Esileht Beebi ja mitmikud Lisatoit

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Lisatoit

Postitas:

Tere.

Varsti hakkan last lisatoiduga harjutama ja sellega seoses tekkisid mõned küsimused.

1.) Lugesin, et on soovitatav püree sisse tilgutada külmpressitud õli. Millist õli soovitate ja kas tuleks seda lisada siis, kui kõht on harjunud või kohe alguses?

2.) Kuigi lihaga on meil aega, siis küsin ikka kohe ära. Kuidas oleks kõige mugavam liha püreestada? Või kas ise sellega ei jända ja ostate poest, kui nii, siis milline poepüree on kõige parem?

3.) Kas putru oleks mõistlikum ise peenemaks teha või need spets imikupudrud osta?

Tänan 🙂

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) alguses ikka lage püree ilma maitsestamata – allergiate tuvastamiseks. Igasuguseid lisandeid siis, kui juba esimesed 3-4 köögivilja testitud. Lisaks õlile võib julgelt kasutada ka maitsetaimi – aga viimaseid ei pruugi õnnestuda kodus nii hästi püreestada ja ei pruugi lapsele esialgu meeldida tekstuurilt. Sõltub lapsest.

2) Liha püreestada minul ei õnnestunud, jäi pigem peenelt hakitud. Ostsin esimesele lapsele siis poest lihapüreed ja segasin ise köögiviljaga. Aga talle meeldis lihaga püree veel vähem kui lage köögivili :/ Teisele lapsele andsin liha ainult näputoiduna (üldse oli ta valdavalt näputoidul kuni 10-11k). nt küpsetasin veiseliharibad ahjus või siis tegin hakklihapulgad, kanapoolkoib (natuke lõikasin liha vähemaks, et tal oleks kergem käes hoida). Osadele tundub see jube ulme mõte, et lapsele kanakoib kätte anda, aga tegelikult kui laps istub juba kenasti, ei juhtu temaga midagi. Kui natuke ka tõmbab kurku, siis öögib kõik ise välja. Esimese lapsega tõttasin ma alati “päästma”, aga teisega olin targem ja ei sekkunud kohe – tuli välja, et sekkumist polnudki vaja. Aga näputoidu eeldus on, et laps istub iseseisvalt!

3) pudruga tee kuidas endal mugavam. Mõni laps tahab siidist. Aga on ka lapsi, kes just tahavad tükilist. Sõltub ka, mis vanuses puder lisandub ja kas laps on selleks ajaks nt saanud juba näputoiduna midagi, kust ise tükke lahti kraapinud – st tükiline asi ei ole enam üllatus tema jaoks. Esimesele andsin neid nö beebiputrusid kuni umb 9-10 k, siis läksid portsud normaalseks ja ei viitsind enam beebiputrudega mässata. Alguses siiski jahvatasin helbed eelnevalt natuke peenemaks. Aga teine ei söönud mul väga midagi, mis oli liiga püreene/siidine, tema oli pigem tükkide-laps (ka aastaselt ei teinud ma nt kartulit talle kahvliga puruks, vaid tükeldasin noaga väikesed tükid, mida sai kahvli otsa torgata). Vaata ja katseta, kuidas sulle ja lapsele paremini sobib. Kui portsud on väga väikesed, siis puhtalt selle tõttu võib olla poepuder mugavam. Aga kui ise oled ka pudruinimene, siis ehk just mugavam korraga üks puder teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oliivõli peaks olema igati kõhusõbralik. Kui lapsel pole piimaallergiat, siis võib vaikselt hakata millalgi ka toidule võid lisama.

Mina purustasin liha blenderis. Läks üsna peeneks tegelikult. Ostsin vist paar korda poest ka lihapüreed, aga need olid imeliku kõrvalmaitsega.

Algul, kui laps sõi väikese koguse putru, siis oli mõistlikum beebipuder, millele tuleb lihtsalt vett lisada. Hiljem, kui juba piimaga putru tegin ja suurema koguse, siis purustasin kohviveskis helbeid ja keetsin tervele perele sellest putru.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Alguses annad ikka ilma õlita, hiljem võib tõesti õli juurde lisada.

 

2. Liha hautasin hästi pehmeks ja hakkisin hästi peeneks. Mõlemad lapsed sõid ilusti. Ühel oli 6 hammast, teisel null hammast.

 

3. Tegin algusest peale tavalistest helvestest putru, alguses maitsemiseks ilma puuviljapüreeta, hiljem u 100 g putru ja 20 g püreed. Ei ole midagi peenestanud ja beebipudrud on nii magusad, et neid pole kordagi andnud..

 

Mõlemad lapsed väga hea isuga ja hakanud kiiresti tükilist toitu sööma. Alustasid 6-kuuselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik eelnevad vastused on nii head, et ma ei oska midagi lisada, aga mulle näiteks meeldis see leht – http://beebitoidud.yolasite.com . Kasutasin sealseid retsepte 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3. Tegin algusest peale tavalistest helvestest putru, alguses maitsemiseks ilma puuviljapüreeta, hiljem u 100 g putru ja 20 g püreed. Ei ole midagi peenestanud ja beebipudrud on nii magusad, et neid pole kordagi andnud..

Jube palju olen sarnast juttu kuulnud, aga lihtsalt täpsustuseks ütlen, et kõik pudrud ei ole. Jah, on puuviljadega ja piimaga ja isegi šokolaadi tükkidega putrusid, neid tõesti ei tasu osta. Aga on ka täiesti tavalisi putrusid, kuhu ei ole midagi lisatud. Ongi lihtsalt peeneks jahvatatud riisihelbed, kaerahelbed, hirsihelbed jne, ilma igasuguste lisanditeta.

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Lisatoit