Esileht Beebi ja mitmikud Lisatoidu kogus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Lisatoidu kogus

Postitas:

Kui palju peaks lisatoitu päevas andma? Mina annan 150 g päeva jooksul, kuigi ühe tabeli järgi oli 100. Laps 6 kuune ja 5 kuuselt hakkas köögivilja saama juba. Nüüd 6 kuuselt 2 lisatoidu korda, hommikul pudru ja lõunal köögivili koos lihaga, mida harjutame juba ka nüüd. Saab piimasegu, mitte rinnapiima.
Kuidas selle söömisega teha? Hommikul siis 75 g putru ja lõunal 75 püree koos lihaga? Kokku 150 päevas. Kas peale lõunapüreed andma magustoiduks ka puuvilja? Hipp lehel kirjas, et c vitamiin aitab lihast rauda omastada. Kui palju puuvilja peaks päeva jooksul üldse andma? Kas hommikupudruga 20 g õunapüree ja lõunapüreele magustoiduks 20 g pirnipüree sobib või anda ainult 1 kord päevas 20 g puuviljapüreed? Kui hommikupudru sisse panna 20 g puuvilja, siis pudru ise ainult 55, kokku ju päevas 150.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 21:45; 27.08 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul puder, mitte pudru!

Võta nüüd veidi rahulikumalt. kas sa oled seesama, kes on siin juba mitu teemat teinud toidu koguste ja d-vitamiini kellaaegadega? ära pabista üle! Kui laps sööb kenasti, las sööb. Ära lihtsalt toidukordasid suurenda.

Magustoitu ära anna. ära harjuta last juba beebist saadik magustoitu saama. Kui tahad anda puuviljapüreed, siis lisa see näiteks alles 8-kuuselt menüüsse ootena vmt. Puuviljad ei ole ainus c-vitamiini allikas. Nt brokoli on väga hea c-vitamiini allikas:
https://toitumine.ee/kuidas-tervislikult-toituda/toidusoovitused/puu-ja-koogiviljad/vitamiinid-puu-ja-koogiviljades

Aga ära mõtle seda asja üle, lihtsalt toida last mitmekesiselt ja kogu lugu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 6-kuune sööb ühe toidukorrana juba vähemalt 250 g liha-köögiviljapüreed. Ja nõuab lisaks piima otsa. See 150 g päevas on ikka väga suhteline mõiste seega 🙂

Üldiselt annan lisaks veel teise toidukorrana ka putru, ka seda sööb vähemalt 200 g. Ja nõuab piima otsa. Veega ei lepi, rinnapiimalaps.

Puuvilju vms magusat kraami ei kavatse ma samuti anda veel mitu nädalat, eks Hippil jt tootemüüjatel vaja oma kraami turundada lihtsalt kui vajalikku värki. Mina kavatsen pigem ise nt värsket Eesti õuna lapsele lusikaga kaapida, praegu algab ju parim värskete viljade hooaeg. Kui aega on, ei näe ma põhjust poekraami lapsele toppida, ise värskelt tehtud toit on ikka parim 🙂

Nõustun samuti sellega, et magustoitu beebid ei vajagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin siis rohkem ka anda lisatoitu ja sellest ei juhtu midagi nagu aru saan. Kui tabelis on 6 kuune kuni 150, siis võin ka rohkem anda, mina arvasin, et kui rohkem anda, teeb lapsele halba kuidagi, et liiga palju. Varsti lisan siis 3 toidukorda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 21:45; 27.08 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastearst ütles, et nii väikesed beebid ei söö üle. Tuleb anda nii palju, kui beebi soovib. Kui ta rohkem ei taha, hakkab toitu suust välja ajama või keeldub niisama.

Mina joonlaua järgi last ei kasvata, iga laps on erinev ja meil on ka keskmisest suurem beebi juba sünnist saadik. Annan 100 g toitu, jääb ta lihtsalt nälga ja nutab, tabeli vaatamine kõhtu täis ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastearst ütles, et nii väikesed beebid ei söö üle. Tuleb anda nii palju, kui beebi soovib. Kui ta rohkem ei taha, hakkab toitu suust välja ajama või keeldub niisama.

Mina joonlaua järgi last ei kasvata, iga laps on erinev ja meil on ka keskmisest suurem beebi juba sünnist saadik. Annan 100 g toitu, jääb ta lihtsalt nälga ja nutab, tabeli vaatamine kõhtu täis ei tee.

Siis tuleb anda rinnapiima/piimasegu nii palju juurde, et laps ei jääks nälga. 6 kuune ju alles õpib sööma, tutvub uute maitsetega ja põhitoit sellises vanuses peaks olema siiski rinnapiim/piimasegu. Eestis arstid jah millegipärast suruvad seda lisatoitu juba väga varakult peale, aga 6 esimest kuud on lapsele ok saada ainult rinnapiima ja siis sealt edasi juba muud sööki. 450g muud toitu 6-kuusele tundub ikka VÄGA palju, aga eks lõplikud valikud teeb muidugi vanem ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps tahabki harva, kuid palju süüa. Ainult rinnapiima sööb ka ühe toidukorraga tavaliselt üle 250 grammi. Samas liigub (roomab) ka väga palju, ju siis on vaja. Mina kuulan küll lastearsti juttu, et tavalisest tervislikust beebitoidust laps üle lihtsalt ei söö ja igaühe toiduvajadus on individuaalne. Laps on juba 2 kuud lisatoiduga harjutanud, esimesed portsjonid olid muidugi 1 teelusikatäis.

Ning samas, tõesti, see on iga vanema otsustada, kuidas täpselt toimida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Lisatoidu kogus