Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteaiakohast

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lasteaiakohast

Postitas:
Kägu

Teadjad, palun tehke lollile puust ja punaseks. Oma valda lasteaiakohta ei saanud. Mis õigused ja kohustused on vallal kui leian lapsele lasteaiakoha vallast väljaspool

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seadus:
Koolieelse lasteasutuse seadus
§ 10. Kohaliku omavalitsuse kohustus
(1) Valla- või linnavalitsus loob vanemate soovil kõigile pooleteise- kuni seitsmeaastastele lastele, kelle elukoht on selle valla või linna territooriumil ning ühtib vähemalt ühe vanema elukohaga, võimaluse käia teeninduspiirkonna lasteasutuses. Pooleteise- kuni kolmeaastase lapse lasteaiakoha võib valla- või linnavalitsus vanema nõusolekul asendada lapsehoiuteenusega, mille rahastamisele kohaldatakse käesoleva seaduse § 27 lõigetes 3 ja 4 sätestatut.

Seega KOV on kohustatud leidma koha või tasuma samaväärselt, kui leiad(kuni 3a lapsele) hoiukoha mujal st teises OV.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on hetkel jäänud mulje, et lapsehoius hüvitavad ainult nö lasteaia kohatasu.( Nii oli kirjas ühe hoiu kodulehel) Kirjutasin valda ka, ootan nende vastuse ära ja siis tean mida ja kuidas täpsemalt edasi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma vallas jäin kohast ilma, ei ole kohta isegi sinna erahoidu pakkuda, lihtsalt kohta pole ja Kõik! ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on hetkel jäänud mulje, et lapsehoius hüvitavad ainult nö lasteaia kohatasu.( Nii oli kirjas ühe hoiu kodulehel) Kirjutasin valda ka, ootan nende vastuse ära ja siis tean mida ja kuidas täpsemalt edasi.

Mida nad siis veel hüvitama peaksid???

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile saja toimetuste kõrvalt valesti loetud- õnneks pean mina maksma kohatasu väärse summa, mitte vastupidi.

Mina oma vallas jäin kohast ilma, ei ole kohta isegi sinna erahoidu pakkuda, lihtsalt kohta pole ja Kõik! ????

Ma ei ole kindel, et isegi saan hoidu. Kahe hoiu peale on 25 kohta. Praegu mõtlegi, et tuleb vaadata vist Tallinna poole, vallal leping Tallinnaga.

Mida nad siis veel hüvitama peaksid???

Kui ma peaksin pm hoiu eest ise maksma, siis terve mu palk läheks sinna.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hüvitama peavad ikka

Mulle on hetkel jäänud mulje, et lapsehoius hüvitavad ainult nö lasteaia kohatasu.( Nii oli kirjas ühe hoiu kodulehel) Kirjutasin valda ka, ootan nende vastuse ära ja siis tean mida ja kuidas täpsemalt edasi.

Mida nad siis veel hüvitama peaksid???

Peavad hüvitama nii, et lapsevanema maksaks sama summa, mille ta maksaks valla lasteaias. Lapsevanem ei pea maksma kinni valla suutmatust asju korraldada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peavad hüvitama nii, et lapsevanema maksaks sama summa, mille ta maksaks valla lasteaias. Lapsevanem ei pea maksma kinni valla suutmatust asju korraldada.

Siin oli justkui laitusena kirjas et hüvitavad ainult kohatasu.
Ikka ei saa aru, mida nad sinu meelest veel hüvitama peaksid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peavad hüvitama nii, et lapsevanema maksaks sama summa, mille ta maksaks valla lasteaias. Lapsevanem ei pea maksma kinni valla suutmatust asju korraldada.

Siin oli justkui laitusena kirjas et hüvitavad ainult kohatasu.

Ikka ei saa aru, mida nad sinu meelest veel hüvitama peaksid?

Ma sain sellest laitusest nii aru, et hüvitavad hoius vaid sama palju, kui on valla oma lasteaia kohatasu. Ei imesta, sest igasugu asju on nähtud sel teemal. Aga ma võisin ka valesti mõista muidugi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lasteaiakohast