Esileht Ilu ja tervis LCHF ja juuste väljalangemine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: LCHF ja juuste väljalangemine

Postitas:

Proovisin teist korda seda teha. Kaal langes esialgu kenasti aga peale kolmandat kkud jäi lihtsalt seisma. Ja siis hakkasid uuksed välja langema.. Esimesel korral naasesin tavatoitumise juurde ja läks päris kaua enne kui juuksed jälle normaalseks muutusid.

Nüüd olen jällepeale kolmandat kuud kaaluseisakus juba pikeat aega ja juukseid tuleb tavapärasest rohkem ära. Hakkasin ka rohkem vitamiine jälle võtma.

Ma tõesti näksisin selle toitumise ajal vähem ja ei tahtnud kogu aeg süüa. Nüüd kui olen jälle tavatoitumise juurde pöördunud, siis jälle tahaks rohkem näksida ja tahaks magusaid saiakesi (mida muidu sõin vähe tavaliselt). Isud ei taha end enam kontrollida lasta.

Kuidas pikemaaegsed LCHF-toitujad olukorda nimetaksid? parendaksid?

Ma tahaksin selle toitumisega jätkata,  aga ei taha ka juustest ilma jääda…

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen niimoodi toitunud pea 10 aastat. Juustele pole kuidagi kehvati mõjunud, kehakaalule, muudele tervisenäitajatele ja naha üldisele välimusele on hästi mõjunud. Samas olen üsna pidevalt ka vitamiine ja mineraale juurde võtnud ning samuti üritanud jälgida, et ma toidust neid võimalikult palju kätte saaksin. Minu mureks on kergelt tekkiv B-12 puudus ja selle tagajärjel saabuvad unehäired. Samuti B-6, magneesium, talveperioodil D-3. Aga seda suvalise toitumise juures.

Ma vist küll ei tee klassikalist LCHF toitumist, vaid pigem seda slow-carb varianti ja vaatan,  et valku rohkelt oleks. Köögivilju, tatart jmt madalama glükeemilise indeksiga süsivesikuid ikka söön.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin menüüst välja kõik rämpstoidu (maiustused jms), gluteeni, piimatooted, samuti valge suhkur (kasutan mett). Puuviljuv söön mõõdukalt. Juurde tuli taimne ja loomine valk, mida enne vähe sõin. Ja nüüd on mul pea pisikesi vedrusid täis. Ehk siis uued juuksed. Lisaks on ka halli vähem. Üsna loogiline tulemus, sest juuksed koosnevadki ju valgust.

 

Lchf proovisin 6 a tagasi. Sapipõis hakkas valutama ja läksin sügelevaid punne täis. Seal on see kookosrasv söögi alla ja peale  – selgus et ma sellele allergiline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma samuti proovisin mõned aastad tagasi, tegin päris rangelt, üritasin üle 20-25net carbsi päevas mitte süüa ja mõõtsin igal hommikul ketokehasid ning veresuhkrut. Kaal langes samuti alguses, aga ühel hetkel enam mitte, lisaks seesama juuste väljalangemine (ostsin lausa paruka, tekkis kiilas laik mida ei olnud võimalik enam varjata), lisavitamiinid mind ei aidanud ja lõpuks sattusin üldse valudega haiglasse ja avastati, et neeru- ja maksanäitajad on väga kehvad.
Lõpetasin koheselt, tuli välja et see dieet minu organismile lihtsalt ei sobinud. Nüüd olen juba 4a olnud põhiliselt taimetoidul, kord-paar nädalas söön kala, põhilisi tervisliku toitumise reegleid järgin ikka edasi st et rafineeritud tooteid ja magusat ning rämpstoitu ei söö, aga puuvilju nt küll. Tervis ei taastunud täielikult, aga juuksed on tänaseks tagasi kasvanud ja kaalulangus läks peale uue toitumise omaks võtmist edasi kuniks optimaalse kaalu saavutasin. Õppisin sellest kogemusest, et meie organismid on niivõrd erinevad ja mis sobib ühele, võib teise hauda viia. Olen täheldanud, et ma pole ainus, kes on kahest nii suurest äärmusest kannapöörde teise teinud. FB gruppides vahel ikka märkab inimesi, kes varem olid pikalt LCHF või taimetoitlased, aga järsku kokkavad teise äärmuse toite ja postitavad neid vastavates gruppides või avavad isegi oma teekonnast blogi. Tegelikult on olemas ka LCHF vegan/vegetarian jne, aga organismile mõjub see samamoodi ja kui juba on mingid indikaatorid, et see ei sobi, siis pole mõtet kõikidest tavapärastest ketotoitudest loobuda.

Võib-olla ei ole LCHF ka lihtsalt Sinu jaoks. Või peaks veidi leebemat varianti proovima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin u 3 kuud LCHF max 50gr päevase süsivesikunormiga. Hakkasid tekkima suured iseeneslikud sinikad , ikka nii 15cm läbimõõduga ja suuremad, ja juuksed hakkasid välja langema.  Läksin ruttu tavatoitumisele üle (lihtsalt tervislikult).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin menüüst välja kõik rämpstoidu (maiustused jms), gluteeni, piimatooted, samuti valge suhkur (kasutan mett). Puuviljuv söön mõõdukalt. Juurde tuli taimne ja loomine valk, mida enne vähe sõin. Ja nüüd on mul pea pisikesi vedrusid täis. Ehk siis uued juuksed. Lisaks on ka halli vähem. Üsna loogiline tulemus, sest juuksed koosnevadki ju valgust.

Lchf proovisin 6 a tagasi. Sapipõis hakkas valutama ja läksin sügelevaid punne täis. Seal on see kookosrasv söögi alla ja peale – selgus et ma sellele allergiline.

Nii palju, kui ma LCHF-i kohta lugenud olen, ei pea küll kookosrasva tarbima. Ei ole näinud selliseid “kookosrasv söögi alla ja söögi peale” artikleid. Soovitatakse rafineeerimata õlisid, nt päevalilleõli, maisiõli, sojaõli, maapähkliõli, rapsiõli. Nii et valikut on.

Ma ise olen üsna vabalt nende soovitustega ümber käinud, nii et kui vahepeal tundub, et nüüd tahaks ikka mingit kindlat asja, mis ei käi nende toitumissoovitustega kokku, siis söön seda kindlat asja. Ei taha, et toitumine kinnismõtteks muutuks. Olen LCHF-ist üle võtnud toitumissoovitused, mis tunduvad minu kehaga sobivat, kohandanud enda järgi. Ei ole tervisele hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähene süsivesikute söömine (ja üldse liiga väheste kalorite söömine) keerab teie ainevahetuse ja hormonaalse tasakaalu tuksi. See ei ole kehale loomulik. Leptiinitase langeb oluliselt ja vähemalt mina olen aru saanud, et see ei taastugi, isegi kui hakata jälle teistmoodi toituma.

Ilmselgelt on organismil puudujäägid ja kui see väljendub juba juuste välja langemisena, siis ikka pikemaajaline.

Kui süüa süsivesikuvaeselt, võib teha seda intervallidena (üks päev ei söö, teine päev mõõdukalt, siis kolmas päev rohkem), siis saab keha signaali, et energiat ja toitu ikka tuleb, ning ei lähe säästurežiimile.

Soovitan lugeda ka Sille Poola blogist ainevahetust puudutavaid tõlkeid ja artikleid http://paikesetoit.blogspot.com/search/label/ainevahetus

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis LCHF ja juuste väljalangemine