Esileht Beebi ja mitmikud Lisatoit

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Lisatoit

Postitas:
Kägu

Palun nõu – kuna 4 kuusel poisil kaaluiive väike, siis perearsti poolt soovitatud alustada lisatoiduga ja anda juurde piimasegu.
Siit ka küsimused – millise lisatoiduga olete alustanud, kui kiiresti olete järgmise toidu juurde jõudnud.
Kuidas keedate putru 4 kuusele – kas tavalistest tangudest-helvestest, kas jahvatate ka jahuks enne keetmist,kas ostate poest beebiputrusid.

Kui annate RPA lisaks, siis kui palju lisa annate ja kunas teate, millal anda ja millal mitte anda juurde.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Lisatoit

Tema sünnikaal ja iive oleks oluline teada, et nõu anda 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
zy

RE: Lisatoit

Milline on nii väike kaaluiive, millega peab RPAd juurde andma?
Sünnikaal ja hetkekaal.

4-kuusele putru ei anta. 4-kuune alustab köögiviljast. Seda siis kui tõesti otsustad hakata seda andma (mina ei soovita nii pisikesele). Pudrud tulevad pooleaastase lapse menüüsse (kõige varasemalt 5-kuusele, kes on kuu aega juba köögivilja saanud).
Aga igal juhul tuleb koheselt lisatoitmine lõpetada kui näha on, et see põhjustab lapsele vaevusi!

Please wait...
Postitas:
Musja2

RE: Lisatoit

Aga miks perearstid ei soovita näiteks rinnapiimarikastajat? Minu enneaegne sai seda 2 kuud ja kaal tõusis mühinal. Arst ka ei uskunud, kui kaalunumbreid iga nädal nägi. Segasin seda rp sisse peaaegu igal söögikorral ja andsin rp pudelist. Kui olin ta tasapisi lõpuks rinnale saanud, oli ka kaalus nii tublisti kosunud, et võisin FMS-i ära jätta.

Ma muidugi ei tea, vb see siis ongi ainult enneaegsete teema. Kuid tundub kuidagi loogiline, kui rp-d saades laps ei kosu, siis järelikult on seal mingeid toitaineid vähe ja tuleks juurde anda. Minu arvates parem kui lisatoiduga nii varakult alustamine.

Aga kui tõesti peaks rpa-d hakkama andma, siis soovitan aptamil prematili, mis ongi väikese kaaluga lastele mõeldud (enda lapsele küll kirjutati välja, kuid ta ei saanud seda, sest kosus FMS-i (rp rikastaja) toel piisavalt).

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Lisatoit

Sünnikaal oli 3456 g, praegu kaalub 6150 g. Viimase 3 nädalaga on juurde võtnud 200 g. Laps samas ka pidevalt viril, eriti õhtupoole, tundub, et just õhtupoole saab vähem piima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
zy

RE: Lisatoit

4 kuuga 2,7 kilo?! Ja kui arvestada ka kaalukadu pärast sündi, siis veelgi rohkem
See pole ju üldse liiga väike kaaluiive! Täitsa korralik umbes 700 grammi kuus (norm on 500g keskmist kuuiivet alates sünnist).

See õhtune virilus on kõigil lastel selles vanuses. Isegi neil, kes kilo paari nädalaga kaalus juurde võtavad. On eakohane. Väsimusest lihtsalt. Ja saabki õhtupoole vähem. Kõik nad saavad. Sest õhtul ei jaksa imeda enam nii intensiivselt. Sellest ei maksa ära ehmatada.
Lapse närvisüsteem areneb praegu väga kiiresti, seetõttu ka raskused väljapuhkamisega ja eriti annab see tunda just õhtul. Kui iga kord kui laps süüa tahab, talle ka rinda pakud, ei tohiks teil küll mingit RPAd vaja olla. Ja püreed-putru samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Lisatoit

Zy seletas Sulle juba ilusti kõik ära. Sinu laps vajaks hetkel beebidega kursis olevat lastearsti, mitte perearsti või lisatoitu.
Lisan veel lohutuseks enda kogemusi oma lastega. Teine laps ei võtnud mul alates neljandast elukuust enam grammigi juurde. Sündis 3630, kolmekuuselt kaalus 8200g. 1,5-aastaselt oli samas kaalus veel. Sõi rinnapiimast oma kaalu nö ette ära. Neljandast kuust toimus ka kiire areng ja 6-kuuselt seisis laps juba tugedel ja paari kuu pärast käis vabalt ilma toeta. Söödud toit läks kõik liikumiseks. Ükski lastearst ei näinud probleemi. Lisa hakkas saama 7-ndal kuul. Rp-st loobus ise 2a1k. Neljas laps sündis kaaluga 3360g. Esimesel kuul lisandus 1,2kg, teisel 1000g,. kolmandal 900g, neljandal kuul 200g. Peale seda enam taas praktiliselt midagi ei lisandunud, aastaselt kaalus 7 kilo. Ja jällegi ei nähtud probleemi. Laps oli beebina rõõmus, tubli ja aktiivne ja arenes kenasti. Lisa hakkas samuti saama 7-nda kuu lõpus. Rinda saab siiani ( hetkel 2a4k).
Rp laste kaalu arvestatakse ju nii, et madalamast kaalust peale sündi liiderakse kogu iive ja jagatakse elukuude arvuga. Sinu beebi kaal on täiesti ideaalne. Ta ei vaja mingit lisa. Köögivili on dieettoit, ega anna soovitud kaalutõusu nii või teisisti.
Otsi oma veebile kompetentne lastearst, kes teab beebidest kindlasti rohkem, kui perearst ning kes toetab ja julgustab Sind. Mõnusat lisatoiduvaba imetamise jätku 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Lisatoit

Tänan vastajaid, ega ei tahakski veel nii vara lisadega alustada. Tekkis lihtsalt hirm, et näljutan oma last.
Muide, meie perearst on endine lastearst, seega on ta suhteliselt kompetentne sel alal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Lisatoit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.