgsete plaanide kohaselt töötab siiski vaid 1 nn valverühm. Sellega arvestades on praegu 2 õpetajat ja 2 õpetaja abi puhkusel igaüks 2 nädalat, neid asendavad muusikaõpetaja, logopeed, eripedagoog. Soovijaid esialgu 90 lapsest juuliks on 4.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3.a on käinud terve see aeg lasteaias. Ainult nendel päevadel, kui ise tööl olen. Oma rühmast ainuke ja olen aru saanud ka, et üldse kõige noorem.
Meil tegu suure Mustamäe lasteaiaga . Alates kriisi algusest on olnud avatud 2 rühma : üks ühel – ja teine teiselpool maja.
Laps võetakse vastu välisuksel , õues. Maske ega kindaid ei kanna ei mina ega ükski õpetaja . Järgi minnes helistan ette ja annan teada, mis kell u jõuan ja siis ootan õues seni, kuni laps välisuksele tuuakse .
Ühtegi isiklikku asja kaasa ei ole lubatud anda.
Iga päev on eri õpetaja ja meie lasteaias neid jagub . Mõni on mulle endalegi täitsa tundmatu ja üksikud korrad on laps ka nutuga läinud . Kokku paistab olema 3 töötajat rühmas . Mingit pikka juttu kellegagi rääkida pole olnud võimalik . Hommikuti “tere” ja mis kell järgi jõuan ( seda küsitakse iga päev ). Üsna alguses laps mainis , et kraaditi ka. Ei teagi , kas vastab tõele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimati olin oma lapse lasteaias väga pettunud kui see koroona jama algas. Laps on käinud seal kõik oma lasteaia aastad, seega tuttav lasteaed. Iga nädal olid uued õpetajad, samas jäi üks neist palavikku ja vahetati uue vastu. Rühma lubati palavikuga poiss ja see avastati alles poolest päevast ning saadeti koju. Kõige rohkem kulme pani kergitama aga lasteaia juhataja käitumine. Nimelt ronis see rühma õpetajaga lobisema! Ajal, mil kõik peaks olema kontaktivaba?! Täiesti arusaamatu lähenemine.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Lasteaedade sisekord