Esileht Koolilaps Lastevanemate klassi koosolek (covid)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Lastevanemate klassi koosolek (covid)

Postitas:
Kägu

Tere. Kuidas teie koolides klassi koosolek on organiseeritud? Meie koolist tuli kiri, et ainult covid passiga saab, mis tundub natuke imelik, sest tegu ei ole ju meelelahutusega, vaid  tähtsa  kooliskäiva lapse vanema kohustusega.

+15
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viirus ei tee vahet, kas on meelelahutus või kohustus. Passinõudmine on inimeste tervise ja majanduse kaitseks, mitte kiusamiseks.

+42
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viirus ei tee vahet, kas on meelelahutus või kohustus. Passinõudmine on inimeste tervise ja majanduse kaitseks, mitte kiusamiseks.

Jeerum, on ju olemas virtuaalkanalid. Lastevanemate koosoleku korraldamiseks ei pea kindlasti kohale ronima. Normaalne on ikka teha vahet vabatahtlikel asjadel ja vajalikel asjadel, viimaste puhul proovida korraldada üritus nii, et kõik saaks osaleda. Meie koolis on lastevanemate koosolek Zoomis.

+22
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatuses pole ju öeldud, kas koosolekut kantakse veebi kaudu üle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maskinõue meie koolis neile, kellel tõendit esitada pole.

TA: aga uuri koolist, mismoodi teistele siis võimaldatakse koosoleku sisule ligipääs? Äkki veebis ka samaaegselt?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole pakutud veebi varianti, oli vaid kirjas et saab kooli tulla “passiga” ja kirjutada õpetajale, kui keegi ei saa osaleda.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viirus ei tee vahet, kas on meelelahutus või kohustus. Passinõudmine on inimeste tervise ja majanduse kaitseks, mitte kiusamiseks.

Kuni ei ole võimaldatud riigi poolt tasuta testimine kõigile soovijatele, on see kiusamine.

+7
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viirus ei tee vahet, kas on meelelahutus või kohustus. Passinõudmine on inimeste tervise ja majanduse kaitseks, mitte kiusamiseks.

Kuni ei ole võimaldatud riigi poolt tasuta testimine kõigile soovijatele, on see kiusamine.

Tasuta vaktsineerimine on kõigile võimaldatud, milleks veel testimine?

+32
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasuta vaktsineerimine on kõigile võimaldatud, milleks veel testimine?

Sest kõik ei saa, ei julge, ei taha vaktsineerida. Olen ise küll vaktsineeritud, kuid ma ei mõista hukka neid, kes ei ole. Tean inimesi, kellel on näiteks varasemalt tekkinud allergia mõne vaktsiini suhtes ja ei julge riskida. Mõni on kellegi teise poolt ära hirmutatud. Põhjuseid on palju ja ei ole minu asi kellegi otsuseid arvustada, seda enam, et vaktsineerimise eesmärk ei ole viirust ära hoida, vaid rasket haigestumist vähendada. Selline testimine aitaks sealjuures vaat et rohkemgi viirust peatada, kui vaktsineerimine.

+11
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viirus ei tee vahet, kas on meelelahutus või kohustus. Passinõudmine on inimeste tervise ja majanduse kaitseks, mitte kiusamiseks.

Kuni ei ole võimaldatud riigi poolt tasuta testimine kõigile soovijatele, on see kiusamine.

Tasuta vaktsineerimine on kõigile võimaldatud, milleks veel testimine?

Sa päriselt arvad, et vaktsineeritud ei haigestu ega nakatu? Mina küll mitte.

Vaktsineeritud 3 lapse ema

 

 

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole pakutud veebi varianti, oli vaid kirjas et saab kooli tulla “passiga” ja kirjutada õpetajale, kui keegi ei saa osaleda.

Siis peabki kirjutama õpetajale ja temalt küsima, et kuidas sina koosolekul edastava info kätte saad.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli lubatud vaid üks vanem ja ajaliselt piirati koosoleku aega. Kui keegi soovis eraldi oma lapse kohta konkreetselt konsulteerida, toimus see õues peale üldkoosolekut. Mask oli kohustuslik.

Minu arvates vaktsiinipassi nõudmine on täielik absurdsus.

+12
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA tehku test, mitte kiirtest vaid korralik ehk aitab ja saab koosolekule

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole pakutud veebi varianti, oli vaid kirjas et saab kooli tulla “passiga” ja kirjutada õpetajale, kui keegi ei saa osaleda.

Siis peabki kirjutama õpetajale ja temalt küsima, et kuidas sina koosolekul edastava info kätte saad.

protokoll

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu. See pole õige, mingid isetegijad koolijuhid vist. Olen ise ka vaktsineeritud, aga ei pea õigeks lastevanemate koosolekul passi nõudmist. Kui digitaalselt ka saab osaleda, siis palun väga. Muidu mitte.

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tegelikult sarnaneb diskrimineerimisele. Tõesti üks asi on kontsert, aga nt arst ei saa ka öelda, et tegeleb ainult vaktsineeritutega.

Kuni on koolikohustus, ei saa jätta teenusest ilma. Soovitan kohe kooli ja kooli pidaja poole pöörduda, et mis on alternatiivid, et saaks info, küsida jne, mitte ainult lakoonilise kokkuvõtte.

Nt minul on tervislikel põhjustel ainult 1 süst tehtud – ma ei saanud varem alustada kuna tervis ei võimaldanud vaktsineerima minna (taastusin üliraskest sünnitusest ja perearst ei soovitanud varem)

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>aga nt arst ei saa ka öelda, et tegeleb ainult vaktsineerituga

[/quote]

vastu võtmata ei saa jätta aga saavad ära jätta mõned rasked operatsioonid vms, kus näha et hilisem koroonasse haigestumine viib nagunii surmani. Nt ei ole mõtet raisata elundisiirdamisel elundit vaktsineerimata inimese peale (see on ka seatud üheks kriteeriumiks nagunii), sest inimene sureks peale siirdamist nakatudes koroonasse ja elund oleks raisatud. Kui inimesel nt õnnetuse tagajärjel kiiresti elundit vaja, siis ta võibki vaktsineerimise tõttu sellest ilma jääda</p>

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasub arvestada, et tulebki selline omamoodi kooliaasta, kus pidevalt on keegi, kes pole ühe või teise asjaga rahul. Pakuti vaktsineerimist – ei taha, pakuti testimist – mina pole nõus, et mu last koolis testitakse – kas võin siis koju jätta jnejnejne. Ma olen täiesti kindel, et ca 30 lapsega klassi kohta leidub vähemalt paar lapsevanemat, kes pole zoomi-koosolekuga rahul või nõus.

Oli uudis, et Taani hakkab riiki avama. Kommentaarid all, et Eesti peaks eeskuju võtma. Aga nende vaktsineeritusprotsent on 71. Meil kusagil 50 kandis – sõltub, kes sisse arvestada täpselt.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru, miks praegusel digi- ja koroona ajastul on vaja füüsiliselt kohale ronida asja jaoks, mida on võimalik Zoomis üle kanda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb tõesti, kuidas korraldatud on, aga raske uskuda, et koosolekust kõrvale jääjad mõnest olulisest infokillust ilma jäetakse, isegi kui koosolekust virtuaalset varianti ei toimu. See on juba õpetaja enda huvides ju, et info kõigile kohale jõuaks. Meie laste õpetaja saadab näiteks alati kommenteeritud slaididena koosoleku sisu kõigile laiali, seal kajastuvad ka kohapeal vastu võetud otsused ja õhku jäänud küsimused.

Ja õpetajad püüavad end ju vaid kaitsta viisil, mis nende võimusesse on antud,, seda võiks ometigi aktsepteerida.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti teil koosolekutel on alati nii palju olulist infot, et koosolekul mitte osalemine tekitab probleeme?

Oma laste pealt olen vaadanud, et olulised on esimese ja viimase klassi koosolekud. Ülejäänud aastatel võib sama hästi protokolli lugeda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil oli aluses info, et ainult koroonapassiga saab koosolekule, aga enne koosolekut saabus siiski ka teade, et tehakse ka veebiülekandena.

Minu meelest mõistlik lahendus ka veebi vahendusel koosolekut edastada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti teil koosolekutel on alati nii palju olulist infot, et koosolekul mitte osalemine tekitab probleeme?

Oma laste pealt olen vaadanud, et olulised on esimese ja viimase klassi koosolekud. Ülejäänud aastatel võib sama hästi protokolli lugeda.

No kui esimene laps ikka esimest korda kooliteed alustab, on küsimusi üksjagu. Osad võivad tunduda rumalana aga neid tekib. Mul ka ainuke laps läks kooli ja olin ise nagu peata kana.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Kuidas teie koolides klassi koosolek on organiseeritud? Meie koolist tuli kiri, et ainult covid passiga saab, mis tundub natuke imelik, sest tegu ei ole ju meelelahutusega, vaid tähtsa kooliskäiva lapse vanema kohustusega.

Teed kiirtesti ja lähed.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti teil koosolekutel on alati nii palju olulist infot, et koosolekul mitte osalemine tekitab probleeme?

Oma laste pealt olen vaadanud, et olulised on esimese ja viimase klassi koosolekud. Ülejäänud aastatel võib sama hästi protokolli lugeda.

No kui esimene laps ikka esimest korda kooliteed alustab, on küsimusi üksjagu. Osad võivad tunduda rumalana aga neid tekib. Mul ka ainuke laps läks kooli ja olin ise nagu peata kana.

Päris imelik ja pikk koosolek saab olema, kui sa seal hakkad oma küsimusi esitama. Sa ju ise oled kunagi koolis käinud?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli koosolek ära. Ei nõutud ei maski ega passi. Istuti hajutatult suures ruumis. Klassijuhataja (tean, et vaktsineeritud) maski ei kandnud. Mina ka ei kandnud (vaktsineeritud). Üks arstist lapsevanem samuti ei kandnud. Ülejäänud vanemad kandsid maski.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti teil koosolekutel on alati nii palju olulist infot, et koosolekul mitte osalemine tekitab probleeme?

Oma laste pealt olen vaadanud, et olulised on esimese ja viimase klassi koosolekud. Ülejäänud aastatel võib sama hästi protokolli lugeda.

No kui esimene laps ikka esimest korda kooliteed alustab, on küsimusi üksjagu. Osad võivad tunduda rumalana aga neid tekib. Mul ka ainuke laps läks kooli ja olin ise nagu peata kana.

Päris imelik ja pikk koosolek saab olema, kui sa seal hakkad oma küsimusi esitama. Sa ju ise oled kunagi koolis käinud?

Olen küll jah käinud. Arvad, et kool on samasugune, kui 15a tagasi? Mul oli vaid 3 täpsustavat küsimust. Aega kulus vaid 5 minutit.

Pealegi läks minu lapsüldse teises riigis kooli, mitte Eestis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline nõue ei ole kooli puhul kindlasti ok.

Ok on võimaldada osaleda ka üle veebi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna meie kõigi tervis sõltub vaktsineerimisega hõlmatusest, siis minu arvates peaks nende uhhuutajate elu tegema veelgi raskemaks. Me keegi ei torgiks end vabatahtlikult niisama ja oleme seda teinud vastutustundest nende ees, kes tervislikel põhjustel tõesti ei saa. Aga uhhuutajate luulusid ei pea meie kinni maksma teps mitte.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti teil koosolekutel on alati nii palju olulist infot, et koosolekul mitte osalemine tekitab probleeme?

Oma laste pealt olen vaadanud, et olulised on esimese ja viimase klassi koosolekud. Ülejäänud aastatel võib sama hästi protokolli lugeda.

No kui esimene laps ikka esimest korda kooliteed alustab, on küsimusi üksjagu. Osad võivad tunduda rumalana aga neid tekib. Mul ka ainuke laps läks kooli ja olin ise nagu peata kana.

Päris imelik ja pikk koosolek saab olema, kui sa seal hakkad oma küsimusi esitama. Sa ju ise oled kunagi koolis käinud?

Mis siis koosoleku mõte on, kui isegi küsimusi ei tohi küsida?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Lastevanemate klassi koosolek (covid)