Esileht Tööelu, raha ja seadused. LHP. Algul mees, pärast mina?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: LHP. Algul mees, pärast mina?

Postitas:

Hetkel olen dekreedis ja õpin. VH andsin mehele ja plaani järgi käib tema  samal ajal tööl edasi. Mina kavatsen enne dekreedi lõppu anda lahkumisavalduse, sest lapse kõrvalt ei soovi enam selliste vahetustega tööd teha (12 tundi + öövahetused). Kas mul on hiljem võimalik ise tagasi LHP-le minna kui mehe VH ära lõppeb ja mul kool lõpetatud on? Saan aru, et 3 aastat võib lapsega kodus olla aga kui ma olen töötu, kas siis on võimalik saada veel tervisekindlustus kuni lapse 3 a saamiseni?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 19:08; 17.11 19:33; 17.11 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa enda arvates oled?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 19:20; 17.11 21:23; 17.11 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jutt käib ühest lapsest? Kuidas saab samal ajal ühe lapsega seoses kehtida nii “dekreet” (rasedus- ja sünnituspuhkus) ja vanemahüvitis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 19:26; 17.11 19:36; 18.11 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH hakkab alles peale dekreedi lõppu ju. Dekreet lõppeb 2 kuu pärast. 4 nädalat enne lõppu annan lahkumisavalduse. Ülikooli lõpetan järgmisel aastal, seega tervisekindlustus peaks lõppema samuti järgmise aasta sügisel. Kuna tahan lapsega maksimaalselt kaua kodus olla, siis mõtlengi kas on võimalik nii, et peale mehe vanemahüvitise lõppemist lähen mina lapsehoolduspuhkusele ja saan sellega kindlustuse või pean endale seda ostma hakkama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 19:08; 17.11 19:33; 17.11 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

annan lahkumisavalduse

peale mehe vanemahüvitise lõppemist lähen mina lapsehoolduspuhkusele

Kulla inimene, kui sa töölt ära tuled, siis sul pole ju kuskilt lapsehoolduspuhkusele jääda.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 19:26; 17.11 19:36; 18.11 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

annan lahkumisavalduse

peale mehe vanemahüvitise lõppemist lähen mina lapsehoolduspuhkusele

Kulla inimene, kui sa töölt ära tuled, siis sul pole ju kuskilt lapsehoolduspuhkusele jääda.

Ma tean aga ma ei oska kuidagi muud moodi end paremini selgeks teha. No näiteks võtame need töötud naised kes saavad lapsega kodus olla ja seetõttu on neil 3 aastat tervisekindlustus. Kas mul töötuna pole see sama asi hiljem kuidagi võimalik?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 19:08; 17.11 19:33; 17.11 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Automaatselt saab kindlustuse see kes VH saab, seega kui vahetate tagasi ja hakkad ise peretoetust ja VH saama saad ka kindlustuse. Kahjuks ei saa kindlustust ka abikaasa kaudu kui tema on samal ajal VH saaja, kuid peale VH lõppu on see võimalik kuni lapse koolieani.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

annan lahkumisavalduse

peale mehe vanemahüvitise lõppemist lähen mina lapsehoolduspuhkusele

Kulla inimene, kui sa töölt ära tuled, siis sul pole ju kuskilt lapsehoolduspuhkusele jääda.

Ma tean aga ma ei oska kuidagi muud moodi end paremini selgeks teha. No näiteks võtame need töötud naised kes saavad lapsega kodus olla ja seetõttu on neil 3 aastat tervisekindlustus. Kas mul töötuna pole see sama asi hiljem kuidagi võimalik?

Kui nad on abielus ja mehel on kinflustus. Muidu ei saa.

3 a kehtib ainult siis, kui naisel on töökoht ja ta on LHPl.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 19:20; 17.11 21:23; 17.11 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa ära anna enne dekreedi lõppu lahkumisavaldust – anna hoopis siis, kui LHP hakkab lõppema?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa ära anna enne dekreedi lõppu lahkumisavaldust – anna hoopis siis, kui LHP hakkab lõppema?

Kui ta tahab vanemahüvitise mehele anda, peab ta LHP lõpetama ja tööle minema. Või siis töölt lahkuma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 19:20; 17.11 21:23; 17.11 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Automaatselt saab kindlustuse see kes VH saab, seega kui vahetate tagasi ja hakkad ise peretoetust ja VH saama saad ka kindlustuse. Kahjuks ei saa kindlustust ka abikaasa kaudu kui tema on samal ajal VH saaja, kuid peale VH lõppu on see võimalik kuni lapse koolieani.

Tal ei ole sellest midagi, tal praegu on ravikindlustus õppurina, kui ta lapse kõrvalt edasi õpib.

Jah, saab küll nii teha peale mehe VH lõppu. Mida selleks teha tuleb, kahjuks ei tea, aga selleks on infotelefonid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 22:45; 18.11 12:44; 20.11 15:23; 20.11 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees saab VH siis naine ei saa olla lhp-l.

Ta kas asub tööle (mida sa ilmselt ei soovi) või lõpetab töölepingu.

 

Raske on muidugi aru saada, kuidas kasulikum on mehe VH ja naise 0-sissetulekja puuduv ravikindlustus kui see, et mees saab oma palka, naine VH ja on kindlustatud. Või jätkab mees VH saades ka töötamist ja saab palka? Naine töötuna ja kindlustamata ja rahatuna kodus?

St mees ei jää lhp-le vaid jätkab töötamist? Või on oma töökohalt lhp-l ja töötab mujal? Oma töölt korraga lhp-l olla ja töötada ei saa ju. Olgu kuidas on, kui mees saab VH siis lhp-l naine olla ei saa. Saab VH saaja või pole kumbki. Ja ravikindlustust pakub riik VH saajale.

Võimalus olla ravikindlustatud on sul, kui jätkad õppimist st õppurina. Või pead ise maksma.

Kui mehel VH lõpeb ja sa soovid ise saada riigilt ravikindlustust kui alla 3a lapse vanem (kuni mees saab VH siis on see õigus temal, isegi kui töötab ja on nagunii ravikindlustatud!) siis tuleb Spotsiaalkindlustusametit informeerida ning saadki. Üks alla 3a lapse vanem perest korraga saab olla ravikindlustatud riigi poolt.

Saad olla riigi poolt ravikindlustatud lapse 3a saamiseni,kui mees seda õigust enam ei kasuta st lõpetab lhp kui ta seda on kasutanud. Kui ei ole mees lhp-l siis lihtsalt VH lõppedes annab Sotsiaalkindlustusametile teada, et ei soovi olla lapse eest ravikinddlustatud vaid seda soovib lapse ema nüüd.Aga sina st lapse ema  ei saa siis olla  lhp-l kui sa just uut töölepingut kuskil ei sõlmi (uuelt kohalt saad igal ajal jääda lhp-le kuni laps pole veel 3a). Lhp-l on see, kellel on tööleping olemas, kuigi peatatud, sinul pole, sest lahkusid töölt.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või jätkab mees VH saades ka töötamist ja saab palka?

See oli teemaalgatuses kirjas, et mees jätkab samal ajal töötamist. Mees ei jää LHP-le

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 19:26; 17.11 19:36; 18.11 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa annad lahkumisavalduse, siis millisest töökohast sa kavatsed LHP-le jääda?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, saad peale vh lõppu ennast kodus olevaks vanemaks vormistada ja siis on sul tervisekindlustus kuni lapse 3a saamiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa annad lahkumisavalduse, siis millisest töökohast sa kavatsed LHP-le jääda?

Ta ju kirjutas eespool, et ei osanud seda muudmoodi nimetada kui LHP. Pidas silmas seda, kas on võimalik pärast mehe VH lõppu alla 3aastase lapse vanema ravikindlustus nn endale saada. Jah, muidugi on.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 22:45; 18.11 12:44; 20.11 15:23; 20.11 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult vh saaja saab olla lhp. Ei pea aga saab.

Sina saad end töötuks võtta peale dekreeti ja seeläbi on haigekassa ka olemas. Aga pead olema valmis siis tööd otsima ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult vh saaja saab olla lhp. Ei pea aga saab.

Sina saad end töötuks võtta peale dekreeti ja seeläbi on haigekassa ka olemas. Aga pead olema valmis siis tööd otsima ka.

Kas te loete ka, mida kirjutatakse? TA õpib ja seeläbi on tal haigekassa olemas.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 22:45; 18.11 12:44; 20.11 15:23; 20.11 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te loete ka, mida kirjutatakse? TA õpib ja seeläbi on tal haigekassa olemas.

Aga sa ise loed või:

Kas mul on hiljem võimalik ise tagasi LHP-le minna kui mehe VH ära lõppeb ja mul kool lõpetatud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te loete ka, mida kirjutatakse? TA õpib ja seeläbi on tal haigekassa olemas.

Aga sa ise loed või:

Kas mul on hiljem võimalik ise tagasi LHP-le minna kui mehe VH ära lõppeb ja mul kool lõpetatud on?

Kuidas sellesse küsimusse puutub vastus, et ta peaks end töötuks võtma peale dekreeti?

Peale dekreeti kuni järgmise suveni ta õpib ja omab õppijana ravikindlustust. Töötuks võtma ei pea ja tööd otsima ka mitte.

Tõsi, kui järgmine aasta tähendab 2021 kevadet (mõtlesin algul õppeaastates ehk järgmine aasta oleks 2022 suvi), siis tekib vahepeale aeg, kus TA ei ole enam õppurina kindlustatud, kuid mees saab veel VH. Siis peab end töötuks võtma ilmselt kuni mehe VH lõpuni.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 22:45; 18.11 12:44; 20.11 15:23; 20.11 18:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. LHP. Algul mees, pärast mina?