Esileht Ilu ja tervis Line tants kaalualandamiseks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Line tants kaalualandamiseks?

Postitas:
Kägu

Kas line tantsu trenn pool tundi päevas , aja jooksul pikeneb ja lisandub veel ka kepikõnd samuti alates poolest tunnist päevast, võib aidata kaalu langetada? Söömise piirangute ja dieetidega ei saa hakkama, sest olen autist ja mul on ainult mõned kindlad toiduained ja toidud, mida ma kogu elu olen söönud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas line tantsu trenn pool tundi päevas , aja jooksul pikeneb ja lisandub veel ka kepikõnd samuti alates poolest tunnist päevast, võib aidata kaalu langetada? Söömise piirangute ja dieetidega ei saa hakkama, sest olen autist ja mul on ainult mõned kindlad toiduained ja toidud, mida ma kogu elu olen söönud.

Ei. Line ei alanda kaalu, võin täitsa kindlalt sulle öelda. Tegelen linega aastaid, mina olen sale, rühmas teised naised pigem korpulentsed, nende kaal on püsinud muutumatuna. Line tants arendab peamiselt aju (kavad on erinevad, keerulised, vajalik täiesti automaatne veatu liikumine, muusika kiire, sammud peab ülitäpselt pähe õppima ja harjutama-harjutama-harjutama).  Line tants on ajutrenn + emotsioon, füüsilist on vähe. Ehk veidi on line tants aeroobse trenni eest, kuid —- pane tähele mu sõnu – füüsiline koormus on liiga väike. Jah, lähed korraks veidi higiseks, aga seda vaid siis, kui järjekordsed tantsud selged ja reaalselt mitu korda džaivi või kantrit tantsid, aga see on kokkuvõttes liiga väike koormus. Enamus aega line trennis kulub tegelikult kohal tammumisele ehk õppimisele, selle käigus võib lausa külm hakata, kui nt talvel pikki varrukaid seljas ei ole.

Meie trennid kestavad 1,5-2 tundi ja pole veel keegi sellega kaalust alla võtnud.

PS Autist oled, kas arvad, et suudad need kavad üldse ära õppida? Kui andekas selles oled? See on ikka tükk tööd ja pusimist, pealegi võetakse korraga mitu uut tantsu ja see on suht raske ja ajamahukas õppimine. Vajalik on ka hea muusikatunnetus, sest osades kavades on sammud aeg-ajalt muusikarütmist välja, siis lähevad muusikasse tagasi jne, selleks on vajalik hea rütmitaju ja muusikaline kuulmine. Puusad-rinnad-jalad-käed peavad õigesti nõksuma ja töötama – kui plastiline oled, on sul eeldusi? On sul peotantsukogemust, tunned samme ja erinevate tantsude rütme?

Ka kepikõnd ei alanda kaalu, kahjuks.  Mine parem aeroobikasse, lihtsam.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS Autist oled, kas arvad, et suudad need kavad üldse ära õppida? Kui andekas selles oled? See on ikka tükk tööd ja pusimist, pealegi võetakse korraga mitu uut tantsu ja see on suht raske ja ajamahukas õppimine. Vajalik on ka hea muusikatunnetus, sest osades kavades on sammud aeg-ajalt muusikarütmist välja, siis lähevad muusikasse tagasi jne, selleks on vajalik hea rütmitaju ja muusikaline kuulmine. Puusad-rinnad-jalad-käed peavad õigesti nõksuma ja töötama – kui plastiline oled, on sul eeldusi? On sul peotantsukogemust, tunned samme ja erinevate tantsude rütme?

No lase inimene proovib ometi!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka kepikõnd ei alanda kaalu, kahjuks. Mine parem aeroobikasse, lihtsam.

Ma ei suuda aeroobikat teha, see ei meeldi mulle. Vihkasin juba lasteaias võimlemist. Tantsimine aga meeldib mulle. Sammude õppimist kardan küll, et natuke keeruline on. Aga kui ma lihtsalt kodus pool tundi päevas alguses ja võibolla hiljem rohkem, tantsin. Niisama pooleldi line pooleldi seltskonntantse ja diskot, kas sellest võiks natuke abi olla.

Ja mis mõte kepikõnnil üldse siis on? Kaalu langetamiseks soovitatakse liikumist ja kõndimist ju?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söömise piirangute ja dieetidega ei saa hakkama, sest olen autist ja mul on ainult mõned kindlad toiduained ja toidud, mida ma kogu elu olen söönud.

See, mida sa sööd, ei mõjuta nii palju kui see kui palju sa sööd. Söö neid samu asju rahumeeli edasi aga lihtsalt vähenda koguseid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söömise piirangute ja dieetidega ei saa hakkama, sest olen autist ja mul on ainult mõned kindlad toiduained ja toidud, mida ma kogu elu olen söönud.

See, mida sa sööd, ei mõjuta nii palju kui see kui palju sa sööd. Söö neid samu asju rahumeeli edasi aga lihtsalt vähenda koguseid.

Aga dieetides on, et ei tohi olla suhkruid ja süsivesikuid ja teatud asjad annavad kaloreid. Ma ei saa sellest kalorite jälgimisest üldse aru ja ma elan üksinda, ma ei suuda jälgida oma toitumist niipalju. Söön alati siis kui telekat vaatan või loen, aga kui ma tööl ei ole, siis ma seda teengi. Vahepeal vaatan arvutist sarju ka, meeldivad krimisarjad “Kondid”, “Kurjuse kannul”. Tööl olen turul, see on vähe liikumist, enamasti seisan kohapeal. Tugiisik ütles ka, et ma ei saa toitumise muutmisega hakkama vist, sest olen seda mitukümmend korda teha proovinud aga ei ole saanud piirata. Tema ütles ka, et ma läheks trenni tegema, ja kindlasti tantsu, sest tantsida mulle meeldib. Aga kas on vahet, kas ma tantsin tund aega kodus või teistega koos trennis? Ja kepikõnd on ju ka liikumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui praegu üldse ei liiguta ja kodus sööma kipud, siis tantsu ja kõndimisega võib alguses alla minna küll. Kasu tervisele on kindlasti.
Räägitakse, et liikumine aitab, sest on hulk kehvi ja lühiajalisi (3-6 kuud) uuringuid, kus on nagu aidanud. Tegelikult keha harjub kiiresti uue koormusega ja sageli tuleb alguses kaotatud kaalgi tagasi. Koormust oleks vaja pidevalt suurendada, aga seegi ei ole ju jätkusuutlik.
Trennil/liikumisel aga on nii palju positiivseid mõjusid, et tantsi ja kõnni ikka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema ütles ka, et ma läheks trenni tegema, ja kindlasti tantsu, sest tantsida mulle meeldib. Aga kas on vahet, kas ma tantsin tund aega kodus või teistega koos trennis?

Ütlen veel kord. Line tantsu trenn on üsna intensiivne ajutrenn, sul peab olema piisav ajukapatsiteet tantsude ära õppimiseks – on sul see? Lisaks füüsilised eeldused ladina-ameerika tantsudeks.  Ja line tants ei langeta kehakaalu.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlen veel kord. Line tantsu trenn on üsna intensiivne ajutrenn, sul peab olema piisav ajukapatsiteet tantsude ära õppimiseks – on sul see?

Jajaa, line-dance on kindlasti midagi oluliselt intensiivsemat aju jaoks kui mis iganes muu kava õppimine :D. Kuule, inimene. Line-dance on üks lihtsamaid tantsurutiine. Tule oma pilve pealt alla. Ja loomulikult on iga liikumine kaalu langetamiseks hea. Line tantsus pole mingit raketiteadust. Vat hip-hop ja muud tõsised keha valdamise rutiinid on keerulised, aga line-dance nõuab ainult jalgadele keskendumist, seega pole see pooltki nii keerukas kui muud tantsutrennid.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

line-dance nõuab ainult jalgadele keskendumist,

Selles sa küll eksid. Käed hoiad taskus?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

line-dance nõuab ainult jalgadele keskendumist,

Selles sa küll eksid. Käed hoiad taskus?

Ei tea mina, kus neid käsi seal hoitakse, aga on selge, et midagi keerulist nendega ei tehta. Minu arust on nad peamiselt puusas või vöö vahel, äkki löövad vahepeal ka mingit plaksu või nipsu … aga mine ja vaata nüüd, mida teevad teiste tantsuliikide puhul jalad, kehad, käed, pead. Pole ju üldse võrreldav.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks füüsilised eeldused ladina-ameerika tantsudeks.

Mis need ladina-ameerika tantsud siia puutuvad??? Sa ajad millegagi segi, pakun.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema ütles ka, et ma läheks trenni tegema, ja kindlasti tantsu, sest tantsida mulle meeldib. Aga kas on vahet, kas ma tantsin tund aega kodus või teistega koos trennis?

Ütlen veel kord. Line tantsu trenn on üsna intensiivne ajutrenn, sul peab olema piisav ajukapatsiteet tantsude ära õppimiseks – on sul see? Lisaks füüsilised eeldused ladina-ameerika tantsudeks. Ja line tants ei langeta kehakaalu.

No Kaie Seger küll selliseid seisukohti ei jaga. Millegipärast tema, pikaajaline line-tantsu treener, et mitte öelda “maaletooja”, väidab, et line-tants on jõukohane igaühele ja annab hea füüsilise koormise. Teemaalgatajale ütlen, et mine proovi igal juhul. Meeldiv tegevus tõstab enesehinnangut ja aitab enda vormishoidmisele igal juhul kaasa

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale ütlen, et mine proovi igal juhul. Meeldiv tegevus tõstab enesehinnangut ja aitab enda vormishoidmisele igal juhul kaasa

Mina arvan sama, et mine ja proovi. Juba see annab ju mingi võidu, et selle aja, mis sa muidu diivani peal vedeledes, telekat vaadates ja süües veedad, oled trennis. Ehk leiad sealt mõne toreda tuttava, see tõstab omakorda tuju ja ei ole vajadust enam nii palju süüa. Igal juhul on iga tegevus positiivne, mis meeldib.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks füüsilised eeldused ladina-ameerika tantsudeks.

Mis need ladina-ameerika tantsud siia puutuvad??? Sa ajad millegagi segi, pakun.

Olen teine kägu, tantsin seltskonnatantse (nii standardit kui ladinat), kantrit, zumbat ja kolme-nelja- viiekesi ka laintantsu. Paljud line-tantsu kavad on otse loomulikult kas standardi- või ladina muusikasse ja sammudega, minu arvates ei aja see kägu midagi segamini. Muidugi on ka teisi kavu, aga nagu keegi õpib ja endale kavva võtab, mõnel line-tantsu trupil on ladina, mõnel igasugust muud kraami, nt kantrit on palju, aga mõned nt eelistavad tangot ja aeglast valssi line-na. Me ju ei tea, mida TA konkreetne treener ja grupiliikmed eelistavad.

Ja olen sellega nõus, et vajalik on sammude peastteadmine ka kiire muusika juures, enamasti on 4 seina, sageli restardid ja rütmivälised lisasammud. Vajalik ruumitaju, muusikataju ja tegelikult füüsilist koormust on vähe. Kehakaalu see küll ei alanda, isegi lihased ei ole pärast pikemat pausi peaaegu üldse valusad järgmiseks päevaks. Ka see asi, et ülekaalulistel kipuvad kiirete pööretega tantsudel põlved valutama hakkama, suht palju on äkilisi pöördeid.

Meil on enamus line-tantsu kavu kas jive, samba, tša-tša või rumba-tša-tša.

Line-tantsu üks eesmärk on ju ka vaadatavus, meie ikka esineme, mitte ei tee lihtsalt oma lõbuks trenni iseendale. Vbl TA-l on kuidagi teisiti.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud line-tantsu kavad on otse loomulikult kas standardi- või ladina muusikasse ja sammudega, minu arvates ei aja see kägu midagi segamini. Muidugi on ka teisi kavu, aga nagu keegi õpib ja endale kavva võtab, mõnel line-tantsu trupil on ladina, mõnel igasugust muud kraami, nt kantrit on palju,

99% line-dance kavu on siiski kantri järgi. Et vahelduseks mõnikord ka tangot või valssi proovitakse, ei puutu eriti asjasse. Võib-olla teil on mingi eriline trupp, mis ladina-ameerika sugemetega line-tantsu teeb, aga mina pole küll iial sellist versiooni kohanud. Ega ma muidugi eriline line-tantsu fänn ka pole. No iiri line-dance on ka olemas, see on omaette žanr – ja rääkides line-tantsust mõeldakse ikka valdavalt just seda kauboide tantsu, milles küll midagi keerukat pole.

Teemaalgatajale – muidugi mine. Mis sellest, et see pole mingi eriline koormus, aga see on siiski parem kui mitte midagi ja sotsiaalses mõttes kindlasti abiks! Kui saad end liikuma, võta mõni muu liikumine juurde, kas kõnni või sõida rattaga või käi jõusaalis lindil. Pisikeste sammukestega edasi! Kuid kaalu langetab siiski toitumise jälgimine, liikumine vaid toetab seda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale – muidugi mine. Mis sellest, et see pole mingi eriline koormus, aga see on siiski parem kui mitte midagi ja sotsiaalses mõttes kindlasti abiks! Kui saad end liikuma, võta mõni muu liikumine juurde, kas kõnni või sõida rattaga või käi jõusaalis lindil. Pisikeste sammukestega edasi! Kuid kaalu langetab siiski toitumise jälgimine, liikumine vaid toetab seda.

Ma ei taha suhelda ja sellepärast ma ei taha kuhugi minna ei trenni ega jõusaali. Mõtlesin et ainus koht kuhu ma läheks, sest mulle meeldib countrymuusika ja line tantsijaid vaadanud olen ka palju. Kaalus tahan maha võtta ja see oleks olnud ainus koht, kuhu ma oleksin suutnud minna teiste sekka midagi koos tegema. Ma ei oska toitumist jälgida. Ma ei ole nüüd enam kolm päeva, peale viimast arstilkäiku kus nägin et olen jälle 3 kilo juurde võtnud, üldse süüa julgenud. Söön ja tahaksin end peale sööki maha tappa kohe.

Kas tantsimine siis tõesti ei aita kaalu langetada? Kasvõi iga päev kodus tund aega tantsimine? Mille poolest aeroobika parem oleks?

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tantsimine siis tõesti ei aita kaalu langetada? Kasvõi iga päev kodus tund aega tantsimine? Mille poolest aeroobika parem oleks?

Aeroobika on kiire liigutamine, line-tants aga reeglina selline hariliku kõnnitempoga, seega ei vii pulssi üles. Kui sa suhelda ei taha, siis pigem mine ja kõnni – kiirkõnd on kindlasti tõhusam kui line-tants (vähemalt algaja tasemel). Suusatamine on väga tõhus energiakulutamise viis. Ja jõusaalis rattaga sõit või sõudeergomeeter – just ülekaalulistele head, ei kuluta liigeseid.

Kuid nagu öeldud – kaal hakkab muutuma, kui söömise kontrolli alla võtad. Kui ei oska, siis tuleb õppida, sellest pääsu pole. Õpi ise või mingi spetsialisti abiga – sinu valik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõusaalis ei ole vaja suhelda absoluutselt mitte kellegagi. Isegi silmkontakti ei ole vaja mitte kellegagi luua ega ainsatki sõna öelda. Tantsurühmad minu kogemuse kohaselt on ülisotsiaalsed ja mulle tundub, et mõned inimesed käivadki seal pigem suhtlemise, mitte tantsimise pärast. Olen erinevate tantsustiilidega aastaid tegelenud ja minu jaoks üldiselt päris intensiivne suhtlus.

Liikumise koha pealt üldiselt – igasugune liikumine on parem kui mitte liikumine. Seega – kindlasti tantsi kasvõi üksi kodus! Mitte ainsatki negatiivset mõju sellel kindlasti ei ole. Samuti kepikõnd või niisama kõndimine, juba lihtsalt õues liikumine on ülipositiivse mõjuga.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Line-tants on ju tantsimine kindla kava järgi. Need kavad tuleb enne tantsima hakkamist ära õppida ja see on paigaltammumine, mitte trenn.

Vastus teemaalgatajale – line-tants ei alanda sinu kehakaalu, kepikõnd samuti mitte. Ma ei räägi, et poleks tore või hea. Lihtsalt konkreetne vastus teema pealkirjale – ei.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

99% line-dance kavu on siiski kantri järgi.

Ei ole. Sa ilmselt lihtsalt tead ja oled näinud ainult kantrit, sellest sul selline arvamus. Või äkki selline asi oli kunagi minevikus, tänapäeval 2024 aga kindlasti mitte. Kust meie teame, milline tantsuvalik oleks TA trupis, kas nii või naa või hoopis midagi kolmandat.

Aga ühinen arvamusega, et kaalu see ei alanda, kui toitumist oluliselt ei korrigeerita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

99% line-dance kavu on siiski kantri järgi.

Ei ole. Sa ilmselt lihtsalt tead ja oled näinud ainult kantrit, sellest sul selline arvamus. Või äkki selline asi oli kunagi minevikus, tänapäeval 2024 aga kindlasti mitte. Kust meie teame, milline tantsuvalik oleks TA trupis, kas nii või naa või hoopis midagi kolmandat.

Aga ühinen arvamusega, et kaalu see ei alanda, kui toitumist oluliselt ei korrigeerita.

Õigesti tehtud kepikõnd alandab kohe kindlasti kaalu. Sina ja see teine kommenteerija, kes siin veendunud oli, et ei alanda, ei tea ilmselt, millest räägib. Kõnnikepid ei ole niisama vastu maad toksimiseks. Nendega tuleb tahapoole surudes end n-ö edasi lükata. Koormab hästi õlavarre kolmpealihast ja tänu sellele tõukamisele puusa piirkonda. Kõnd peab olema kiire ja see tõukamine keppidega kordamööda pidev. See on pingutav ning korraga on sul käes nii aeroobne tegevus kui ka lihastrenn. Olen ise 5x nädalas 1-1,5 h selliselt kepikõndi tehes + veidi vähem süsivesikuid süües maha võtnud 20 kg. Nii et tean, millest räägin. Aga tegema peab seda siis ikka pidevalt ja peab meeldima. Soovitan kuulata midagi huvitavat kepikõndi tehes.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+ veidi vähem süsivesikuid süües

Nii just ongi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalualandamisel mängib 80% rolli toitumine ja 20% liikumine (tõestatud fakt). Kui liikumiseks pidada line-tantsu (koos kõigi kavade õppimisega) ja kepikõndi, siis võite isegi arvata, mis teemaalgatajat paremini aitaks – kas toitumisharjumuste muutmine või kõndimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalualandamisel mängib 80% rolli toitumine ja 20% liikumine (tõestatud fakt). Kui liikumiseks pidada line-tantsu (koos kõigi kavade õppimisega) ja kepikõndi, siis võite isegi arvata, mis teemaalgatajat paremini aitaks – kas toitumisharjumuste muutmine või kõndimine.

Kui ta toitumist ei suuda muuta, siis võib ka see 20 protsenti väikese muutuse ellu tuua. Liikumine parandab igal juhul tuju, seega on see mahategemine siin sada protsenti imelik.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta toitumist ei suuda muuta, siis võib ka see 20 protsenti väikese muutuse ellu tuua. Liikumine parandab igal juhul tuju, seega on see mahategemine siin sada protsenti imelik.

See 20% liikumist ei alanda kaalu. See väikene muutus ei alanda kaalu, isegi kui parandab tuju. Teema on kaalulangetamisest. Mis mõttes mahategemine? See on lihtsalt tõde.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sellest line tantsust ei tea midagi, aga kui tahad tantsida ja koormust saada, mine zumbasse. Eelduseks on, et talud suht valjuks keeratud muusikat ja treeneri hõikeid. Kuigi see on rühmatrenn, suhtlema kellegagi ei pea, igaüks vehib omaette. Mina kunagi käisin ja ei suhelnud sõnagi peale tere-head aega. Enne ja pärast muidugi peab suutma ühises riietus- ja pesemisruumis toimetada. Mina ei ole autist, aga riiete vahetamine ja pesemine võõrastega samas ruumis ei meeldi, sellepärast spordiklubis enam ei käi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P. S. Siin ühe käo suhtumine, et autistid on liiga lollid, et samme meelde jätta on nõme.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P. S. Siin ühe käo suhtumine, et autistid on liiga lollid, et samme meelde jätta on nõme.

Minu arust on siin mitu kägu, kes proovivad sellest line-tantsust teha mingit tuumateadust, millega keegi peale nende enda hakkama ei saa ja mida kindlasti proovida ei tasu, sest liiga raske. Minu arust tuleks julgustada igasugust liikumist, isegi kui sellega mitukümmend kilo alla ei võta, on algus seegi.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sellest line tantsust ei tea midagi, aga kui tahad tantsida ja koormust saada, mine zumbasse.

Kas zumbas on mingid kindlad sammud, mida selgeks saades on võimalik teha seda kui trenni? Või vaheldub liikumine nii kiiresti, et uimasem treenija püüab aru saada mida nüüd tehakse kui juba on uus harjutus? Nii pole trennist mingit kasu, kui vaid mõtled ja püüad kuidagi järgi teha. Koormust saab vaid aju, mitte lihas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Ilu ja tervis Line tants kaalualandamiseks?