Esileht Väikelaps Lasteaiaõpetajate arv rühmas

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Lasteaiaõpetajate arv rühmas

Postitas:
Kägu

Tere!

Uurin targematelt 🙂 Kui mu esimesed 2 last lasteaias käisid (4-8 aastat tagasi), oli neil rühmas 2 õpetajat ja õpetaja abi. Hommikul ja õhtul tunni-paari jooksul oli jah üks õpetaja kohal, aga suure osa päevast oli neid kaks. Nüüd on mu kolmas laps (3-aastane) alustanud lasteaiateed ja rühmas on iga päev ainult üks õpetaja ja muidugi ka õpetaja abi. Kas midagi on seaduses vahepeal muutunud? Kuidas teie 3-4-aastastel on? Minu laps käib ühes Nõmme lasteaias.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kaks õpetajat ja õpetaja abi, aga õpetajate kohalolek kattub harva (peamiselt õppekäikudel). Aias üksikutes rühmades on ka assistendisüsteem, aga kuna kesklinna kombinaat, on a) tõenäolisem õpetajaid leida ja b) korraliku pedagoogilise ettevalmistuseta raske, assistendid kas ei püsi või omandavad kvalifikatsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaedades tehakse õpetajate graafikud erinevalt. On lasteaiad, kus on valverühma süsteem, iga rühm on ühel päeval nädalas valverühm, ehk töös varajasest hommikust lasteaia sulgemiseni ja teistel päevadel on rühm avatud lühemalt, näiteks 8.00-17.30.  Sellise süsteemiga saavad õpetajad kattuvalt tööl käia, üks tuleb veidi varem, teine veidi hiljem ja üks lõpetab veidi varem ja teine veidi hiljem, töötunnid annavad välja. Õppetegevuse ajal on mõlemad kohal.

Teine süsteem on nii, et valverühmasid ei ole, siis üks õpetaja tuleb varakult, umbes lõunast tuleb teine õpetaja, kes jälle lõpetab hilja – õpetajate kattuvat aega on sellisel juhul vähe.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool päeva üks, siia tuleb teine. Abid päev otsa olemas. Kaks rühma, kokku vahetub siis neli õpetajat (ajaliselt kattub ehk tund neil). Kummaski rühmas üks abi, erivajadustega lastele tugiisikud.
Mõnus väike maa-lasteaed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oleme kattuva tööaja usku, seega on hommikupoolsel ajal kohal 2 õpetajat + abi, lõunaune ajal läheb 1 õpetaja koju, teine + abi jäävad õhtuni. Supersuur tugi on tegelikult sellest, kui kogu rühmameeskond on kõige kiiremal ajal korraga olemas laste ja üksteise jaoks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oleme kattuva tööaja usku, seega on hommikupoolsel ajal kohal 2 õpetajat + abi, lõunaune ajal läheb 1 õpetaja koju, teine + abi jäävad õhtuni. Supersuur tugi on tegelikult sellest, kui kogu rühmameeskond on kõige kiiremal ajal korraga olemas laste ja üksteise jaoks.

“Teil” on kohe päris oma lasteaed?

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meie oleme kattuva tööaja usku, seega on hommikupoolsel ajal kohal 2 õpetajat + abi, lõunaune ajal läheb 1 õpetaja koju, teine + abi jäävad õhtuni. Supersuur tugi on tegelikult sellest, kui kogu rühmameeskond on kõige kiiremal ajal korraga olemas laste ja üksteise jaoks.

“Teil” on kohe päris oma lasteaed?

“Meie” all pidasin silmas oma kolleege, st minu rühma meeskonda, sest meile on antud vabad käed korraldada graafikud ja töökorraldus moel, nagu meile sobib. Ja praeguseks on kogu lasteaed (4 rühma) samale järeldusele jõudnud, et kattuv tööaeg on kõige parem nii lastele kui töötajatele.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul vanim laps läks 6a tagasi aeda ja juba siis oli ainult 2 inimest rühmas korraga, õpetaja + abi. Mina vanemana probleemi ei näinud. Mida õpetajad arvavad – ma pigem arvan, et nad hindavad graafikujärgset tööd ja vahepealseid vabu päevi, selleasemel et kõik päevad pool päeva käia.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetajate tööaeg on 7h.
Meie aias tuleb 1 õpetaja hommiku (koos esimese lapsega) ja vastavalt sellele, mis kell viimane laps lasteaiast ära läheb, tuleb teine õpetaja tööle (lõpp – 7h). Abiõpetaja on alates kella kaheksast. Nii on maksimaalne aeg kaetud. Meie rühma lastevanematele nii sobib. Sellises töökorralduses lepiti koosolekul kokku.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Uurin targematelt ???? Kui mu esimesed 2 last lasteaias käisid (4-8 aastat tagasi), oli neil rühmas 2 õpetajat ja õpetaja abi. Hommikul ja õhtul tunni-paari jooksul oli jah üks õpetaja kohal, aga suure osa päevast oli neid kaks. Nüüd on mu kolmas laps (3-aastane) alustanud lasteaiateed ja rühmas on iga päev ainult üks õpetaja ja muidugi ka õpetaja abi. Kas midagi on seaduses vahepeal muutunud? Kuidas teie 3-4-aastastel on? Minu laps käib ühes Nõmme lasteaias.

minu lapsed lõpetasid lasteaias käimise 12 a tagasi ja neil oli alati vaid üks õpetaja pluss nn söögitädi. Ja nad vahetasid poole päeva pealt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Tere!

    Uurin targematelt ???? Kui mu esimesed 2 last lasteaias käisid (4-8 aastat tagasi), oli neil rühmas 2 õpetajat ja õpetaja abi. Hommikul ja õhtul tunni-paari jooksul oli jah üks õpetaja kohal, aga suure osa päevast oli neid kaks. Nüüd on mu kolmas laps (3-aastane) alustanud lasteaiateed ja rühmas on iga päev ainult üks õpetaja ja muidugi ka õpetaja abi. Kas midagi on seaduses vahepeal muutunud? Kuidas teie 3-4-aastastel on? Minu laps käib ühes Nõmme lasteaias.

    Vabandan kui valesti aru saan, aga sa kirjeldad ju täpselt sama süsteemi ehk siis seda, et üks õpetaja on koos abiga tööl nii nagu eelmistegi laste rühmades.
    Või pidasid silmas, et õpetaja on iga päev üks ja sama ehk teist õpetajat pole?p

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Uurin targematelt ???? Kui mu esimesed 2 last lasteaias käisid (4-8 aastat tagasi), oli neil rühmas 2 õpetajat ja õpetaja abi. Hommikul ja õhtul tunni-paari jooksul oli jah üks õpetaja kohal, aga suure osa päevast oli neid kaks. Nüüd on mu kolmas laps (3-aastane) alustanud lasteaiateed ja rühmas on iga päev ainult üks õpetaja ja muidugi ka õpetaja abi. Kas midagi on seaduses vahepeal muutunud? Kuidas teie 3-4-aastastel on? Minu laps käib ühes Nõmme lasteaias.

Kolm inimest kogu aeg kohal. Kaks õpetajat ja õpetaja abi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan kui valesti aru saan, aga sa kirjeldad ju täpselt sama süsteemi ehk siis seda, et üks õpetaja on koos abiga tööl nii nagu eelmistegi laste rühmades.

Ei, ta kirjeldas, et suure osa päevast olid varasemalt 3 ininest kohal, nüüd aga 2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ta kirjeldas, et suure osa päevast olid varasemalt 3 ininest kohal, nüüd aga 2.

Meil on kogu aeg kaks olnud ja tegelikult vahepeal üldse üks, sest õpetaja abi oli kella üheksast neljani. Õues käis ka õpetaja lastega üksi, sel ajal õpetaja abi koristas rühma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel 3 aastat tagasi oli meil lasteaias selline süsteem, et üks õpetaja tuli varem ja teine hiljem. Õpetaja abi veidi pärast esimest õpetajat. Nii oli tagatud olukord, et suurema osa päevast (kui toimusid õppetegevused ja muu aktiivsem tegevus) olid lastega 3 töötajat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste rühmades on enamasti kohal 1 õpetaja ja õpetaja abi. Kolmapäeviti on hommikul üks ja pealelõunal teine õpetaja. Teisel päevadel on üks õpetaja hommikust õhtuni. Kui on mingi üritus, pidu või õppekäik, siis on mõlemad õpetajad kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sõimerühmas on tööl õpetaja 7.30-14.00, õp abi 8-17 ja assistent 9-17.30. Neil päevil kui erinevatel põhjustel peab hakkama saama kahekesi, on tegelikult väga raske, eriti, kui kohal on ka keerulise käitumise või arenguliste eripäradega lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sõimerühmas on tööl õpetaja 7.30-14.00, õp abi 8-17 ja assistent 9-17.30. Neil päevil kui erinevatel põhjustel peab hakkama saama kahekesi, on tegelikult väga raske, eriti, kui kohal on ka keerulise käitumise või arenguliste eripäradega lapsed.

Abil on sel juhul ju tööpäev 9 tundi?

Meil on abi tööpäev 8 tundi pikk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abil on sel juhul ju tööpäev 9 tundi? Meil on abi tööpäev 8 tundi pikk.

Tunniajane lõunapaus ei lähe ju tööaja sisse. Kuigi kahjuks on sageli nii, et seda tundi tegelikult sa ei saa: kas ei jää lapsed magama nii ruttu või ärkavad varem, nii et pead ikkagi olema kohal ja laste juures istuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie majas on tööpäevad õpetajatel pooleks- 2,5 p üks, siis teine. Abi on iga päev olemas. Äkki 8.30-16.30/17.00.

Vanemana, mulle meeldib see süsteem küll- saan parema tagasiside lapse päevast ja tegemistest. On eelmiste lastega olnud ka neid muid mustreid, kus pool päeva üks siis teine ja õhtune ei osanud midagi hommiku kohta öelda jne.

Kindel pole aga kunagi oli vist jutuks, et õpetajad saavad need graafikud ise paika panna. Meie lapse õpetajad on  ise maininud, et eelistavad pikki päevi + vabad päevad omade tegemiste jaoks, mitte hakitud nädalaid. Tundub täiesti mõistlik. Eelistaks isegi.

Väljasõidud, üritused jms on siis nii, et kõik õpetajad/vajalik personal olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel pole aga kunagi oli vist jutuks, et õpetajad saavad need graafikud ise paika panna. Meie lapse õpetajad on ise maininud, et eelistavad pikki päevi + vabad päevad omade tegemiste jaoks, mitte hakitud nädalaid. Tundub täiesti mõistlik. Eelistaks isegi.

Mulle õpetajana istus väga see, kui mul oli nädalas üks vaba tööpäev, sest sellele sai panna kõik tervisekontrollid ja muud sellised käigud ilma õppetööd häirimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle õpetajana istus väga see, kui mul oli nädalas üks vaba tööpäev, sest sellele sai panna kõik tervisekontrollid ja muud sellised käigud ilma õppetööd häirimata.

Nõus, samas siis see nn puhkepäev sageli kaduski käest igasuguste tarvilike sebimiste peale ja tegelikult puhata ei saanud.
Mulle meeldib minu praeguses töökohas olev süsteem: oleme paarilisega koos tööl, üks läheb üle päeva lõunast ära, teine on õhtuni ja teisel päeval vastupidi. Lisaks on üle nädala 1 (lühike) tööpäev vaba. Superhea süsteem, sest lühikestel päevadel (saan 1 ajal koju) jõuab veel asjaajamisi teha või kodus toimetada, samas vaba päev 2 korda kuus on niiiiii kosutav. Ja kõige tähtsam: päeva kõige tihedamal ajal oleme paarilisega mõlemad laste ja teineteise jaoks toeks ja õppetegevuste läbiviimine on oluliselt kvaliteetsem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps Lasteaiaõpetajate arv rühmas