Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteaia kokad toitu koju viimas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Lasteaia kokad toitu koju viimas

Postitas:

See ei ole lihtsalt normaale kuidas kokad lasteaias laste arvelt toitu endale koju viivad.Meil muutkui tõstetakse toiduraha ja kokad muutkui rohkem vinnavad?Kas tõesti neil häbi ei ole laste arvelt varastada? Ennem andku see ülejäänud toit tõesti hädas olevatele peredele,kindlasti on lasteaias selliseid peresid kellel on rasked ajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 08:58; 24.11 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See ei ole lihtsalt normaale kuidas kokad lasteaias laste arvelt toitu endale koju viivad.Meil muutkui tõstetakse toiduraha ja kokad muutkui rohkem vinnavad?Kas tõesti neil häbi ei ole laste arvelt varastada? Ennem andku see ülejäänud toit tõesti hädas olevatele peredele,kindlasti on lasteaias selliseid peresid kellel on rasked ajad.[/tsitaat]Minuarust oled sa ebaõiglane! Iga inimene võtab oma töökohast seda mida ta võtta saab! Kui oled sekretär saad tasuta paberit ja pastakaid, ei usu iial, et lähed neid poodi ostma kui kapid seda sodi täis on. Mees kes töötab puidufirmas valmistab samuti kodule uksed ja mööbli. Ta peaks ikka väga möku kuju olema kui läheb neid poodi ostma. Ja miks ei võiks siis kokk viia sööki oma koju kui see jääb üle? Laste arvelt ei varastata midagi! Tean sest töötan ise lasteaias. Igale lapsele on ette nähtud kindel kaalutud ports sööki ja selle nad ka saavad. Ja ülejääk peaks reaalselt minema wc potist alla aga pigem viiakse see siis koju. Ja paljudes lasteaedades enam ei olegi kokkasid, on konteinertoitlustsus ja seal on väga täpsed portsud, midagi üle ei jää. Ja mis sa nüüd kujutad ette, et see vaene kokk läheb oma 400 eurose palga eest veel seda sööki vaestele jagama õhtul? Võibolla ongi tal need vaesed kodus. Ära ole kade! Ja ära arvusta alati inimesi kes teevad õiglast tööd!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 09:34; 24.11 14:59; 25.11 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil viis üks talunik ukse taha pandud ämbrid ära. Siis ta ei viitsinud enam. Ei teagi, kuidas praegu.
Varastamine ei ole see kindlasti. Taaskasutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oleksid rohkem rahul, kui läheks sigalasse? Prügikasti? Või peab sulle andma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 10:03; 24.11 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Minuarust oled sa ebaõiglane! Iga inimene võtab oma töökohast seda mida ta võtta saab! Kui oled sekretär saad tasuta paberit ja pastakaid, ei usu iial, et lähed neid poodi ostma kui kapid seda sodi täis on. Mees kes töötab puidufirmas valmistab samuti kodule uksed ja mööbli. Ta peaks ikka väga möku kuju olema kui läheb neid poodi ostma. Ja miks ei võiks siis kokk viia sööki oma koju kui see jääb üle? Laste arvelt ei varastata midagi! Tean sest töötan ise lasteaias. Igale lapsele on ette nähtud kindel kaalutud ports sööki ja selle nad ka saavad. Ja ülejääk peaks reaalselt minema wc potist alla aga pigem viiakse see siis koju. Ja paljudes lasteaedades enam ei olegi kokkasid, on konteinertoitlustsus ja seal on väga täpsed portsud, midagi üle ei jää. Ja mis sa nüüd kujutad ette, et see vaene kokk läheb oma 400 eurose palga eest veel seda sööki vaestele jagama õhtul? Võibolla ongi tal need vaesed kodus. Ära ole kade! Ja ära arvusta alati inimesi kes teevad õiglast tööd! [/tsitaat]

Sina oled ikka küll päris \”toreda\” suhtumisega. Ah et kohe igaüks vinnab töölt, mis aga saab? Räägi enda eest. Puidufirma mees peaks möku olema, kui läheb poest mööblit ostma, õige mees paneb ikka kogu maja varustuse töölt pihta? No tule jumal appi tõesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:11; 25.11 10:52; 25.11 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See ei ole lihtsalt normaale kuidas kokad lasteaias laste arvelt toitu endale koju viivad.Meil muutkui tõstetakse toiduraha ja kokad muutkui rohkem vinnavad?Kas tõesti neil häbi ei ole laste arvelt varastada? Ennem andku see ülejäänud toit tõesti hädas olevatele peredele,kindlasti on lasteaias selliseid peresid kellel on rasked ajad.[/tsitaat]

Sa oled ikka täis debiilik,Mul tuttav ema töötab ka abina seal ja palk pole kiita.Sööki ei viida koju laste arvelt vaid seda mis lastest poti järgi jääb(kui laps juurde soovib alati antakse keegi ei keela)muidu lendaks need jäägid lihtsalt vetsupotist alla ,ega keegi teine päev järjest sama sööki lastele ei annan!Jube millised õeluskotiud meie eesti inimesed on…lausa häbi!Ise olete oma lapsed ära hellitanud ,sest pooled ei söö pooli asju ja teie tulete sonima ,et lapsed jäävad söögist ilma!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.11 11:48; 24.11 13:00; 24.11 18:33; 24.11 19:25; 24.11 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Agavat mina ei ole nõus kokkade peresi toitma, sest see kojuviidav toit on meie poolt kinni makstud. Õppigu parem tegema õige kogus toitu. Muidugi ei ole mul selle vastu midagi, kui üle jääb natuke ja töötajad siis saavad ka kõhu täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Agavat mina ei ole nõus kokkade peresi toitma, sest see kojuviidav toit on meie poolt kinni makstud. Õppigu parem tegema õige kogus toitu. Muidugi ei ole mul selle vastu midagi, kui üle jääb natuke ja töötajad siis saavad ka kõhu täis.[/tsitaat]

Kuidas kinni makstud?Kinni makstud on teatud kogus mis lastele ette tõstetakse mitte ülejäänud,mis sa arvad et keegi hakkab seda solgitud sööki koju viima?Enamus lapsed solgivad söögid lihtsalt ära keeratakse näiteks kisell vahukooraga segi,ega siis teised jääke söö!Mida te vingute ja norite iga asja puhul!\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.11 11:48; 24.11 13:00; 24.11 18:33; 24.11 19:25; 24.11 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Agavat mina ei ole nõus kokkade peresi toitma, sest see kojuviidav toit on meie poolt kinni makstud. Õppigu parem tegema õige kogus toitu. Muidugi ei ole mul selle vastu midagi, kui üle jääb natuke ja töötajad siis saavad ka kõhu täis.[/tsitaat]

Kokad teevadki täpselt õige koguse toitu. Grammid on määrustega paika pandud, vähem ei tohi teha. Kui ärahelliatud jõmpsikad ei söö seda, teist ja kolmandat, mida need kokad siis tegema peavad?
Juurde saavad soovijad alati, kui toitu alles on. Töötajad maksavad oma toidu eest, laste arvelt nad ei söö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 10:03; 24.11 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Minuarust oled sa ebaõiglane! Iga inimene võtab oma töökohast seda mida ta võtta saab! Kui oled sekretär saad tasuta paberit ja pastakaid, ei usu iial, et lähed neid poodi ostma kui kapid seda sodi täis on. Mees kes töötab puidufirmas valmistab samuti kodule uksed ja mööbli. Ta peaks ikka väga möku kuju olema kui läheb neid poodi ostma. Ja miks ei võiks siis kokk viia sööki oma koju kui see jääb üle? Laste arvelt ei varastata midagi! Tean sest töötan ise lasteaias. Igale lapsele on ette nähtud kindel kaalutud ports sööki ja selle nad ka saavad. Ja ülejääk peaks reaalselt minema wc potist alla aga pigem viiakse see siis koju. Ja paljudes lasteaedades enam ei olegi kokkasid, on konteinertoitlustsus ja seal on väga täpsed portsud, midagi üle ei jää. Ja mis sa nüüd kujutad ette, et see vaene kokk läheb oma 400 eurose palga eest veel seda sööki vaestele jagama õhtul? Võibolla ongi tal need vaesed kodus. Ära ole kade! Ja ära arvusta alati inimesi kes teevad õiglast tööd! [/tsitaat]

Aa, et kui oled sekretär, on normaalne töövahendeid varastada? Ja kui mees tööandja tagant ei varasta, on ta möku? Nonoh. Oma lastele õpetate ka sellist suhtumist või? Et kui sulle naabripoisi mänguauto meeldib, siis pane see lihtsalt pihta, muidu oled möku?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aa, et kui oled sekretär, on normaalne töövahendeid varastada? Ja kui mees tööandja tagant ei varasta, on ta möku? Nonoh. Oma lastele õpetate ka sellist suhtumist või? Et kui sulle naabripoisi mänguauto meeldib, siis pane see lihtsalt pihta, muidu oled möku?[/tsitaat]Sa tood sellise võrdluse, mida omavahel võrrelda ei ole võimalik! Aga jah kui ma oleks sekretär siis ma ei lähe poodi pastakat ostma! Võtan selle töö juurest! Ja kui sina oled nii üliaus siis kes sul keelab? Minu äi näiteks ehitas vene ajal varastades kogu maja ülesse. Kõik siis varastasid! Mina küll ei tunne neil külas käies, et elan varastatud majas. Õige mees, et oskas sebida. Mõni aus elab siiani oma üürikorteris ja kirub valitsust. Samas kui valitsus nöörib rahvast nii, et süda paha. Elu ongi kulla inimene selline…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 09:34; 24.11 14:59; 25.11 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga põnev mõtteviis tuleb siit välja. Paneb mõtlema.
Aga teemaalgatajale – kui sulle tundub, et kokad viivad liiga palju toitu koju (loe: rohkem kui normaalne ülejääk), siis tõstata küsimus lasteaias. Ülejääkide kojuviimine – ok. Ülejääke saab aga ka ise tekitada ja see enam ei ole ok.
Lasteiaatoidu ON vanemad kõik kinni maksnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokad ei vii midagi koju ja personal maksab oma söögi eest ise, see mida keegi kuskile viib on tõesti see mis järele jääb ja koguseliselt on see imeväike kogus. Sul on kahju mõnest võileivast , paarist leivaviilust või kulbitäiest supist? Lastele pannakse normkoguses söök, soovil kui on saavad juurde lapsed ja vahest harva jääbki ca kulbitäis suppi ntx. Hommikuse pudru kohta võin öelda, et seda jääb tõesti palju, kuna hellitatud võsukesed ei söö sellist hommikusööki ja tihti on lapsed juba kodus söönud. Seega suurem kogus pudrust lähebki solgipange või kuhu see kokk peaks sellega siis jalutama minema või lastele koju kaasa panema? Panema kaasa mõne lapse emmele, kes juba uksel vingus näoga teatab piima- nuudlisupp ja tema laps ei söö. Kuid miinumumpalga eest töötav abi saab natuke süüa on kadeduseuss taevas kohe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 15:42; 25.11 15:13; 25.11 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise lasteaiaõpetajana tööl ja meie väikeses lateaed/algkoolis on ikka väga täpselt kalkuleeritud, kui suur kogus toitu valmis tehakse. Üle ei jää praktiliselt midagi, see mis meie kasvataja abi pange läheb, on konkreetselt see toit, mis lapsel juba taldrikus oli ning mida laps ise ära ei söönud. Kogu päeva ülejäägid, kolme korra toidud, pannakse ühte pange kokku. Ning seda segu meie kasvataja abi oma perega kindlasti ise kodus sööma ei hakka, vaid annab kodus koerale või mõnele muule loomale, aga see on juba tema enda asi. Kui on valik, kas jäägid ära visata või kokku korjata ja loomadele anda, siis mina eelistan küll nn taaskasutust.
Kui leiad, et söögitasud on lasteaias liiga suured või et lastele pakutakse toite, mida nad ei söö ning jääb palju järele, pöördu kindlasti oma muredega lasteaia majandusjuhataja või direktori poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen ise lasteaiaõpetajana tööl ja meie väikeses lateaed/algkoolis on ikka väga täpselt kalkuleeritud, kui suur kogus toitu valmis tehakse. Üle ei jää praktiliselt midagi, see mis meie kasvataja abi pange läheb, on konkreetselt see toit, mis lapsel juba taldrikus oli ning mida laps ise ära ei söönud. Kogu päeva ülejäägid, kolme korra toidud, pannakse ühte pange kokku. Ning seda segu meie kasvataja abi oma perega kindlasti ise kodus sööma ei hakka, vaid annab kodus koerale või mõnele muule loomale, aga see on juba tema enda asi. Kui on valik, kas jäägid ära visata või kokku korjata ja loomadele anda, siis mina eelistan küll nn taaskasutust.
Kui leiad, et söögitasud on lasteaias liiga suured või et lastele pakutakse toite, mida nad ei söö ning jääb palju järele, pöördu kindlasti oma muredega lasteaia majandusjuhataja või direktori poole.[/tsitaat]

Pole siis mingi ime ,et eestlastest nii halb maine,nähakse vaid endale nina alla ja süüakse kasvõi teine eestlane ära!Olen palju reisinud aga sellist suhtumis näitavad ainult eestlased,välismaal pakutakse täiesti võhi võõralegi abi kui peaksid mures või teissugune välja nägema aga siinsed kohalikud on nii külmad ,et kõnnitakse või laibast üle..Jube on vaadata ,et mingi tühi paljas toidu pärast selline kisa,eestis on iga 5 laps nälja piiril ja teil on kahju kui keegi viib toitu koju,paljud söövadki 1,max 2korda päevas!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.11 11:48; 24.11 13:00; 24.11 18:33; 24.11 19:25; 24.11 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on teatud kogused ette antud,siis pangu ka niipalju toitude sisse aga mitte pool kogusest omale kõrvale.See lihtsalt ei ole normaalne.Näen seda ise, millistes kogustes igapäev salaja toitu endale viiakse,.Maksku siis need toiduained ka kinni mis ta koju viib.Me ei maksa sellepärast küll toiduraha,et nemad saaks igasugu asju meie arvelt koju viia.Mul on ka väike palk aga ma ei hakka sellepärast varastama.Te võite vinguda palju tahate aga see ei ole lihtsalt normaalne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 08:58; 24.11 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa oled ikka täis debiilik,Mul tuttav ema töötab ka abina seal ja palk pole kiita.Sööki ei viida koju laste arvelt vaid seda mis lastest poti järgi jääb(kui laps juurde soovib alati antakse keegi ei keela)muidu lendaks need jäägid lihtsalt vetsupotist alla ,ega keegi teine päev järjest sama sööki lastele ei annan!Jube millised õeluskotiud meie eesti inimesed on…lausa häbi!Ise olete oma lapsed ära hellitanud ,sest pooled ei söö pooli asju ja teie tulete sonima ,et lapsed jäävad söögist ilma![/tsitaat]
see sinu tuttav on tubli, aga on ka teistsuguseid. töötasin lasteaias asendajana ning nägin igasuguseid. enamik panebki lastele pisema portsu ette ning soovijad saavad siis juurde, et ei tekiks asjatuid ülejääke solgipange. kui toitu jääb üle, visatakse see ära või viiakse koju. kahjuks aga paar söögitädi olid sellised, kes kõigepealt tõstsid enda kaasavõetud purgid tummisemat sööki täis ning ülejäägi jagasid lastele. samuti viisid sööki koju kokad ning vahel paremaid palakesi ka lasteaia juhataja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui on teatud kogused ette antud,siis pangu ka niipalju toitude sisse aga mitte pool kogusest omale kõrvale.See lihtsalt ei ole normaalne.Näen seda ise, millistes kogustes igapäev salaja toitu endale viiakse,.Maksku siis need toiduained ka kinni mis ta koju viib.Me ei maksa sellepärast küll toiduraha,et nemad saaks igasugu asju meie arvelt koju viia.Mul on ka väike palk aga ma ei hakka sellepärast varastama.Te võite vinguda palju tahate aga see ei ole lihtsalt normaalne[/tsitaat]

Mida sa vingud ,keegi ei käse sul relva ähvardusel söögiraha maksta ja keegi pole keelanud vanemal ise söök kaasa panna,siis pole sul perekoolis vingumist ,et sina raha eest söövad teised inmesed!Sa oled nbagu väika tita ….otse ei oska inimestega rääkida vaid tuleb foorumise hädlaltama!Lollidel tulebki raha ära võtta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.11 11:48; 24.11 13:00; 24.11 18:33; 24.11 19:25; 24.11 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mida sa vingud ,keegi ei käse sul relva ähvardusel söögiraha maksta ja keegi pole keelanud vanemal ise söök kaasa panna,siis pole sul perekoolis vingumist ,et sina raha eest söövad teised inmesed!Sa oled nbagu väika tita ….otse ei oska inimestega rääkida vaid tuleb foorumise hädlaltama!Lollidel tulebki raha ära võtta![/tsitaat]Palju see söögiraha siis tõuseb ,et minestuses oled,minu arvates on tava lasteaias hinnad niigi odavad võrreldes era lasteaedadega nii ,et mille üle sa vingud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.11 11:48; 24.11 13:00; 24.11 18:33; 24.11 19:25; 24.11 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ei saa aru, kuidas teemaalgataja seda suurt varastamist kohe pidevalt näha saab? Uurid kokatädi panged läbi, et mis seal täpselt sees on? Mind küll ei huvita selline asi ja pole ka kuulnud, et lapsed saaksid tänapäeval mõnes koolis või lasteaias kehvasti süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja kas sa lasteaia direktoriga oled rääkinud? ja kui tema ka sinu arvates varastab, siis pöördu juba kõrgemale tasemele.

Ja mis siis kui songitud puder koju viiakse? kas sa tõestia rvad, et sinu laps ei saa ette nähtud 150 grammi putru kätte? Sellisel juhul mine ryhma söögi ajal ja vaata kas menüü ja pakutav vastavad yks yhele.

Lapsed pigem solgivad palju toitu ära. MInu laste lasteaiast läheb kõik sigadele. aga olen oma elus ka näinud kuidas hooldajad palatitest tagasituleva toidu koju perele söögiks viisid ja olen kuulnud mida mõne hooldaja laps sellest arvas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 22:27; 28.11 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tuttaval on naaber, kes on lasteaias kokk. Ja see kokk toob sõbranna koerale pea iga päev lasteaia toidu ülejäägid:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kokad teevadki täpselt õige koguse toitu. Grammid on määrustega paika pandud, vähem ei tohi teha. Kui ärahelliatud jõmpsikad ei söö seda, teist ja kolmandat, mida need kokad siis tegema peavad?
Juurde saavad soovijad alati, kui toitu alles on. Töötajad maksavad oma toidu eest, laste arvelt nad ei söö.[/tsitaat]

Grammi täpsusega võib ju paika olla pandud, aga see ei tähenda, et kõik see toit lasteni jõuab. Selge see, et kui kokk ei taha puudujääki, siis ta ei pane patta rohkem, kui ette nähtud on. Ta kas paneb vähem ja viib koju portsu toorainet või kui hakatakse portse rühmadele laiali jagama, siis paneb vähem ja viib koju perele valmis õhtusöögi. Paljugi, et ei tohi! Võid leivale natuke õhemalt, vorsti leiva peale pool viilu, kurgitükk ka õhem. Pudruports lapse kohta 5 grammi väiksem. Supi sisse liha natuke vähem. Jne. Jne. Ma ei ütle, et kõik kokad varastavad, päris kindlasti mitte. Aga neid on ja ma arvan, et mitte vähe.

Mul sõbranna oli vene ajal kokk. Sel ajal oli vahelejäämise puhul täitsa võimalik päris kinnimajja minna, aga kas arvad, et nende kodus osteti liha, viinerit (see meie kandis ei jõudnudki poelettidele), vorsti, ¨okolaadi?

Meie koolis oli kehv toit. Siis tuli kooli mingi üldine kontroll kuuks ajaks – kõike kontrolliti. Sellel kontrolli ajal oli sööklas maitsev toit. Supis oli liha ja köögivilju, mitte ei hüüdnud porgandilible kartulitükki taga taldrikutäies vees. Kartulist ja soustist sai kõhu täis, mitte ei olnud kaks kartulikribalat halli ilma hakklihata hakklihasousti sees. Portse ei pandud enam taldrikutele valmis, vaid kaussidega lauale ja ei jäänud keegi ilma, pigem jäi üle. Ega keegi siis omast taskust rohkem toitu ei ostnud, oligi ette nähtud toidukogus. Peale kontrollide lahkumist muutus kõik tasapisi endiseks. Algatuseks hakati protse valmis panema, siis hakkasid portsud tasapisi väiksemaks ja kehvemaks minema.

Juhtusin olema ühes pisikeses haiglas. Igal õhtul lahkusid sealt sööklapoolelt inimesed mitme lihakastitäie kraamiga, mis pagasnikusse laaditi, hommikul toodi kastid tagasi. Toiduks pakuti põhiliselt halba suppi, seega ei saa öelda, et tassiti järele jäänud toitu koju – kes see ikka suppi kastiga viib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sa tood sellise võrdluse, mida omavahel võrrelda ei ole võimalik! Aga jah kui ma oleks sekretär siis ma ei lähe poodi pastakat ostma! Võtan selle töö juurest! Ja kui sina oled nii üliaus siis kes sul keelab? Minu äi näiteks ehitas vene ajal varastades kogu maja ülesse. Kõik siis varastasid! Mina küll ei tunne neil külas käies, et elan varastatud majas. Õige mees, et oskas sebida. Mõni aus elab siiani oma üürikorteris ja kirub valitsust. Samas kui valitsus nöörib rahvast nii, et süda paha. Elu ongi kulla inimene selline…[/tsitaat]

Ma ei imesta, et sa miinimumpalgalisest ametikohast kaugemale pole jõudnud, ilmselt on suhtumises küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:11; 25.11 10:52; 25.11 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei imesta, et sa miinimumpalgalisest ametikohast kaugemale pole jõudnud, ilmselt on suhtumises küsimus.[/tsitaat]Mina jällegi ei imesta, et sul aastate lõikes siin perekoolis mitmeid kordi esineb see sama lause ükskõik mis teemale! Kui sa oled loodud vaeseks, palun lepi sellega!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 09:34; 24.11 14:59; 25.11 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mina jällegi ei imesta, et sul aastate lõikes siin perekoolis mitmeid kordi esineb see sama lause ükskõik mis teemale! Kui sa oled loodud vaeseks, palun lepi sellega!:)[/tsitaat]

Oled nüüd vist natuke midagi sassi ajanud. Mina küll vaene ei ole. Ehk sellepärast ei saagi aru mingist pastakate virutamisest või muust taolisest, mida siin propageeritakse. Kui söögitädi viib ülejäänud söögi koju, siis see mind küll absoluutselt ei huvita, kui lapsed saavad oma toidu kätte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:11; 25.11 10:52; 25.11 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad lapsed söövadki vähem kuib teised ja sel juhul on õigustatud panna talle vähem sööki ja vajadusel tõsta juurde, tihti on lapsi kes ei söögi konkreetseid asju ja seega pole talle mõtet seda taldrikule pannagi. Saab see eest teine laps rohkem, selle võrra on ehk laps kes saab muud kraami juurde. Alati on võimalus kombinerida ja peamine on , et mitte keegi ei pea olema tühja kõhuga ja nii voodisse minema. Oluline on , et kõigil lastel saab kõht täis ja mitte muu siin. Palju on ka lapsi kes söövadki vähe ja neile panna suurt kogust on natuke liiast, seega ei pea teise lapse taldrikust ju jääke võtma, vaid võib rõõmsalt juurde anda. Sageli ei sööda magustoitu ja sel juhul võib anda selle sõbrale. Lasteaia menüü on kõigile sama ja alati ei saagi kõik kõike süüa, midagi pole parata kuna kõigile meelejärgi sööki teha pole võimalik.
Tean lasteaedasi kus tõesti õpetajad söövad laste eest söögi ära ja see on hulga tõsisem probleem või kuidas kokad varastavadad, kuna söök mis üles jõuab köögist on tihti olematu lihaga, kaste vaid paljas jahu ja putru saab laps heal juhul lusikatäie. Kahjuks reaalsus, vanemad ei teagi ehk kõike ja lapsed tihti ei kurda. Kaevata pole ka kellelegi, kuna juhtkond probleemi ei taha näha, sest on kursis ja teevad ise sama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 15:42; 25.11 15:13; 25.11 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on mitu korda mulle öelnud, et täna oli lasteaias nii hea toit, kahju et juurde ei tohtinud võtta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Osad lapsed söövadki vähem kuib teised ja sel juhul on õigustatud panna talle vähem sööki ja vajadusel tõsta juurde, tihti on lapsi kes ei söögi konkreetseid asju ja seega pole talle mõtet seda taldrikule pannagi. Saab see eest teine laps rohkem, selle võrra on ehk laps kes saab muud kraami juurde. Alati on võimalus kombinerida ja peamine on , et mitte keegi ei pea olema tühja kõhuga ja nii voodisse minema. Oluline on , et kõigil lastel saab kõht täis ja mitte muu siin. Palju on ka lapsi kes söövadki vähe ja neile panna suurt kogust on natuke liiast, seega ei pea teise lapse taldrikust ju jääke võtma, vaid võib rõõmsalt juurde anda. Sageli ei sööda magustoitu ja sel juhul võib anda selle sõbrale. Lasteaia menüü on kõigile sama ja alati ei saagi kõik kõike süüa, midagi pole parata kuna kõigile meelejärgi sööki teha pole võimalik.
Tean lasteaedasi kus tõesti õpetajad söövad laste eest söögi ära ja see on hulga tõsisem probleem või kuidas kokad varastavadad, kuna söök mis üles jõuab köögist on tihti olematu lihaga, kaste vaid paljas jahu ja putru saab laps heal juhul lusikatäie. Kahjuks reaalsus, vanemad ei teagi ehk kõike ja lapsed tihti ei kurda. Kaevata pole ka kellelegi, kuna juhtkond probleemi ei taha näha, sest on kursis ja teevad ise sama.[/tsitaat]

Nimetatud viimase probleemi kaebamise koht on haridusamet. Haridusamet kontrollib juhatajate tegevust või vähemalt suunab siis selle mure edasi kuhugile.

Aga üleüldiselt kui lastest jääb söök üle siis minu poolest söögu seda kes tahes. Ära nüüd küll viskama ei pea. Oma lapse pealtki näha, et mõni päev sööb ta väikse portsu nagu linnupoeg ja teine päev küsib 3 korda sööki juurde.
Üsna tihti küsin ka kas lasteaias söök maitses ja mis sulle head pakuti(see siis selle eesmärgiga, et kui miski söök talle väga väga maitses siis teen talle ka kodus seda vahel) ja tema pole kunagi kurtnud, et kõht oleks tühjaks jäänud või süüa vähe saanud.

Seega minu poolest võivad kokad/õpetajad/õpetaja abid lastet puutumata söögi koju viia.
Aga jah need äärmused, kus lastele pannakse kesine söök ja ise kõik hõlma all koju veetakse, on alla igasuguse arvestuse. Sellel mina kesta ei laseks ja annaksin probleemi vastavatesse asutustesse edasi kui juhataja probleemiga tegeleda ei taha.

PS! Ärge süüdistage lasteaia töötajaid laste söögi ära söömises. Personal maksab söögi eest samamoodi nagu teie oma lapse söögi eest. Tasuta nad süüa ei saa.

Aga kui personal sõna otseses mõttes sööb rühmatoas laste söögi ära enne kui lastele annab siis mina räägiksin selle kasvatajaga ja viitaks tema söömisprobleemidele(salaja õgimine). Laste eet söögi ära söömine on ikka väga alatu tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Chathryn kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps on mitu korda mulle öelnud, et täna oli lasteaias nii hea toit, kahju et juurde ei tohtinud võtta…[/tsitaat]

Ju siis oligi õige suurusega portsud lastele välja jagatud… pott tühi ja juurde polnud midagi anda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteaia kokad toitu koju viimas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.