Esileht Kodunurk Liituge Enefit kiire internetivõrguga

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Liituge Enefit kiire internetivõrguga

Postitas:
Kägu

Internetiloll siin. Suvekoju veetakse valguskaablit ja pakutakse liitumist 199 euro eest. Ja kuu aja jooksul kohe liitu, muidu see sooduspakkumine kaob. Minu jaoks see soodus pole ja mind selline suhtumine ärritab! Kas internet juba õhu kaudu stabiilselt ei levi? Kas mul on mõttekas see raha maksta, sest tulevikus on illllgelt kallis see liitumine, või vastupidi, pärast makstakse peale, et sa vaid liituksid. Ja ka vanemate maakoju hakatakse kaablit vedama, ju siis tuleb ka seal liituda lihtsalt igaks juhuks. Meil pole praegu internetti vaja kusagil. Kui on lapsed, pered, tööd, siis saan aru.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on sarnane probleem oma suvilaga. Pakutakse liitumist, aga samas kirjas on ka et kuutasu hakkab olema mingi 25+€ kuu. No pole mõtet panna kui parimal juhul veedad teises eesti otsas olevas suvilas aasta jooksul 6-8 nädalavahetust aastas.
Linnakodus meil on valguskaabel (3 inimest teevad tihti kaugtööd), seal on püsiühendus endastmõistetav, aga isegi kui on vaja suvilas teha vahel kaugtööd, siis teeme läpakate jaoks neti kas olemasoleva mobiilipaketiga või laema tahvelarvuti simile paar eurot juurde, et sellega läpparile netti saada.
vanaema, kellele ka ühes suvituspiirkonnas alaliselt elades pidevalt püsiühendust pakutakse, tuleb aastaringselt toime oma smartkõnekaardi 3G netiga 1,99€ kuus. ka tema ei liitu selle uue pakkumisega, sest liiga kallis.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleviku peale mõeldes, ma paneks. Isegi suvilasse. Kunagi tahad müüa vms, siis see on väga hea, kui olemas. Me paneme ka, korteris elades oli, kuid maal on ühendusega probleeme. Eriti tipptundidel. Ei saa läbi õhu loota, et kiire oleks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sul mobiilileviga on? Kui hästi, siis suvekodus/maakodus saab hakkama ka mobiilsete seadmete kaudu leviva internetiga. Eriti veel, kui pole internetti hädasti vajagi.

Püsielukohta teeks küll sellise investeeringu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jutt teeb mind päris kurvaks. Kuskohas te kõik elate? Maksaksin meelsasti 200 eurot, kui ainult keegi pakuks, et see kaabelinternet tuleks ka minu linnalähedasse suvekoju (mis on ühtlasi mu talvekodu ja kodukontor) ja vabastaks mind igapäevastest koosolekute ja igaõhtustest telepildi hangumistest, mis üle õhu netiga aeg-ajalt tekivad. Aga ei tule siia seda kaablit, järele uuritud. See kiire nett läheb suvilates elavatele vanaemadele. Krt, ma ütlen.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liba!
Keegi ei kohusta liituma!
See 199.- on lihtsalt ühekordne väljaehitustasu.
Mul suvilas sama Enefiti valguskaabel vedeleb toas (paluks mitte näppida selle kaabli ostas olevat rohelist jublakat) ja kuniks valguskaabli modemi pakettide hinnad ei lange, ei kavatsegi püsivalt liituda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ei tule siia seda kaablit, järele uuritud. See kiire nett läheb suvilates elavatele vanaemadele. Krt, ma ütlen.

Piirkonnad, kus on rohkelt elanikke ongi selliste kommunikatsioonide jaoks sobivad. Kahjuks tõesti ühe-kahe maja pärast keegi midagi liigutama ei hakka. Isegi Tallinna kesklinna piirkonnas on maa-alasid, kuhu ei ole nii vee-kanalisatsiooni kui internetivõrkude rajajatel kavatsustki midagi rajama hakata, sest see lihtsalt ei tasu ära.

Nii et pead siiski leppima sellega, et õnneks on sul vähemalt mingigi võimalus üle õhu internetti saada. Mõne teise jaoks on hea mobiililevi juba luksus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu üks eelkirjutaja juba ütles – see 199 on ühekordne liini välja ehitamise tasu.
See on odav hind, muide. Ja odav on see praegu selle pärast, et ülejäänu maksab kinni riik.

Kui sa praegu ei liitu, siis sulle liini majani ei ehitata. Jätavad lihtsalt tänavale sinu maja liitumiskoha.
Ja kui sa näiteks järgmisel aastal ümber mõtled ja otsustad ikkagi, et tahad kaablit tänavalt tuppa saada, siis maksad juba ise täishinna (nulli võid sellel 199-le siis lõppu panna), sest riiklik projekt on selleks ajaks läbi ja enam soodushinnaga ja riikliku toetusega ei saa.

Nii et mina küll soovitan igal juhul lasta see kaabel omale majja ära tuua. Siis on tehtud ja olemas.
Kui teenust ei taha kohe, ei pea võtma ju. Seda keegi ei sunni. Aga kui ühel hetkel tahad, siis on ju tore, kui kaabliots toas olemas ja ei pea hakkama ise tänavalt kinnistule ja majja tooma.

Ma võtaks küll kohe, kui keegi mulle ometi siia pärapõrgusse kaablit pakuks.
Aga seda ei juhtu minul siin küll kunagi. Isegi mitte riikliku projektiga ei hakka keegi ainult minu jaoks kilomeetrit valguskaablit majani vedama.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tuleb aastaringselt toime oma smartkõnekaardi 3G netiga 1,99€ kuus

Osa 3G võrgust on juba kinni pandud, paari aastaga pannakse see tervenisti kinni.

Mina laseks selle kaabli endale tuppa vedada, ega siis kohe ei pea kuutasulisega liituma. Kaabli võtaks puhtalt seepärast, et kui ma ühel päeval sooviksin seda kinnisvara müüa või rentida, siis võrgukaabli olemasolu on ju plussiks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on sarnane probleem oma suvilaga. Pakutakse liitumist, aga samas kirjas on ka et kuutasu hakkab olema mingi 25+€ kuu. No pole mõtet panna kui parimal juhul veedad teises eesti otsas olevas suvilas aasta jooksul 6-8 nädalavahetust aastas.

Mina elan Tallinna kesklinnas ja maksimaalne internetikiirus on 40/10, kõrvaltänavates on kiire internet võimalik. Maakodus on 20/5 võimalik talvisel perioodil ja halva ilmaga, suvel hea ilmaga saan tihtipeale teate “no interenet” ja seda isegi öösel. Lähim mast on 4km, aga seal pidavat mets ees olema, seega võtab antenn kaugematest mastidest. Maksan selle lõbu eest 16 eurot kuus + antenni ja ruuteri rent, tegelikult on see poole lahjema ühenduse hind. Et meil on “sageli rikked” siis saime lihtsalt upgrade sama hinnaga. Konkureeriv firma pakub “piiramatut kiirust” 27 eurot kuus + seadmete rent, sellest samast mastist, kust praegune pakkuja signaali kätte ei saa. Ma olen üsna skeptiline, mast on ju sama ja hind tunduvalt suurem. Kiire interneti kaabel keerab enne meid umbes kilomeerti kauguselt ära teise küla suunas. Ma olen korduvalt neid avaldusi esitanud, et sooviks kiiret inetrnetti (kaabliga oleks ju super, ei sõltuks ilmast ja saaks soovi korral telekat ka vaadata), aga noh meie endise valla elanike arvult teise külasse seda ei pakuta.

Ma oleks küll väga rõõmus kui mul selline võimalus avaneks, see 199 eurot on ühekordne investeering, ma ei tea palju teemaalgataja praegu interneti eest maksab (ilmselt ei maksa midagi, sest väidab et tal internetti üldse vaja polegi) , aga 25 eurot kuutasu tundub ka üsna hea hind pakutava eest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu üks eelkirjutaja juba ütles – see 199 on ühekordne liini välja ehitamise tasu.

See on odav hind, muide. Ja odav on see praegu selle pärast, et ülejäänu maksab kinni riik.

Kui sa praegu ei liitu, siis sulle liini majani ei ehitata. Jätavad lihtsalt tänavale sinu maja liitumiskoha.

Ja kui sa näiteks järgmisel aastal ümber mõtled ja otsustad ikkagi, et tahad kaablit tänavalt tuppa saada, siis maksad juba ise täishinna (nulli võid sellel 199-le siis lõppu panna), sest riiklik projekt on selleks ajaks läbi ja enam soodushinnaga ja riikliku toetusega ei saa.

Nii et mina küll soovitan igal juhul lasta see kaabel omale majja ära tuua. Siis on tehtud ja olemas.

Kui teenust ei taha kohe, ei pea võtma ju. Seda keegi ei sunni. Aga kui ühel hetkel tahad, siis on ju tore, kui kaabliots toas olemas ja ei pea hakkama ise tänavalt kinnistule ja majja tooma.

Ma võtaks küll kohe, kui keegi mulle ometi siia pärapõrgusse kaablit pakuks.

Aga seda ei juhtu minul siin küll kunagi. Isegi mitte riikliku projektiga ei hakka keegi ainult minu jaoks kilomeetrit valguskaablit majani vedama.

Kirjutan 2 käega ja varvastega alla.

Nagu kõik rääkisid, siis kallist kuutasu sul sellega ei kaasne. 199 euro eest saad sa ainult juhtmeotsa tuppa. Kas see jääbki sinna tasuta vedelema või hakkad tasu eest kasutama on juba sinu otsus.

Meile lubati ka ja ehitataksegi juba. Ei jõua ühendust ära oodata. Kusjuures meile pakuti võimalust seda 199 eurot maksta ka kolmes osas. Praegune internet on õhu kaudu. Teen kodust tööd ja niikaua kui lapsed koolis, on kõik ok, kui koju tulevad ja näiteks xbox käima pannakse, siis minul teatud programmid hakkavad hakkima. Kella 16st võib tööpäeva lõpetada, sest ilmselt hakkab telekast midagi olulist ning ümbruskonna pensionärid sätivad end teleka ette ja minul töö hangub. Halvimatel juhtudel ei ole kell 16-19 üldse internetti, seega ei saa tööd teha, arvutis olla ega ka telekat (ühtegi striimikanalit, ega ka õhu kaudu leviva internetiga meie telesisu) vaadata. Õnneks suvel olengi siis rohkem õues. Samas tahan, et mu õuesolek on minu otsus, mitte naabrite sunnitud valik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma viimane (19.05.2023 08:08)

Täpsustan üle, et kui 3 aastat tagasi siia kolisime, siis võtsin pakkumise valguskaabli toomikseks meile ja sain hinnaks 5700 eurot. See summa muidugi sõltub igast elukoha eripäradest, aga ehk annab aimu teemaalgatajale kui palju ta pärast maksma peaks kui praegu 199 euro eest ei võta pakkumist vastu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie külla pandi ka eelmine aasta valguskaabel ja see 199 on  jah liitumistasu, pärast liitud millise operaatoriga tahad ja kui ei taha ei peagi liituma. Meie naabritel ka ainult suvila (pensioniealised)ja ka mõtlesid, et kas panna või mitte. Meie soovitasime ikka liituda, mida nad ka tegid, lihtsalt operaatoriga ei liitunud.  Praegu sa arvad jah, et oi kui kallis ja milleks mulle seda vaja, aga mõtle tulevikule.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me olime väga õnnelikud, saime maamajja lõpuks interneti, lisaks vaatame telekat ja nüüd saab magamistoas telefoniga rääkida. Suveks rendima digiboksi ja ruuteri.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Liituge Enefit kiire internetivõrguga