Esileht Väikelaps Lasteaialaps teatrisse ja jalanõud

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lasteaialaps teatrisse ja jalanõud

Postitas:
Kägu

Kindlasti on see äärmiselt rumal küsimus, aga kas lasteaialapsed võtavad teatrisse kaasa ka korralikud kingad vahetusjalanõudeks. Viisakas riietus, sellest saan ma aru. Aga jalanõud? Poistel paeltega mustad kingad? Meil vist krõpsudega kingi pole. Kes neid paelu veel seob? Selge see, et kui ise lähen lapsega teatrisse, siis ikka vahetusjalanõud kaasas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb lapsest, vast 6a juba paneks kaasa, aga pigem mitte. Prooviks mitte ülipakse saapaid panna sel päeval, no kui natuke jalg higistab, mis seal ikka. Kingad-sussikott-kandmine ja vahetamine, no ei kujutaks väga ette tervel rühmal.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tüdrukud. Neile leidub ilusaid pidulikke krõpsuga või üldse ilma kinnituseta kingi lademes. Kas poistele tõesti pole siis mingeid mõistlikke variante? Oma lapsi pole kunagi saabastega teatrisse saatnud, olgu siis lasteaiarühmaga või ilma. Muidugi, poisil on ilmselt jalas püksid, siis vast jalanõu ei torka nii väga silma kui tüdruku piduliku kleidi juures. Aga peamine on ju hoopis see, et saapa sees hakkab jalg siseruumis higistama, see on ebamugav ja ebahügieeniline?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi õpetajalt! Nemad peavad ju vaatama, et saaks teatrisse kaasa võetud, sealt ka tagasi jõuaksid, jalga saaksid jne. Pigem ei soovita just sel põhjusel, et kui kellelgi ununevad maha, on häda, et kas õpetaja siis ei märganud…Lihtne on, kui kõigil kaasas, siis enne lahkumist õoetaja vaatab, et igaühel oleks kingakott köes. Aga kui 15st lapsest 7l on, siis ei püsi õpetajal meeles, kellel peab kott näpus olema (ja kott peab olema selline, et laps ise tassib seda).

Meil on jõudnud lapsed paar korda käia linnas teatris koroona vahel kuidagi. Õpetajad on ka pilte teinud ja kõigil õuejalanõud vastavalt ilmale. Ka pole väga pidulikke riideid. Umb 50% vanematel pole ilmselt hommikul meelesku, et täba teater.

Lisaks vüib teatriskäiguga kaasneda ka jalutuskäik pargis, vanalinnas vmt. Seega ikka mõistlik suhelda õpetajaga, mis riided ja jalatsid, et lapsel oleks hea olla, mitte ilus vaadata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lasteaiast lähevad, siis

a) võtavad lasteaiasandaalid kaasa,

b) mõnel pool on teatril sussivaru või käiakse sokkide väel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise üsna tihe teatriskäija, ja mu arust isegi täiskasvanud vahetavad tänapäeval harva jalatseid teatris. Lapsega ma ei viitsi sel teemal mässata ja ise ka ei vaheta. 2h välisjalatsites olla pole nagu ebahügieeni tipp mu arust.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsiks ka õpetajalt. Meil 5-6 a rühmas õpetajad palusid mitte kaasa panna (just selle pärast, et kes kuhu pingile või bussi muidu need unustab).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole need teatrisaali põrandad ka nii supersoojad midagi, et 2t jalad nüüd niiii jubedalt hauduks ja higistaks. Mina ei näeks vaeva vahetusjalatsitega, kõigil nendega lisatööd- lapsel, õpetajal ja vanemal endal. No eriti poisil, kel nagunii pikad püksid jalad (tüdrukul nt  pitsseeliku ja kummikutega ehk tõesti ei tahaks lasta olla).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2h välisjalatsites olla pole nagu ebahügieeni tipp mu arust.

Kui välisjalanõude sisse marsid, siis pole hügieeni mõttes vahet, kas oled seal 20 minutit või 2 h, asi on poristes jalanõudes sissemarssimises. Mõni soovitab sokkis sinna samma teatrisse minna, kus osad välisjalanõudes käivad, vat see on küll ebahügieeniline.

Soovitaks õpetaja käest küsida, kes nendega kaasa läheb. Mõni ütleb, et loomulikult vahetame ära, mõni peab seda liiga suureks tüliks, et seda vahetamist koordineerida ja pärast jälgida, et kõik oma jalanõud ka kaasa võtaks. Pidulikke kingi küll oluliseks ei pea, sobivad lasteaiasandaalid küll. Mõnikord vaatan neid viieseid, kellele on tüllseelikud, lokisoengud, kõrge kontsaga kingad teatris käimise puhuks organiseeritud, aga kogu selle kupatusega on päris ebamugav, eriti kui pead samade asjadega terve päev olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult päris huvitav teema ???? Kooli ajal (u 15-aastat tagasi) loeti küll õpetajate poolt sõnad peale, et vahetusjalanõud kaasa.  Täiskasvanuna pole vist kordagi vahetusjalanõusid kasutanud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteetendused kestavad 30 min- 1 tund. Kaubanduskeskuses, muuseumis oled mõnikoed lapsega kauem, seal siseruumis ei vaheta ju palavuse pärast jalanõusid.
Teine asi on jah, et ilu pärast. Õpetajaid on tavaliselt kaks kaasas, lapsi, rühmas palju, lisaks kõik teised inimesed garderoobis. Selles saginas ja rahvamassis ei ole mõistlik jalanõusid vahetama hakata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Lasteaialaps teatrisse ja jalanõud