Esileht Erivajadustega laps Logopeediline rühm

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Logopeediline rühm

Postitas:

Tere sooviksid kogemusi kelle laps on käinud logopeedilises tasandusrühmas .Kui ruttu hakkasid tulemused ilmnema ja kas tasub panna logopeedilisse rüma kui lapsel muid probleeme pole.Mul kodus kolmeaastane kel üksikud sõnad logopeed soovitas tasandusrühma.Kõik uuringud tehtud ja midagi muud ei leitud kui ainult see et ta ei taha rääkida kuigi saab aru mida talle räägitakse .tema aga vastu ei räägi.ongi ainuke probleem et laps ei räägi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen väga südamele: ära palun lepi jutuga, et laps “ei taha” rääkida. Ta kas ei saa või ei oska. Leia logopeed, kes on valmis põhjusteni minema, on ta siis lasteaias või mujal.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 12:43; 28.03 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõneprobleem on tõsine probleem ja kui juba erirühma soovitati, siis pole mõtet enam viivitada. Laps, kes oskab rääkida, räägib. Kui ei räägi, siis tõesti on tegemist neuroloogilise põhjusega, mille ravi võtab aastaid. Ja tasandusrühmas käivadki täiesti tavalised lapsed, mitte mingid kollid, keda peaks kartma. Ei sinu last ei panda “lollide” vms seltskonda.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 20:22; 28.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga soovitan. Seal saab ta igapäevast abi. Tavalasteaedades on logopeede väga vähe ja kõneprobleemiga lapsele liiga vähe tunde. Ja lapsega peale pikka lasteaiapäeva kuskil käia on suht raske ja laps on ka väsinud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 21:47; 29.03 07:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ei ole nii, et koht kohe ootamas. Seda kohta saad ise veel korralikult välja võidelda ja otsida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on käinud logopeedilises ehk tasandusrühmas. Soovitan! Sai mitu korda nädalas logopeeditunde. Pidevalt rõhutati, et seal rühmas ei ole diagnoosiga (vaimse) lapsi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oskate soovitada head lasteaeda tasandusrühmaga Tallinnas? Soovitatavalt kesklinn- kristiine kant

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib sellises. Tulemused hakkasid tulema kuskil aasta pärast ja peaaegu iga päev logopeed tegeleb temaga. Hetkel on 1,5 aastat käinud ja jutt oleks nagu paisu tagant lahti pääsenud, küll aga vajab nüüd edasine tegevus kõne parandamist. Häälikute väljaütlemine on ikka kehvake. Rühmas enamus poisid ja eri vanuses lapsed. Midagi hullu küll pole, rühm tavalisest väiksem ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas Kristeens on “Kannikese” lasteaed, kunagi olid seal kõik 6 rühma tasandus rühmad, nüüd kuuldavasti ainult pooled, aga kohti pidi olema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega neid tasandusrühmi niiväga palju polegi.
Enamik tundub, et on Mustamäe-Õismäe kandis.
Kesklinna-Kristiine kandis tundub, et on ainult Kannikese lasteaed ja Kiisa lasteaed.

Mina ütleks, et tasandusrühm siis, kui kõnepuue segab ka muu rühmategevusega järje hoidmist. Ehk siis tasandusrühma väiksem keskkond annab õpetajatele selle võimaluse, et laps ei kao massi ära. Rohkem saab jälgida, et millest laps aru sai, millest ei saanud. Saab kohandada tegevusi.
Kui lihtsalt mõne hääliku valesti ütlemise probleem vms, siis tavarühm ja logopeed.

Loetelu siin:
Lasteaed Pääsupesa, 2 rühma
Puhangu 57, 10316 Tallinn
info@paasupesa.edu.ee, 6019398

Tallinna Kannikese Lasteaed, 3 rühma
Kannikese 13, 10613 Tallinn
kannike@kannike.edu.ee, 6608021

Tallinna Kiisa Lasteaed, 1 rühm
Kiisa 6, 11313 Tallinn
info@26la.edu.ee, 6561706, 5218927

Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool, 2 rühma
P. Pinna 15, 13615 Tallinn
info@laagnakool.ee, 5232741

Tallinna Lasteaed Kraavikrõll, 2 rühma
Kraavi 10, 11215 Tallinn
kraavikroll@la.tln.edu.ee, 6559665, 6559664

Tallinna Lasteaed Pallipõnn, 1 rühm
Akadeemia tee 50, 12613 Tallinn
palliponn@la.tln.edu.ee, 6587297

Tallinna Lasteaed Vesiroos, 1 rühm
J. Sütiste tee 8, 13411 Tallinn
vesiroos@lavesiroos.ee, 6521641, 6521640

Tallinna Nurmenuku Lasteaed, 2 rühma
Õismäe tee 26, 13511 Tallinn
nurmenuku@la.tln.edu.ee, 6749606, 6573937

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul praegu sama teema lapsega, kaalun tasandusrühma. Perearst ütles, et arvab tasandusrühmast halvasti – et laps ei kuule normaalset kõnet ja palju on tänapäeval tasandusrühmades pervasiivse arenguhäire diagnoosiga lapsi (autism) ja ATH lapsi.
Sama rääkis mulle 30-aastase tasandusrühma kogemusega logopeed, et tasandusrühmad pole enam need mis vanasti.
Olen täitsa nõutu, mida teha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 11:03; 28.03 15:23; 31.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasandusrühma mõte on selles, et seal on vähem lapsi ja õpetajal rohkem aega lapsega individuaalselt suhelda. Jah vanakooli inimesed kardavad pervasiivnse arenguhäirega ja ATH lapsi. Aga enamik (peaaegu 90%) kõneprobleemidega lastel on kas autistlikud või ATH või mõlemad jooned (diagnoosi puudumine ei tähenda, et jooni pole).

Tasandusrühmas räägivad normaalset kõnet: rühma õpetajad, abiõpetajad, logopeed, eripedagoog jms spetsialistid. Ka enamik vanemaid lapsi rühmas räägib normaalset kõnet. Loodetavasti ka lapsevanem kodus oma lapsega siiski suhtleb.

Ja tasandusrühma tuleb tänapäeval raskemaid lapsi kui varem, kuid peamine põhjus on siin siiski lapsevanemates, kes ei suuda enda lapse jonni taluda ja igale viginale järgi annavad. Aga ei tasu väga muretseda, enamasti on tasandusrühmades tööl kogemustega õpetajad ja lisaks kõneprobleemide lahendamisele õpetakse laps ka korraldusi täitama, ootama jms sotsiaalseid oskusi ja seda tunduvalt enam kui tavarühmas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 20:22; 28.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga enamik (peaaegu 90%) kõneprobleemidega lastel on kas autistlikud või ATH või mõlemad jooned (diagnoosi puudumine ei tähenda, et jooni pole).

Palun viidet allikale – kust selline info pärineb? Oled arst või?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 11:03; 28.03 15:23; 31.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga enamik (peaaegu 90%) kõneprobleemidega lastel on kas autistlikud või ATH või mõlemad jooned (diagnoosi puudumine ei tähenda, et jooni pole).

Palun viidet allikale – kust selline info pärineb? Oled arst või?

See väide võib pädeda spektriraamistikus – kuna tegemist on spektriga, on sisuliselt kõik kusagil skaalal, diagnoos tuleb kokkulepitud punktist edasi. Mis sellest lähtuvalt ei ole eriti informatiivne.

Mis tasandusrühma puutub, siis head logopeedid, kellega kokku olen puutunud, tegutsevad põhikohaga just tasandusrühmades ja oma lapse usaldaksin sinna kerge südamega. Võib-olla saab vähemalt võimalike õpetajatega enne lasteaiavahetust vestelda?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 12:43; 28.03 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei oska vastata. olen kaks korda elus sama probleemi ees olnud. minu kahest lapsest kolmele on soovitatud tasandusrühma logopeediliste häirete tõttu (ekspressiivse kõne häire mõlemal). pojal diagnoositi düsleksia ja tütrel oli düsleksia kahtlus, aga diagnoosi ei saanud, düsleksia tõttu kujunesid kõnehäired.
mõlemale lapsele soovitas tasandusrühma Rajaleidja ja mõlemale soovitas tasandusrühma oma lasteaia logopeed. õnneks mõlema lapse lasteaias oli logopeed olemas. mõlema lasteaia logopeedid ütlesid, et tegelevad minu lastega kaks korda nädalas ja sellest ei piisa.
ja mõlema, nii tütre kui poja puhul, soovitasid oma rühma õpetajad tasandusrühma mitte panna, et mu lapsed on terased, kõrge intellektiga, seltsivad, tulevad lasteaias väga hästi toime ja tasandusrühmas endasuguste vähese kõnega laste keskel võib nende areng saada pärsitud.
ma ei pannud oma lapsi tasandusrühma, tagantjärgi ei kahetse. tütar on 6.klassis ja poeg 1.klassis. tulevad hästi toime. tütar käis kooli logopeedi juures terve 1. ja 2.klassi. poeg käib praegu 1.klassis kooli logopeedi juures kokku kolm korda nädalas.
olen rahul, aga ei oska üht varianti teisele eelistada, kuna ei tea, milliseks oleks kujunenud minu laste areng tasandusrühmas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele. Minu laps läks Tallinna piirkonnakooli ja käis enne logopeedilist rühma tavalises piirkonna lasteaias ja neid polnud võimalik sellist logopeedi teenust saada. Lihtsalt pole spetsialiste ja abivajajaid on palju.
Ka praegu 4.klassis käivale teisele lapsele otsisin abi väljaspool kooli.
Seega mina paneks iga kell tasandusrühma kui nii soovitatakse. Kui lapse areng lubab, võib ta ju jätkata tavarühmas hiljem. Meil nii tehti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 21:47; 29.03 07:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mõlemad lapsed on käinud logopeedilises rühmas (praegu siis tasandusrühm), kuigi mitte praegu, vaid pea kümme aastat tagasi Ütleks, et see oli parim otsus. Rühm (ja ka lasteaed ise) on väike, mitu korda nädalas personaalsed tunnid logopeediga. Ning väga hea ettevalmistus ka kooliks. Seega kui võimalik, siis mina küll väga soovitan.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei oska vastata. olen kaks korda elus sama probleemi ees olnud. minu kahest lapsest kolmele on soovitatud tasandusrühma logopeediliste häirete tõttu (ekspressiivse kõne häire mõlemal). pojal diagnoositi düsleksia ja tütrel oli düsleksia kahtlus, aga diagnoosi ei saanud, düsleksia tõttu kujunesid kõnehäired.

mõlemale lapsele soovitas tasandusrühma Rajaleidja ja mõlemale soovitas tasandusrühma oma lasteaia logopeed. õnneks mõlema lapse lasteaias oli logopeed olemas. mõlema lasteaia logopeedid ütlesid, et tegelevad minu lastega kaks korda nädalas ja sellest ei piisa.

ja mõlema, nii tütre kui poja puhul, soovitasid oma rühma õpetajad tasandusrühma mitte panna, et mu lapsed on terased, kõrge intellektiga, seltsivad, tulevad lasteaias väga hästi toime ja tasandusrühmas endasuguste vähese kõnega laste keskel võib nende areng saada pärsitud.

ma ei pannud oma lapsi tasandusrühma, tagantjärgi ei kahetse. tütar on 6.klassis ja poeg 1.klassis. tulevad hästi toime. tütar käis kooli logopeedi juures terve 1. ja 2.klassi. poeg käib praegu 1.klassis kooli logopeedi juures kokku kolm korda nädalas.

olen rahul, aga ei oska üht varianti teisele eelistada, kuna ei tea, milliseks oleks kujunenud minu laste areng tasandusrühmas.

Mu lapsel sama diagnoosi (ekspressiivne kõne häire) kahtlus. Kuidas see väljendub? Kui vanalt hakkasid lapsed lauseid moodustama? Kas edasine kõne oli lausete mõttes ka arusaamatu ja problemaatiline? Kas oli ka hääldusprobleeme?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 11:03; 28.03 15:23; 31.03 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on jah nii, et kui on kõnehäire siis sellega kaasnevad ka muud käitumis- või arenguhäired. Mul on laste kõneprobleemide tõttu kokkupuude kahe tasandusrühmaga ja olen näinud/kuulnud nii sealsetelt staazikamatelt logopeedidelt ja õpetajatelt, kui ka rehateenuse logopeedidelt, kes näevad selliseid lapsi päevast-päeva, et praegusel ajal pole enam puhtalt kõneprobleemiga lapsi. Enamusel on pervasiivsed jooned (enamusel diagnoosimata), ath, mõlemad koos, mingi haigusega kaasnev või geneetiline probleem. Igal ühel oma kiiks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Erivajadustega laps Logopeediline rühm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.