Esileht Kodunurk Lõigatud ja lõikamata kasside söötmine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Lõigatud ja lõikamata kasside söötmine

Postitas:

Palun nõu inimestelt, kel olukord, kus üks kass on kastreeritud, teine aga mitte. Kas olete kasse kuidagi eraldi toitnud? Mil moel olukorra mõlemale kassile tervislikult lahendanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 10:44; 18.08 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kass sai enne kastreerimist täpselt samamoodi süüa nagu ka pärast. Ainult selle vahega, et kuni aastaseni kassipoja toitu. Lõigati 6 kuuselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 13:27; 18.08 13:39; 23.08 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassid on täiskasvanud mõlemad, kassipojatoit langeb seega ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 10:44; 18.08 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassid on täiskasvanud mõlemad, kassipojatoit langeb seega ära.

Polegi vaja mingit eraldi toite ja söötmis, kui just lõigatud kass mingit spetstoitu oma tervise probleemide pärast ei saa. Või kui üks kassidest näiteks mingil eridieedil on. Sellisel juhul tuleb eraldi ruumides toita kindlatel aegadel ja muul ajal vaid joogikauss vabalt ette.

Mul sõbrannal on emane lõigatud kass ja oli mingi hetk neerukividega hädas. Tema kass saab apteegi krõbinaid ennetuse mõttes.
Aga kui minu kass nädala seal sõbranna juures hoida oli, siis sõid nad mõlemad läbisegi üksteise krõbinaid. Ei juhtunud ka selle nädalaga midagi. Oleks sõbranna kassil mingi range dieet, siis tõesti oleks keerulisem see toitmine olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 13:27; 18.08 13:39; 23.08 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kassil pole terviseprobleeme, ei ole vaja eraldi toitu. Ka ei pea piirama kassi söömist, kui tal pole kaaluprobleeme.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni kuni kass püsib normaalkaalus ei ole otseselt steriliseeritud kasside toitu vaja. Steriliseeritud kasside toidu vahe on peamiselt see, et annavad vähem energiat (nt tubased kassid, kes ei liigu palju). Seni kui kaal normis võib mõlemale anda tavalist täiskasvanu toitu (soovitan kvaliteetsed, mis üksiti nii karvapallide vastu kui nt neerudele-põiele tervislikud, et liiva ja kive ei tekiks). Kui kass hakkab kaalu juurde võtma siis vaadata üle toidukogused kõige pealt ja seejärel kunagi ka, et kas üle minna steriliseeritud kassi toidule või kui juba vanem on seeniori toidule.
Kui nt krõbinad on kogu aeg ees ja kassid oskavad ise sööki reguleerida ja ei söö üle (meil nt) siis või ka mõlemale ster.kasside toitu anda – eriti kui kõrvalt konservi jmt saavad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Risustan teemat. Vabandan. Loen viimasel ajal pidevalt igalt poolt asju natuke valesti. Jõudsin praegu juba elavneda huvitava teema peale – Lõigatud ja lõikamata kasside söömine. Vau! mõtlesin – leidub ka meil siin igasugu imelikke ja üldse, kas on mingi maitse vahe või mis? Aga pealkirja süvenedes muidugi pettusin.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun nõu inimestelt, kel olukord, kus üks kass on kastreeritud, teine aga mitte. Kas olete kasse kuidagi eraldi toitnud? Mil moel olukorra mõlemale kassile tervislikult lahendanud?

Vabalt võid anda mõlemale kassile kastreeritud kasside toitu, mitte midagi halba ei juhtu sellise toiduga ka kastreerimata kassiga.
Kui on kvaliteetne toit ja mitte ainult selline nimi peal (neutered cat), siis pole asi vaid enargias ja kalorites, vaid justnimelt ka neeru- ja põiekivide vältimises. Neid viimaseid tekib kastraatidel sagedamini. Mitte kõigil, aga siiski paljudel.
Mina valiks igapäevase toidu justnimelt selle kastraadi järgi, kui mõlemat eraldi sööta ei õnnestu. Teine saab kõik täisväärtusliku samast toidust nagunii, kahju see ka ei tee.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul said mõlemad kassipojatoitu. Sööki ei tohi nagunii vabalt terve päev ees hoida, nii et kaalu kogused välja.

Kassid söövad kuni 16x päevas ja enamus kasse suudavad ise oma toidukordi reguleerida st võid panna küll hommikul terve päeva koguse ette.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööki ei tohi nagunii vabalt terve päev ees hoida, nii et kaalu kogused välja.

Koerale ei tohi sööki terveks päevaks ette jätta, kassile, vastupidi, just jäetakse toit kogu aeg ette. Kassid on näkitsejad ja krõbinakauss võiks olla kogu aeg saadaval. Pehmet toitu võib tõesti anda jupikaupa kord või paar päevas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul said mõlemad kassipojatoitu. Sööki ei tohi nagunii vabalt terve päev ees hoida, nii et kaalu kogused välja.

Kassid söövad kuni 16x päevas ja enamus kasse suudavad ise oma toidukordi reguleerida st võid panna küll hommikul terve päeva koguse ette.

Eks see olenebki kassist. Minu omad tahtsid krõbinatest üle süüa. Loomaarst siis ütles, et kass kaalub natuke rohkem, kui peaks ja ei tohi toitu vabalt ees hoida. Enam krõbinaid ei annagi neile, saavad kord päevas terve oma toortoidu portsjoni kätte ja mitte üks ei tule lisa nuiama. Krõbinatega pidevalt suu matsus peas.

Krõbinad on meil koguaeg ees aga minu kass konservist sööb küll ennast oksendamiseni, kui jupikaupa ei saa. Saabki 2x päevas 50g. Kokku siis 100g konservi. Loomaarsti sõnul on igati normaalkaalus ja terve kass.
6a ja 4.5(-+ paarsada grammi) kg. Minu hinnangul on ta kõhnake/sale ja annaks isegi rohkem aga arst katsus ja ütles, et sisemine rasvakiht on täitsa olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 13:27; 18.08 13:39; 23.08 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jutt, et kassidel peab toit kogu aeg ees olema, on mingi väga vana linnalegend. Ei pea, vabalt võivad korra päevas süüa saada. Ideaalis kaks korda päevas. Eriti kasulik on selline harjumus siis kui on mitu looma kodus, kellel erinevad dieedid. No praegu võid vabalt oma kiskinitele mõlemale lõigatud kassi toitu anda, aga kui ühel näiteks tekivad mingid tervisehädad ja peab saama spets ravitotu, siis on kasulik kui kassid on harjunud oma toidu korraga ära sööma. Panedki kord päevas toidu ette, sööb palju korraga sööb ja siis võtad eest ära kuni järgmise toidukorrani. Õige pea saavad aru, et kui söök on ees, siis tuleb kõht täis süüa sest muidu enam ei saa. Samuti saab selliselt reguleerida kasside toidukoguseid tüsedusele kalduvate kasside puhul, ei ole mingit pidevalt näksimist ja teise kassi toidu lisaks söömist – söögiajal on mõlemad ametis oma toiduga ja kui selle söögikorra toit on otsas, siis enne järgmist toidukorda uut ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Lõigatud ja lõikamata kasside söötmine