Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteaia kokad toitu koju viimas

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Lasteaia kokad toitu koju viimas

Postitas:

Ei suuda ära imestada kui palju on meie seas varga-mentaliteediga inimesi. Kas sellepärast ollaksegi nõus nii väikese palga eest töötama, et \”teise poole\” saab ju juurde varastada?
Ei saa ka meie RK olla eetilisem kui keskmine valija. Ja keskmine valija leiab kahjuks alati vargusele õigustuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 17:30; 25.11 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei suuda ära imestada kui palju on meie seas varga-mentaliteediga inimesi. Kas sellepärast ollaksegi nõus nii väikese palga eest töötama, et \”teise poole\” saab ju juurde varastada?
Ei saa ka meie RK olla eetilisem kui keskmine valija. Ja keskmine valija leiab kahjuks alati vargusele õigustuse.[/tsitaat]

Kujuta nüüd ette, et töötaja maksab siiski söögi eest ja see mis järgi jääb olen viinud perele kus töötus ja süüa pole. Varguseks seda just ei nimetaks aga ühel täiskasvanul ja lapsel on kõht täis see eest. Sageli polegi juurde anda, mitte et ei tohiks juurde võtta. Tükikaup siis pole anda midagi juurde, kuna arvestatud on laste arvuga ja personali st kõigile võrdselt ja kui mõni emme arvab, et tema võsu peaks saama rohkem, siis pange topeltports kaasa kodust. Vahel jääb ka tükikaupa aga harva, siis on seda ka laste vahel jagatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 15:42; 25.11 15:13; 25.11 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kujuta nüüd ette, et töötaja maksab siiski söögi eest ja see mis järgi jääb olen viinud perele kus töötus ja süüa pole. Varguseks seda just ei nimetaks aga ühel täiskasvanul ja lapsel on kõht täis see eest. Sageli polegi juurde anda, mitte et ei tohiks juurde võtta. Tükikaup siis pole anda midagi juurde, kuna arvestatud on laste arvuga ja personali st kõigile võrdselt ja kui mõni emme arvab, et tema võsu peaks saama rohkem, siis pange topeltports kaasa kodust. Vahel jääb ka tükikaupa aga harva, siis on seda ka laste vahel jagatud.[/tsitaat]

Kui kõik räägivad aiast siis ikka leidub keegi kes hakkab rääkima aia august.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 17:30; 25.11 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, seisad sa kõrval kui kokad toitu karpidesse kühveldavad. Minu lapse lasteaias saavad lapsed täpselt niimitu portsu kui soovi on ja toitu jagub. Suurem laps räägib tihtipeale, et sai kaks või kolm portsu magustoitu ja kui ma väiksemat poissi lasteaeda harjutasin ja peale lõunat talle järgi läksin, siis laps lausa ägises peale lõunasööki.
Olen ka näinud kuidas lasteaiaõpetajad lähevad kilekott toidujäänustega näpus, koju, aga kilekoti sisu värvi ja valimuse põhjal julgen väita, et tegemist on laste taldrikutest üle jäänud toiduga, mille õpetaja koju oma kutsule viib. Minu meelest on selline teguviis enam kui õige, miks peaks toidu prügisse viskama kui selle saab koju koerale viia.
Ja veel, lasteaias arvestatakse toitu grammi täpsusega, võttes arvesse laste vanust ja vajadusi. Ülejääk tekib sellest, et üks laps pirtsutab ühe asjaga, teine teisega, paratamatult tekivad ülejäägid ka puhta toidu osas ja jumala eest, viigu koju kui tahavad, mina sellest vaesemaks ei jää, sest minu lapsed on harjunud sööma kõike, ei pirtsuta ühegi asjaga ja saavad alati lasteaias kõhu kõvasti täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, meie tuttavad küll räägivad, et Antslas ühe tüübi ema töötab lasteaias ja naise oma pere ja lapsepere saab söönuks sellest toidust. Iga nädal tassivad kilekotiga toitu koju jne.
Ise pole näinud, et mis toit see selline siis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise pole näinud ja ei tea täpselt, siis ei peakski üldse rääkima.

Teemasse ka (kuna töötan lasteaias):

*koju viia toorainet st valmistegemata toitu e toiduaineid on rangelt keelatud…kuni selleni, et kui töötaja käib oma lõunaajast poes(õpetaja abil, perenaisel, köögitöölisel, kokkadel, majandusjuhatajal ja direktoril on lõuna, õpetajatel pole) siis poekaupa hoiab personalitoas külmikus(st keldrikorrusel), et köögist midagi eksikombel ei arvataks kotti sattunud olevat
*töötajad maksavad oma lõunasöögi eest (ja rohkem kui laps), H ja O võib süüa-maitsta kui toitu on pärast kõigi laste söömist järel(mõni võileib, tiba putru vms)-lausa soovitav on, sest tihti vanem küsib toidu kohta ja raske on kommenteerida kui ei tea
*toidujäägid on korraldus saata wc-st alla või on lubatud viia koduloomadele-sel juhul kogud ja viid taas ära alla külmikusse
varem oli meil kindel pere, kes viis ämbri ära-kanadele

tõsi, õpetajate nõupidamise lauale on vahel küll kannuga toodud kohvipiima laste ülejäägist(mis muidu tulnuks wc-sse saata), tunnistan

*laps saab alati oma ettenähtud portsu
*juurde saab nii palju kui toitu üle on…ikka on, sest hommikupuder keedetakse ju umbkaudu, eilse laste arvu alusel…aga täna on kogu majas 12 last vähem näiteks
ja
üldjuhul 1x st 3x suppi või 4x magustoitu 1 laps ei saa (laps hindab end tihti üle…)
aga
õpetaja abi, kes lapsi hästi tunneb, võib jätta mõnele taldrikule panemata lisandi, mida see laps süüa ei saa (allergia või ülim vastumeelsus oksendamiseni nagu meil 1 lapsel kõrvitsaga-sellega isgi kokku puutunud toitu süüa ei saa),supile hapukoore jms
samuti mõnele väiksema portsu(kui laps on pisarateni õnnetu, et tema kunagi taldrikut puhtaks ei jaksa süüa) aga siis saab see laps kindlasti juurde kui küsib

Kui teil on andmeid, et teil varastatakse (sest sellega ju tegemist on!) kas toiduaineid või valmistoitu(mitte ei viida koju ülejääke) siis teatage KOHE direktorile ja edasi OV (lasteaed on linna või valla allasutus)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 12:50; 26.11 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mees kes töötab puidufirmas valmistab samuti kodule uksed ja mööbli. Ta peaks ikka väga möku kuju olema kui läheb neid poodi ostma. [/tsitaat]

Valmistab küll ise jah, aga materjali OSTAB ka ise tööandja käest selleks….Egas materjali ei saa varastada! See ei ole nagu vorstikastme vargus töö juurest või pastaka 🙂 Neid ei anna ju võrrelda 😀 Ta teeb koju endale oma vabast ajast mitte tööajast ja siiski maksab tööandjale materjali eest…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 14:28; 26.11 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

+tööpinkide kasutamise ja elektri eest.

Meil ka nii, kui abikaasa soovib koju mööblit, uksi-aknaid vms valmistada.

Töökojas, oma vabat ajast. Ostetud materjalist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 12:50; 26.11 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]+tööpinkide kasutamise ja elektri eest.

Meil ka nii, kui abikaasa soovib koju mööblit, uksi-aknaid vms valmistada.

Töökojas, oma vabat ajast. Ostetud materjalist.[/tsitaat]

No meil õnneks et peab ostma vaid ise materjali ja minema enda vabast ajast 🙂 Pinke ja kohta lubatakse niisama kasutada 🙂 Vahel isegi mõne asja eest(kant vms) raha ei võeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 14:28; 26.11 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ehk on kokatädi vaaritanud omale koju lõunapausi ajal? Sest tööpäev on tal hommikul poole 7st õhtul 5ni? Ja kui tal see võimalus on…
Või tellis ta nagu lasteaiale ka omale soodsalt hulgi tooraineid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav,kas teemaalgataja on käinud koka koti sisu vaatamas,et teab nii täpselt,mida ta veab.
Meil kohalikus lasteaias tellivad töötajad,sh kokk,endale toidukraami laost!!!selle sama kaubaautoga tuuakse kohale,mis ka lasteaeda ja kooli sööki veab.Nt kaelakarbonaad,kanakoivad,makaronid,jäätised jpm….
Siis võibki kõrvalseisjale mulje jääda,et näedsa,kus varastavad toitu lasteaiast,kuigi tegelikult see neil ausalt kinni makstud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühes Eesti puuetega laste koolis töötav nn. \”raudvara\” lubab endale palgalisa pakkide viisi kätekuivatus- ja wc paberit ja pesupulbrikilosid koju tassides.
Ka köögipoolelt jõuab koju avamata pakendeid, mis kohe kuidagi saa olla jääk. Suhtumine – häh, kõik võtavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 14:12; 27.11 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ühes Eesti puuetega laste koolis töötav nn. \”raudvara\” lubab endale palgalisa pakkide viisi kätekuivatus- ja wc paberit ja pesupulbrikilosid koju tassides.
Ka köögipoolelt jõuab koju avamata pakendeid, mis kohe kuidagi saa olla jääk. Suhtumine – häh, kõik võtavad.

[/tsitaat]
Mida sina teadjana oled teinud, et see asi lõppeks? Meie kollane ajakirjandus januneb selliste lugude järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see vaevab mind. Ja tegelikult usungi, et neid nn. tassijaid on seal rohkemgi. Samas usun ka selle kollektiivi ringkaitsesse.

Siin tekibki küsimus, kuhu teatada? Kontroll toimub ilmselt ikkagi koolisiseselt. Keegi ei tule ju haridusametist vastavaid artikleid üle lugema.

Samas on vastik mõelda, et mõni laps saab ehk pahandada, et raiskab paberit vms., samas…

Ilmselt kõik toimib, kõik on jokk, aastaid juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 14:12; 27.11 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul pool suguvõsa lasteaednikud ja probleem on enam kui selge. Paljud lapsed lihtsalt ei söö mitte kui midagi.

Kartulit – ei söö.

Kotletti – ei söö.

Putru – hakkab öökima.

Andke burksi ja pitsat. Ja krõpsu!

Kusjuures kaasajal on lasteaedade toit imemaitsev. Eriti pudrud, hästi hautatud ja piimased, magusad. Proovisin kord ühes lasteaias tööasju ajamas käies, no keele viis alla. Sööge, sööge, ohkasid kasvatajad, lapsed põlgasid kõik ära. Isegi moos olevat vale olnud – õuntest.

Isegi pannkook ei lähe neile mõnikord alla.

Nutma ajab. Ja siis süüdistatakse söögitädi varastamises, kui ta selle imemaitsva pudru karbikesega enda lastele õhtuks koju viib, sest käsi ei tõuse head kraami kanalisatsioonist alla laskma.

Muuseas, iga lasteaed on õnnelik, kui keegi nende jäätmete vastu huvi tunneb. Äkki tunned, teemaalgataja, kah? Saad ise ka endale paar pange solki või hommikust putru kaasa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haridusamet äkki siis võtab kaebused vastu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 22:27; 28.11 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kas te alles praegu avastasite, et inimesed ümberingi varastavad? See ei saa ju mingi saladus olla. Varastavad rikkad, varastavad poliitikud ja varastavad kokad. Ärge tulge vaidlema, et minu tutvusringkonnas on kõik korralikud ja ausad inimesed jne. Ma ei saa aru, miks sellise asja pärast paanikat teha.
Mina ei propageeri sellist tegevust, mina olen isegi lolli moodi aus inimene ja tänu sellele ka pole mul erilisi rikkusi. Aga ma pole kade, kui kokk mingi toidu koju tassib. Ma isegi ei tuleks selle peale, et vinguda sellise asja pärast. Ma ei tea ühtegi ehitusmeest, kes platsilt midagi koju ei veaks. Isegi kui sul on taskud ülejäänud kruvisid täis ja nii iga päev, siis lõpuks ehitad sa juba maja nendest kruvidest. Ja ehitajad ehitavadki omale majasid. Pole vist raske arvata, millest. Ma tean baari töötajaid, kes ehitasid uhked majad valmis ja ukse ees seisid tutikad autod. Tööl käidi vana parsaga, et tööandja kahtlustama ei hakkaks. Ega midagi vahepeal muutunud pole. Inimene pole paremaks muutunud. Kui võimalust on, siis ta võtab sealt, kust saab.
Ja kui midagi jääb kuskilt üle ja on teada, et see ülejääk lendab prügikasti, siis on normaalne, et see võetakse koju. Probleem on selles, et kõik ei saa oma osa pirukast ja siis hakatakse kaebama. Puhtast kadedusest. Põhimõte on, et kui mina ei saa, ei tohi ka keegi teine saada. Eht eestlaslik kadedus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Sessa kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul pool suguvõsa lasteaednikud ja probleem on enam kui selge. Paljud lapsed lihtsalt ei söö mitte kui midagi.

Kartulit – ei söö.

Kotletti – ei söö.

Putru – hakkab öökima.

Andke burksi ja pitsat. Ja krõpsu!

Kusjuures kaasajal on lasteaedade toit imemaitsev. Eriti pudrud, hästi hautatud ja piimased, magusad. Proovisin kord ühes lasteaias tööasju ajamas käies, no keele viis alla. Sööge, sööge, ohkasid kasvatajad, lapsed põlgasid kõik ära. Isegi moos olevat vale olnud – õuntest.

Isegi pannkook ei lähe neile mõnikord alla.

Nutma ajab. Ja siis süüdistatakse söögitädi varastamises, kui ta selle imemaitsva pudru karbikesega enda lastele õhtuks koju viib, sest käsi ei tõuse head kraami kanalisatsioonist alla laskma.

Muuseas, iga lasteaed on õnnelik, kui keegi nende jäätmete vastu huvi tunneb. Äkki tunned, teemaalgataja, kah? Saad ise ka endale paar pange solki või hommikust putru kaasa? [/tsitaat]

ole kena, ära lapsi siis kiru, kiru nende vanemaid, aga lapsed ei ole selles süüdi, nemad on vaid kasvanud sellises keskkonnas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteaia kokad toitu koju viimas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.