Esileht Ilu ja tervis Lodev keha

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Lodev keha

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA ei tee midagi valesti. Lihtsalt geneetiliselt on nii.

Mina olen ka eluaeg sale olnud, aga kõht on rasvane ja lodev. Ükski trenn ega toitumine seda ei ole muutnud. Parameetrite 170/52 juures kuulsin koguaeg kahtesugust imestamist – kui sale sa oled! Aga kõhtu vaadates küsisid, kas olen rase. Ja kõht näeb välja tõesti sama suur, nagu oleks 7. kuu käsil.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, vananedes lähebki kõik allamäge. Olen 37, teen igapäevaselt 2 trenni – hommikul tund kardiot ja õhtul tund lihastrenni – no mõni päev nädalas jään 1 trenni peale aga ligikaudu 12h nädalas trenn (jalutamine ja niisama rattasõit peale selle) ja ma ei ole mingis bikiinivormis. Pinguta ikka edasi, aga lihtsalt lepi sellega, et 40 ligi olles, ei ole see nii lihtne.

Ja mis see jõutrenn on. Ma näen oma jõusaalis ka neid “jõutrenni” tegevaid naisi. No 10 palli skaalal pingutus on 4-5. See on mingi kerge võimlemine, seda ei nimetata trenniks. Muidugi ma ei tea teemaalgataja täpset kava – aga lihtsalt enamus keskealisi naisi jõusaalis isegi ei saa kerget higipiiska otsaette. Eks väike võimlemine on ka kasulik, aga see ei kvallifitseeru keha vormivaks trenniks.

See higipiisk sõltub inimesest. Minul ka ei tule higipiiska ja ma ei ütleks, et ma kergete raskustega toimetaks. Kükkidel on praegu 60kg õlgadel, rumeenia jõutõmme viimati 55, blokid ka 55-90, jalapress 160,puusatõsted 50kg. Teen kõiki 3 seeriat ja 12 kordust.

Hantlid on sõltuvalt harjutusest 8-12.5kg.

Samas küljeplank tõmbab täiega higi lahti või sumokükid või rippes põlvede tõstmine.

Need kõik hoopis ilma raskusteta ja ja higi lippab.

Vanust 54 ja kogemust alla aasta natuke.

Selle ajaga on keha ikka palju rohkem trimmi läinud ja lihased ka täitsa nähtavalt juba olemas. Enne olin nagu kallerdis.

Küki raskus on küll imetlusväärne 🙂

Kui sa ikka päris kükke ka teed. Mul oli ka 60, aga ükskord üks treener kõrvalt mainis, et liiga poolikud on need kükid. Eks  ta natuke valus oli, aga võtsin raskust maha, nüüd teen 50kg ja päris kükke, vähemalt 90 kraadi põlve. Soojendusekangiga teen täiskükke ka, need annavad ikka tunda. Rohkem raskust ei tahagi peale panna.  Nüüd vahel märkan teisi ka kes niimoodi poolikult nõksutavad oma suurte ketastega 🙂

Võrdluseks jõutõmme 75kg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA ei tee midagi valesti. Lihtsalt geneetiliselt on nii.

Mina olen ka eluaeg sale olnud, aga kõht on rasvane ja lodev. Ükski trenn ega toitumine seda ei ole muutnud. Parameetrite 170/52 juures kuulsin koguaeg kahtesugust imestamist – kui sale sa oled! Aga kõhtu vaadates küsisid, kas olen rase. Ja kõht näeb välja tõesti sama suur, nagu oleks 7. kuu käsil.

No ei ole nii, et ükski trenn ega toitumine keha ei muuda. Muudab küll ja igas eas. Sa oled lihtsalt teinud oma eesmärkide jaoks valet trenni ja toitumist.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA ei tee midagi valesti. Lihtsalt geneetiliselt on nii.

Mina olen ka eluaeg sale olnud, aga kõht on rasvane ja lodev. Ükski trenn ega toitumine seda ei ole muutnud. Parameetrite 170/52 juures kuulsin koguaeg kahtesugust imestamist – kui sale sa oled! Aga kõhtu vaadates küsisid, kas olen rase. Ja kõht näeb välja tõesti sama suur, nagu oleks 7. kuu käsil.

No ei ole nii, et ükski trenn ega toitumine keha ei muuda. Muudab küll ja igas eas. Sa oled lihtsalt teinud oma eesmärkide jaoks valet trenni ja toitumist.

Sinu kurvastuseks pean ütlema et liikudes spordiringkondades alates möödunud sajandi kaheksakümnendatest ei ole ma veel näinud inimest kes oleks oma välimust kardinaalselt ja jäävalt muuta suutnud- kes oli siis pehmekene on seda ka täna (või läinud veidi pehmemaks), kes oli siis kuiv ja ludri on tänaseks veelgi viletsamaks jäänud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA ei tee midagi valesti. Lihtsalt geneetiliselt on nii.

Mina olen ka eluaeg sale olnud, aga kõht on rasvane ja lodev. Ükski trenn ega toitumine seda ei ole muutnud. Parameetrite 170/52 juures kuulsin koguaeg kahtesugust imestamist – kui sale sa oled! Aga kõhtu vaadates küsisid, kas olen rase. Ja kõht näeb välja tõesti sama suur, nagu oleks 7. kuu käsil.

No ei ole nii, et ükski trenn ega toitumine keha ei muuda. Muudab küll ja igas eas. Sa oled lihtsalt teinud oma eesmärkide jaoks valet trenni ja toitumist.

Sinu kurvastuseks pean ütlema et liikudes spordiringkondades alates möödunud sajandi kaheksakümnendatest ei ole ma veel näinud inimest kes oleks oma välimust kardinaalselt ja jäävalt muuta suutnud- kes oli siis pehmekene on seda ka täna (või läinud veidi pehmemaks), kes oli siis kuiv ja ludri on tänaseks veelgi viletsamaks jäänud.

Ma ei tea, mis ringkonnad need on, aga ilmselgelt ei ole neil inimestel olnud kas eesmärki oma keha muuta või siis teadmisi seda teha. See on fakt, et eesmärgipärase toitumise ja jõutrenniga kehakoostis muutub.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, vananedes lähebki kõik allamäge. Olen 37, teen igapäevaselt 2 trenni – hommikul tund kardiot ja õhtul tund lihastrenni – no mõni päev nädalas jään 1 trenni peale aga ligikaudu 12h nädalas trenn (jalutamine ja niisama rattasõit peale selle) ja ma ei ole mingis bikiinivormis. Pinguta ikka edasi, aga lihtsalt lepi sellega, et 40 ligi olles, ei ole see nii lihtne.

Ja mis see jõutrenn on. Ma näen oma jõusaalis ka neid “jõutrenni” tegevaid naisi. No 10 palli skaalal pingutus on 4-5. See on mingi kerge võimlemine, seda ei nimetata trenniks. Muidugi ma ei tea teemaalgataja täpset kava – aga lihtsalt enamus keskealisi naisi jõusaalis isegi ei saa kerget higipiiska otsaette. Eks väike võimlemine on ka kasulik, aga see ei kvallifitseeru keha vormivaks trenniks.

See higipiisk sõltub inimesest. Minul ka ei tule higipiiska ja ma ei ütleks, et ma kergete raskustega toimetaks. Kükkidel on praegu 60kg õlgadel, rumeenia jõutõmme viimati 55, blokid ka 55-90, jalapress 160,puusatõsted 50kg. Teen kõiki 3 seeriat ja 12 kordust.

Hantlid on sõltuvalt harjutusest 8-12.5kg.

Samas küljeplank tõmbab täiega higi lahti või sumokükid või rippes põlvede tõstmine.

Need kõik hoopis ilma raskusteta ja ja higi lippab.

Vanust 54 ja kogemust alla aasta natuke.

Selle ajaga on keha ikka palju rohkem trimmi läinud ja lihased ka täitsa nähtavalt juba olemas. Enne olin nagu kallerdis.

Küki raskus on küll imetlusväärne ????

Kui sa ikka päris kükke ka teed. Mul oli ka 60, aga ükskord üks treener kõrvalt mainis, et liiga poolikud on need kükid. Eks ta natuke valus oli, aga võtsin raskust maha, nüüd teen 50kg ja päris kükke, vähemalt 90 kraadi põlve. Soojendusekangiga teen täiskükke ka, need annavad ikka tunda. Rohkem raskust ei tahagi peale panna. Nüüd vahel märkan teisi ka kes niimoodi poolikult nõksutavad oma suurte ketastega ????

Võrdluseks jõutõmme 75kg

Ma tervanurga all kükitan 🙂 ehk siis teen ikka päris kükke. Treener tahaks, et ma veel madalamale laseks, et pepu peaaegu vastu kandu, aga põlved hakkavad siis kisama.
good mornigut teen sama raskusega.
jõutõmbega rohkem ei saa hetkel, mul on karpaalkanali sündroom ja näpud ning randmed hakkavad valutama, muidu jõudu on kindlasti rohkemaks. liigungi hästi tasapisi edasi, et üle ei pingutaks, täna oli 60 🙂 10 kuud tagasi alustasin tühja kangiga ja pidin otsad andma ainult oma keharaskusega kükke tehes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, vananedes lähebki kõik allamäge. Olen 37, teen igapäevaselt 2 trenni – hommikul tund kardiot ja õhtul tund lihastrenni – no mõni päev nädalas jään 1 trenni peale aga ligikaudu 12h nädalas trenn (jalutamine ja niisama rattasõit peale selle) ja ma ei ole mingis bikiinivormis. Pinguta ikka edasi, aga lihtsalt lepi sellega, et 40 ligi olles, ei ole see nii lihtne.

Ja mis see jõutrenn on. Ma näen oma jõusaalis ka neid “jõutrenni” tegevaid naisi. No 10 palli skaalal pingutus on 4-5. See on mingi kerge võimlemine, seda ei nimetata trenniks. Muidugi ma ei tea teemaalgataja täpset kava – aga lihtsalt enamus keskealisi naisi jõusaalis isegi ei saa kerget higipiiska otsaette. Eks väike võimlemine on ka kasulik, aga see ei kvallifitseeru keha vormivaks trenniks.

See higipiisk sõltub inimesest. Minul ka ei tule higipiiska ja ma ei ütleks, et ma kergete raskustega toimetaks. Kükkidel on praegu 60kg õlgadel, rumeenia jõutõmme viimati 55, blokid ka 55-90, jalapress 160,puusatõsted 50kg. Teen kõiki 3 seeriat ja 12 kordust.

Hantlid on sõltuvalt harjutusest 8-12.5kg.

Samas küljeplank tõmbab täiega higi lahti või sumokükid või rippes põlvede tõstmine.

Need kõik hoopis ilma raskusteta ja ja higi lippab.

Vanust 54 ja kogemust alla aasta natuke.

Selle ajaga on keha ikka palju rohkem trimmi läinud ja lihased ka täitsa nähtavalt juba olemas. Enne olin nagu kallerdis.

Küki raskus on küll imetlusväärne ????

Kui sa ikka päris kükke ka teed. Mul oli ka 60, aga ükskord üks treener kõrvalt mainis, et liiga poolikud on need kükid. Eks ta natuke valus oli, aga võtsin raskust maha, nüüd teen 50kg ja päris kükke, vähemalt 90 kraadi põlve. Soojendusekangiga teen täiskükke ka, need annavad ikka tunda. Rohkem raskust ei tahagi peale panna. Nüüd vahel märkan teisi ka kes niimoodi poolikult nõksutavad oma suurte ketastega ????

Võrdluseks jõutõmme 75kg

See, et sina kükkida ei oska, ei tähenda, et teised ei oskaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA ei tee midagi valesti. Lihtsalt geneetiliselt on nii.

Mina olen ka eluaeg sale olnud, aga kõht on rasvane ja lodev. Ükski trenn ega toitumine seda ei ole muutnud. Parameetrite 170/52 juures kuulsin koguaeg kahtesugust imestamist – kui sale sa oled! Aga kõhtu vaadates küsisid, kas olen rase. Ja kõht näeb välja tõesti sama suur, nagu oleks 7. kuu käsil.

No ei ole nii, et ükski trenn ega toitumine keha ei muuda. Muudab küll ja igas eas. Sa oled lihtsalt teinud oma eesmärkide jaoks valet trenni ja toitumist.

Ei muuda! Näiteks kõhulihaste diastaasi korral võid oma toidulauda muuta palju tahes ja teha nii õiget trenni kui tahad, lötsakast kõhust lahti ikka ei saa.

Seda tean isegi mina, kes ei ole kaugeltki mingi trenni ja toitumisspetsialist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA ei tee midagi valesti. Lihtsalt geneetiliselt on nii.

Mina olen ka eluaeg sale olnud, aga kõht on rasvane ja lodev. Ükski trenn ega toitumine seda ei ole muutnud. Parameetrite 170/52 juures kuulsin koguaeg kahtesugust imestamist – kui sale sa oled! Aga kõhtu vaadates küsisid, kas olen rase. Ja kõht näeb välja tõesti sama suur, nagu oleks 7. kuu käsil.

No ei ole nii, et ükski trenn ega toitumine keha ei muuda. Muudab küll ja igas eas. Sa oled lihtsalt teinud oma eesmärkide jaoks valet trenni ja toitumist.

Ei muuda! Näiteks kõhulihaste diastaasi korral võid oma toidulauda muuta palju tahes ja teha nii õiget trenni kui tahad, lötsakast kõhust lahti ikka ei saa.

Seda tean isegi mina, kes ei ole kaugeltki mingi trenni ja toitumisspetsialist.

Diastaas on üsna spetsiifiline teema. Milleks seda siia sisse tuua? Kui inimene kirjutab, et “olen eluaeg sale olnud, aga kõht on rasvane ja lodev”, siis ta ilmselt ei taha sellega öelda, et ta kõht peale rasedust muutus.
Samuti ei ole diastaasil midagi pistmist TA tselluliidiga. Ei ole vaja aiaaugust leelotama hakata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või et kuidas diastaas biitsepsi puudutab?…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA ei tee midagi valesti. Lihtsalt geneetiliselt on nii.

Mina olen ka eluaeg sale olnud, aga kõht on rasvane ja lodev. Ükski trenn ega toitumine seda ei ole muutnud. Parameetrite 170/52 juures kuulsin koguaeg kahtesugust imestamist – kui sale sa oled! Aga kõhtu vaadates küsisid, kas olen rase. Ja kõht näeb välja tõesti sama suur, nagu oleks 7. kuu käsil.

No ei ole nii, et ükski trenn ega toitumine keha ei muuda. Muudab küll ja igas eas. Sa oled lihtsalt teinud oma eesmärkide jaoks valet trenni ja toitumist.

Ei muuda! Näiteks kõhulihaste diastaasi korral võid oma toidulauda muuta palju tahes ja teha nii õiget trenni kui tahad, lötsakast kõhust lahti ikka ei saa.

Seda tean isegi mina, kes ei ole kaugeltki mingi trenni ja toitumisspetsialist.

Mul on küll tegelikult diastaas diagnoositud, aga kui siin üksvahe 5kg kergem olin, siis see kõht niimoodi ette ei võlvunud. Aga selline pehme on ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Treeningutest kasu saamiseks on mitu väga olulist faktorit:

1. Spetsiifilisus – Vaja on paika panna treeningplaan vastavalt kindlale eesmärgile. Teadusuuringutele põhinedes, mida suurem on ülekaal seda rohkem on võimalik treenida erisuunaliste eesmärkidega  ( kaotada rasva ja saada keha paremasse toonusesse). Enamasti siiski peab panema paika ühe selge eesmärgi, mille suunas hakatakse töötama ja ehitatakse treeningmetoodika selle baasil ülesse. Saab lisada veel mõne lisaeesmärgi, millele proportsionaalselt rõhku panna. Kuid siinkohal ongi oluline teada mis on täpne eesmärk, kui pika aja jooksul on soov seda saavutada  ja nii vaikselt lahti hakata arutama. Mida pikem on ajaperiood lõppeesmärgi saavutamiseks, seda erinevamaid tsükleid ja suundi on võimalik treeningplaani sisse panna. Erinevate eesmärkide jaoks on  erinevad treeningtsoonid.

2. Progressioon – Pidevalt samade raskuste ja kordustega vehkimine toimib tõenäoliselt täielikul algajal esimese paari kuu jooksul, kuid siis areng peatub. Ja põhjus väga lihtne – keha adapteerub selle koormusega, mida ta peabki tegema.  Seetõttu on oluline pidevalt progresseeruda mahus mida avaldad oma kehale.

* PS. Suuremate raskustega treenimine on tervise seisukohast väga kasulik! Eriti soovitatakse jõutreeningut vanemas eas. Just seetõttu, et jõutreening parandab liigeste ja ligamentide vastupidavust, luutihedust. Loomulikult rääkimata lihastoonusest ja liigutusharjumusest!

3. Variatsioon – Nii nagu keha kohaneb raskustega, kohaneb ta ka harjutustega. Seepärast on hea kui aeg-ajal muudad harjutust tehniliselt kasvõi natukene, nii saab keha parema stimulatsiooni ja peab kohanema antud harjutusega teistmoodi.

4. Taastumine – Liiga alahinnatud kuid äärmiselt olulise tähtsusega punkt. Liiga tihti treenimine, liiga suure koormusega teeb suure karuteene. Nii võid lõpuks üldse vedru välja visasta. Jah, suurtel trennifanattidel on raske puhata, kuid seda tuleb teha muidu on  tulemuseks hea enesetunde ja keha asemel ülekoormussündroom.

5. Toitumine – Jättes ära palju erinevaid toite oma menüüst, võib olla hea otsus kuid mitte juhul kui jäävad saamata vajalikud toitained  ja vitamiinid, samuti kaloraaz. Väga tihti tehakse just see viga et arvatakse, et kõige parem on väga vähe ja piiratud toitu süüa. See ei ole õige, kehal ja ka ajul on töötamiseks ja arenemiseks vaja energiat ja kvaliteetne toit õiges koguses on parim energia mida endale pakkuda. Tihtipeale suure trennikoormuse juures tuleb naistel isegi oluliselt rohkem süüa kui nad ette oskaksid kujutada.

Muideks, väga soovitan regulaarselt kehakoorimist kodus või võimalusel näiteks soolasaunas käia (masseerida soolaga), SPA protseduurid samuti aitavad nahatekstuuril paraneda. Igasugune rullmassaaz,LPG  toimivad sealjuures. Kuid loomulikult need on küllaltki kulukad lõpud… ehk kõige lihtsam teha regulaarselt kodust suhkru või kohvikoorijat näiteks 🙂

Lisaks veel, et tuleb juua ka regulaarselt vett. Kasulikud vitamiinid ja toidulisandid mida tasub võtta  C,D, B-vitamiinid, Mg ja kollageen. 🙂

Loodan, et kellelegi on sellest abi!   🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Ilu ja tervis Lodev keha